Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι λίγο που το έψαξα φαίνεται ότι για 1-2 μήνες κρατάνε ακόμα οι ανωμαλίες και η επίδραση από τις ορμόνες. 

Τι να σου πω πλησιάζει ο καιρός και μου φαίνεται σαν ψέματα! Ελπίζω να προλάβω πριν τις γιορτές γιατί είχα κρατήσει και αρκετή άδεια από τη δουλειά ώστε να μην πάρω αναρρωτική και καρφωθώ. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να μοιραστώ την εμπειρία μου όμως θα ήθελα να το πω αφού έχουν όλα τελειώσει γιατί τώρα δεν θα μπορούσα συνεχώς να με ρωτάνε...

Κοιτά είναι ανάλογος κι εγώ έλεγα δεν θα πω πουθενά τίποτα έλα όμως που σε εσάς είπα.!!! Άλλου δεν έχω πει και στην πεθερά μου που τις είπα ότι ξεκινάμε για εξωσωματική πίτα μια ωραιότατη απάντηση και με έριξε..!  Όποτε μόνο σε εσάς έχω πει Και πάντα μου αρέσει να βοηθάω όσο μπορώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κοιτά είναι ανάλογος κι εγώ έλεγα δεν θα πω πουθενά τίποτα έλα όμως που σε εσάς είπα.!!! Άλλου δεν έχω πει και στην πεθερά μου που τις είπα ότι ξεκινάμε για εξωσωματική πίτα μια ωραιότατη απάντηση και με έριξε..!  Όποτε μόνο σε εσάς έχω πει Και πάντα μου αρέσει να βοηθάω όσο μπορώ 

καλά εννοείται δεν μιλάω για εδώ! Εννοώ στη δουλειά... είπα μόνο στον προϊστάμενο μου με τον οποίο έχω πολύ καλή σχέση γιατί ήθελα να ξέρει γιατί όλο λείπω χωρίς να του λέω ψέμματα! Στη φάση της διέγερσης μια πήγαινα για υπέρηχο, μια στα ιατρεία να κάνω ένεση όλο κάτι γινόνταν... οπότε του το είπα να ξέρει. Αλλά ως εκεί...

Κ σε φίλους όμως κλπ δεν έχουμε πει κάτι, μόνο στους κουμπάρους μας. Το προτιμώ έτσι γιατί στο κάτω κάτω είναι άνθρωποι που δεν το έχουν ζήσει οπότε δε νομίζω ότι μπορούν να νιώσουν κ εντελώς τι λέμε κ τι νιώθουμε. 

Όσο για την πεθερά μην την ακούς καν... θα την βάλει και ο άντρας σου στη θέση της και τέλος. Τώρα κοίτα να είσαι ήρεμη αυτό μετράει πάνω από όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλά εννοείται δεν μιλάω για εδώ! Εννοώ στη δουλειά... είπα μόνο στον προϊστάμενο μου με τον οποίο έχω πολύ καλή σχέση γιατί ήθελα να ξέρει γιατί όλο λείπω χωρίς να του λέω ψέμματα! Στη φάση της διέγερσης μια πήγαινα για υπέρηχο, μια στα ιατρεία να κάνω ένεση όλο κάτι γινόνταν... οπότε του το είπα να ξέρει. Αλλά ως εκεί...

Κ σε φίλους όμως κλπ δεν έχουμε πει κάτι, μόνο στους κουμπάρους μας. Το προτιμώ έτσι γιατί στο κάτω κάτω είναι άνθρωποι που δεν το έχουν ζήσει οπότε δε νομίζω ότι μπορούν να νιώσουν κ εντελώς τι λέμε κ τι νιώθουμε. 

Όσο για την πεθερά μην την ακούς καν... θα την βάλει και ο άντρας σου στη θέση της και τέλος. Τώρα κοίτα να είσαι ήρεμη αυτό μετράει πάνω από όλα!

Εγώ στην δουλειά δεν είπα τίποτα απλά είπα τέλος από του χρόνου αν με χρειαστούν δεν σκάω πλεων για κανένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ρούντολφ το ελαφάκι με καρδούλα ταπεινή σαν πέφτει το βραδάκι έχει μύτη Φωτεινή οι φίλοι του λαμπιόνι τον φωνάζουν και γελούν τη μύτη του στο χιόνι κρύβει όταν του μιλούν....... χαχαχαχα

Σωστή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Τι εννοείς βρε Σταυρι; επειδή νιώθεις αισιοδοξία το λες; μα έτσι πρέπει να ξεκινάς...

Είμαι τόσο σίγουρη ότι θα πιασειβμε τη πρώτη και φοβάμαι μη προσγειωθω αποτομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Είμαι τόσο σίγουρη ότι θα πιασειβμε τη πρώτη και φοβάμαι μη προσγειωθω αποτομα

Με το καλό Σταυρι μου!!Καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη εφόσον δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα γιατί και να μην πιάσει με την πρώτη;Η θετική ψυχολογία πάντα βοηθάει!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Είμαι τόσο σίγουρη ότι θα πιασειβμε τη πρώτη και φοβάμαι μη προσγειωθω αποτομα

μακάρι! άλλωστε όλες με ελπίδα ξεκινάμε αλλιώς δεν θα πηγαίναμε και καθόλου! Είσαι μικρή και το μόνο θέμα είναι η σάλπιγγα... έχεις όλες τις προϋποθέσεις για να πιάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Είμαι τόσο σίγουρη ότι θα πιασειβμε τη πρώτη και φοβάμαι μη προσγειωθω αποτομα

Το ίδιο κι εγώ κοπέλα μου δεν ξέρω γιατί..!!! Δεν φαντάζεσαι ποσό φωβαμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!!!καλά είμαι και εγώ !Ετοιμάζομαι για την πρώτη προσπάθεια!!???

Με το καλό κ εύχομαι  είναι η τυχερή σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σε όσες κάνατε ή θα κάνετε ΕΤ σας εύχομαι καλή καλή καλή επιτυχία!!!! Και όσον αφορά το κίνημα αισιοδοξίας ,ξεκινήστε το άμεσα να παρασύρετε κι εμάς τις υπόλοιπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι @Niki94 καλά κάνετε και είστε αισιοδοξες. Η ηττοπαθεια δε βοήθησε ποτέ κανέναν. Αν είναι να ξεκινάμε αρνητικά τότε δεν έχει νόημα να ξεκινάμε καθόλου! 

@Sofia35 έχει ήδη ξεκινήσει το κίνημα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

@Σταυρι @Niki94 καλά κάνετε και είστε αισιοδοξες. Η ηττοπαθεια δε βοήθησε ποτέ κανέναν. Αν είναι να ξεκινάμε αρνητικά τότε δεν έχει νόημα να ξεκινάμε καθόλου! 

@Sofia35 έχει ήδη ξεκινήσει το κίνημα! ?

Δεν φαντάζεσαις ότι όταν έμαθα ότι πάω για ετ πήγα με μια ψυχολογία ότι δεν θα πει καλά και τέτοια μετά από την ετ και με τα λόγια του ιατρού μου ανέβηκα.! Και όχι πολύ πρωσπαθω να είμαι Προσγιομενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δεν φαντάζεσαις ότι όταν έμαθα ότι πάω για ετ πήγα με μια ψυχολογία ότι δεν θα πει καλά και τέτοια μετά από την ετ και με τα λόγια του ιατρού μου ανέβηκα.! Και όχι πολύ πρωσπαθω να είμαι Προσγιομενη 

Εννοείται ότι πρέπει να είσαι και προσγειωμενη αλλά με θετική στάση.. Σε αυτή τη φάση αρνητικά συναισθήματα δεν έχουν θέση.. Αν κάτσει η στραβή τότε βλέπεις τι κάνεις.. Μέχρι τότε όμως επέτρεψε στον εαυτό σου να ονειρεύεται.. Μας αξίζει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Εννοείται ότι πρέπει να είσαι και προσγειωμενη αλλά με θετική στάση.. Σε αυτή τη φάση αρνητικά συναισθήματα δεν έχουν θέση.. Αν κάτσει η στραβή τότε βλέπεις τι κάνεις.. Μέχρι τότε όμως επέτρεψε στον εαυτό σου να ονειρεύεται.. Μας αξίζει :-)

Συμφωνώ αλλά είμαι και πολύ αυστηρή με εμένα και δεν επιτρέπω να χαρεί τρέλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Όλα πήγαν καλά βάλαμε ένα εμβρυακι 5 ημερών μου είπαν ότι η ποιότητα είναι πολύ καλή....πήρα κ τη φωτό με το σποράκι κ τώρα αναμένω  τα αποτελέσματα....13 του μήνα θα κάνω χοριακή....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Όλα πήγαν καλά βάλαμε ένα εμβρυακι 5 ημερών μου είπαν ότι η ποιότητα είναι πολύ καλή....πήρα κ τη φωτό με το σποράκι κ τώρα αναμένω  τα αποτελέσματα....13 του μήνα θα κάνω χοριακή....?

Άντε τέλεια κοπέλα μου....!!!! Εύχομαι να πάνε  όλα μα όλα τέλεια θα περιμένω νέα σου...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Όλα πήγαν καλά βάλαμε ένα εμβρυακι 5 ημερών μου είπαν ότι η ποιότητα είναι πολύ καλή....πήρα κ τη φωτό με το σποράκι κ τώρα αναμένω  τα αποτελέσματα....13 του μήνα θα κάνω χοριακή....?

??[smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi80 είπε:

Εννοείται ότι πρέπει να είσαι και προσγειωμενη αλλά με θετική στάση.. Σε αυτή τη φάση αρνητικά συναισθήματα δεν έχουν θέση.. Αν κάτσει η στραβή τότε βλέπεις τι κάνεις.. Μέχρι τότε όμως επέτρεψε στον εαυτό σου να ονειρεύεται.. Μας αξίζει :-)

[smilie=icon_cheers:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kppm από οδηγίες τι σου είπε..;;; Κοπέλα μου..! Και πως νιώθεις..;; Εγώ σήμερα είμαι χάλια έχω πονοκέφαλο και όλοι μέρα Κοιμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Όλα πήγαν καλά βάλαμε ένα εμβρυακι 5 ημερών μου είπαν ότι η ποιότητα είναι πολύ καλή....πήρα κ τη φωτό με το σποράκι κ τώρα αναμένω  τα αποτελέσματα....13 του μήνα θα κάνω χοριακή....?

Ωωωω τέλεια... άντε τώρα με μια θετική χοριακή σε λίγες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@kppm από οδηγίες τι σου είπε..;;; Κοπέλα μου..! Και πως νιώθεις..;; Εγώ σήμερα είμαι χάλια έχω πονοκέφαλο και όλοι μέρα Κοιμάμαι 

@Niki94 μου είπε κανονικά να κάνω τις δραστηριότητες μου...να πάω βόλτες να περπατάω κ δουλειές μου είπε οκ...τα απλά μαγείρεμα..σκούπισμα....να μην σηκώνω βάρος μόνο μου είπε....Όχι τσιγάρο(Αλλά δεν καπνιζω),Όχι επαφές....συνεχίζω τα cyclacur k vasclor μέχρι  χοριακη κ μετά αν είναι θετικό μέχρι κ το δεύτερο μήνα....Αυτά μου είπε...Είμαι όλη τη μέρα σαν ζαλισμένο κοτόπουλο γενικότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kppm είπε:

@Niki94 μου είπε κανονικά να κάνω τις δραστηριότητες μου...να πάω βόλτες να περπατάω κ δουλειές μου είπε οκ...τα απλά μαγείρεμα..σκούπισμα....να μην σηκώνω βάρος μόνο μου είπε....Όχι τσιγάρο(Αλλά δεν καπνιζω),Όχι επαφές....συνεχίζω τα cyclacur k vasclor μέχρι  χοριακη κ μετά αν είναι θετικό μέχρι κ το δεύτερο μήνα....Αυτά μου είπε...Είμαι όλη τη μέρα σαν ζαλισμένο κοτόπουλο γενικότερα...

Ααα εμένα με έχει πιο αυστηρά..!!! Αλλά από ότι κατάλαβα είναι στο ιατρό μόνο αυτά τα δυο φάρμακα περνεις..;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ααα εμένα με έχει πιο αυστηρά..!!! Αλλά από ότι κατάλαβα είναι στο ιατρό μόνο αυτά τα δυο φάρμακα περνεις..;; 

Ναι μόνο αυτά τα 2 μου είπε προς το παρών...κοίτα και εγώ θα πάω πιο χαλαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...