Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι κορίτσι δεν είναι τίποτα κ γω είχα! σαν προεόρτια περιόδου, σταγόνες όχι κανονική ροή όμως. Αν δεις κ έχεις ξαφνικά ροή αίματος μίλα με το γιατρό. Καλά αποτελέσματα για σήμερα!!!

Τα έχω ξεχάσει μωρέ η τα έχω διαγράψει επίτηδες από την μνήμη μου!περιμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα τώρα όλο το βράδυ έβλεπα τρέλα όνειρα :( καλημερα να περάσετε όμορφα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Τα έχω ξεχάσει μωρέ η τα έχω διαγράψει επίτηδες από την μνήμη μου!περιμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα τώρα όλο το βράδυ έβλεπα τρέλα όνειρα :( καλημερα να περάσετε όμορφα 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Τα έχω ξεχάσει μωρέ η τα έχω διαγράψει επίτηδες από την μνήμη μου!περιμένουμε σε αναμμένα κάρβουνα τώρα όλο το βράδυ έβλεπα τρέλα όνειρα :( καλημερα να περάσετε όμορφα 

σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νομίζω ότι αυτά τα τηλεφωνήματα του εμβρυολογικού είναι ό,τι χειρότερο... οκ μόνο η αναμονή χοριακής νομίζω τα ξεπερνάει. Αν θες να πεις γιατί προχωρήσατε σε εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νομίζω ότι αυτά τα τηλεφωνήματα του εμβρυολογικού είναι ό,τι χειρότερο... οκ μόνο η αναμονή χοριακής νομίζω τα ξεπερνάει. Αν θες να πεις γιατί προχωρήσατε σε εξωσωματική;

Αυτή η άναμονη της χοριακης είναι πραγματικά ότι χειρότερο ....και γενικά η αναμονή των ημέρων ... μακάρι να ανακαλύψουν κάτι να ξέρεις αμέσως εάν έγινε η όχι η εμφύτευση .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νομίζω ότι αυτά τα τηλεφωνήματα του εμβρυολογικού είναι ό,τι χειρότερο... οκ μόνο η αναμονή χοριακής νομίζω τα ξεπερνάει. Αν θες να πεις γιατί προχωρήσατε σε εξωσωματική;

Πέρα από μια σάλπιγγα και χαμηλή αμη δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο ! Μόλις με πήρανε 2 προχώρησαν μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πέρα από μια σάλπιγγα και χαμηλή αμη δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο ! Μόλις με πήρανε 2 προχώρησαν μόνο 

Κ εγώ μόνο χαμηλή ΑΜΗ, βέβαια στην πορεία ψιλολύθηκε το μυστήριο, τα ωάρια μου έχουν μια δομή που εμποδίζει το σπέρμα αντί να το βοηθάει να γονιμοποιήσει. Όμως ό,τι γονιμοποιείται προχωράει! Να δεις και τα δικά σου μια χαρά θα προχωρήσουν!!! Θα τα μεταφέρεις άμεσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω και κλαιω μονο.με πήραν από το κέντρο και μου είπαν από τα 3 εβρυακια το 1 είναι καλό και τα άλλα 2 είναι μετρια.μπορει μέχρι αύριο να αλλάξει η δυναμική τους μου είπε προς το καλύτερο αλλά δεν ξερει.εχει καμιά παρόμοια εμπειρία?πόσο δύσκολο βρε κορίτσια αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω και κλαιω μονο.με πήραν από το κέντρο και μου είπαν από τα 3 εβρυακια το 1 είναι καλό και τα άλλα 2 είναι μετρια.μπορει μέχρι αύριο να αλλάξει η δυναμική τους μου είπε προς το καλύτερο αλλά δεν ξερει.εχει καμιά παρόμοια εμπειρία?πόσο δύσκολο βρε κορίτσια αλήθεια.

Κοριτσάκι μου μη στενοχωριεσαι έχεις 1 καλό και αλλά 2 που προχωράνε, απλά πιο σιγά... και; Απ όσα έχω Δει εδω μέσα, δεν προχωράνε μόνο τα άριστα. Ποσών ημερών είναι ; 3ων; Τι θα κάνετε τελικά;θα πάτε για εμβρυομεταφορα σήμερα η θα τα αφήσετε κ άλλο;

στις πριν 36 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πέρα από μια σάλπιγγα και χαμηλή αμη δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο ! Μόλις με πήρανε 2 προχώρησαν μόνο 

Σου εύχομαι αυτά τα δυο να γίνουν τα παιδάκια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για αύριο μου είπε αλλά μακάρι να προχωρήσει και ένα ακόμη δεν ξέρω αλήθεια στεναχωρέθηκα τόσο πολύ.αν δεν είναι καλά γίνεται να βάλουμε το ένα μόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Για αύριο μου είπε αλλά μακάρι να προχωρήσει και ένα ακόμη δεν ξέρω αλήθεια στεναχωρέθηκα τόσο πολύ.αν δεν είναι καλά γίνεται να βάλουμε το ένα μόνο?

Ναι 3ης μέρας είναι σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω και κλαιω μονο.με πήραν από το κέντρο και μου είπαν από τα 3 εβρυακια το 1 είναι καλό και τα άλλα 2 είναι μετρια.μπορει μέχρι αύριο να αλλάξει η δυναμική τους μου είπε προς το καλύτερο αλλά δεν ξερει.εχει καμιά παρόμοια εμπειρία?πόσο δύσκολο βρε κορίτσια αλήθεια.

Καλημέρα γλυκιά μου! Αν θα σε βοηθήσει αυτό που θα σου πω... τα δικά μ έμβρυα ήταν 5BA & 5BB δηλαδή όχι άριστα..... Κ αυτό το ενα μωράκι που έχω την κοιλίτσα μου είναι ένα από αυτά......;) μη σε αγχώνει...... Πίστεψε σ αυτά.. Κι όλα θα πάνε καλά αααα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Για αύριο μου είπε αλλά μακάρι να προχωρήσει και ένα ακόμη δεν ξέρω αλήθεια στεναχωρέθηκα τόσο πολύ.αν δεν είναι καλά γίνεται να βάλουμε το ένα μόνο?

Ναι γίνεται να μπει μόνο ένα. Αλλά νομίζω ότι θα σου βάλουν 2. Ας είναι κ μετριο το 1. Έχει πιθανότητες. Μη μου στενοχωριεσαι. Καταλαβαινω ποσο δύσκολο είναι. Αλλά προσπάθησε να δεις τα θετικά. Ότι έχεις κ αυτά τα 3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου! Αν θα σε βοηθήσει αυτό που θα σου πω... τα δικά μ έμβρυα ήταν 5BA & 5BB δηλαδή όχι άριστα..... Κ αυτό το ενα μωράκι που έχω την κοιλίτσα μου είναι ένα από αυτά......;) μη σε αγχώνει...... Πίστεψε σ αυτά.. Κι όλα θα πάνε καλά αααα!!!! 

Ήταν λίγα μωρέ και ήλπιζα να είναι καλά τα μικρούλια μου.μαλλον είναι το πρώτο σοκ αύριο θα φανεί!δεν μου είπε β α η εμβρυολογος απλά ότι τα 2 είναι μετρια.τωρα τι εννοεί δεν ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Ναι γίνεται να μπει μόνο ένα. Αλλά νομίζω ότι θα σου βάλουν 2. Ας είναι κ μετριο το 1. Έχει πιθανότητες. Μη μου στενοχωριεσαι. Καταλαβαινω ποσο δύσκολο είναι. Αλλά προσπάθησε να δεις τα θετικά. Ότι έχεις κ αυτά τα 3. 

Ναι κοπέλα μου ευχαριστώ πολύ πολύ ας τα βοηθήσει ο Θεός να είναι καλα.αχ τι τραβαμεεεεεε!!!αν δεν ήταν καλά δεν θα μου ελεγε ότι δεν θα προχωρήσουν?μου είπε ότι είναι μέτρια και ότι αύριο μπορεί να είναι καλύτερα η χειρότερα.τελοσπαντων ότι είναι θα γίνει αύριο!!!!!χίλια ευχαριστώ με κάνατε να νιώθω καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ εγώ μόνο χαμηλή ΑΜΗ, βέβαια στην πορεία ψιλολύθηκε το μυστήριο, τα ωάρια μου έχουν μια δομή που εμποδίζει το σπέρμα αντί να το βοηθάει να γονιμοποιήσει. Όμως ό,τι γονιμοποιείται προχωράει! Να δεις και τα δικά σου μια χαρά θα προχωρήσουν!!! Θα τα μεταφέρεις άμεσα;

Πως το βρήκατε αυτό ? 

Την Τετάρτη έχω εμβρύομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Ήταν λίγα μωρέ και ήλπιζα να είναι καλά τα μικρούλια μου.μαλλον είναι το πρώτο σοκ αύριο θα φανεί!δεν μου είπε β α η εμβρυολογος απλά ότι τα 2 είναι μετρια.τωρα τι εννοεί δεν ξέρω!

Τι λιγαααααα...... Εμένα μ είχαν πάρει 11...ακουω 7 ώριμα.... Παθαίνω σοκ.... Ακούω 4 γονιμοποιημενα... δεύτερο σοκ... Ακούω αλλά δύο τα κοιτάμς γτ το παλεύουν... Τρίτο σοκ... Κ εκεί αναμονή 4 μέρες ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ....ΣΟΚ! Μέχρι να γίνουν βλαστοκυστες κ πόσα.... Κ τελικά μετά από τέσσερις μέρες δύο βλαστοκυστες κ την επόμενη μέρα άλλη μια.... Κ προφανώς όλα ίδιας ποιότητας (μέτριας μάλλον αν κρίνω απ τα γράμματα) ... Εκτός αν αυτό το ενα που είναι στην κατάψυξη το έχουν αφήσει μόνο του κ είναι άριστο ώστε να έχει δυναμικήεπειδη θα μπει μόνο του, αλλά μέχρι να πάω για την έμβρυομεταφορα του δεν μπορώ να μάθω τι είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Από τι εξαρτάται βρε κορίτσια η ανάπτυξη των εμβρύων ? Γονίδια ? Είναι τυχαίο ? Φταιμε εμείς σε κάτι ?

Αν τα ωάρια είναι καλής ποιότητας αν το σπέρμα είναι καλής ποιότητας... Αν τελικά τα έμβρυα που θα δημιουργηθούν είναι υγιή χρωμοσώματικα αναπτύσσονται σωστά απ την κυτταρική τους φάση κ έχουν σαφώς πολλές πιθανότητες να εμφυτεύτουν αν και η μήτρα είναι καλη... Δε φταις εσύ καρδούλα μου... Είναι η φύση μας έτσι..... Δυστυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αν τα ωάρια είναι καλής ποιότητας αν το σπέρμα είναι καλής ποιότητας... Αν τελικά τα έμβρυα που θα δημιουργηθούν είναι υγιή χρωμοσώματικα αναπτύσσονται σωστά απ την κυτταρική τους φάση κ έχουν σαφώς πολλές πιθανότητες να εμφυτεύτουν αν και η μήτρα είναι καλη... Δε φταις εσύ καρδούλα μου... Είναι η φύση μας έτσι..... Δυστυχώς! 

Ένα μόνιμο άγχος μέρα με την μέρα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Ένα μόνιμο άγχος μέρα με την μέρα ! 

Πραγματικά εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου αυτό να ναι το Μοναδικό κ το τελευταίο αγχος που θα έχεις..... Για μένα το θέμα άγχους όσων αφορά τη διαδικασία δεν συγκρίνεται σε σχέση με το αργότερα όσων αφορά την κυστική ινωση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Πέρα από μια σάλπιγγα και χαμηλή αμη δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο ! Μόλις με πήρανε 2 προχώρησαν μόνο 

Και εγώ με χαμηλή αμη !!!! Και με 4 μου έβαλαν τα δυο και έχω ένα γιο τώρα !!!! Γιατί απογοητεύεσαι ;;;;,, ένα και καλό θελουμε .... τι ημέρας είναι σήμερα ;;;;

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω και κλαιω μονο.με πήραν από το κέντρο και μου είπαν από τα 3 εβρυακια το 1 είναι καλό και τα άλλα 2 είναι μετρια.μπορει μέχρι αύριο να αλλάξει η δυναμική τους μου είπε προς το καλύτερο αλλά δεν ξερει.εχει καμιά παρόμοια εμπειρία?πόσο δύσκολο βρε κορίτσια αλήθεια.

Αγαπημένη μου το έγραψα και παραπάνω εγώ είχα 4 μου έβαλαν τα δυο και έχω ένα παιδάκι τώρα ....μια χαρά είναι ....σε ποιο κέντρο είσαι εάν επιτρέπεται ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 το είδε ο εμβρυολόγος στο μικροσκόπιο. Το ψιλιάστηκαν γιατί έδινα πάρα πολλά ωάρια (παρά τη χαμηλή ΑΜΗ) κ δεν γίνονταν γονιμοποίηση. Όμως μετά προχωρούσαν όλα! Έτσι έδωσα 23 ωάρια (σε 2 ωοληψίες) εκ των οποίων ώριμα ήταν τα 17 κ γονιμοποιήθηκαν μόνο 7! όμως όλα προχώρησαν. Η φύση είναι πολύ περίεργη κορίτσια... κ γω όταν άκουσα τη γονιμοποίηση λέω πάει δε θα μείνει τίποτα κ μετά προχωρούσαν κανονικά κ ούτε κ ο γιατρός δεν το πίστευε ότι δεν χάναμε έμβρυα. Ήταν τελικά αυτό το θέμα μου...

@Takira τα ΑΑ, ΑΒ κλπ δίνονται ως βαθμός σε βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα η ποιότητα φαίνεται από τους πυρήνες και τη δομή (σχήμα, κατακερματισμό κλπ) κ παίρνει βαθμό 1 ως 4. Από 1 έως 2,5 θεωρούνται οκ και είναι έμβρυα που έχουν πιθανότητα μια χαρά! Συνήθως πάνω από 2,5 δεν τα μεταφέρουν. Στη μεταφορά το χαρτί που θα πάρεις θα λέει πυρήνες (από 5 έως 10 συνηθως την τριτη μερα) και βαθμό. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί δεν στα μεταφέρουν σήμερα που τα έχουν σίγουρα;;; Πάντως μην σε παίρνει από κάτω μια χαρά είναι 3 έμβρυα! έχει δίκιο το @ntinaki88! Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Από τι εξαρτάται βρε κορίτσια η ανάπτυξη των εμβρύων ? Γονίδια ? Είναι τυχαίο ? Φταιμε εμείς σε κάτι ?

Το μόνο σίγουρο είναι Ότι  εμείς δεν φταίμε σε τίποτα ...... δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να τα βοηθήσουμε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Το μόνο σίγουρο είναι Ότι  εμείς δεν φταίμε σε τίποτα ...... δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να τα βοηθήσουμε !!!!

έτσι... είναι η ποιότητα των ωαρίων και σπερματοζωαρίων κ η τύχη... αν κάνει λάθος διαιρέσεις και έχει χρωμοσωμική ανωμαλία πχ, αυτά δεν τα ξέρει κανείς ούτε μπορεί να τα ελέγξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@bebe2 το είδε ο εμβρυολόγος στο μικροσκόπιο. Το ψιλιάστηκαν γιατί έδινα πάρα πολλά ωάρια (παρά τη χαμηλή ΑΜΗ) κ δεν γίνονταν γονιμοποίηση. Όμως μετά προχωρούσαν όλα! Έτσι έδωσα 23 ωάρια (σε 2 ωοληψίες) εκ των οποίων ώριμα ήταν τα 17 κ γονιμοποιήθηκαν μόνο 7! όμως όλα προχώρησαν. Η φύση είναι πολύ περίεργη κορίτσια... κ γω όταν άκουσα τη γονιμοποίηση λέω πάει δε θα μείνει τίποτα κ μετά προχωρούσαν κανονικά κ ούτε κ ο γιατρός δεν το πίστευε ότι δεν χάναμε έμβρυα. Ήταν τελικά αυτό το θέμα μου...

@Takira τα ΑΑ, ΑΒ κλπ δίνονται ως βαθμός σε βλαστοκύστες. Στην 3η μέρα η ποιότητα φαίνεται από τους πυρήνες και τη δομή (σχήμα, κατακερματισμό κλπ) κ παίρνει βαθμό 1 ως 4. Από 1 έως 2,5 θεωρούνται οκ και είναι έμβρυα που έχουν πιθανότητα μια χαρά! Συνήθως πάνω από 2,5 δεν τα μεταφέρουν. Στη μεταφορά το χαρτί που θα πάρεις θα λέει πυρήνες (από 5 έως 10 συνηθως την τριτη μερα) και βαθμό. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί δεν στα μεταφέρουν σήμερα που τα έχουν σίγουρα;;; Πάντως μην σε παίρνει από κάτω μια χαρά είναι 3 έμβρυα! έχει δίκιο το @ntinaki88! Καλά αποτελέσματα!

Αααααα ευτυχώς που είμαστε κ εδώ μέσα κ διαβάζουμε κι άλλα για τα έμβρυα προ βλαστοκυστεων... Για να ξέρουμε!!!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...