Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Κορίτσια συγνώμη που πετάγομαι στη συζήτηση, αλλά να σας ενημερώσω ότι στο Λαϊκό νοσοκομείο εξετάζουν το 95% των μεταλλάξεων ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ (αν στο έχει γράψει γιατρός). Αν δεν το έχεις συνταγογράφημενο πληρώνεις ΜΟΝΟ 50€. 

Είναι το μόνο νοσοκομείο που το κάνει δωρεάν.

Αξίζει και με το παραπάνω. 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια και Ντινακι εύχομαι από καρδιάς να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η koukou84 είπε:

Πραγματικά απορω ρε κοριτσια! Παντελής έλλειψη ενημέρωσης για την κυστικη ίνωση. Τόσα παιδιά έχουν γεννηθεί στον κύκλο μου ούτε ΜΙΑ δεν άκουσα να κανει την εξέταση. Και μιλάμε για τα τελευταία 3-5 χρόνια όχι παλιότερα. Πως δηλαδή μας έχουν περάσει για το στίγμα και την μεσογειακή αναιμία; Έτσι έπρεπε να υπάρχει και αυτή η οδηγία. Πραγματικά εγώ σκέφτομαι και τώρα να κάνω την εξέταση σε τι θα οφελεί;;; Έχω 16 βλαστοκυστες στην κατάψυξη. Από χτες έχω στεναχωρηθεί και αγχωθεί παρά πολύ με όλη αυτήν την κατάσταση που περνάει το @ntinaki88. Ειδικα εμείς που περναμε τόσα με τις εξωσωματικές και κάνουμε τόσες εξετάσεις και δίνουμε ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ δεν θα λυπόμασταν τα 200-300 ευρώ παραπάνω,έπρεπε να μας ενημερώνουν. Αλλά γενικά πάντως τουλάχιστον στον κύκλο μου κανένας γυναικολόγος δεν μιλάει για κυστικη ίνωση και ειδική εξέταση κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου όταν κάνεις την εξέταση να είναι αρνητική!!!! Ειλικρινά! Εγώ αν είχα έστω κ μια υπόνοια θα έδινα όσα λεφτά χρειαζοταν παραπάνω να ελέγξω τα έμβρυα.... Ξέρω ότι είναι πολλά... Αλλά προκειμένου να μην περνάμε τώρα ότι περνάμε ακόμα κ τον προεμφυτευτικο έλεγχο θα έκανα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Για στίγμα με έστειλε ο γυναικολόγος πριν 3 χρόνια.... Ο οποίος βέβαια είδε ένα λάθος σπέρμα το θεώρησε υπερτέλειο κ δεν μας παρέπεμψε να το ξανακάνουμε... Χάσαμε έτσι 2 χρόνια! Δεν ξαναπήγα σε αυτόν... Φέτος Σεπτεμβρίο ξεκινήσαμε με νέα γιατρό ή όποια μας παρέπεμψε στον γιατρο της εξωσωματικης!!! Έβγαλα 11-ωριμα 7 κατέληξαν βλαστοκυστες 3 όπου κ καταψυχθηκαν... Αποψυξαμε 2 βάλαμε 2, εγκυμοσύνη 9 εβδομάδων κ 4 ημερών σε ένα έμβρυο! Ένα απομένει στην κατάψυξη... Και σ αυτή τη φάση ευχαριστώ το θεό που μ έδωσε μόνο 3 έμβρυακια κ ένα τώρα στην εγκυμοσυνη κ δεν ήταν δύο να έπρεπε να ελεγχθούν κ τα δύο κι αν τύχαινε να νοσεί το ένα κ όχι το άλλο ούτε θέλω να σκεφτώ πως θα γινόταν η διακοπή κύησης αυτού που θα νόσουσε.... Όπως κ που μας μένει ένα στην κατάψυξη κ όχι πολλά γτ δεδομένου ότι δν ελέγχονται πρέπει να τα κυοφορησεις μέχρι τη 12 εβδομαδα για να μάθεις... Πόσο καιρό θα έπαιρνε αυτό? Ευτυχως  θεός έχει ταα σχέδια  του για Εμας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα κορίτσι εσύ τελικά τι έκανες πήρες τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού με την επιτροπή;

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αύριο το πρωί θα πάρω κ θα σας πω ποτέ μου έκλεισαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αύριο το πρωί θα πάρω κ θα σας πω ποτέ μου έκλεισαν..

Άντε με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Πως σας βρίσκω;;;; Έχω ερώτηση !!! Έχω ραντεβού με τον γιατρό την Παρασκευή για να ξεκινήσω διαδικασίες εξωσωματικής!!! Σκέφτομαι από Δευτέρα να πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού για την επιτροπή!!! Μήπως και γίνει πιο σύντομα το ραντεβού! Πρώτη ερώτηση;;υπάρχει ακόμα η επιτροπή Πειραιώς;;γιατί είμαι δυτική Αττική !! Και δεύτερον υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην σε περάσουν;;

Ευχαριστωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Πως σας βρίσκω;;;; Έχω ερώτηση !!! Έχω ραντεβού με τον γιατρό την Παρασκευή για να ξεκινήσω διαδικασίες εξωσωματικής!!! Σκέφτομαι από Δευτέρα να πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού για την επιτροπή!!! Μήπως και γίνει πιο σύντομα το ραντεβού! Πρώτη ερώτηση;;υπάρχει ακόμα η επιτροπή Πειραιώς;;γιατί είμαι δυτική Αττική !! Και δεύτερον υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην σε περάσουν;;

Ευχαριστωωωωω

Εγώ έκλεισα ραντεβού την προηγούμενη εβδομάδα και μου έδωσαν ημερομηνία 6 Μαρτίου. Η επιτροπή του Πειραιά έχει διαλυθεί και έχει μεταφερθεί στο Αιγάλεω εκεί θα πάρεις τηλέφωνο να ζητήσεις ραντεβού. Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ έκλεισα ραντεβού την προηγούμενη εβδομάδα και μου έδωσαν ημερομηνία 6 Μαρτίου. Η επιτροπή του Πειραιά έχει διαλυθεί και έχει μεταφερθεί στο Αιγάλεω εκεί θα πάρεις τηλέφωνο να ζητήσεις ραντεβού. Σου στέλνω πμ

Σου απάντησα στο πμ !!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.! Πως είστε..; 
να ρωτήσω κάτι υπάρχει επιτροπή στο Αιγάλεω η εκεί απλά περνεις τηλ κι σου κλείνουν στο Μαρούσι.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.! Πως είστε..; 
να ρωτήσω κάτι υπάρχει επιτροπή στο Αιγάλεω η εκεί απλά περνεις τηλ κι σου κλείνουν στο Μαρούσι.;

Στο Αιγάλεω είναι η επιτροπή δίπλα στο μπαρουταδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Στο Αιγάλεω είναι η επιτροπή δίπλα στο μπαρουταδικο

Δεν ξέρω άνοιξε κι εκεί επιτροπή.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Ηθελα να σας πω και σχετικα με την εξεταση της κυστικης. Καποιες απο σας γνωρίζουν αν θυμουνται βεβαια. Εμενα με εβαλε ο προηγουμενος γυναικολογος μου να κανω την εξεταση απλα οπως ειχα κανει κ τις ορμόνες. Για καλη μου τυχη. Για κακη μου βγηκα θετικη.. Δηλαδή φορεας κυστικης ινωσης... 

Οταν την ειδε επρεπε οπωςδιποτε να εξεταστει και ο αντρας μου για ολο το πακετο τον μεταλλαξεων... 

Οπως και εγινε.. Βεβαια η κουβεντα του ηταν να μην ανχονομαι και οτι υπάρχουν 4% πιθανότητες να ειναι κ εκεινος... 

Ελα που ειναι και ο αντρας μου! Και ειναι ενας λογος ο παμε με εξωσωματικη! 

Η εξεταση αυτη θα επρεπε να γινεται πιστευω από την ορωτη φορα π μια κοπελα σε μια αλφα ηλικια βεβαια εχει παει σε γυναικολογο! Και να την "κουβαλαει" στο ιστορικο της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Ηθελα να σας πω και σχετικα με την εξεταση της κυστικης. Καποιες απο σας γνωρίζουν αν θυμουνται βεβαια. Εμενα με εβαλε ο προηγουμενος γυναικολογος μου να κανω την εξεταση απλα οπως ειχα κανει κ τις ορμόνες. Για καλη μου τυχη. Για κακη μου βγηκα θετικη.. Δηλαδή φορεας κυστικης ινωσης... 

Οταν την ειδε επρεπε οπωςδιποτε να εξεταστει και ο αντρας μου για ολο το πακετο τον μεταλλαξεων... 

Οπως και εγινε.. Βεβαια η κουβεντα του ηταν να μην ανχονομαι και οτι υπάρχουν 4% πιθανότητες να ειναι κ εκεινος... 

Ελα που ειναι και ο αντρας μου! Και ειναι ενας λογος ο παμε με εξωσωματικη! 

Η εξεταση αυτη θα επρεπε να γινεται πιστευω από την ορωτη φορα π μια κοπελα σε μια αλφα ηλικια βεβαια εχει παει σε γυναικολογο! Και να την "κουβαλαει" στο ιστορικο της. 

Αχ γλυκιά μου να ξέρεις πόσο σε ζηλεύω που το ξέρεις, να ξέρες πόσο...... Θα αποκτήσεις σίγουρα μωράκι υγιές κ δε θα βασανίσεις στην αναμονή με μια κύηση ως τις 12 εβδομαδες να ανακαλύψεις αν τελικά μπορείς να πετάξεις απ τη χαρά σου που θα κάνεις ένα υγιές μωρό ή θα το πάρει ο θεούλης κοντά του.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Αχ γλυκιά μου να ξέρεις πόσο σε ζηλεύω που το ξέρεις, να ξέρες πόσο...... Θα αποκτήσεις σίγουρα μωράκι υγιές κ δε θα βασανίσεις στην αναμονή με μια κύηση ως τις 12 εβδομαδες να ανακαλύψεις αν τελικά μπορείς να πετάξεις απ τη χαρά σου που θα κάνεις ένα υγιές μωρό ή θα το πάρει ο θεούλης κοντά του.... 

Καλημερα. Εσυ εισαι σε αυτη τη θεση κορίτσι μου? Γιατι εχω λιγο χαθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς αποφασίσαμε να μην προχωρήσουμε σε μεταφορά αλλά να μαζέψω μερικά έμβρυα ακόμη... αν θυμάστε είχα δώσει 9 όμως μονο 6 ώριμα με γονιμοποίηση στα 2 από αυτά που προχώρησαν κιολας. Το θέμα μου είναι η χαμηλή ΑΜΗ κ βασικά η ποιότητα λόγω ηλικίας (38)! Αυτή τη φορά έδωσα 14 εκ των οποίων 11 ώριμα. Μόνο κ μόνο από τον αριθμό κάτι καλύτερο θα γίνει αλλά δεν αναμένονται κ θαύματα καθώς τα ωαρια κ η ηλικία δεν αλλάζουν! Το ελπιδοφόρο είναι οτι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ δίνω πλήθος οπότε κάπως μαζεύεται η χασούρα :-) Ανησυχώ βέβαια τι σημαίνει αυτό για τα έμβρυα αλλά βλέποντας κ αλλες παρόμοιες ιστορίες εδω ελπίζω... είπαμε αν κάνουμε 4-5 έμβρυα να πάρουμε Ρίσκο για βλαστοκύστη, να ξέρουμε έστω τι έχουμε... αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα. Εσυ εισαι σε αυτη τη θεση κορίτσι μου? Γιατι εχω λιγο χαθει.. 

Ναι... Εγκυος 10εβδ ακριβώς  αύριο κ αντί να χαιρόμαστε διανύουμε μια περίοδο ασχημοτερη δεν έχω ζήσει... Κλάμα οπότε σκεφτώ ότι δε θέλω να μου πάρουν το μωρό μου γτ θα μαι κ 13+ εβδομάδων όταν θα μάθω το αποτέλεσμα της "λήψης χοριακων λαχνων", θα ναι ολόκληρο άνθρωπακι.....τυψεις που κάποιος άλλος δεν μας έβαλε να ελέγχουμε.... Τύψεις γι αυτό το πλάσμα!!!!! :( έχω μια ελπίδα μικρή μέσα μου για να κρατηθώ αλλά το άγχος κ η αγωνία με κυριεύει... Δεν βρίσκω τρόπο να το διαχειριστώ!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς αποφασίσαμε να μην προχωρήσουμε σε μεταφορά αλλά να μαζέψω μερικά έμβρυα ακόμη... αν θυμάστε είχα δώσει 9 όμως μονο 6 ώριμα με γονιμοποίηση στα 2 από αυτά που προχώρησαν κιολας. Το θέμα μου είναι η χαμηλή ΑΜΗ κ βασικά η ποιότητα λόγω ηλικίας (38)! Αυτή τη φορά έδωσα 14 εκ των οποίων 11 ώριμα. Μόνο κ μόνο από τον αριθμό κάτι καλύτερο θα γίνει αλλά δεν αναμένονται κ θαύματα καθώς τα ωαρια κ η ηλικία δεν αλλάζουν! Το ελπιδοφόρο είναι οτι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ δίνω πλήθος οπότε κάπως μαζεύεται η χασούρα :-) Ανησυχώ βέβαια τι σημαίνει αυτό για τα έμβρυα αλλά βλέποντας κ αλλες παρόμοιες ιστορίες εδω ελπίζω... είπαμε αν κάνουμε 4-5 έμβρυα να πάρουμε Ρίσκο για βλαστοκύστη, να ξέρουμε έστω τι έχουμε... αυτά!

Όλα να πάνε κατ ευχήν κορίτσι μου!! Εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα γιατί πέρασα επιτροπή την Τρίτη και με πήραν τηλέφωνο την Παρασκευή πως δεν τους καλύπτει η γνωμάτευση από το κέντρο, έγραψε ο εξωσωματικός απόφραξη άμφω σαλπίγγων  γιατί θεωρεί πως υπάρχουν συμφύσεις, η σαλπιγγογραφία όμως δείχνει βατότητα με ιστορικό φλεγμονής, εξού και η διάγνωση του. Κ πήγαμε σήμερα καινούργιο παραπεμπτικό όπου πλέον γράφει ανεξήγητη. Να δω θα μας περάσουν;;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς αποφασίσαμε να μην προχωρήσουμε σε μεταφορά αλλά να μαζέψω μερικά έμβρυα ακόμη... αν θυμάστε είχα δώσει 9 όμως μονο 6 ώριμα με γονιμοποίηση στα 2 από αυτά που προχώρησαν κιολας. Το θέμα μου είναι η χαμηλή ΑΜΗ κ βασικά η ποιότητα λόγω ηλικίας (38)! Αυτή τη φορά έδωσα 14 εκ των οποίων 11 ώριμα. Μόνο κ μόνο από τον αριθμό κάτι καλύτερο θα γίνει αλλά δεν αναμένονται κ θαύματα καθώς τα ωαρια κ η ηλικία δεν αλλάζουν! Το ελπιδοφόρο είναι οτι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ δίνω πλήθος οπότε κάπως μαζεύεται η χασούρα :-) Ανησυχώ βέβαια τι σημαίνει αυτό για τα έμβρυα αλλά βλέποντας κ αλλες παρόμοιες ιστορίες εδω ελπίζω... είπαμε αν κάνουμε 4-5 έμβρυα να πάρουμε Ρίσκο για βλαστοκύστη, να ξέρουμε έστω τι έχουμε... αυτά!

Καλά έκανες!!!!! Καλύτερα να αργήσεις λίγο αλλά θα εχεις περισσότερες πιθανότητες!!!!πάντως εμένα μια χαρά μου φαίνεται ο αριθμός μακάρι και εγώ να μαζέψω τόσα ωάρια!!!💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι... Εγκυος 10εβδ ακριβώς  αύριο κ αντί να χαιρόμαστε διανύουμε μια περίοδο ασχημοτερη δεν έχω ζήσει... Κλάμα οπότε σκεφτώ ότι δε θέλω να μου πάρουν το μωρό μου γτ θα μαι κ 13+ εβδομάδων όταν θα μάθω το αποτέλεσμα της "λήψης χοριακων λαχνων", θα ναι ολόκληρο άνθρωπακι.....τυψεις που κάποιος άλλος δεν μας έβαλε να ελέγχουμε.... Τύψεις γι αυτό το πλάσμα!!!!! :( έχω μια ελπίδα μικρή μέσα μου για να κρατηθώ αλλά το άγχος κ η αγωνία με κυριεύει... Δεν βρίσκω τρόπο να το διαχειριστώ!!!!!! 

Κορίτσι μου ξέρω ότι είμαι πολύ δύσκολη αυτή η αναμονή!!!όμως να σκέφτεσαι ότι εχεις πιθανότητες με το μέρος  σου!!Το πιο πιθανό είναι το μωρό μου να είναι φορέας η αν μην το έχει καν!!να εστειαζεις εκεί και να σκέφτεσαι ότι θα είσαι στο 75%!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλά έκανες!!!!! Καλύτερα να αργήσεις λίγο αλλά θα εχεις περισσότερες πιθανότητες!!!!πάντως εμένα μια χαρά μου φαίνεται ο αριθμός μακάρι και εγώ να μαζέψω τόσα ωάρια!!!💖💖

Κορίτσι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ μαζεύω πολλά, στη.γονιμοποίηση εχω το πρόβλημα που δείχνει κ το αποτέλεσμα. Οπότε δεν περιμένω πολλα... κανονικά με 11 ώριμα θα είχα 8-9 έμβρυα ξερω όμως ότι δε θα γίνει ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ μαζεύω πολλά, στη.γονιμοποίηση εχω το πρόβλημα που δείχνει κ το αποτέλεσμα. Οπότε δεν περιμένω πολλα... κανονικά με 11 ώριμα θα είχα 8-9 έμβρυα ξερω όμως ότι δε θα γίνει ετσι...

Δες το αλλιώς.. Ένα θέλεις και καλό για να γίνει το θαυματάκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ μαζεύω πολλά, στη.γονιμοποίηση εχω το πρόβλημα που δείχνει κ το αποτέλεσμα. Οπότε δεν περιμένω πολλα... κανονικά με 11 ώριμα θα είχα 8-9 έμβρυα ξερω όμως ότι δε θα γίνει ετσι...

Δηλαδή η αμη παίζει τόσο σημαντικό ρόλο; Γιατί απ' ότι είχα διαβάσει αν οι άλλες ορμόνες είναι καλές είσαι οκ!!Και εγώ δεν πιστεύω ότι θα μαζεψω πολλα λόγω σπέρματος νομίζω στην γονιμοποίηση θα έχουμε θέμα αλλά οκ!ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δηλαδή η αμη παίζει τόσο σημαντικό ρόλο; Γιατί απ' ότι είχα διαβάσει αν οι άλλες ορμόνες είναι καλές είσαι οκ!!Και εγώ δεν πιστεύω ότι θα μαζεψω πολλα λόγω σπέρματος νομίζω στην γονιμοποίηση θα έχουμε θέμα αλλά οκ!ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!

Οι άλλες ορμονες είναι τέλειες, fsh γύρω στο 6 εχω... Τελοσπαντων τώρα ειμαι στην απαισιοδοξία για αυτο δεν έγραφα τόσες μερες τι κανω γιατί δεν ξεκίνησα με προσδοκίες. Ε σε μια δυο μερες θα ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...