Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα. Μπορείς από αύριο να κάνεις ένα τέστ κάτι θα δείξει. Τώρα χοριακή από Τρίτη... καλό τριήμερο και καλά κούλουμα. Εγώ χοριακή έχω Τετάρτη. Υπομονή...

Πως εισαι εσυ κουκλα αυτές τις μέρες; ολα καλα; περιμένω νεα σου τη Τετάρτη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσι μου.. Όλα να πάνε καλά... Θετική σκέψη και θα τα καταφέρουμε 😉

 

Να σαι καλά κούκλα μου ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου σήμερα έπρεπε να κανείς τζαμπα αναμονή και άγχος !!!!ολα θα πάνε καλά !!! Δεν ξέρω ένα μένεις Αθήνα αλλά στο μητέρα και γαία κάνουν όλες τις ημέρες αίματος για χοριακη !!!! Εγώ έχω κάνει όλες τις ημέρες της εβδομάδας 😂😂😂😂

❤️❤️❤️❤️τέλεια νέα .... είδες που τζαμπα αγχωνόσουν ;;;;;; Με το καλό ..... Δευτέρα θα τα βάλετε δηλαδή ;

Καλά ναι νομίζω μια δεκαετία πέρασε  το λίγο λίγο από πάνω μου και έφυγε!ηρέμησα και περιμένω να μου πουν την Δευτέρα τι θα κάνουμε!μας βλέπω με τον άντρα μου καθαρά Δευτέρα στην κλινική 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Καλά ναι νομίζω μια δεκαετία πέρασε  το λίγο λίγο από πάνω μου και έφυγε!ηρέμησα και περιμένω να μου πουν την Δευτέρα τι θα κάνουμε!μας βλέπω με τον άντρα μου καθαρά Δευτέρα στην κλινική 😀😀

Το γελάς;;; Ότι καλύτερο!!!!να φωλιάσουν όσα βάλεις 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Το γελάς;;; Ότι καλύτερο!!!!να φωλιάσουν όσα βάλεις 😘

Μακάρι όλες πάμε δυνατά για τα παιδάκια μας υπομονή να τα καταφέρουμε ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Πολύ σε ζηλεύω που μένεις σε νησί !!! Πάντα το ήθελα .... κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρω την ιστορία σου τον λίγο δηλαδή και σε ποια πρόσπαθεια είσαι ;;;;; Απλά θέωρω ότι οι γιατροί που λένε τόςες σήμερα δεν καταλαβαίνουν πραγματικά εμείς πως είμαστε ακόμα και οι ώρες μας ενδιαφέρουν ..... βλαστοκύστες σε εννέα μέρες ξέρεις γιατί να περιμένεις δεν καταλαβαίνω ...!;;;

και δεν ξέρω για εσάς κορίτσια αλλά εγώ τις τελευταίες μέρες ειδικά πεθαίνω !!!!! Τις πρώτες είμαι οκ αλλά όσο πλησιάζει δεν μπορώ 

Είναι η δεύτερη μου προσπάθεια και ο λόγος είναι κλειστές σαλπιγγες... και οι δύο. Κατά τα άλλα, όλα είναι καλά, και οι γιατροί μου θεωρούν ότι είμαι από τις ευκολες περιπτώσεις. Στην πρώτη προσπάθεια να φανταστείς δεν μου άφησαν κανένα περιθώριο να σκεφτώ αρνητικό αποτέλεσμα. Ευτυχώς που εγώ από τη φύση μου πατουσα στη γη και δεν μου ήρθε κατραπακια όταν τελικά δεν πέτυχε. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και εύχομαι από καρδιάς όλες να καταφέρουν να γίνουν μανούλες. Εμένα αυτό που με ζοριζει είναι σίγουρα αυτές οι μέρες αναμονής που περνανε βασανιστικά αργά αλλά και το γεγονός ότι ο εξωσωματικος μου είναι στην Αθήνα, και επικοινωνουμε μεσω mail με εκείνον ή με τις συντονιστριες ενώ εγώ θέλω την πιο προσωπική επαφή, την πιο ανθρώπινη, όπως έχω με τον γυναικολόγο μου εδώ που με το παραμικρό τον παίρνω τηλ ή πηγαίνω στο ιατρείο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Taggeris Τετάρτη ε ;;;;;; Άντε με το καλό πέρασαν οι μέρες !!! Εύχομαι μια τεράστια τεράστια χοριακη 

Σευχαριστω πάρα πολύ..... είσαι πρότυπο δύναμης για μένα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Steli είπε:

Πως εισαι εσυ κουκλα αυτές τις μέρες; ολα καλα; περιμένω νεα σου τη Τετάρτη!! 

Πώς να είμαι; Μία έτσι μια αλλιώς.... μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτό έχω διαβάσει κατα καιρούς, για 9 μέρες. Όμως ο γιατρός μου είπε 12 🤔 Και η βοηθός του 14. Δεν εδωσα και πολύ σημασία γιατί σκεφτόμουν μόνη μου ότι θα παω στις 9 μέρες, αλλά τώρα εχω αγχωθεί και απογοητευτεί τόσο πολύ που δεν θέλω να κάνω τίποτα. 

Γειά σου κορίτσι μου. Μην απογοητεύεσαι και μην χαλάς τη διάθεση σου. Και γω αυτό το λάθος έκανα... Επίσης μην ψάχνεις να βρεις συμπτώματα η κάθε γυναίκα και ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά... Με το να σκέφτεσαι αρνητικά  κάνεις κακό στα εμβρυακια σου... Θετική σκέψη μόνο και όλα θα πάνε καλα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. απευθυνω ερωτηση στα κορίτσια που έχουν κάνει εξωσωματική και σ αυτά βέβαια που δεν έχουν κάνει γενικώς όποια ξέρει ας με βοηθήσει. Ειμαι στη πέμπτη μέρα μετά την ετ και από χτες έχω πονακια λες και θα έρθει περίοδος έχει τύχει σε καμία σας??

Και γω τα ίδια είχα. Είναι φυσιολογικοτατο.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Takira είπε:

Κοριτσάκια μου όμορφα νόμιζα θα πεθάνω από το άγχος δεν περνούσαν οι ώρες!από τα 5 τα 4 ήταν ώριμα και τελικά γινιμοποιηθηκαν τα 3.εκλαιγα το πρωί από την χαρά μου.αναμονη έως την Δευτέρα τώρα.

Μπράβο αγάπη!! Όλα πήγαν καλά και έτσι θα συνεχίσουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου  καλό  μήνα και καλή Κυριακή!!! Για μένα δεν ξέρω πόσο καλή είναι βέβαια γιατί σήμερα είχα λιγο αιμα στο σκουπισμα τοσο βεβαια που στην αρχη λεω μου φανηκε ηταν ροζ αιμα.. απογοητευτηκα αλλα παλι σκεφτομαι οτι ειναι να γινει θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου  καλό  μήνα και καλή Κυριακή!!! Για μένα δεν ξέρω πόσο καλή είναι βέβαια γιατί σήμερα είχα λιγο αιμα στο σκουπισμα τοσο βεβαια που στην αρχη λεω μου φανηκε ηταν ροζ αιμα.. απογοητευτηκα αλλα παλι σκεφτομαι οτι ειναι να γινει θα γινει.

Καλημέρα καλό μήνα. Μπορεί να είναι  θετικό κ να είναι η εμφύτευση ρε αγάπη μην αγχώνεσαι.. ξεκουράσου μη κάνεις τίποτα κ πάρε τηλ τον γιατρό σου μήπως σε βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου  καλό  μήνα και καλή Κυριακή!!! Για μένα δεν ξέρω πόσο καλή είναι βέβαια γιατί σήμερα είχα λιγο αιμα στο σκουπισμα τοσο βεβαια που στην αρχη λεω μου φανηκε ηταν ροζ αιμα.. απογοητευτηκα αλλα παλι σκεφτομαι οτι ειναι να γινει θα γινει.

Σε πόσες μέρες έχεις χοριακη? Αν θυμάμαι καλα σήμερα πρέπει να είσαι στην 6η μέρα απ την έμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων (μην μετρώντας την μέρα της έμβρυομεταφορας)? Την ίδια μερα με σένα είχα αυτά τα συμπτώματα που θα σου ανεβάσω πιο κάτω μια φώτο!!! Την επόμενη έκανα τεστ το βράδυ με ένα δείγμα ούρων ελάχιστο αφού είχα ήδη ουρησει πιο πριν! Κ ήταν αχνό θετικό.... (Παρασκευή έγινε αυτό)! Δευτέρα είχα θετική χοριακη! 

IMG_20200301_094909.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάζω λίγο χρώμα να καλωσορίσουμε την Άνοιξη με αισιοδοξία!!!

                      ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

🌼🌸🏵️🌹💐🥀🌷🌺🌸🏵️🌻🌼☀️💖

 

IMG_20200301_094734.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια! Να σκέφτεστε θετικά ❤️

@lactaki μου ωραία εικόνα κ μνμ! Μακάρι να είναι ένας τέλειος μήνας γιατί έχει κινητικότητα το παρέακι μας😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Καλό μήνα κορίτσια! Να σκέφτεστε θετικά ❤️

@lactaki μου ωραία εικόνα κ μνμ! Μακάρι να είναι ένας τέλειος μήνας γιατί έχει κινητικότητα το παρέακι μας😘

Καλημέρα φίλη μου... Εννοείται!! Άμα βλέπουμε με αισιοδοξία το μέλλον μόνο θετικά θα έχουμε ... Να περάσετε όμορφα σήμερα ο,τι κ αν κάνετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Σε πόσες μέρες έχεις χοριακη? Αν θυμάμαι καλα σήμερα πρέπει να είσαι στην 6η μέρα απ την έμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων (μην μετρώντας την μέρα της έμβρυομεταφορας)? Την ίδια μερα με σένα είχα αυτά τα συμπτώματα που θα σου ανεβάσω πιο κάτω μια φώτο!!! Την επόμενη έκανα τεστ το βράδυ με ένα δείγμα ούρων ελάχιστο αφού είχα ήδη ουρησει πιο πριν! Κ ήταν αχνό θετικό.... (Παρασκευή έγινε αυτό)! Δευτέρα είχα θετική χοριακη! 

IMG_20200301_094909.jpg

Καλημερα κορίτσι μου και σ ευχαριστω.  Έχω κηλίδες και πόνους στη μέση και πονόλαιμο.  πρησμενο στηθος δυσκοιλιοτητα οχι δεν εχω.. μακαρι να έχουν παει ολα καλα αλλα φοβαμαι δεν στο κρυβω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσι μου και σ ευχαριστω.  Έχω κηλίδες και πόνους στη μέση και πονόλαιμο.  πρησμενο στηθος δυσκοιλιοτητα οχι δεν εχω.. μακαρι να έχουν παει ολα καλα αλλα φοβαμαι δεν στο κρυβω .

Να μη φοβάσαι!!!!!! Eγω πιστεύω ότι είναι θετικό το αίματακι που είδες... Πότε έχεις χοριακη??? Κ εγώ είχα απογοητευτεί κ έκλαιγα εκείνη τη μέρα που είδα το αίμα.... Κ μίλησα με τη μαία του γιατρου κ μ λεει "Ντινακι μάλλον είσαι έγκυος, ξάπλωσε κ πάρε τα utrogestan απ το στόμα "... Την επόμενη αφού είδα ότι σταμάτησε το αίματακι κ τα καφέ έκανα τεστ κ ήταν αχνό αχνό θετικό.... Εγώ είμαι σίγουρη ότι έχεις πετύχει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα ! Πήρα 5 αυγουλάκια ;) Περιμένουμε αύριο τον εμβρυολογο και αν όλα είναι καλά εμβρύομεταφορα Τετάρτη ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου  καλό  μήνα και καλή Κυριακή!!! Για μένα δεν ξέρω πόσο καλή είναι βέβαια γιατί σήμερα είχα λιγο αιμα στο σκουπισμα τοσο βεβαια που στην αρχη λεω μου φανηκε ηταν ροζ αιμα.. απογοητευτηκα αλλα παλι σκεφτομαι οτι ειναι να γινει θα γινει.

Καλημέρα κορίτσι μου και μένα για θετικό μου ακούγεται.... Ξεκούραση και θετική σκέψη. Περιμένουμε τα ευχάριστα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα ! Πήρα 5 αυγουλάκια ;) Περιμένουμε αύριο τον εμβρυολογο και αν όλα είναι καλά εμβρύομεταφορα Τετάρτη ❤️❤️

Καλό μήνα κοριτσάκι μου με όμορφα και ευχάριστα νέα.... Όλα καλά θα πάνε σκεφτόμαστε θετικά και περιμένουμε τα ευχάριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα ! Πήρα 5 αυγουλάκια ;) Περιμένουμε αύριο τον εμβρυολογο και αν όλα είναι καλά εμβρύομεταφορα Τετάρτη ❤️❤️

Πολύ ωραία νέα bebe μου. Καλές γονιμοποιήσεις και καλό μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλό μήνα κοριτσάκι μου με όμορφα και ευχάριστα νέα.... Όλα καλά θα πάνε σκεφτόμαστε θετικά και περιμένουμε τα ευχάριστα :)

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πολύ ωραία νέα bebe μου. Καλές γονιμοποιήσεις και καλό μήνα

,Ευχαριστώ παρα πολύ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...