Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Μάλλον πάμε για Μάρτιο. Χθες δώσαμε δείγμα για το νέο σπέρμο διάγραμμα  μετά την θεραπεία. Καλου κακού ζήτησα αν δουν καλά νούμερα να το καταψυξουν,συνήθως αμέσως μετά τη θεραπεία κάνει ένα boost,ελπίζω να το πετύχουμε. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία το Φεβρουάριο,σε έχω πάντα στο μυαλό μου κι ας μην μπαίνω συχνά.

Σ'ευχαριστω παρα πολύ!!!!💗💗!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Υποτίθεται εμείς που έχουμε θέμα με το σπέρμα είμαστε εύκολες  υποθέσεις!!Όσο μπορούμε να σκεφτόμαστε θετικά και θα τα καταφέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου έχω ευχάριστα!!! επιτέλους... δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά την προηγούμενη φορά έδωσα 6 ωριμα ωάρια (από 9 σύνολο) και πήρα μόνο 2 έμβρυα 3ης μέρας κ μάλιστα το ένα λίγο μέτριο. Οπότε πήγα στο γιατρό να με δει για εμβρυομεταφορά και ξαφνικά βλέπει 22 ωοθυλάκια κ μου λέει το έχεις να κάνουμε διέγερση; ευτυχως ήταν μόλις 4η μέρα, είχα φάρμακα στο ψυγείο και ορμονικά ήμουν σαν 2η. Έδωσα 14 που τα 11 ήταν ώριμα, πολύ καλύτερα δλδ. ΌΜΩΣ το κλασσικό θέμα της γονιμοποίησης επανήλθε, μόνο 5... έπαθα σοκ λέω πάλι στο μηδέν. Είδα όμως ότι κ την άλλη φορά ό,τι γονιμοποιήθηκε προχώρησε κ λέω λες;;; Πράγματι την 3η μέρα είχαμε 5 άριστα έμβρυα! πήραμε το ρίσκο και τα αφήσαμε όλα και σήμερα έχουμε 5 πολύ καλές βλαστοκύστες!!! δεν μπορώ να το πιστέψω... με ενημέρωσε ο εμβρυολόγος ότι φαίνεται ότι τα ωάρια μου είχαν κάποιο θέμα στη μορφολογία που εμπόδιζε τη γονιμοποίηση... φανταστείτε ότι τα παραπάνω έγιναν με άριστο σπέρμα κ μικρογονιμοποίηση... τελοσπάντων πάμε καλά! Αποφασίσαμε να τα ελέγξουμε κιόλας να δούμε τι έχουμε... πάντως ως εδώ καλά! Υπήρξε σαφής βελτίωση πάντως ωαρίων και εμβρύων από κύκλο σε κύκλο! 

Μακάρι τα ευχάριστα να συνεχιστούν για όλες μας!

Μπράβο!!!Αχ δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!!!!! Είναι πολύ καλός αριθμός των εμβρύων!!!!! Με το καλό τώρα οπότε κρίνει ο γιατρός να κάνεις και την εμβρυομεταφορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μπράβο!!!Αχ δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!!!!! Είναι πολύ καλός αριθμός των εμβρύων!!!!! Με το καλό τώρα οπότε κρίνει ο γιατρός να κάνεις και την εμβρυομεταφορα!!!

ευχαριστώ πάρα πολύ!!! μακάρι να πάνε καλά σε όλες κορίτσια... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

@Σταυρι μου καλη επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα σου αργότερα!! 😘

@ntinaki88 πως είσαι εσυ κοριτσάκι μου; 
@Taggeris και εγώ που έκανα υστεροσαλπιγγογραφια και όχι την κλασσικη σαλπιγγογραφια μου έδωσαν vibramycin για 3 μέρες! 
Εγώ κοριτσια μου ανυπομονώ να ξεκινήσω τη διαδικασία προετοιμασίας για την έμβρυο μεταφορά. 

Εγώ στην αναμονή να περάσουν οι μέρες μέχρι 5/2 κάνω την εξέταση... Χτες πήραμε μια απόφαση με τον σύζυγό ώστε να έχουμε έναν πρόγραμμάτισμο! Πρώτα απ όλα ελέγχουμε το μωράκι μας 5/2! Εάν το απότελεσμα δεν είναι αυτό που θέλαμε είχα πει όσο λείπει στο καράβι θα έκανα μεταφορά το έμβρυο που έχουμε στην κατάψυξη να του δώσω την ευκαιρία να ελεγχθεί αλλά σκέφτηκα ότι δεν θέλω να κάνω αποξεση πάνω από 1 φορά πριν καν να έχω ένα παιδί! Έτσι αποφασίσαμε να δώσει σπέρμα στο κέντρο να καταψυχθεί κ εγώ μόλις μ δώσουν το οκ μετά την αποξεση (μακάρι να μη χρειαστεί να γίνει) θα ξεκινήσω με επιτροπή αυτή τη φορά κ για τα φάρμακα κ για τον προεμφυτευτικο έλεγχο (δεδομένης της Κυστικης) Κ θα ξεκινήσω νέα διαδικασία εξ αρχής με ελεγμένα έμβρυα... Κι αν όλα πάνε όπως τα θέλουμε κ έχουμε καλό απόθεμα έμβρυων θα μεταφέρουμε αυτά.... Δε θέλω να μπω ξανά στη διαδικασία αναμονής να κυοφορω ένα έμβρυο που δεν ξέρω την τύχη του..... Αν πάλι δε έρθουν έτσι τα πράγματα θα δοκιμάσω σαν ύστατη λύση το τωρινό εμβρυο που είναι στην κατάψυξη κ δεν έχει υποστεί έλεγχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

@Σταυρι μου καλη επιτυχία!!! Περιμένουμε νέα σου αργότερα!! 😘

@ntinaki88 πως είσαι εσυ κοριτσάκι μου; 
@Taggeris και εγώ που έκανα υστεροσαλπιγγογραφια και όχι την κλασσικη σαλπιγγογραφια μου έδωσαν vibramycin για 3 μέρες! 
Εγώ κοριτσια μου ανυπομονώ να ξεκινήσω τη διαδικασία προετοιμασίας για την έμβρυο μεταφορά. 

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου Και εγώ ξεκίνησα να παίρνω αντιβίωση τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ!!! @LOULOUdaki! μου λέμε για Μάρτη! ανάλογα βέβαια με το πως επανέρχομαι γιατί έκανα κ 2 διεγέρσεις μέσα σε ένα τρίμηνο (κ λιγότερο)... @ioannastr και στα δικά σας :-)

πόσο χάρηκα αγαπημένη μου... σύντομα εγγυούλα.. ετοιμάσου το καλοκαιράκι να είσαι τούρλα!!!!! με το καλό όλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μπραβο!!!! Αισιοδοξια θελω!! Είδες; με το καλο να γίνει η εμβρυομεταφορα. Πολύ χαρηκα για σένα!!

@Niki94 Νικη μου το αγχος είναι μεγάλος αρνητικός παράγοντας στις ορμονες. Να φανταστείς η οιστραδιολη μπορεί να αλλάξει απο ωρα σε ωρα. Και ολες οι ορμονες λογω αγχους.. Σου λενε οι γιατροί πήγαινε μια βόλτα και ελα πάλι να δώσεις αιμα, τοσο πολυ. Να πας με το κεφάλι ψηλά για αλλη μια προσπάθεια. Μετα την αποβολή ελεγα με τίποτα!!!!! Εχθες μίλησα μια φιλη που μόλις ειχε κανει εμβρυομεταφορα και ακουγα τα μηχανήματα απο μεσα που μετρούσαν τη πιεση, εκείνο το μπιπ μπιπ και συγκινήθηκα. Θυμήθηκα εμενα, το αγχος μου, τις ελπίδες μου, την απογοήτευσή μου και λεω, το ξανα κανω εχθες!!! Πέρασα νευρα στενοχωρια ένιωθα οτι προδοθηκα απο το σωμα μου. Ομως θα ξανακάνω. Τα λεφτα να μαζεψω μονο 😂. Να μη το βάλεις κατω. Δε φοβάμαι τίποτα, θα πιασει οπως επιασε και τη πρώτη. Έτσι και εσυ. Κανείς δε ξερει τι νιώθουμε έξω από το χορο, κανεις!!! Οσο θέλετε και αντέχετε να κάνετε προσπάθεια. Μην ακούτε κανέναν. Εγώ προσωπικά δε θα το πω ξανα πουθενά.

Κορίτσια μου το κεφαλι ψηλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ! Είναι μόνο το πρώτο βήμα αυτό, το κατανοώ απλά πήγε τόσο χάλια η γονιμοποίηση που αυτό που έγινε ήταν τόσο μεγάλη ανατροπή και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω! Τώρα σε περίπου 2 εβδομάδες θα έχουμε κ το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικού, πιστεύω και εκεί καλά θα πάμε... δεν ψάχνουμε για κάτι συγκεκριμένο αλλά είπαμε ας κάνουμε και αυτό, είμαι 38 χρονών μην παίρνω το ρίσκο για λήψη τροφοβλάστης κλπ. Υπερβολή; μπορεί... αλλά είπαμε ας κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε...

@ntinaki88 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί τίποτα... άλλωστε θυμήσου το 75% είναι με το μέρος σου! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να τα κάνεις όλα με τον άντρα σου μακριά... κόρη ναυτικού εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ! Είναι μόνο το πρώτο βήμα αυτό, το κατανοώ απλά πήγε τόσο χάλια η γονιμοποίηση που αυτό που έγινε ήταν τόσο μεγάλη ανατροπή και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω! Τώρα σε περίπου 2 εβδομάδες θα έχουμε κ το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικού, πιστεύω και εκεί καλά θα πάμε... δεν ψάχνουμε για κάτι συγκεκριμένο αλλά είπαμε ας κάνουμε και αυτό, είμαι 38 χρονών μην παίρνω το ρίσκο για λήψη τροφοβλάστης κλπ. Υπερβολή; μπορεί... αλλά είπαμε ας κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε...

@ntinaki88 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί τίποτα... άλλωστε θυμήσου το 75% είναι με το μέρος σου! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να τα κάνεις όλα με τον άντρα σου μακριά... κόρη ναυτικού εδώ!

Το σωμα μας κάνει θαύματα. Καθε κύκλος διαφέρει. Ηταν η ωρα του λοιπόν να στο αποδείξει.

Εκανες προεμφυτευτικο; δε το θυμόμουν καθόλου. Οι τιμες (κοστος) ειναι αυτές που ειχαν αναφερθεί πριν απο μέρες; ηταν τσιμπημένες αν θυμαμαι. Το ζητησες εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Το σωμα μας κάνει θαύματα. Καθε κύκλος διαφέρει. Ηταν η ωρα του λοιπόν να στο αποδείξει.

Εκανες προεμφυτευτικο; δε το θυμόμουν καθόλου. Οι τιμες (κοστος) ειναι αυτές που ειχαν αναφερθεί πριν απο μέρες; ηταν τσιμπημένες αν θυμαμαι. Το ζητησες εσυ; 

ΘΑ κάνω, δλδ πήραν δείγμα από τα έμβρυα και θα μας ενημερώσουν. Το κόστος είναι αυτό που λέει και η  @Karamela!, συγκεκριμένα στο μητέρα είναι 750 (περίπου) η αμοιβή του νοσοκομείου +220 ανά έμβρυο. Όχι και λίγα δλδ αλλά ειλικρινά δεν το μετανιώνω καθόλου, ας μην πάω διακοπές για τα επόμενα καλοκαίρια,που έτσι και αλλιώς δεν θα πάω αν πάνε όλα καλά 😜

@Karamela! εσείς έχετε πάρει τα αποτελέσματα; πόσα έμβρυα στείλατε για έλεγχο; εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ! Είναι μόνο το πρώτο βήμα αυτό, το κατανοώ απλά πήγε τόσο χάλια η γονιμοποίηση που αυτό που έγινε ήταν τόσο μεγάλη ανατροπή και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω! Τώρα σε περίπου 2 εβδομάδες θα έχουμε κ το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικού, πιστεύω και εκεί καλά θα πάμε... δεν ψάχνουμε για κάτι συγκεκριμένο αλλά είπαμε ας κάνουμε και αυτό, είμαι 38 χρονών μην παίρνω το ρίσκο για λήψη τροφοβλάστης κλπ. Υπερβολή; μπορεί... αλλά είπαμε ας κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε...

@ntinaki88 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί τίποτα... άλλωστε θυμήσου το 75% είναι με το μέρος σου! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να τα κάνεις όλα με τον άντρα σου μακριά... κόρη ναυτικού εδώ!

Δύσκολο πολύ.... Σ αυτή τη φάση, ενώ μέχρι να μάθουμε για το πρόβλημα της Κ. Ι Λέγαμε να φύγει γρήγορα Να ναι εδώ στη γέννα, τώρα εύχομαι να είναι εδώ στην εξέταση και στα αποτελέσματα κι ας δει το μωρό κ 2-3μηνων...γτ μια δύσκολη στιγμή περνάει εύκολα με το άλλο σου μισό καθώς το ζείτε μαζί! Ενώ μια ευτυχισμένη στιγμή όπως κ να έχει θα είναι ευτυχισμένη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Δύσκολο πολύ.... Σ αυτή τη φάση, ενώ μέχρι να μάθουμε για το πρόβλημα της Κ. Ι Λέγαμε να φύγει γρήγορα Να ναι εδώ στη γέννα, τώρα εύχομαι να είναι εδώ στην εξέταση και στα αποτελέσματα κι ας δει το μωρό κ 2-3μηνων...γτ μια δύσκολη στιγμή περνάει εύκολα με το άλλο σου μισό καθώς το ζείτε μαζί! Ενώ μια ευτυχισμένη στιγμή όπως κ να έχει θα είναι ευτυχισμένη.... 

εμένα ο μπαμπάς μου με είδε 6 μηνών :-) Συμφωνώ, στη χαρά θα έχεις πολλούς γύρω σου, τώρα τον έχεις περισσότερο ανάγκη αλλά και γι'αυτόν δεν θα είναι εύκολο να τα περνάει όλα αυτά κλεισμένος σε ένα καράβι (την αγωνία δλδ γιατί το αποτέλεσμα θα είναι μια χαρά)!  Μου θύμισες τη μαμά μου τώρα που έλεγε σε όλα τα δύσκολα μόνη μου είμαι... Εύχομαι κοριτσάκι πραγματικά να πάνε όλα καλά και να έχετε χαρμόσυνα νέα κ τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εμένα ο μπαμπάς μου με είδε 6 μηνών :-) Συμφωνώ, στη χαρά θα έχεις πολλούς γύρω σου, τώρα τον έχεις περισσότερο ανάγκη αλλά και γι'αυτόν δεν θα είναι εύκολο να τα περνάει όλα αυτά κλεισμένος σε ένα καράβι (την αγωνία δλδ γιατί το αποτέλεσμα θα είναι μια χαρά)!  Μου θύμισες τη μαμά μου τώρα που έλεγε σε όλα τα δύσκολα μόνη μου είμαι... Εύχομαι κοριτσάκι πραγματικά να πάνε όλα καλά και να έχετε χαρμόσυνα νέα κ τίποτα άλλο!

Μακάρι ❤️❤️ πάντως γενικά όσα καλά μας έχουν έρθει ως τώρα έχουν έρθει έχοντας περάσει από 40 κύματα..... Θεώρησα λοιπόν πως δεδομένου ότι η εξωσωματικη πέτυχε με την 1η κάπου θα κολλούσε για λίγο ώστε να μας δυσκόλεψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Μακάρι ❤️❤️ πάντως γενικά όσα καλά μας έχουν έρθει ως τώρα έχουν έρθει έχοντας περάσει από 40 κύματα..... Θεώρησα λοιπόν πως δεδομένου ότι η εξωσωματικη πέτυχε με την 1η κάπου θα κολλούσε για λίγο ώστε να μας δυσκόλεψει...

μόνο που εδώ δεν είναι θέμα τύχης αλλά αβλεψίας του γιατρού... μην το ξεχνάς αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες καλως ηρθαν τα νεα κοριτσια! 

@Tokyo μπραβο για την αποφαση του προεμφυτευτικου! Ευχομαι υγιεις βλσστοκυστουλες!!! 

@Taggeris αντε να προχωρας σιγα σιγα! 

@ntinaki88 ευχομαι να πανε ολα καλα! Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια! 

@Niki94 η εξωσωματικη συμφωνω απολυτα εινσι μια πολυ αγχωτικη διαδικασια... Απο την αλλη ομως πρεπει να μαθουμε να το διαχειριστουμε ολο αυτο. Η ζωη ειναι παζλ και ενα απο τα κομματια της ειναι η υπογονιμοτητα - εξωσωματικη, δεν ειναι ολο το παζλ.. Ευχομαι και σε σενα και σε οποια κοριτσια εχουν πεσει ψυχολογικα να βρουν τη δυναμη νσ σταθουν στα ποδια τους και να χσμογελασουν! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπερα σε ολες καλως ηρθαν τα νεα κοριτσια! 

@Tokyo μπραβο για την αποφαση του προεμφυτευτικου! Ευχομαι υγιεις βλσστοκυστουλες!!! 

Είπαμε να το κάνουμε λόγω ηλικίας και για να αυξήσουμε την πιθανότητα επιτυχίας... Αν πάνε όλα καλά θα αποφύγω μετά πιο επώδυνες εξετάσεις και καταστάσεις!

Εσύ πως τα πας κοριτσάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μόνο που εδώ δεν είναι θέμα τύχης αλλά αβλεψίας του γιατρού... μην το ξεχνάς αυτό! 

Ολοι οι γιατροί (πρώην κ τωρινόι) κ το σύστημα υγείας  έχουν μερίδιο ευθύνης σε αυτο... Αλλά ευθύνες δε θέλω να ρίχνω γτ ανεξάρτητα απο την τωρινή κατάσταση πέτυχε η διαδικασια κ είμαι ικανοποιημένη με τους γιατρούς που εχω τώρα!!!!! Όλα θα πάνε καλά... Θεωρώ πως το παράδειγμα μου θα "ξυπνήσει" γυναικολόγους κ εξωσωματικους ώστε να μην παραλείπουν τέτοιες εξετάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είπαμε να το κάνουμε λόγω ηλικίας και για να αυξήσουμε την πιθανότητα επιτυχίας... Αν πάνε όλα καλά θα αποφύγω μετά πιο επώδυνες εξετάσεις και καταστάσεις!

Εσύ πως τα πας κοριτσάκι;

Ολα οκ προς το παρον! ✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ολοι οι γιατροί (πρώην κ τωρινόι) κ το σύστημα υγείας  έχουν μερίδιο ευθύνης σε αυτο... Αλλά ευθύνες δε θέλω να ρίχνω γτ ανεξάρτητα απο την τωρινή κατάσταση πέτυχε η διαδικασια κ είμαι ικανοποιημένη με τους γιατρούς που εχω τώρα!!!!! Όλα θα πάνε καλά... Θεωρώ πως το παράδειγμα μου θα "ξυπνήσει" γυναικολόγους κ εξωσωματικους ώστε να μην παραλείπουν τέτοιες εξετάσεις! 

ποιος φταίει συγκεκριμένα δεν ξέρω, αλλά θέλω να πω μην το ρίχνεις στην τύχη σας, μια χαρά είναι η τύχη και θα είναι κ το μωράκι σας! Εδώ υπάρχει ευθύνη ανθρώπου... τώρα ποιου τι να σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Μπράβο @Tokyo συγχαρητήρια. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις μια ομορφη Τελειομηνη εγκυμοσύνη 

ευχαριστώ! Μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν μετά από τη σαλπιγγογραφία όσες έχετε κάνει σας έδωσαν αντιβίωση και ποια;

Εμένα μου είχε δώσει το zinadol ο γιατρός. Αλλά πριν την εξέταση. Για 3 μερες(2 πριν την εξεταση+τη μέρα της εξέτασης), 1 πρωι 1 βραδυ.  αλλά επειδή είχα αιμορραγία, μου είπε να την τελειωσω(Σύνολο 7 μερες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μου τι ευχαριστα νέα;;;; Τέλεια κοριτσάρα μου ευχομαι τα εμβρυακια σας να είναι γερά και καλότυχα. 
Αχ βρε κοριτσια έτσι ευχαριστα νέα να έχουμε!! 
@Niki94 χτυπησες την αχίλλειο πτέρνα μου! Εγώ και το άγχος είμαστε ένα! Παίζει από την κοιλιά της μάνας μου να ήμουν ένα αγχωμένο έμβρυο😜! Φανταστείτε τώρα τι γίνεται. Θα πάθω τίποτα από το άγχος μου. Βέβαια πιστεύω ότι έκανα και μια βλακεία και θέλω τη γνώμη σας για αυτό. Είπα σε 4-5 άτομα για την εξωσωματική μ(δικούς μου εννοείται) γιατί πίστευα ότι θα ένιωθα καλύτερα να μπορώ να το συζητάω. Τελικά περισσότερο άγχος μου δημιουργούν. Για έναν υπέρηχο πάω και βρίσκω 15 κλήσεις μετά στο τηλέφωνο. Εν τω μεταξύ είμαι η πρώτη στον κύκλο μας που πάω για εξωσωματική όποτε υπάρχει άγνοια και ο καθένας λέει ότι του έρθει. Εννοείται από την αγάπη και το ενδιαφέρον τους αλλά τελικά έκανα χαζομάρα. Τώρα που θα ξεκινήσω την αλλη βδομάδα τη διαδικασία για την έμβρυο μεταφορά αποφάσισα να μην πω τίποτα σε κανέναν. Εσείς τι κάνατε με το στενό περιβάλλον; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...