Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

@Tokyo Όντως η bemfola δεν είναι τόσο ακριβή όπως η gonal...εγώ με την συγκεκριμένη έβγαλα 4 ωάρια κ στις 2 εξωσωματικές..ίσως όμως φταίει και η χαμηλή ΑΜΗ που έχω..

δεν ξέρω τι να σου πω... ίσως δεν πάει σε όλες το ίδιο... με πόσα όμως ξεκίνησες; εγώ έβγαλα 9 αλλά είχα ως έναρξη 14 ωοθυλάκια τα οποία όμως ήταν κ λίγο ασυντόνιστα με αποτέλεσμα τα πολύ μικρά απλά να χαθούν οπότε έφτασα 9... όμως αφού βλέπεις ότι δεν σου πάει μπορείς να ζητήσεις να αλλάξεις φάρμακο αν κάνεις ποτέ πάλι διέγερση!

Έβγαλες 4+4 αρα 8 ή 4 όλα μαζί; έχεις προχωρήσει σε μεταφορά; εγώ όχι ακόμα... παρά τα 9 ωάρια η γονιμοποίηση μου πήγε πολύ μέτρια οπότε πριν προχωρήσουμε κοιτάμε ξανά τις επιλογές μας (5 γονιμοποιήθηκαν αλλά μόνο 2 ήταν καλά και τα 3 είτε σταμάτησαν είτε απλά δεν τα κρατήσαμε). Καλή επιτυχία εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα να προσθεσω κοριτσια οτι αν θελει καποια κοπελα να παει σε διεγερση για 2η φορα με το χαρτι της επιτροπης απο τη πρωτη αππφαση κσι εχει περασει ενα ετος δυστυχως θα πρεπει νσ ξαναπερασει επιτροπη. Η αππφαση λοιπον ισχυει μονο για ενα ετος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

δεν ξέρω τι να σου πω... ίσως δεν πάει σε όλες το ίδιο... με πόσα όμως ξεκίνησες; εγώ έβγαλα 9 αλλά είχα ως έναρξη 14 ωοθυλάκια τα οποία όμως ήταν κ λίγο ασυντόνιστα με αποτέλεσμα τα πολύ μικρά απλά να χαθούν οπότε έφτασα 9... όμως αφού βλέπεις ότι δεν σου πάει μπορείς να ζητήσεις να αλλάξεις φάρμακο αν κάνεις ποτέ πάλι διέγερση!

Έβγαλες 4+4 αρα 8 ή 4 όλα μαζί; έχεις προχωρήσει σε μεταφορά; εγώ όχι ακόμα... παρά τα 9 ωάρια η γονιμοποίηση μου πήγε πολύ μέτρια οπότε πριν προχωρήσουμε κοιτάμε ξανά τις επιλογές μας (5 γονιμοποιήθηκαν αλλά μόνο 2 ήταν καλά και τα 3 είτε σταμάτησαν είτε απλά δεν τα κρατήσαμε). Καλή επιτυχία εύχομαι! 

Στην πρώτη εξωσωματική έβγαλα 4 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 2...βάλαμε τα 2 και έπιασαν άκουσα τις καρδούλες τους και αργότερα απεβαλα...Στην δεύτερη εξωσωματική έβγαλα παλι 4 και γονιμοποιηθηκαν όλα αλλα τα αφήσαμε για βλαστοκυστες και συνέχισαν τα 2.. έπιασε το ένα και πάλι απεβαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Απλα να προσθεσω κοριτσια οτι αν θελει καποια κοπελα να παει σε διεγερση για 2η φορα με το χαρτι της επιτροπης απο τη πρωτη αππφαση κσι εχει περασει ενα ετος δυστυχως θα πρεπει νσ ξαναπερασει επιτροπη. Η αππφαση λοιπον ισχυει μονο για ενα ετος! 

Κι εγώ να συμπληρώσω σε αυτό κάτι ότι από την στιγμή που για κάθε επιτροπή δικαιούσε 2 φωρες φάρμακα να τα πάρετε αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Στην πρώτη εξωσωματική έβγαλα 4 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 2...βάλαμε τα 2 και έπιασαν άκουσα τις καρδούλες τους και αργότερα απεβαλα...Στην δεύτερη εξωσωματική έβγαλα παλι 4 και γονιμοποιηθηκαν όλα αλλα τα αφήσαμε για βλαστοκυστες και συνέχισαν τα 2.. έπιασε το ένα και πάλι απεβαλα...

Λυπάμαι κοπέλα μου..! Εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή το ψάξατε γιατί γίνεται αυτό..; Και αν ναι τι ακριβός κάνατε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Στην πρώτη εξωσωματική έβγαλα 4 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 2...βάλαμε τα 2 και έπιασαν άκουσα τις καρδούλες τους και αργότερα απεβαλα...Στην δεύτερη εξωσωματική έβγαλα παλι 4 και γονιμοποιηθηκαν όλα αλλα τα αφήσαμε για βλαστοκυστες και συνέχισαν τα 2.. έπιασε το ένα και πάλι απεβαλα...

Λυπάμαι πολύ... Έτσι όπως το λες όμως μάλλον για αποβολές πρέπει να δεις, δε νομίζω ότι εχει σχέση η διέγερση... σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Babymom είπε:

Στην πρώτη εξωσωματική έβγαλα 4 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 2...βάλαμε τα 2 και έπιασαν άκουσα τις καρδούλες τους και αργότερα απεβαλα...Στην δεύτερη εξωσωματική έβγαλα παλι 4 και γονιμοποιηθηκαν όλα αλλα τα αφήσαμε για βλαστοκυστες και συνέχισαν τα 2.. έπιασε το ένα και πάλι απεβαλα...

Ποσο λυπάμαι!!! Εύχομαι αυτή τη φορά να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ακόμα χαμός με τα ραντεβού στις επιτροπές??? Ελεος!!! Κι εγώ Πειραιά ανήκω και όταν τηλ. για ραντεβού μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον επιτροπή και μου έκλεισαν οι ίδιοι στο Μαρούσι ενάμιση μήνα μετά και γινόταν ΧΑΜΟΣ!!! Ήταν γυναίκες από Χαλκίδα, από Λαγονήσι από Σαλαμίνα..... σύνολο εκείνη τη μέρα 40 περιπτώσεις. Ήμουν εκεί 08.00 το πρωί και έφυγα γύρω στις 2 παρά. Μου είχαν πει στο τηλ. ότι θα συσταθεί ξανά επιτροπή στον Πειραιά αλλά το πότε...... άγνωστο από όσα λέτε.... μάλλον ποτέ. Μια κοπέλα που ήταν πάντως εκεί από Πειραιά και είχε περάσει επιτροπή αρκετές φορές μου έλεγε ότι ήταν πολύ αυστηροί και κόβανε για πλάκα οπότε.... ίσως μας βγει σε καλό όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ακόμα χαμός με τα ραντεβού στις επιτροπές??? Ελεος!!! Κι εγώ Πειραιά ανήκω και όταν τηλ. για ραντεβού μου είπαν ότι δεν υπάρχει πλέον επιτροπή και μου έκλεισαν οι ίδιοι στο Μαρούσι ενάμιση μήνα μετά και γινόταν ΧΑΜΟΣ!!! Ήταν γυναίκες από Χαλκίδα, από Λαγονήσι από Σαλαμίνα..... σύνολο εκείνη τη μέρα 40 περιπτώσεις. Ήμουν εκεί 08.00 το πρωί και έφυγα γύρω στις 2 παρά. Μου είχαν πει στο τηλ. ότι θα συσταθεί ξανά επιτροπή στον Πειραιά αλλά το πότε...... άγνωστο από όσα λέτε.... μάλλον ποτέ. Μια κοπέλα που ήταν πάντως εκεί από Πειραιά και είχε περάσει επιτροπή αρκετές φορές μου έλεγε ότι ήταν πολύ αυστηροί και κόβανε για πλάκα οπότε.... ίσως μας βγει σε καλό όλο αυτό. 

Είναι να πέσεις σε καλή μέρα εμένα είμασταν κάπου στις 20 κοπέλες και μερικές δεν της πέρασαν γιατί η τους έλειπαν βασικά χαρτιά.! Επίσης στείλανε μερικές κοπέλες για υπεύθυνη δήλωση Όπου πηγενα επιτόπου και ξανά επέστρεφαν και την έδιναν (ποτέ δεν κατάλαβα τη ήταν αυτή η υπεύθυνη δήλωση) εμένα με πέρασαν άμεσος πήγα 9 το πρωί και 11 είχα τελειώσει όταν φώναξαν το αριθμό μου λέω πάει κάτι λείπει είχα ακούσει που όλες τελείωναν στης 2 το μεσημέρι και Μόλις μου λέει ένας πολύ καλός κύριος ότι εγκρίθηκε να το πω μόνο αγκαλιά δεν τον πήρα τον άνθρωπο.! Όποτε είναι πιστεύω ανάλογος εγώ πέρασα Μαρούσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουσι περασα δυο φορες.. Και στις δυο ξεμπερδεψα μεσημερι. Τη πρωτη φορα με φωναξαν και μου εδωσαν το χαρτι, τη δευτερη μου εβγαλαν το λαδι..με φωναξαν δυο φορες μεσα και με ρωτουσαν διαφορα κουλα ενω ειχαν ολα τα χαρτια μπροστα τους. Η επιτροπη του πειραια ξερω πψς εκοβε κοσμο για τη πλακα. Απαραδεκτο ομως που τοσος κοσμος περναει επιτροπη μονο στο Μαρουσι οπως επισης ο κοσμος στην επαρχια αναγκαζεται να ταξιδευει για τις ελαχιστες επιτροπες που εχουν ορισει. Το συστημα στην Ελλαδιτσα μας δε θα φτιαξει ποτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Babymom είπε:

Στην πρώτη εξωσωματική έβγαλα 4 ωάρια και γονιμοποιηθηκαν τα 2...βάλαμε τα 2 και έπιασαν άκουσα τις καρδούλες τους και αργότερα απεβαλα...Στην δεύτερη εξωσωματική έβγαλα παλι 4 και γονιμοποιηθηκαν όλα αλλα τα αφήσαμε για βλαστοκυστες και συνέχισαν τα 2.. έπιασε το ένα και πάλι απεβαλα...

Γλυκιά μου έχεις κάνεις εξέταση θρομβοφυλιας?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι κατάλαβα το θέμα με της επιτροπές είναι να έχουν κέφια..! Μιλάμε νωμιζω είμαστε η μόνη χώρα με τόση γραφειοκρατία ακόμη για να κανείς παιδάκι.! Πρέπει κάπου να σταματισει όπως για εμένα δεν θα έπρεπε να υπάρχει όριο στο να περνάς επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Γλυκιά μου έχεις κάνεις εξέταση θρομβοφυλιας?????

Ναι κοπέλα μου έκανα πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές,έχω θρομβοφιλια.Απο την πρώτη μέρα που ξεκινάω τις ορμόνες κάνω ένεσεις αντιπηκτικες, salospir,medrol..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς Ελλάς το μεγαλείο σου τώρα είναι και μετά από τις αργίες των γιορτών κλπ οπότε λογικό να γίνεται πανικός. Εγώ τελείωσα μεσημέρι γιατί κοίταξαν τα χαρτιά από οοοοολες τις άλλες και του Πειραιά (είχαμε άλλη αρίθμηση) τελευταίες. Μιλάμε έκανα μεροκάματο κανονικό εκεί έτσι? Ευτυχώς που κάναμε και λίγο πλάκα με τις κοπέλες εκεί και πέρασε κάπως η ώρα αλλιώς θα με βλέπατε στην τηλεόραση! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Ναι κοπέλα μου έκανα πριν ξεκινήσω τις εξωσωματικές,έχω θρομβοφιλια.Απο την πρώτη μέρα που ξεκινάω τις ορμόνες κάνω ένεσεις αντιπηκτικες, salospir,medrol..

Αααα οπότε οκ το ρυθμίζεις.... Γτ κ εγώ το έμαθα αφού έκανα εξετάσεις αφού διαπιστώσαμε την εγκυμοσύνη κ έπαιρνα αντιπηκτικη αγωγή απ την έμβρυομεταφορα κ μετά... Γιατί έχω μια μετάλλαξη που προκαλεί αυτόματες αποβολές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Έτσι ακριβώς Ελλάς το μεγαλείο σου τώρα είναι και μετά από τις αργίες των γιορτών κλπ οπότε λογικό να γίνεται πανικός. Εγώ τελείωσα μεσημέρι γιατί κοίταξαν τα χαρτιά από οοοοολες τις άλλες και του Πειραιά (είχαμε άλλη αρίθμηση) τελευταίες. Μιλάμε έκανα μεροκάματο κανονικό εκεί έτσι? Ευτυχώς που κάναμε και λίγο πλάκα με τις κοπέλες εκεί και πέρασε κάπως η ώρα αλλιώς θα με βλέπατε στην τηλεόραση! 🤣

Στο Μαρούσι δεν πιάνουν και τα κινητά όποτε αυτή είναι η μόνη λύση εκεί να πιάσεις κουβέντα αλλιος χάθηκες από την βαρεμάρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Στο Μαρούσι δεν πιάνουν και τα κινητά όποτε αυτή είναι η μόνη λύση εκεί να πιάσεις κουβέντα αλλιος χάθηκες από την βαρεμάρα 

Χαχαχαχαχα είχα σήμα αλλά όχι καλό ο άντρας μου  δλδ που μου τηλ. να δει τι γίνεται μιλήσαμε μια χαρά αλλά το Internet σερνόταν. Ο άντρας μια κοπέλας δίπλα μου είχε θέμα με τα υπόγεια, τους κλειστούς χώρους κλπ. και όλη την ώρα ήταν έξω ο έρημος. Γενικά σαν χώρος πάντως ήταν ολίγον άθλιος! Σαν τα ποντίκια εκεί τόσες κοπέλες και οι περισσότερες με τους άντρες τους..... λέμε για χαμό! Ελπίζω και εύχομαι για όλες μας να μην χρειαστεί να περάσουμε ξανά όλη αυτήν την περιπέτεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Χαχαχαχαχα είχα σήμα αλλά όχι καλό ο άντρας μου  δλδ που μου τηλ. να δει τι γίνεται μιλήσαμε μια χαρά αλλά το Internet σερνόταν. Ο άντρας μια κοπέλας δίπλα μου είχε θέμα με τα υπόγεια, τους κλειστούς χώρους κλπ. και όλη την ώρα ήταν έξω ο έρημος. Γενικά σαν χώρος πάντως ήταν ολίγον άθλιος! Σαν τα ποντίκια εκεί τόσες κοπέλες και οι περισσότερες με τους άντρες τους..... λέμε για χαμό! Ελπίζω και εύχομαι για όλες μας να μην χρειαστεί να περάσουμε ξανά όλη αυτήν την περιπέτεια. 

Εγώ να μιλήσω στο τηλ έπρεπε να πάω στην σκάλα να μπω Ίντερνετ δεν γινόταν μέχρι να βγω έξω από το κτίριο όντος εκεί σαν τα ποντίκια είμασταν..!! Συμβουλή μου πάρτε κάτι μαζί σας να περάσει η ώρα φυσικα να έρχεται κάποιο παιχνίδι στο κινητό (φυσικά θα περάσετε άπειρες πίστες στο παιχνίδι) και φυσικά φουλ μπαταρία επίσης μην επιχειρείσετε να μπείντε στο Ίντερνετ δεν πιάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Εσείς που πάτε για εξωσωματικη ή κάνατε ήδη εξωσωματικη, έκανε ο σύζυγος την κατάτμηση dna σπερματος;;;Κορίτσια βγήκε και αυτή τραγική....44% και πάνω από το 30% είναι πολύ χαμηλές οι πιθανότητες εγκυμοσύνης....Ξέρετε αν επηρεάζει το αποτέλεσμα της εξωσωματικης;;;Υαπρχουν τόσο μεγάλα ποσοστά κατάτμησης;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Λυπάμαι κοπέλα μου..! Εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή το ψάξατε γιατί γίνεται αυτό..; Και αν ναι τι ακριβός κάνατε 

 

Το ψάξαμε κάναμε πολλές εξετάσεις μετά την πρώτη αποβολή.Πηγα στο κέντρο καθεξιν αποβολών στο Έλενα,κάναμε και καρυότυπο ζεύγους και άλλες πολλές που  μου είπαν να κάνω οι γιατροι που με παρακολουθούν αιματολογος, ρευματολόγος, ενδοκρινολόγος ...και όλα ήταν καλά..τώρα στην δεύτερη εξωσωματική έχω ξεκινήσει πάλι εξετάσεις..απλά σε αυτήν την αποξεση κάναμε και καρυότυπο εμβρύου που στην πρώτη δεν μου το είχαν κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Το ψάξαμε κάναμε πολλές εξετάσεις μετά την πρώτη αποβολή.Πηγα στο κέντρο καθεξιν αποβολών στο Έλενα,κάναμε και καρυότυπο ζεύγους και άλλες πολλές που  μου είπαν να κάνω οι γιατροι που με παρακολουθούν αιματολογος, ρευματολόγος, ενδοκρινολόγος ...και όλα ήταν καλά..τώρα στην δεύτερη εξωσωματική έχω ξεκινήσει πάλι εξετάσεις..απλά σε αυτήν την αποξεση κάναμε και καρυότυπο εμβρύου που στην πρώτη δεν μου το είχαν κάνει.

Κατάλαβα κοπέλα μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα σύντομα κοπέλα μου...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Εσείς που πάτε για εξωσωματικη ή κάνατε ήδη εξωσωματικη, έκανε ο σύζυγος την κατάτμηση dna σπερματος;;;Κορίτσια βγήκε και αυτή τραγική....44% και πάνω από το 30% είναι πολύ χαμηλές οι πιθανότητες εγκυμοσύνης....Ξέρετε αν επηρεάζει το αποτέλεσμα της εξωσωματικης;;;Υαπρχουν τόσο μεγάλα ποσοστά κατάτμησης;;;

Στην εξωσωματική σε περιπτώσεις υψηλού κατακερματισμού (πανω από 30% οπως είπες) επιλέγεται η μικρογονιμοποίηση και imsi (επιλογή σπερματος βασει καποιων κριτηρίων και από πολύ πιο κοντα με ενα ειδικό μικροσκόπιο). Ψαξε το λίγο!

Λογικά θα του δώσουν του αντρα σου και βιταμίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Στην εξωσωματική σε περιπτώσεις υψηλού κατακερματισμού (πανω από 30% οπως είπες) επιλέγεται η μικρογονιμοποίηση και imsi (επιλογή σπερματος βασει καποιων κριτηρίων και από πολύ πιο κοντα με ενα ειδικό μικροσκόπιο). Ψαξε το λίγο!

Λογικά θα του δώσουν του αντρα σου και βιταμίνες.

Καλημέρα...Σε ευχαριστω για την απάντηση...Την έχω διαβάσει αυτήν την μέθοδο απλά μου φάνηκε πάρα πάρα πολύ μεγάλος ο κατακερματισμός κ ήθελα να δω αν και άλλα κορίτσια είχαν παρόμοια εμπειρία .... Καλημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα...Σε ευχαριστω για την απάντηση...Την έχω διαβάσει αυτήν την μέθοδο απλά μου φάνηκε πάρα πάρα πολύ μεγάλος ο κατακερματισμός κ ήθελα να δω αν και άλλα κορίτσια είχαν παρόμοια εμπειρία .... Καλημέρα

40% θεωρείται εκτός φυσιολογικών ορίων αλλά φαντασου ότι υπάρχουν και περιπτωσεις με 60% κατακερματισμένου σπέρματος και κανουν ακριβως τα ίδια. Δεν υπάρχει κατι αλλο γι αυτη τη περίπτωση. Ο αντρας μου έχει 34% και θα κανουμε οτι σου ανέφερα πριν, δεν υπάρχει κατι αλλο.

Μην ανησυχείς, εδω τα καταφερνουν ζευγαρια με αζωοσπερμία, αυτό δεν είναι τίποτα! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Στην εξωσωματική σε περιπτώσεις υψηλού κατακερματισμού (πανω από 30% οπως είπες) επιλέγεται η μικρογονιμοποίηση και imsi (επιλογή σπερματος βασει καποιων κριτηρίων και από πολύ πιο κοντα με ενα ειδικό μικροσκόπιο). Ψαξε το λίγο!

Λογικά θα του δώσουν του αντρα σου και βιταμίνες.

Μικρογονιμοποιηση καναμε εμεις κοριτσια. Ολιγοασθενοσπερμια η διάγνωση. Πολυ πιο σίγουρο να γονιμοποιηθει ωαριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...