Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου εμείς θα πάμε πίσω στις διαδικασίες τώρα!! Είχαμε πει μπας και κάνουμε την παρακέντηση αυτή την Παρασκευή και τελικά ο άντρας μου σήκωσε πυρετόοοοοοοοοο....

Κ μας είπε οτι πρέπει να είναι τουλάχιστον 15 μέρες απύρετος για να την κάνουμε!!

Οπότε πάμε για τέλος Φεβρουαρίου. Έχω κλείσει ραντεβού με την επιτροπή για 06/03 αλλά δε βλέπω να προλαβαίνουμε.

Τουλάχιστον στο μεσοδιάστημα θα κοιτάξουμε για μαιευτήρια και κέντρα.

Θέλω να κοιτάξω το ΡΕΑ, το ΜΗΤΕΡΑ και το Γέννημα για αρχή. Ακούω γνώμες και γιατρούς που έχετε για να πάρω να κλείσω ραντεβού. Μπορείς να πας και απογεύματα, σωστά? 

Περνάς επιτροπή σε λίγες μέρες και δεν έχεις βρει κέντρο και ιατρό..;;; 
εγω είμαι στο μητέρα και δεν το αλλάζω με τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@ioannastr κατάλαβα!και αυτοί πολύ μας παιδεύουν!!λες και αν δεν υπήρχε θέμα θα πηγαίναμε!! @Σταυρι Κορίτσι μου ειμαι στο new Life στη Θεσσαλονίκη!Το επέλεξα επειδή είχε πολύ καλή εμβρυολογο την ζησοπουλου!

Απ ότι κατάλαβα πήγες με εξωτερική γιατρό που συνεργάζεται με το κέντρο και όχι με κάποιον από τους γυναικολόγους του new life;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δεν ρισκάρω όχι!οι ορμόνες είναι μια χαρά!!είναι σαν να μη πήρα φάρμακα!! Πράγματικα δεν ξέρω τι έγινε!!! Είναι σαν να μου πήραν το ένα το δικό μου!Σκέψου η αριστερή ωοθήκη κοιμόνταν δεν έδωσε πολλά μόνο ένα αυτό που πήραμε που δεν το υπολόγιζε κιόλας! νομίζω!και η δεξιά με τα πολλά δεν μας έδωσε τίποτα τελικά όλα τζουφια

Κοπέλα μου θα είναι το ένα και τυχερό αυτό.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Απ ότι κατάλαβα πήγες με εξωτερική γιατρό που συνεργάζεται με το κέντρο και όχι με κάποιον από τους γυναικολόγους του new life;

Ναι έτσι ακριβώς!!!! Αν θα ξανακάνω πάλι στο ίδιο θα πάω αλλά θα αλλάξω γιατρό!!!Μπορεί να μην έφταιγε και αυτή αλλά για ψυχολογικούς λόγους θα αλλάξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι έτσι ακριβώς!!!! Αν θα ξανακάνω πάλι στο ίδιο θα πάω αλλά θα αλλάξω γιατρό!!!Μπορεί να μην έφταιγε και αυτή αλλά για ψυχολογικούς λόγους θα αλλάξω!

Κατάλαβα, κ γω εκεί είμαι αλλά με έναν από τους γιατρούς του κέντρου. Να δεις που δε θα χρειαστεί κορίτσι μου να ξανακάνεις παρά μόνο για 2ο παιδάκι!! Όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Περνάς επιτροπή σε λίγες μέρες και δεν έχεις βρει κέντρο και ιατρό..;;; 
εγω είμαι στο μητέρα και δεν το αλλάζω με τίποτα 

Σε ένα μήνα περνάω αλλά λογικά θα το αλλάξω γιατί μας πάνε πίσω πολλά θέματα. Εσύ με ποιον γιατρό εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κατάλαβα, κ γω εκεί είμαι αλλά με έναν από τους γιατρούς του κέντρου. Να δεις που δε θα χρειαστεί κορίτσι μου να ξανακάνεις παρά μόνο για 2ο παιδάκι!! Όλα θα πάνε καλά

Είμαστε στο ιδίιο; Αν θες στείλε μου πμ. Με ποιον γιατρό είσαι; Γιατι μπορεί να το χρειαστώ!θέλω από τώρα έχω μια ιδέα πως θα προχωρήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σε ένα μήνα περνάω αλλά λογικά θα το αλλάξω γιατί μας πάνε πίσω πολλά θέματα. Εσύ με ποιον γιατρό εισαι?

Εμείς παντος κάναμε τα πάντα πρώτα και μετά έκλεισα για επιτροπή εμείς κάναμε και βιοψία γιατί την ζητάνε στην επιτροπή αυτό με την κύστη που λες μπορείς λίγο να με διαφωτίσεις.; Γιατί δεν το έχω ακούσει καθόλου.! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!Κορίτσια το εμβρυακι μου τα κατάφερε!!! Πράγματικα δεν το πιστεύω!Ξέρω ότι πάλι πάω με πολύ λίγες πιθανότητες!!!αλλά πιστεύω στο θαύμα!!Θα το ρισκάρω και θα πάω να μου το βάλουν αύριο!!!!!😘🙏🙏

Μπραβο βρε κορίτσι μου!!! ότι καλύτερο σου εύχομαι!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Υπέροχα νέα!!!! όλα θα πάνε κατ' ευχήν και σε λίγες μέρες θα μας πεις τα ευχάριστα!! Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου!!! Μη σε παίρνει από κάτω!!! Θα γίνει το θαυματάκι σου να το δεις!!!

Καλή αρχή @annie! ολα καλά να σου πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς παντος κάναμε τα πάντα πρώτα και μετά έκλεισα για επιτροπή εμείς κάναμε και βιοψία γιατί την ζητάνε στην επιτροπή αυτό με την κύστη που λες μπορείς λίγο να με διαφωτίσεις.; Γιατί δεν το έχω ακούσει καθόλου.! 
 

Ναι λογικό να τα έκανες όλα πρώτα και μετά να πήρες για την επιτροπή αλλά εγώ είπα να κλείσω μη χάνω χρόνο και αν είναι και δεν προλάβω να αλλάξω το ραντεβού αλλά τώρα με τον πυρετό, θα πάμε πίσω. Τέλος πάντων..

Ο άντρας μου (όπως και όλοι οι άντρες όπως είπε ο ουρολόγος) έχουν μια κύστη κοντά στην επιδιδυμίδα. Αυτή εκεί μέσα, υπάρχει περίπτωση να έχει σπερματοζωάρια. Όχι πάντα καλά, δλδ για γονιμοποίηση αλλά μπορεί και ναι. Και είπαμε να πάρουμε το ρίσκο πριν κάνει τη βιοψία, να κάνει αυτή την παρακέντηση μήηηηηπως και γλιτώσει την βιοψία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ναι λογικό να τα έκανες όλα πρώτα και μετά να πήρες για την επιτροπή αλλά εγώ είπα να κλείσω μη χάνω χρόνο και αν είναι και δεν προλάβω να αλλάξω το ραντεβού αλλά τώρα με τον πυρετό, θα πάμε πίσω. Τέλος πάντων..

Ο άντρας μου (όπως και όλοι οι άντρες όπως είπε ο ουρολόγος) έχουν μια κύστη κοντά στην επιδιδυμίδα. Αυτή εκεί μέσα, υπάρχει περίπτωση να έχει σπερματοζωάρια. Όχι πάντα καλά, δλδ για γονιμοποίηση αλλά μπορεί και ναι. Και είπαμε να πάρουμε το ρίσκο πριν κάνει τη βιοψία, να κάνει αυτή την παρακέντηση μήηηηηπως και γλιτώσει την βιοψία. 

Ααα.!! Σας εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας

 

Ποια ειναι στο Εμβρυογενεσις..?για πειτε εντυπωσεις..?

Κ εγω εκει ειμαι μια χαρα αλλα δεν εχω εμπειρια απο αλλα κεντρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EllieV είπε:

Κοριτσια γεια σας

 

Ποια ειναι στο Εμβρυογενεσις..?για πειτε εντυπωσεις..?

Κ εγω εκει ειμαι μια χαρα αλλα δεν εχω εμπειρια απο αλλα κεντρα

Εμένα μου αρέσει πολύ. Εξυπηρετικοί κι επεξηγηματικοι σε όλα ο γιατρός μου φιλικός και καθυσηχαστικος με ηρεμεί και μου δίνει κουράγιο. Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη. Έχει και καλό εμβρυολογικό λένε....για να δούμε σε λίγες μέρες πώς θα τα πάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως κάποιο κορίτσι ξέρει τι δικαιολογητικά χρειάζονται ώστε να πάρω το επίδομα αυτό που δίνει ο ΕΟΠΥΥ για την εξωσωματική; Τα 352 ευρώ; Τόσο νομίζω είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Treasure @melodyy  μετέφερα τη συζήτηση εδώ μην κάνουμε κατάχρηση του ποστ της κοπέλας με άσχετη συζήτηση! Treasure πολύ χαίρομαι που πέτυχε αλλά δυστυχώς είσαι η εξαίρεση... στη δική μου περίπτωση  δεν θα είχε καμία επιτυχία! Οπότε δεν το μετάνιωσα καθόλου που πήγα απευθείας εξωσωματική. Φυσικά κάθε περίπτωση είναι άλλη κ καλώς λες την εμπειρία σου γιατί μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθηθεί. Παίζει και η ηλικία και όλα...

 @melodyy είμαι στο μητέρα. Μένω Αθήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένη ως τώρα! Πάντως κ στη θεσσαλονίκη έχει πολύ αξιόλογα κέντρα, όντως το να πηγαινοέρχεσαι Αθήνα είναι και κόστος και κόπος... όπως νιώθεις όμως εσύ καλύτερα! Καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μήπως κάποιο κορίτσι ξέρει τι δικαιολογητικά χρειάζονται ώστε να πάρω το επίδομα αυτό που δίνει ο ΕΟΠΥΥ για την εξωσωματική; Τα 352 ευρώ; Τόσο νομίζω είναι...

Αν θυμάμαι καλά, συμπληρωνεις μια αιτηση που παιρνεις από εκει και προσκομιζεις φωτοαντιγραφο της αποφασης του εοπυυ για τα φάρμακα, φωτοτυπια της πρωτης σελιδας του βιβλιαριου τραπεζης οπου φαινεται το iban, τις 2 αποδειξεις από την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα και μια βεβαιωση απο το κεντρο όπου αναγράφεται ποτε εγινε η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Treasure @melodyy  μετέφερα τη συζήτηση εδώ μην κάνουμε κατάχρηση του ποστ της κοπέλας με άσχετη συζήτηση! Treasure πολύ χαίρομαι που πέτυχε αλλά δυστυχώς είσαι η εξαίρεση... στη δική μου περίπτωση  δεν θα είχε καμία επιτυχία! Οπότε δεν το μετάνιωσα καθόλου που πήγα απευθείας εξωσωματική. Φυσικά κάθε περίπτωση είναι άλλη κ καλώς λες την εμπειρία σου γιατί μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθηθεί. Παίζει και η ηλικία και όλα...

 @melodyy είμαι στο μητέρα. Μένω Αθήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένη ως τώρα! Πάντως κ στη θεσσαλονίκη έχει πολύ αξιόλογα κέντρα, όντως το να πηγαινοέρχεσαι Αθήνα είναι και κόστος και κόπος... όπως νιώθεις όμως εσύ καλύτερα! Καλή αρχή!

Αχ αχ αντε να μας πάει καλά και συντομα να έχουμε πολύ ωραία νέα!!!!!! Σου εύχομαι κάθε ευκολία!!! @Treasure να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Είσαι από τις λίγες περιπτώσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!Κορίτσια το εμβρυακι μου τα κατάφερε!!! Πράγματικα δεν το πιστεύω!Ξέρω ότι πάλι πάω με πολύ λίγες πιθανότητες!!!αλλά πιστεύω στο θαύμα!!Θα το ρισκάρω και θα πάω να μου το βάλουν αύριο!!!!!😘🙏🙏

Μπραβο!!!ολα να πανε καλα κ να εχεις μια μεγαλη χοριακη σε λιγες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Δυστυχώς σήμερα πήρα την αρνητική μου χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες:( επειδή  πρεπει να ξεκινήσω σχετικά σύντομα την καινούρια μου προσπάθεια αν κάποια κοπέλα έχει pergoveris και δεν την χρειαζεται και μπορεί να μου την πουλήσει σε λογική τιμή θα με βοηθούσε πολύ... Δικαιούμαι ξανά φαρμακα από Σεπτέμβρη για άλλες δύο προσπαθειες αλλά δεν θέλω να χάσω χρόνο... Ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες 😘 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Treasure @melodyy  μετέφερα τη συζήτηση εδώ μην κάνουμε κατάχρηση του ποστ της κοπέλας με άσχετη συζήτηση! Treasure πολύ χαίρομαι που πέτυχε αλλά δυστυχώς είσαι η εξαίρεση... στη δική μου περίπτωση  δεν θα είχε καμία επιτυχία! Οπότε δεν το μετάνιωσα καθόλου που πήγα απευθείας εξωσωματική. Φυσικά κάθε περίπτωση είναι άλλη κ καλώς λες την εμπειρία σου γιατί μπορεί κάποια κοπέλα να βοηθηθεί. Παίζει και η ηλικία και όλα...

 @melodyy είμαι στο μητέρα. Μένω Αθήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένη ως τώρα! Πάντως κ στη θεσσαλονίκη έχει πολύ αξιόλογα κέντρα, όντως το να πηγαινοέρχεσαι Αθήνα είναι και κόστος και κόπος... όπως νιώθεις όμως εσύ καλύτερα! Καλή αρχή!

Εννοείται παίζουν ρόλο όλα αυτά που ανέφερες... Εγώ είμαι 35 με πολύ χαμηλή αμη 0,2 για την ακρίβεια και ο σύζυγος με θεματακι στο σπέρμα. Πιστεύω ότι ήταν τύχη εκτός των πιθανοτήτων. Δεν είχα ελπίδες ήμουν πολύ απογοητευμένη,να φανταστείς έφτιαχνα τον φάκελο για να περάσω επιτροπή να πάω απευθείας για εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Δυστυχώς σήμερα πήρα την αρνητική μου χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες:( επειδή  πρεπει να ξεκινήσω σχετικά σύντομα την καινούρια μου προσπάθεια αν κάποια κοπέλα έχει pergoveris και δεν την χρειαζεται και μπορεί να μου την πουλήσει σε λογική τιμή θα με βοηθούσε πολύ... Δικαιούμαι ξανά φαρμακα από Σεπτέμβρη για άλλες δύο προσπαθειες αλλά δεν θέλω να χάσω χρόνο... Ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες 😘 😘

Λυπάμαι πολύ κοριτσι μου. Η επόμενη εύχομαι να είναι τυχερή και η τελευταία. Ποσο σύντομα θα πας; κανει να πας τοσο γρηγορα πάλι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Αχ αχ αντε να μας πάει καλά και συντομα να έχουμε πολύ ωραία νέα!!!!!! Σου εύχομαι κάθε ευκολία!!! @Treasure να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Είσαι από τις λίγες περιπτώσεις!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι πρώτα πρώτα καλή δύναμη σε όλη αυτή τη διαδρομή και γρήγορα μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Icecream1982 λυπάμαι πολύ... σου έδωσαν καμιά εξήγηση, έστω κάτι; σου εύχομαι η επομενη να είναι η τυχερή!

@Treasure όντως ήταν τύχη γιατί συνήθως δεν πιάνει, θέλει κ σπέρμα κ όλα! Σημασία έχει το αποτέλεσμα! με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Λυπάμαι πολύ κοριτσι μου. Η επόμενη εύχομαι να είναι τυχερή και η τελευταία. Ποσο σύντομα θα πας; κανει να πας τοσο γρηγορα πάλι; 

Θα πάω πρώτα ο Θεός μετά το Πάσχα... Επειδή έχω θέμα με χαμηλή αμη δεν θέλω να αφήσω να περάσει αρκετός χρόνος για να πάρω πάλι όσα περισσότερα μπορώ... Μακάρι να ναι η τρίτη και η τυχερή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Icecream1982 λυπάμαι πολύ... σου έδωσαν καμιά εξήγηση, έστω κάτι; σου εύχομαι η επομενη να είναι η τυχερή!

@Treasure όντως ήταν τύχη γιατί συνήθως δεν πιάνει, θέλει κ σπέρμα κ όλα! Σημασία έχει το αποτέλεσμα! με το καλό!

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό γιατί είναι σε ένα χειρουργείο. Αυτή τη φορά θα πάω για υστεροσκοπηση δεν θα ξανά ξεκινήσω έτσι... Μεγάλη απογοήτευση... Ξανά απ την αρχή :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...