Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα ντε .;;; !! οταν ειχα καταψυξει μου ειχανε πει οτι ειναι εξαιρετικης ποιοτητας.μηπως χαλασανε οταν ξεπαγωσανε;ή σε συνδυασμο με το σπερμα οταν πηγε να γινει γονιμοποιηση; Τι να πω.παντως μου τηλ μολις τωρα και μου ειπανε να παω να μιλησω με το γιατρο τη πεμπτη.εχω να ρωτησω απειρα.ελπιζω να βγαλω ακρη.σε ευχαριστώ επισης!!

Να ρωτήσεις τα πάντα και να εκφράσεις οτιδήποτε νιώθεις. Έτσι όπως τα λες εδώ. Οφείλεις να γνωρίζεις καθε κίνηση. Και αν έχεις δεύτερες σκέψεις για τον γιατρό και το κέντρο, καλύτερα να ψάξεις κάποιον άλλο γιατρό που δεν θα σου αφήνει περιθώρια αμφισβητησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris ηταν το τελευταίο που περίμενα να γίνει, πίστευα τοσο πολυ σε αυτη την εγκυμοσύνη. Σε ποναω αυτη τη στιγμη. Κανεις δε ξέρει τι γίνεται στο σωμα μας. Όσον αφορά τη ποιότητα των ωαρίων, απο παλιότερα δεν έκανες εξωσωματική; ειχες παλι σύλληψη. Γιατι να μετραει η ηλικία ξαφνικά; και νεώτερες κοπέλες δεν εχουν καλη ποιότητα η και καλη αμη και ποσα αλλα.. γι αυτο υπάρχουν οι γιατροι και οι ορμονες. Γίνεται εμφύτευση ρε κοριτσι μου δεν ειναι οτι παίρνεις μηδενική.. Τι να πω. Τι άλλο μπορείς να ψάξεις; Μη το ρίχνεις στη ηλικία, ψαξε εις βαθος τι φταίει. Σου στέλνω την αγάπη μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας. Γνωρίζει κάποια πώς παίρνουμε τα φάρμακα της εξωσωματικής και από πού; Τί χρειάζεται να έχω για να πάω στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ; Την απόφαση έγκρισης της επιτροπής την έχω.

Αγάπη θέλει το βιβλιάριο σου και φωτοτυπία την απόφαση της επιτροπής όχι το κανονικό θα το δώσεις μετά στον ΕΟΠΥΥ για την δαπανη.εγω αυτά έδωσα και τα πήρα κατευθείαν.αθηνα είσαι εσύ?πρέπει να ρωτήσεις σε πιο ανήκεις εσύ αν δεν σου είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Αγαπη μου γλυκιά.. Πόνεσε η καρδιά μου. Λυπάμαι τόσο πολύ 😣 Δεν έχω λόγια. 

Τώρα το είδα δεν το πιστεύω στεναχωρέθηκα πολύ αλήθεια.δεν ξέρω τι να σου πω σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την στήριξη. Είστε ότι καλύτερο..

Ράγισε η καρδιά μου.... Λυπάμαι πάρα πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Ναι μίλησα με το γιατρό είπα για την μηδενική χοριακη μ έβαλε να ξανά επαναλάβω και φυσικά πήρα πάλι 0 και έκοψα τα χάπια και ήρθε περίοδος . Παμε γι αλλα όμως δεν πειραζει καλα να ημαστε

Λυπάμαι για το αποτέλεσμα σας και καταλαβαίνω το πως νιώθεις πόνο θυμό και ένα σωρό ασχήμα συναισθήματα και αναπάντητα αμέτρητα γιατί .Αλλα συνεχίζουμε τις προσπάθειες μας και εύχομαι σύντομα με ευχάριστα νέα 💚💛☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς δεν έχω καλά νέα..... Η χοριακή έπεσε στο 81,8... πάει και αυτό παλινδρόμησε... Κοντεύει να σπάσει η καρδιά μου.... έλεος πια... πόση ατυχία;

Αχ φίλη μου περίμενα ευχάριστα με αυτή τη φορά .Κατι σου φταίει που δεν έχει βρεθεί και να  αιτιολογεί τις παλινδρομήσεις Ευχάριστο όμως ότι έχεις εμφύτευση .Αιματολογος τι σου έχει πει ; Ίσως κακό DNA στο φακό να δείχνουν τέλεια τα έμβρυα και να αδυνατούν εκεί .Ειναι πολλά που ευθύνονται στις παλινδρομες ο γιατρός που σου αναφέρθηκε εγώ πήρα δείγμα στην πάλινδρομη και το έστειλα για βιοψία .Λυπαμαι πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris γλυκιά μου δεν θυμάμαι έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας???? Έκανες αντιπηκτικες ενέσεις  όλη αυτή τη περίοδο προ έμβρυομεταφορας??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?έχει δύο μέρες είμαι στην 6η μέρα μετά από ετ και έχω καούρες ένα κάψιμο στο στομάχι.οχι συνέχεια αλλά συχνα μέσα στην μερα.παιρνω προγεστερόνη λέτε να είναι από αυτό?γιατί τόσες μέρες δεν το είχα αυτό.το έχει πάθει καμιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?έχει δύο μέρες είμαι στην 6η μέρα μετά από ετ και έχω καούρες ένα κάψιμο στο στομάχι.οχι συνέχεια αλλά συχνα μέσα στην μερα.παιρνω προγεστερόνη λέτε να είναι από αυτό?γιατί τόσες μέρες δεν το είχα αυτό.το έχει πάθει καμιά?

Να πανε ολα καλά ευχομαι Τακιρα μου ειπανε και το πιστευω οτι κανει καλό γενικως λιγο σοδα (μαγειρική κ βιολογική) σε μισο ή ενα ποτηρι νερο καθε μερα.μιση κουταλια της σουπας  δηλαδη..για δοκιμασε..εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα παντως μετα την εμ αν και επερνα φουλ προγεστερονη κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ... Μάζεψε τις δυνάμεις σου κ ψάξου πριν προσπαθήσεις παλι... Δε μπορεί κάτι γίνεται... μια χαρά μένεις έγγυος αλλά κάτι άλλο συμβαίνει που δεν τον έχετε βρει.. πάρε κ άλλες γνώμες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Να πανε ολα καλά ευχομαι Τακιρα μου ειπανε και το πιστευω οτι κανει καλό γενικως λιγο σοδα (μαγειρική κ βιολογική) σε μισο ή ενα ποτηρι νερο καθε μερα.μιση κουταλια της σουπας  δηλαδη..για δοκιμασε..εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα παντως μετα την εμ αν και επερνα φουλ προγεστερονη κλπ.

Να σαι καλά κοπέλα μου!ήπια εχθές σόδα κουτάκι 2 γουλιες και χειρότερα έγινα.θα το δοκιμάσω και έτσι που το λες.😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?έχει δύο μέρες είμαι στην 6η μέρα μετά από ετ και έχω καούρες ένα κάψιμο στο στομάχι.οχι συνέχεια αλλά συχνα μέσα στην μερα.παιρνω προγεστερόνη λέτε να είναι από αυτό?γιατί τόσες μέρες δεν το είχα αυτό.το έχει πάθει καμιά?

Και εγώ τις τελευταίες 2 μέρες  και σήμερα και συχνοουρια και η αγωνία μου είναι στα ύψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Αχ φίλη μου περίμενα ευχάριστα με αυτή τη φορά .Κατι σου φταίει που δεν έχει βρεθεί και να  αιτιολογεί τις παλινδρομήσεις Ευχάριστο όμως ότι έχεις εμφύτευση .Αιματολογος τι σου έχει πει ; Ίσως κακό DNA στο φακό να δείχνουν τέλεια τα έμβρυα και να αδυνατούν εκεί .Ειναι πολλά που ευθύνονται στις παλινδρομες ο γιατρός που σου αναφέρθηκε εγώ πήρα δείγμα στην πάλινδρομη και το έστειλα για βιοψία .Λυπαμαι πολύ 

Η Αιματολόγος η κυρία Τσεκούρα μου είπε ότι δεν βλέπει τίποτα που να δικαιολογεί τις βιοχημικές κυήσεις. Μάλιστα μου μίλησε για τυχαιότητα και με παρότρυνε να μείνω έγκυος με φυσική σύλληψη χωρίς εξωσωματική άλλωστε έχει συμβεί άλλες δύο φορές Γιατί όχι και πάλι; ρώτησα αν μπορώ να κάνω αυτό που λες για να δω αν έφταιξε κάτι στο έμβρυο αλλά η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχει εμφανιστεί σάκος για να μπορέσουμε να στείλουμε κάτι για εξέταση πω στη δική μου περίπτωση δεν συμβαίνει...

Δεν μπορώ να εξηγήσω τι γίνεται πραγματικά και μαρούλια να μου βάλουν θα φυτευτούν Αλλά δεν προχωράει τίποτα... Δοκιμάσα με δότρια δοκιμάσα με δικά μου τζίφος ίδια κατάληξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

@Taggeris γλυκιά μου δεν θυμάμαι έχεις κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας???? Έκανες αντιπηκτικες ενέσεις  όλη αυτή τη περίοδο προ έμβρυομεταφορας??? 

Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλίας και δεν έχω... Ωστόσο αντιπηκτικές ενέσεις μου δίνουν προληπτικά... Τώρα τι να σου πω Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Η Αιματολόγος η κυρία Τσεκούρα μου είπε ότι δεν βλέπει τίποτα που να δικαιολογεί τις βιοχημικές κυήσεις. Μάλιστα μου μίλησε για τυχαιότητα και με παρότρυνε να μείνω έγκυος με φυσική σύλληψη χωρίς εξωσωματική άλλωστε έχει συμβεί άλλες δύο φορές Γιατί όχι και πάλι; ρώτησα αν μπορώ να κάνω αυτό που λες για να δω αν έφταιξε κάτι στο έμβρυο αλλά η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχει εμφανιστεί σάκος για να μπορέσουμε να στείλουμε κάτι για εξέταση πω στη δική μου περίπτωση δεν συμβαίνει...

Δεν μπορώ να εξηγήσω τι γίνεται πραγματικά και μαρούλια να μου βάλουν θα φυτευτούν Αλλά δεν προχωράει τίποτα... Δοκιμάσα με δότρια δοκιμάσα με δικά μου τζίφος ίδια κατάληξη...

μήπως να δοκιμάζατε προεμφυτευτικό στα έμβρυα; σαν ένα τελευταίο βήμα... βρε κορίτσι εφόσον και με τα ωάρια της (νεαρής) δότριας έγινε το ίδιο, υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι στο σπέρμα; ξέρω γω κατακερματισμό που έχω ακούσει από άλλα κορίτσια... δεν ξέρω τώρα κ γω υποθέσεις λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μήπως να δοκιμάζατε προεμφυτευτικό στα έμβρυα; σαν ένα τελευταίο βήμα... βρε κορίτσι εφόσον και με τα ωάρια της (νεαρής) δότριας έγινε το ίδιο, υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι στο σπέρμα; ξέρω γω κατακερματισμό που έχω ακούσει από άλλα κορίτσια... δεν ξέρω τώρα κ γω υποθέσεις λέω...

Έχουμε κάνει και κατακερματισμό 6% βγήκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποιες περιπτώσεις κάνουμε προεμφυτευτικο; πρέπει να υπάρχει σειρα βιοχημικων κυήσεων; οι εξετασεις οι υπόλοιπες δηλαδη δεν σημαίνουν κατι; καρυοτυπος, dna, λεμφοκυτταρα; γιατι και με μια φυσιολογική σύλληψη πάλι υπάρχει κάποιος κίνδυνος αλλα καμια δε τα κοιτάει, μονο τα βασικα, στιγμα, ΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris λυπάμαι πάρα πολύ. Τι να πω... κι όλα δείχνουν ότι έχεις τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις για την ηλικία σου. Ανταπόκριση εχεις, σπερμα καλό, έμβρυα γονιμοποιουνται, εμφύτευση γίνεται, θέματα με θρομβοφιλια δεν υπάρχουν... να ναι απλα θεμα τύχης; θα ξανακάνεις τώρα χοριακη; να δούμε τι θα σου πουν και οι γιατροί. Από μένα έχεις την αμέριστη συμπαράσταση μου όπως κι αν προχωρήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Σε ποιες περιπτώσεις κάνουμε προεμφυτευτικο; πρέπει να υπάρχει σειρα βιοχημικων κυήσεων; οι εξετασεις οι υπόλοιπες δηλαδη δεν σημαίνουν κατι; καρυοτυπος, dna, λεμφοκυτταρα; γιατι και με μια φυσιολογική σύλληψη πάλι υπάρχει κάποιος κίνδυνος αλλα καμια δε τα κοιτάει, μονο τα βασικα, στιγμα, ΚΙ

φυσικά και τα κοιτάνε αλλά σε μια φυσική σύλληψη πρέπει να περιμένεις την αυχενική και τη λήψη τροφοβλάστης (αν υπάρχει λόγος). Επίσης τα βλέπουν κ σε βιοψία εμβρύου σε περίπτωση αποβολής. Απλά σε μια γυναίκα που δε συλλαμβάνει χωρίς κάποιο προφανή λόγο (πχ κλειστές σάλπιγγες) είναι πιο επιτακτική η ανάγκη γιατί σου λέει είναι υψηλή η πιθανότητα να υπάρχει ένας τέτοιος λόγος. Έπειτα ένας άλλος παράγοντας είναι η ηλικία όσο περνάμε τα 35 τόσο ανεβαίνουν οι πιθανότητες για ανωμαλίες... Εγώ που ήμουν στην ανεξήγητη έκανα καρυότυπο (φυσιολογικός) και παρόλο που βρέθηκε τελικά η εξήγηση (τα ωάρια μου δεν άφηναν το σπέρμα να προχωρήσει ώστε να κάνει γονιμοποίηση, θέμα που ξεπεράστηκε μόνο με μικρογονιμοποίηση) φοβηθήκαμε μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο θέμα (στα ωάρια) και ζητήσαμε κ προεμφυτευτικό. Συνήθως όμως γίνεται είτε μετά από πολλαπλές αποτυχίες, είτε λόγω ηλικίας, είτε λόγω γνωστού νοσήματος (πχ φορείς ΚΙ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Με αφορμή το πιο πανω ποστ για τον Γολγοθά να αποκτήσεις ένα παιδί θέλω να πω μια ιστορία... 

Παρακαλώ να μην κριθεί η σχέση μου με την κοπελα που θα αναφέρω... 

Όλες ξέρετε την ιστορία μου με την εξωσωματικη που πέτυχε κ μάθαμε για την κυστική ινωση αφού ήμουν έγκυος κ έπρεπε να περίμενουμε μερικές βδομάδες αναμονή για να ελεγχθεί το μωρό... Όλο αυτό εμένα με κατέβαλε.. Σαν προσωπικη άποψη η εμπειρία της εξωσωματικης ήταν αστείο για μένα σε σχέση με αυτό που έζησα για σχεδόν 7 εβδομάδες! 

Πάμε στο "ψητο"... Τσικνοπέμπτη... Βλέπω ένα ποστ απ την κουμπάρα μου (τους έχουμε παντρέψει τον Σεπτέμβριο κ έμεινε έγκυος μια εβδομάδα πριν το γάμο μετά από 2 μήνες προσπαθειων το τονίζω) ότι τελικά στην Β επίπεδου βγήκε ότι το μωρό είναι κορίτσι.... Ενώ στην αυχενικη έλεγαν αγόρι... Έδειχνε απ τις απαντήσεις στο ποστ της ότι είχε ξενερώσει... 2.05 το μεσημέρι χτυπά το τηλ του άντρα μ... Ο κουμπάρος άρχισε να μας λέει τι έγινε κλπ κ μετά λέει πες στη Ντίνα να πάρει την Μ... γτ φοβάμαι θα πάθει κατάθλιψη έκλαιγε κ έλεγε ότι δεν το θέλει έξω απ το μαιευτήριο... Κλείνει το τηλ μ το λέει κ λέω Σοβαρά τώρα?? (να πω εδώ ότι δεν ήξερε τπτ για εμάς ούτε για την εγκυμοσύνη)... Εγώ δλδ με την ψυχολογία που είχα έπρεπε να πάρω να στήριξω για ποιο λόγο? Για το φυλο του κατά τ άλλα υγιέστατου κ γέρου μωρού??? Το θεώρησα αδικία κ κρίμα... 2.15 χτυπάει το τηλ μου κ μαθαίνω για τη μπέμπα μας... Υγιής απόλυτα! Απόγευμα αποφασίζω να μιλήσω με την κουμπάρα να ανακοινώσω την εγκυμοσύνη μας κ να μάθω κ για αυτή.... Αφού μ λεει πόσο απογοητευμένη ήταν κ προσπαθούσα να την πείσω ότι έπρεπε να χαίρεται που το μωρό της είναι καλά κ υγιές.... Της λέω για μας... Η ερώτηση τι συμπτώματα έχεις? Της είπα (εντελώς τα αντίθετα με εκείνη ήταν) Κ λέει κανόνισε να έχεις αγόρι να πεσω να πεθάνω.. Λέω δεν ξέρω δνε έχει φανεί, ενώ ήξερα κ εγώ απ την αυχενική ότι ήταν μάλλον αγόρι.. Εδώ κ 2 εβδομάδες λοιπόν ήταν απογοητευμένη μίλαγε για το μωρό σαν να μιλάει για κάτι περιττό... Μόλις της είπα ότι είναι κορίτσι κ εμάς άλλαξε αμέσως το δέχτηκε σαν να ένιωσε καλύτερα...

Κ θα πω εγώ... Η αδικία όταν κάτι σου έρχεται εύκολα δεν το εκτιμάς κ όλο κάτι φταίει... Όταν έχεις βασανιστει εκτιμάς κ το παραμικρό.... 

Ειλικρινά θα το αφήσω ασχολίαστο!!!!! Τραγικό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Άσε μεγάλο πλήγμα η επικοινωνία... Θυμάμαι 6 χρόνια τώρα επικοινωνία 5' τη μέρα (κάθε μέρα γτ ήθελε να με ακούει από λίγο αλλά κάθε μέρα) έγραφα σε post it ότι ήθελα να του πω.... Γτ τα ξςχνουσα.... Τώρα δτο τελευταίο είχαμε κ ίντερνετ εν πλω... Οπότε το ευχαριστιομασταν... Ελπίζω να έχουμε κ τώρα αλλά είπαμε θα ζητήσει στον καπετάνιο να συνδεθεί τη μέρα της γέννας αν γίνεται με βιντεοκληση αν επιτραπεί απ τη γιατρό κ την κλινική να δει τη γέννα της μπουμπούς...

Πολύ συγκινητικό...μακάρι να το καταφέρετε κορίτσι μου γιατί και εκείνος αισθάνεται πολύ περίεργα να μην είναι εδώ!! Οτι μπορείς να κάνεις, να το κάνεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Taggeris λυπάμαι πάρα πολύ. Τι να πω... κι όλα δείχνουν ότι έχεις τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις για την ηλικία σου. Ανταπόκριση εχεις, σπερμα καλό, έμβρυα γονιμοποιουνται, εμφύτευση γίνεται, θέματα με θρομβοφιλια δεν υπάρχουν... να ναι απλα θεμα τύχης; θα ξανακάνεις τώρα χοριακη; να δούμε τι θα σου πουν και οι γιατροί. Από μένα έχεις την αμέριστη συμπαράσταση μου όπως κι αν προχωρήσεις 

Θα κάνω χοριακή αύριο αλλά είναι δεδομένο πια ότι θα πέσει..... Ξέρω από τώρα τί θα μου πει......Η ηλικία.... Εγώ το έχω αποδεχτεί απλά πιστεύω ότι ίσως κάποια στιγμή αλλάξει η τύχη μου και πετύχω το ένα το καλό.... Αφού κατάφερα να έχω ανταπόκριση και εμφύτευση πιστεύω ότι αξίζει να προσπαθήσω ακόμα μία φορά.... Κουράγιο δεν έχω και λεφτά. .. Μετά από 2 υστεροσκόπησεις, 3 εμβρυομεταφορές με δανεικά ωάρια, αμέτρητες εξετάσεις και επισκέψεις σε γιατρούς και νοσοκομεία, μία διέγερση με δικά μου ωάρια και μία εμβρυομεταφορά. Τι πήρα στο τέλος; 1 παλίνδρομη από φυσική σύλληψη, 2 Βιοχημικές κυήσεις από τη δότρια και άλλη μία βιοχημικη με δικά μου.... Πόση μαζεμένη ατυχία πια; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...