Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Καλή επιτυχία!!! Και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!! Στον εύχομαι από καρδιάς! ❤️

Σευχαριστω κούκλα μου και σε σένα τα καλύτερα από δω και μπρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Πάντως κορίτσι συγχαρητήρια που έκανες τόσα έμβρυα! Συγνώμη αλλα με μια ωοληψια ηταν όλα; τοσα πολλά κ καλά έμβρυα σίγουρα κάποιο θα πιάσει! Πραγματικά το πιστεύω αυτο!

10εκανα τίποτα δεν έγινε μέχρι στιγμής έχω αλλά 4 δεν ξέρω τι θ γίνει απελπιστικά κορίτσια πολύ φρέσκα δεν κατεψυγμένα δεν τ ν πω 4βλαστοκυστες ούτε 1δεν Μ έκανε την χάρη δυστυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sugarmam κορίτσι μου γλυκό δυστυχώς ο δρόμος αυτός είναι δύσκολος..1000φορες θα πέσουμε και άλλες 1000 θα πρέπει να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να σηκωθούμε... αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω!!!!εγώ το μόνο χαρτί που κράτησα από όλη τη διαδικασία είναι το χαρτί της χοριακης για να με πεισμωνει!!!!!δες το θετικό μέρος ότι έχεις εμβρυακια και να μου το θυμηθείς ότι ένα ή και περισσότερα θα είναι τα τυχερά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

10εκανα τίποτα δεν έγινε μέχρι στιγμής έχω αλλά 4 δεν ξέρω τι θ γίνει απελπιστικά κορίτσια πολύ φρέσκα δεν κατεψυγμένα δεν τ ν πω 4βλαστοκυστες ούτε 1δεν Μ έκανε την χάρη δυστυχώς

Εμεις ειχαμε 11 γονιμοποιημενα και εφτασαν σε βλαστοκυστη 9...ξεκινωντας στις πρωτες εμβρυομεταφορες με τα καλυτερα μορφολογικα εμβρυα. 

Καθε φορα, σε καθε αποτυχια ψαχναμε και κατι. Εσυ εχεις κανει κατι ενδιαμεσα απο τις αποτυχιες; Εχεις δοκιμασει κατι καινουργιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Καλη επιτυχια!!!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εμεις ειχαμε 11 γονιμοποιημενα και εφτασαν σε βλαστοκυστη 9...ξεκινωντας στις πρωτες εμβρυομεταφορες με τα καλυτερα μορφολογικα εμβρυα. 

Καθε φορα, σε καθε αποτυχια ψαχναμε και κατι. Εσυ εχεις κανει κατι ενδιαμεσα απο τις αποτυχιες; Εχεις δοκιμασει κατι καινουργιο; 

Βρε κορίτσι ο γιατρός μου σε μια περίπτωση σαν εσένα με πολλές βλαστοκυστες δηλώνει σίγουρος πως θα βγάλει 4  Παιδιά αν θέλει... δε λεω πως θα γίνει αλλά οι τέλειες βλαστ έχουν 70% πιθανότητα ΑΝ είναι χρωμοσωμικα υγιείς. Έχετε ψάξει αυτό το ενδεχόμενο; γιατί δεν χωράει το μυαλό μου ότι 9 βλαστ δεν έπιασαν! Πρέπει να σου έδωσαν μια εξήγηση... 

@Sugarmam το ίδιο θα σκεφτόμουν κ με εσας, δεν εχει λογική τελειες βλαστ να μην εμφυτευονται επανειλημμένα... εφόσον κ το περιβάλλον είναι καλό... σε σένα έδωσαν ποτέ εξήγηση;

Καλή επιτυχία κορίτσια, μακάρι η ταλαιπωρία όλων μας να τελειώσει εδω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου είναι αναλόγως την περίπτωση!! Συνήθως παίζει ρόλο και η ηλικία σε άντρες ανώ των 35 δεν την κάνουν γιατί δεν έχει αποτέλεσμα καλύτερα είναι να πάρεις 2 3 γνώμες πριν πάρετε απόφαση για το χειρουργείο!!γιατί έχει και αρκετό καιρό αποκατάστασης για να δεις αποτέλεσμα περιμένεις 6 μήνες!!

Ο εξωσωματικο ς μας ειπε ότι δεν την κάνουν σε άντρες άνω των 30!Εμένα είναι 33.Σε ευχαριστω πάρα πολύ.Σιγουρα θα ρωτήσουμε κ άλλον!Δεν έχει πάει κ στον ανδρολογο ακόμα να πει τα αποτελέσματα,μόνο το τριπλεξ κάναμε κ μας το είπαν εκεί για την κυσοκηλη.Εσείς είχατε κάνει επέμβαση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κορίτσι ο γιατρός μου σε μια περίπτωση σαν εσένα με πολλές βλαστοκυστες δηλώνει σίγουρος πως θα βγάλει 4  Παιδιά αν θέλει... δε λεω πως θα γίνει αλλά οι τέλειες βλαστ έχουν 70% πιθανότητα ΑΝ είναι χρωμοσωμικα υγιείς. Έχετε ψάξει αυτό το ενδεχόμενο; γιατί δεν χωράει το μυαλό μου ότι 9 βλαστ δεν έπιασαν! Πρέπει να σου έδωσαν μια εξήγηση... 

@Sugarmam

Βρηκαμε ενδομητριτιδα και ψαξαμε με era test το παραθυρο εμφυτευσης..αφου τα καναμε αυτα προχωρησαμε στην 3η ετ η οποια ειχε αρνητικο..ξαναψαχτηκαμε στη γνωστη αιματολογο η οποια δε μπορεσε να μας δωσει καποια εξηγηση και μας μιλησε κι εκεινη για προεμφυτευτικο..στην 4η με τα πιο χαμηλα σε μορφολογια εμβρυα πετυχαμε εμφυτευση αλλα ηταν βιοχημικη (ειχαμε βαλει εκεινη τη φορα intralibids που εχω αναφερει κι αλλη φορα). 

Μετα τη βιοχημικη εκανε ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα το οποιο ηταν οπως παντα πααρα πολυ καλο..φαινομενικα ομως απ οτι ειδαμε γιατι στη καλλιεργεια του βρεθηκαν χλαμυδια για τα οποια πηρε θεραπεια κ ευτυχως οταν επαναλαβαμε ημασταν πεντακαθαροι! Ο κατακερματισμος ομως τη πρωτη φορα βγηκε 26% και μας ειπαν να παρει τριμηνη θεραπεια βιταμινων ισα ισα για μπουσταρισμα αφου ηταν στα φυσιολογικα πλαισια...μετα τη θεραπεια ο κατακερματισμος πηγε 34!!! 

Γενικα η εξωσωματικη ειναι κ λιγο ρουλετα, πας για κατι κ μπορει να σου βγει κ κστι αλλο που δεν υπολογιζες κτλ επισης θεωρω οτι οι βλαστοκυστες απο μονες τους δε λενε κατι για την επιτυχια..εινσι πολλα...

Τωρα θα το παμε με προεμφυτευτικο ελεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Βρηκαμε ενδομητριτιδα και ψαξαμε με era test το παραθυρο εμφυτευσης..αφου τα καναμε αυτα προχωρησαμε στην 3η ετ η οποια ειχε αρνητικο..ξαναψαχτηκαμε στη γνωστη αιματολογο η οποια δε μπορεσε να μας δωσει καποια εξηγηση και μας μιλησε κι εκεινη για προεμφυτευτικο..στην 4η με τα πιο χαμηλα σε μορφολογια εμβρυα πετυχαμε εμφυτευση αλλα ηταν βιοχημικη (ειχαμε βαλει εκεινη τη φορα intralibids που εχω αναφερει κι αλλη φορα). 

Μετα τη βιοχημικη εκανε ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα το οποιο ηταν οπως παντα πααρα πολυ καλο..φαινομενικα ομως απ οτι ειδαμε γιατι στη καλλιεργεια του βρεθηκαν χλαμυδια για τα οποια πηρε θεραπεια κ ευτυχως οταν επαναλαβαμε ημασταν πεντακαθαροι! Ο κατακερματισμος ομως τη πρωτη φορα βγηκε 26% και μας ειπαν να παρει τριμηνη θεραπεια βιταμινων ισα ισα για μπουσταρισμα αφου ηταν στα φυσιολογικα πλαισια...μετα τη θεραπεια ο κατακερματισμος πηγε 34!!! 

Γενικα η εξωσωματικη ειναι κ λιγο ρουλετα, πας για κατι κ μπορει να σου βγει κ κστι αλλο που δεν υπολογιζες κτλ επισης θεωρω οτι οι βλαστοκυστες απο μονες τους δε λενε κατι για την επιτυχια..εινσι πολλα...

Τωρα θα το παμε με προεμφυτευτικο ελεγχο.

Πωπω βρε κορίτσι έχετε ταλαιπωρηθεί πολυ! Τρομερό που τόσο καλό σπέρμα ειχε τέτοιο θέμα! Αρχικά για τι πήγατε; πιστεύω πάντως ότι εφόσον κάνεις τόσα πολλά έμβρυα θα πιάσεις σίγουρα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

τι κάνεις κορίτσι εσύ; ξαναέκανες χοριακή ή δεν χρειάζεται άλλη; καλά αποτελέσματα!

Καλά είμαι!!! Εδώ και εγώ περιμένω την Δευτέρα!! Θα κάνω πάλι χοριακη και οιστραδιόλη! Αντε να δούμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Ο εξωσωματικο ς μας ειπε ότι δεν την κάνουν σε άντρες άνω των 30!Εμένα είναι 33.Σε ευχαριστω πάρα πολύ.Σιγουρα θα ρωτήσουμε κ άλλον!Δεν έχει πάει κ στον ανδρολογο ακόμα να πει τα αποτελέσματα,μόνο το τριπλεξ κάναμε κ μας το είπαν εκεί για την κυσοκηλη.Εσείς είχατε κάνει επέμβαση;

Εμάς δεν μας έβαλε καν στο κόπο να την κάνουμε..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλά είμαι!!! Εδώ και εγώ περιμένω την Δευτέρα!! Θα κάνω πάλι χοριακη και οιστραδιόλη! Αντε να δούμε!!!! 

Οιστροδιολη αν επιτρέπεται γιατί κανείς..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Σε αυτα τα έμβρυακια κάπου ανάμεσα είναι το νινί σου αυτό σκέψου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Οιστροδιολη αν επιτρέπεται γιατί κανείς..;;

Σου κάνουν για να βλέπουν τα επίπεδα και κάποια στιγμή να σταματήσεις και τα χάπια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Σου κάνουν για να βλέπουν τα επίπεδα και κάποια στιγμή να σταματήσεις και τα χάπια 

Ααα κατάλαβα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Εξαφανισμένη πάλι αλλά εγώ θα έχω νέα από το νέο έτος τώρα πια μια και η περίοδος των εορτών λόγω δουλειάς είναι ζόρικη για εμάς! Το μόνο που έχω είναι πολύ καλές αιματολογικές που έκανα τσεκ απ έτσι για να το κάνω ? μια και είχα καιρο και φοβήθηκα μην ξεχάσω πώς είναι οι σύριγκες ?. Σας διάβασα όμως!

 @Taggeris καλή επιτυχία εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή σου!

@Ampempa Μια χαρά θα είσαι πίστεψε το.....έχεις μια θετική χοριακή οπότε θετική σκέψη.

Γι αυτό το intralipids έχω διαβάσει πολλές φορές ευχάριστα νέα βρε κορίτσια.......θα το ρωτήσω και εγώ τον γιατρό μου μπας και.... !!!Σε ένα κέντρο στην Αθήνα που έκανε εξωσωματική μια γνωστή μου στο κάνουν έτσι κι αλλιώς χωρίς δλδ να έχεις αποτυχίες ή κάποιο άλλο θέμα.....έτσι προληπτικά από ότι μου έδωσε να καταλάβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εξαφανισμένη πάλι αλλά εγώ θα έχω νέα από το νέο έτος τώρα πια μια και η περίοδος των εορτών λόγω δουλειάς είναι ζόρικη για εμάς! Το μόνο που έχω είναι πολύ καλές αιματολογικές που έκανα τσεκ απ έτσι για να το κάνω ? μια και είχα καιρο και φοβήθηκα μην ξεχάσω πώς είναι οι σύριγκες ?. Σας διάβασα όμως!

 @Taggeris καλή επιτυχία εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή σου!

@Ampempa Μια χαρά θα είσαι πίστεψε το.....έχεις μια θετική χοριακή οπότε θετική σκέψη.

Γι αυτό το intralipids έχω διαβάσει πολλές φορές ευχάριστα νέα βρε κορίτσια.......θα το ρωτήσω και εγώ τον γιατρό μου μπας και.... !!!Σε ένα κέντρο στην Αθήνα που έκανε εξωσωματική μια γνωστή μου στο κάνουν έτσι κι αλλιώς χωρίς δλδ να έχεις αποτυχίες ή κάποιο άλλο θέμα.....έτσι προληπτικά από ότι μου έδωσε να καταλάβω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και μαζί με το νέο έτος να μας λες κι εσυ ευχάριστα νέα..!! Ναι υπάρχουν κέντρα που την κάνουν και αλλά όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και μαζί με το νέο έτος να μας λες κι εσυ ευχάριστα νέα..!! Ναι υπάρχουν κέντρα που την κάνουν και αλλά όχι 

Mακάρι......όσο σκέφτομαι ότι κάθε 2 μέρες περίπου θα πρέπει να πηγαίνω ξανά για υπέρηχο να μετράμε ωοθηλάκια,μετά μέγεθος,να μου δίνει οδηγίες κλπ κλπ....με πιάνει κάτι.....ουφφφφφ ας ελπίσουμε όλες σε ένα θαύμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Τι κανετε κοριτσια? 

Καλά κοπέλα μου εδώ χαλαρά μιας και τελείωσε η περίοδος 4η μέρα πρώτη φορά να ρωτήσω λέτε να ευθύνεται το cyclacur? Εσυ πως είσαι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Mακάρι......όσο σκέφτομαι ότι κάθε 2 μέρες περίπου θα πρέπει να πηγαίνω ξανά για υπέρηχο να μετράμε ωοθηλάκια,μετά μέγεθος,να μου δίνει οδηγίες κλπ κλπ....με πιάνει κάτι.....ουφφφφφ ας ελπίσουμε όλες σε ένα θαύμα!!!!!

Αχ εμένα αυτή η διαδικασία Μου άρεσε μου έχει Λήψει...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε αυτα τα έμβρυακια κάπου ανάμεσα είναι το νινί σου αυτό σκέψου 

Μακάρι Παναγία μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...