Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό γιατί είναι σε ένα χειρουργείο. Αυτή τη φορά θα πάω για υστεροσκοπηση δεν θα ξανά ξεκινήσω έτσι... Μεγάλη απογοήτευση... Ξανά απ την αρχή :(

ναι φυσικά να κάνεις... όμως ρε συ δεν έχεις κ έμβρυα στην κατάψυξη; ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

ναι φυσικά να κάνεις... όμως ρε συ δεν έχεις κ έμβρυα στην κατάψυξη; ή σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα; 

Έχω ένα ακόμα αλλά είναι μικρότερο και πάει πιο αργά μου είπαν.. Αλλά έχει φτάσει βλαστοκυστη... Δεν θέλω να βάλω μόνο ένα... θέλω να κάνω άλλη μια διέγερση για μεγαλύτερες πιθανοτητες.. Εδώ με βλαστοκυστη 5αα και δεν έγινε τίποτα... Οπότε μήπως γίνει κανένα θαύμα. Και από αύριο ξέρεις ξεκινάω βιταμίνες τις γνωστές 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Έχω ένα ακόμα αλλά είναι μικρότερο και πάει πιο αργά μου είπαν.. Αλλά έχει φτάσει βλαστοκυστη... Δεν θέλω να βάλω μόνο ένα... θέλω να κάνω άλλη μια διέγερση για μεγαλύτερες πιθανοτητες.. Εδώ με βλαστοκυστη 5αα και δεν έγινε τίποτα... Οπότε μήπως γίνει κανένα θαύμα. Και από αύριο ξέρεις ξεκινάω βιταμίνες τις γνωστές 😛

να σε ρωτήσω, πήγες κατευθείαν μετά τη διέγερση σε μεταφορά; σόρρυ τώρα απλά προσπαθώ να σκεφτώ αν άλλαζες κάτι μήπως έβλεπες αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

να σε ρωτήσω, πήγες κατευθείαν μετά τη διέγερση σε μεταφορά; σόρρυ τώρα απλά προσπαθώ να σκεφτώ αν άλλαζες κάτι μήπως έβλεπες αποτέλεσμα...

Ναι μόλις έγινε ωοληψια περίμενα 5 μέρες γιναν βλαστοκυστη και τα βάλαμε... Τι να πω ρε γαμωτο. Έχω απογοητευτεί... Λογικά με βλέπω για υστεροσκοπηση μόνο αυτό δεν έχω κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Icecream1982 είπε:

Ναι μόλις έγινε ωοληψια περίμενα 5 μέρες γιναν βλαστοκυστη και τα βάλαμε... Τι να πω ρε γαμωτο. Έχω απογοητευτεί... Λογικά με βλέπω για υστεροσκοπηση μόνο αυτό δεν έχω κανει

τώρα με βάζεις σε σκέψεις, ούτε εγώ έχω κάνει... ο γιατρός μου λέει ότι αν υπάρξει μια διακοπή 1 κύκλου ηρεμεί το σώμα από τις ορμόνες, βελτιώνεται το ενδομήτριο και είναι καλύτερα τα ποσοστά επιτυχίας... μήπως να δοκιμάσεις κ αυτό; δλδ μπορεί τελικά εκείνο το κατεψυγμένο να σου βγει σε καλό! Κ πάλι συγνώμη αν ξαναρωτάω αλλά ειλικρινά έχω χαθεί πλέον με τόσες που είμαστε, σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες

 

Πριν λίγο ειδα 2-3 μικρες σταγονες αιμα στο εσωρουχο κ ψιλοαγχωθηκα!🤔

Την Παρασκευη βάλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

 

Πριν λίγο ειδα 2-3 μικρες σταγονες αιμα στο εσωρουχο κ ψιλοαγχωθηκα!🤔

Την Παρασκευη βάλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων

Αχ κοριτσάκι μου μακάρι να είναι μια υπέροχη εμφύτευση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

 

Πριν λίγο ειδα 2-3 μικρες σταγονες αιμα στο εσωρουχο κ ψιλοαγχωθηκα!🤔

Την Παρασκευη βάλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων

Μακάρι να είναι εμφύτευση! Αν το θεωρείς νωρίς μπορεί απλά να είναι λίγο αίμα από τη διαδικασία... δε νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας αλλά για να μην κάνουμε κ διαγνώσεις μόνες μας, πάρε το γιατρό φίλη μου!!! καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!Κορίτσια το εμβρυακι μου τα κατάφερε!!! Πράγματικα δεν το πιστεύω!Ξέρω ότι πάλι πάω με πολύ λίγες πιθανότητες!!!αλλά πιστεύω στο θαύμα!!Θα το ρισκάρω και θα πάω να μου το βάλουν αύριο!!!!!😘🙏🙏

Τι τέλεια νέα είναι αυτά !!!! Ένα θελουμε !!!!! 

στις πριν 8 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

τι κάνετε; Εγώ είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα!! Το μεσημέρι θα παω στο κέντρο για τον 1ο υπέρηχο και ξεκινάω διέγερση!!!!

Με το καλό !!!!

στις πριν 8 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου εμείς θα πάμε πίσω στις διαδικασίες τώρα!! Είχαμε πει μπας και κάνουμε την παρακέντηση αυτή την Παρασκευή και τελικά ο άντρας μου σήκωσε πυρετόοοοοοοοοο....

Κ μας είπε οτι πρέπει να είναι τουλάχιστον 15 μέρες απύρετος για να την κάνουμε!!

Οπότε πάμε για τέλος Φεβρουαρίου. Έχω κλείσει ραντεβού με την επιτροπή για 06/03 αλλά δε βλέπω να προλαβαίνουμε.

Τουλάχιστον στο μεσοδιάστημα θα κοιτάξουμε για μαιευτήρια και κέντρα.

Θέλω να κοιτάξω το ΡΕΑ, το ΜΗΤΕΡΑ και το Γέννημα για αρχή. Ακούω γνώμες και γιατρούς που έχετε για να πάρω να κλείσω ραντεβού. Μπορείς να πας και απογεύματα, σωστά? 

Εγώ είμαι τώρα στο γέννημα !!! Ήμουν στο γεννεσις πριν όπου έκανα και το πρώτο μου παιδάκι .... ότι χρειαστείς πες μου 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Treasure είπε:

Εννοείται παίζουν ρόλο όλα αυτά που ανέφερες... Εγώ είμαι 35 με πολύ χαμηλή αμη 0,2 για την ακρίβεια και ο σύζυγος με θεματακι στο σπέρμα. Πιστεύω ότι ήταν τύχη εκτός των πιθανοτήτων. Δεν είχα ελπίδες ήμουν πολύ απογοητευμένη,να φανταστείς έφτιαχνα τον φάκελο για να περάσω επιτροπή να πάω απευθείας για εξωσωματική.

Θέλεις να μας πεις τιμές του άντρα σου !!!!;;;; Είμαι παρόμοια περίπτωση και θα ήθελα μα ξέρω .... με το καλό κορίτσι μου γλυκό 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

 

Πριν λίγο ειδα 2-3 μικρες σταγονες αιμα στο εσωρουχο κ ψιλοαγχωθηκα!🤔

Την Παρασκευη βάλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι αίμα εμφύτευσης !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μακάρι να είναι εμφύτευση! Αν το θεωρείς νωρίς μπορεί απλά να είναι λίγο αίμα από τη διαδικασία... δε νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας αλλά για να μην κάνουμε κ διαγνώσεις μόνες μας, πάρε το γιατρό φίλη μου!!! καλά αποτελέσματα!

Ευχαριστω

Τον πηρα μου ειπε ειναι λογικο ςαν αλλαξει κατι να τον ξαναπαρω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Τι τέλεια νέα είναι αυτά !!!! Ένα θελουμε !!!!! 

Με το καλό !!!!

Εγώ είμαι τώρα στο γέννημα !!! Ήμουν στο γεννεσις πριν όπου έκανα και το πρώτο μου παιδάκι .... ότι χρειαστείς πες μου 

Θέλεις να μας πεις τιμές του άντρα σου !!!!;;;; Είμαι παρόμοια περίπτωση και θα ήθελα μα ξέρω .... με το καλό κορίτσι μου γλυκό 

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι αίμα εμφύτευσης !!!!!

Σε ευχαριστω ολοψυχα κ εσυ οτι επιθυμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ κοριτσάκι μου μακάρι να είναι μια υπέροχη εμφύτευση!!

Ευχαριστω ευχομαι κ σε εσενα ολοψυχα οτι επιθυμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τι τέλεια νέα είναι αυτά !!!! Ένα θελουμε !!!!! 

Με το καλό !!!!

Εγώ είμαι τώρα στο γέννημα !!! Ήμουν στο γεννεσις πριν όπου έκανα και το πρώτο μου παιδάκι .... ότι χρειαστείς πες μου 

Θέλεις να μας πεις τιμές του άντρα σου !!!!;;;; Είμαι παρόμοια περίπτωση και θα ήθελα μα ξέρω .... με το καλό κορίτσι μου γλυκό 

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι αίμα εμφύτευσης !!!!!

Κοριτσάκι μου δεν θυμάμαι ακριβώς είμαι έξω αυτή την στιγμή και δε μπορώ να δω τις εξετάσεις. Θα σου πω αυτό που θυμάμαι.την μέρα της σπερματεγχυσης είχαμε 15000000  σπερματοζωάρια και 26% κινητικότητα όπου μας την ανέβασαν στο 75%!!! Όσον αφορά τώρα τον αριθμό πρέπει να ήταν μετά την επεξεργασία.ειχαμε ψιλοχαλια σπέρμα δηλαδή. Για αυτό και εγώ πριν κάνω χοριακη η τεστ ετοίμαζα χαρτιά επιτροπής εξωσωματικής!δεν πίστευα ούτε μία στο εκατομμύριο να πετυχαίναμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σε όλες! Έχω χαθεί αλλά για το λιανικό εμπόριο είναι μια περίοδος μετάβασης αυτή και τρέχουμε σαν τρελές. Εν ολιγης τα νέα μου είναι ότι Πέμπτη πήγα στο γιατρό (πρώτη μέρα περιόδου) και είδε μια μικρή κύστη (τζουφιο ωοθυλακιο). Μου λέει:θες να έρθεις σε 5-6 μέρες μήπως έχει απορροφηθεί, θες να πάρεις αντισυλληπτικα (που θα φύγει), θες να περιμένεις τον επόμενο κύκλο.... ότι θες. Καταλήξαμε να πάω λίγο πριν την επόμενη περίοδο που κι εγώ το θεωρώ καλύτερο για να δούμε τι γίνεται. 

@EllieV όταν πείρα αρνητική χωριακη το πρώτο που με ρώτησε ο γιατρός είναι αν είδα αίμα όσες μέρες περίμενα. Ίσως είναι από εμφύτευση που στο εύχομαι, ίσως χρειάζεται να πάρεις κάποιο φάρμακο. Να ενημερώσεις το γιατρό σου οποιαδήποτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σε όλες! Έχω χαθεί αλλά για το λιανικό εμπόριο είναι μια περίοδος μετάβασης αυτή και τρέχουμε σαν τρελές. Εν ολιγης τα νέα μου είναι ότι Πέμπτη πήγα στο γιατρό (πρώτη μέρα περιόδου) και είδε μια μικρή κύστη (τζουφιο ωοθυλακιο). Μου λέει:θες να έρθεις σε 5-6 μέρες μήπως έχει απορροφηθεί, θες να πάρεις αντισυλληπτικα (που θα φύγει), θες να περιμένεις τον επόμενο κύκλο.... ότι θες. Καταλήξαμε να πάω λίγο πριν την επόμενη περίοδο που κι εγώ το θεωρώ καλύτερο για να δούμε τι γίνεται. 

@EllieV όταν πείρα αρνητική χωριακη το πρώτο που με ρώτησε ο γιατρός είναι αν είδα αίμα όσες μέρες περίμενα. Ίσως είναι από εμφύτευση που στο εύχομαι, ίσως χρειάζεται να πάρεις κάποιο φάρμακο. Να ενημερώσεις το γιατρό σου οποιαδήποτε. 

@dimsea  ευχαριστω να εισαι καλα.μιλησα μαζι του.

Ειναι πολυ λιγο 2 σταγονες ισα ισα φαινονται στο εσωρουχο

Εσυ ποσο ειχες κ ποσες μερες..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Καλησπερα σε ολες

 

Πριν λίγο ειδα 2-3 μικρες σταγονες αιμα στο εσωρουχο κ ψιλοαγχωθηκα!🤔

Την Παρασκευη βάλαμε 2 εμβρυα 3 ημερων

Μην αγχώνεσαι πιθανόν είναι της διαδικασίας πχ ωολυψια (αν την έκανες αμέσως μετά κ δεν αφήσατε κύκλο ανάμεσα) !!! Είναι σχετικά νωρίς να έγινε κι όλας η εμφυτευση!!!! Το έμβρυο εμφυτεύεται όταν φτάσει στο στάδιο της βλαστοκυστης κ γίνει κ η εκολλαψη του (έχει ανοίξει κ τα κύτταρα βγαίνουν προς τα έξω & είναι 120-150 κύτταρων) οπότε εσένα εφόσον ήταν 3 ημερων στο στάδιο της βλαστοκυστης θα έφτασε εχτές οπότε η εμφυτευση θα γίνει σήμερα ή αύριο ή μεθαύριο οπότε το αίμα δεν θα το δεις αμέσως...  Να περιμένεις σταγόνες 4-5 μέρες πριν τη χοριακη σου (θεωρητικά περίπου τότε που θα περίμενες περίοδο)!!! Δε κατεβαίνουν αμέσως οι σταγόνες!!!!! Τότε να πετάξεις απ τη χαρά σουυυυυυυυ κ να περιμένεις μεγάλη χοριακη αλλά πάνω απ όλα μην αγχωθεις ότι ήρθε η περίοδος (σχεδόν ποτέ δν έρχεται αν παίρνεις κ φάρμακα)!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

@dimsea  ευχαριστω να εισαι καλα.μιλησα μαζι του.

Ειναι πολυ λιγο 2 σταγονες ισα ισα φαινονται στο εσωρουχο

Εσυ ποσο ειχες κ ποσες μερες..?

Εγω δεν είχα καθόλου.... μετά την ΕΤ πήγα για χωριακη τη μέρα που μου είπε και αφού πείρα το ωραιότατο 0,9 (πάτος) με ρώτησε αν τις μέρες της αναμονής είδα αίμα. Για να είμαι ειλικρινής πίστευα ότι αν έβλεπα θα ήταν εμφύτευσης και το είχα για καλό όμως κατάλαβα ότι με ρώτησε για άλλο λόγο. Έλα βρε τόσο λίγο? Μια χαρά τότε άρχισε να ψάχνεις για καρότσι!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μην αγχώνεσαι πιθανόν είναι της διαδικασίας πχ ωολυψια (αν την έκανες αμέσως μετά κ δεν αφήσατε κύκλο ανάμεσα) !!! Είναι σχετικά νωρίς να έγινε κι όλας η εμφυτευση!!!! Το έμβρυο εμφυτεύεται όταν φτάσει στο στάδιο της βλαστοκυστης κ γίνει κ η εκολλαψη του (έχει ανοίξει κ τα κύτταρα βγαίνουν προς τα έξω & είναι 120-150 κύτταρων) οπότε εσένα εφόσον ήταν 3 ημερων στο στάδιο της βλαστοκυστης θα έφτασε εχτές οπότε η εμφυτευση θα γίνει σήμερα ή αύριο ή μεθαύριο οπότε το αίμα δεν θα το δεις αμέσως...  Να περιμένεις σταγόνες 4-5 μέρες πριν τη χοριακη σου (θεωρητικά περίπου τότε που θα περίμενες περίοδο)!!! Δε κατεβαίνουν αμέσως οι σταγόνες!!!!! Τότε να πετάξεις απ τη χαρά σουυυυυυυυ κ να περιμένεις μεγάλη χοριακη αλλά πάνω απ όλα μην αγχωθεις ότι ήρθε η περίοδος (σχεδόν ποτέ δν έρχεται αν παίρνεις κ φάρμακα)!!!!

Δεν την εκανα αμεσως

Περιμενα εναν κυκλο

Η ωοληψια εγινε τον προηγουμενο κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Δεν την εκανα αμεσως

Περιμενα εναν κυκλο

Η ωοληψια εγινε τον προηγουμενο κυκλο

Αααα τέλεια!!!! Οπότε ακόμα καλύτερα κ  πιο πολλές πιθανότητες καθώς ηρέμησε κι ο οργανισμός κ τα κατεψυγμένα λένε ότι για να επιζήσουν την απόψυξη πρέπει να ναι γερά εμβρυακια.. Για 2-3 μέρες από σήμερα προσπάθησε να μην κουραστείς.... Εύχομαι να δεις μια τεράστια χοριακη σε λίγες μέρες !!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Treasure είπε:

Κοριτσάκι μου δεν θυμάμαι ακριβώς είμαι έξω αυτή την στιγμή και δε μπορώ να δω τις εξετάσεις. Θα σου πω αυτό που θυμάμαι.την μέρα της σπερματεγχυσης είχαμε 15000000  σπερματοζωάρια και 26% κινητικότητα όπου μας την ανέβασαν στο 75%!!! Όσον αφορά τώρα τον αριθμό πρέπει να ήταν μετά την επεξεργασία.ειχαμε ψιλοχαλια σπέρμα δηλαδή. Για αυτό και εγώ πριν κάνω χοριακη η τεστ ετοίμαζα χαρτιά επιτροπής εξωσωματικής!δεν πίστευα ούτε μία στο εκατομμύριο να πετυχαίναμε. 

Δεν το λες και χάλια !!! Όποτε εάν κατάλαβα κάλα έμεινες με σπέρματεχυνση;;;;; 
 

με το καλοοοοο αγάπη μου γλυκιά σου εύχομαι όλα τα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Δεν το λες και χάλια !!! Όποτε εάν κατάλαβα κάλα έμεινες με σπέρματεχυνση;;;;; 
 

με το καλοοοοο αγάπη μου γλυκιά σου εύχομαι όλα τα καλά 

Ναι κορίτσι μου με σπερματεγχυση έμεινα έγκυος. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχεις και εσύ γρήγορα και χωρίς δυσκολίες! Στέλνω σε σένα και σε οοοολα τα κορίτσια εδώ μέσα μπόλικη μπεμπεδοσκονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!Κορίτσια το εμβρυακι μου τα κατάφερε!!! Πράγματικα δεν το πιστεύω!Ξέρω ότι πάλι πάω με πολύ λίγες πιθανότητες!!!αλλά πιστεύω στο θαύμα!!Θα το ρισκάρω και θα πάω να μου το βάλουν αύριο!!!!!😘🙏🙏

Τέλεια νέα! !Ένα και καλό! !Αυτό θέλουμε αλλώστε! !

Καλή επιτυχία να έχεις! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy καλή επιτυχία!

@Icecream1982 ρε συ μια απορία επειδή είδα ότι ψάχνεις φάρμακα... δεν πρέπει να κάνεις μια παύση κάποιων μηνών ανάμεσα στις διεγέρσεις; εμένα μου είχε πει 3... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...