Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Sugarmam να μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!την έκανες νωρίς και στη φάση που είμαστε και η 1 μέρα έχει σημασία!!!άλλο αποτέλεσμα θα πάρεις τη 10η, άλλο την 11η και άλλο τη 12η μέρα ..τη 10η μέρα το σώμα δεν έχει καταλάβει ακόμα τι γίνεται...

Την Δευτέρα εύχομαι σε όσες κάνουν χοριακη πολύ υψηλά νούμερα ν έχουμε κορίτσια εσύ γιατί από την ,8μερα χαχαχζχζ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Εμένα Μ είπε να πάω την τρίτη κανονικα στις 14μερες κ εγώ πήγα την Παρασκευή στις 10μερες γιατί δεν άντεχα κ μόλις άκουσα το 16 λίγο ανγχωθηκα ν σ πω την αλήθεια

Ηρέμησε όλα καλά βγήκε θετικό και όταν πας πάλι θα έχει ανέβει σίγουρα.... Μην προσθέτεις άγχος εκεί που δεν χρειάζεται. Την Τρίτη θα είναι τριψήφια η χοριακή σου θα δεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ηρέμησε όλα καλά βγήκε θετικό και όταν πας πάλι θα έχει ανέβει σίγουρα.... Μην προσθέτεις άγχος εκεί που δεν χρειάζεται. Την Τρίτη θα είναι τριψήφια η χοριακή σου θα δεις... 

Σευχαριστω πολύ το εύχομαι κ εγώ γ όλες μας απλά έχω ακούσει από άλλες κοπέλες στις μέρες που έκανα εγώ χοριακη τριψιφια νούμερα γι'αυτό όλο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Σευχαριστω πολύ το εύχομαι κ εγώ γ όλες μας απλά έχω ακούσει από άλλες κοπέλες στις μέρες που έκανα εγώ χοριακη τριψιφια νούμερα γι'αυτό όλο αυτο

Το κατάλαβα γι'αυτό σου έγραψα να ηρεμήσεις. δεν είναι όλες οι περιπτώσεις το ίδιο και δεν ξεκινάνε όλες με τριψήφιες χοριακές. υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα από κοπέλες εδώ μέσα που ξεκίνησαν χαμηλά και μία χαρά εξελίχθηκαν. Νομίζω και εσύ είσαι μία από αυτές τις περιπτώσεις για αυτό πρέπει να περιμένεις λίγο. Ούτως ή άλλως πήγες νωρίς αλλά και πάλι θετικό βγήκε κράτα αυτό..... Όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Το κατάλαβα γι'αυτό σου έγραψα να ηρεμήσεις. δεν είναι όλες οι περιπτώσεις το ίδιο και δεν ξεκινάνε όλες με τριψήφιες χοριακές. υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα από κοπέλες εδώ μέσα που ξεκίνησαν χαμηλά και μία χαρά εξελίχθηκαν. Νομίζω και εσύ είσαι μία από αυτές τις περιπτώσεις για αυτό πρέπει να περιμένεις λίγο. Ούτως ή άλλως πήγες νωρίς αλλά και πάλι θετικό βγήκε κράτα αυτό..... Όλα καλά θα πάνε

Σευχαριστω πολύ γ τ θάρρος εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Σευχαριστω πολύ γ τ θάρρος εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι

Προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι καλά αποτελέσματα @Sugarmam @Sofia35 την Δευτέρα. Εγώ έχω προβληματιστεί πολύ με την ποιότητα της βλαστοκυστης που μου έκαναν εμβρυομεταφορα... Μου την παρουσίασαν πολύ καλή ενω είναι 2ΑΑ. Απο αυτά που διάβασα εκ των υστέρων άριστη θεωρείται με αξιολόγηση 4ΑΑ. Έχω προβληματιστεί πολύ... Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα ήταν 3ΑΑ κ είχα αρνητικό...δεν ξέρω πραγματικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εύχομαι καλά αποτελέσματα @Sugarmam @Sofia35 την Δευτέρα. Εγώ έχω προβληματιστεί πολύ με την ποιότητα της βλαστοκυστης που μου έκαναν εμβρυομεταφορα... Μου την παρουσίασαν πολύ καλή ενω είναι 2ΑΑ. Απο αυτά που διάβασα εκ των υστέρων άριστη θεωρείται με αξιολόγηση 4ΑΑ. Έχω προβληματιστεί πολύ... Στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα ήταν 3ΑΑ κ είχα αρνητικό...δεν ξέρω πραγματικά

Καλημέρα! Γενικά από ότι έχω καταλάβει οι βαθμοί πάνε απο 1 ως 4 ανάλογα με την ποιότητα η οποία φαίνεται από το fragmentation (συγνώμη για τα αγγλικά αλλά ποτέ δεν ρώτησα τον ελληνικό όρο μιας κ συνεννοηθήκαμε). Στην κλιμακα μέτρησης που μου έδωσαν εμένα 1 είναι άριστο, 2 πολύ καλό κ 2.5 μέτριο ενώ απο εκεί κ κατω κακο κ τουλάχιστον απο ότι μου είπε ο γιατρός αυτά ούτε τα καταψυχουν κ από ότι κατάλαβα δεν τα μεταφέρουν ούτε φρέσκα. Γενικά αν το ψάξεις θα δεις οτι σε αυτά που κρατάνε είναι μικρές οι αποκλίσεις στην πιθανότητα εμφύτευσης ενώ τελικά βλέπεις άριστα έμβρυα να σταματάνε κ μέτρια να προχωράνε. Με λίγα λόγια όλα αυτά είναι πολύ σχετικά κ μην τρελαίνεσαι με τα ratings. Δεν ξέρω πως πάει η δική σου κλίμακα, σε μενα οταν μέσα στα έμβρυα υπήρξαν κ βαθμού 3 (με χειρότερο το 4) ο εμβρυολογος τα απέρριψε κ τα καταστρεψαμε. Δεν θα σου μετέφεραν πάντως ενα πολύ κακό έμβρυο σε καμία περίπτωση. Ήταν φρέσκα ή από κατάψυξη; την προσπάθεια που την έκανες;

Επίσης τσέκαρε τι ειναι κ τα ΑΑ αυτά στην κλίμακα σου μπορεί να είναι πιο σημαντικά απο το 2 ή το 3! 

Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Προετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά...

Με τ καλό θετικά αποτελέσματα από εδώ κ πέρα κορίτσια σε όλες μας φτάνει αρκετά περάσαμε το αξίζουμε κ θ γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Με τ καλό θετικά αποτελέσματα από εδώ κ πέρα κορίτσια σε όλες μας φτάνει αρκετά περάσαμε το αξίζουμε κ θ γίνει

Σου εύχομαι να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα αύριο!!! Θα περιμένουμε!

Επίσης αν θυμάμαι καλά κ πριν λίγες μέρες η @konstantinaVE έλεγε τα ίδια για χαμηλή χοριακή κ τώρα είναι στα ύψη! Το θέμα είναι να δεις το +... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σου εύχομαι να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα αύριο!!! Θα περιμένουμε!

Επίσης αν θυμάμαι καλά κ πριν λίγες μέρες η @konstantinaVE έλεγε τα ίδια για χαμηλή χοριακή κ τώρα είναι στα ύψη! Το θέμα είναι να δεις το +... 

Σευχαριστω παρα πολύ τ καλύτερα εύχομαι τι έγινε Μ την κοπέλα είχε χαμηλή χοριακη ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Γενικά από ότι έχω καταλάβει οι βαθμοί πάνε απο 1 ως 4 ανάλογα με την ποιότητα η οποία φαίνεται από το fragmentation (συγνώμη για τα αγγλικά αλλά ποτέ δεν ρώτησα τον ελληνικό όρο μιας κ συνεννοηθήκαμε). Στην κλιμακα μέτρησης που μου έδωσαν εμένα 1 είναι άριστο, 2 πολύ καλό κ 2.5 μέτριο ενώ απο εκεί κ κατω κακο κ τουλάχιστον απο ότι μου είπε ο γιατρός αυτά ούτε τα καταψυχουν κ από ότι κατάλαβα δεν τα μεταφέρουν ούτε φρέσκα. Γενικά αν το ψάξεις θα δεις οτι σε αυτά που κρατάνε είναι μικρές οι αποκλίσεις στην πιθανότητα εμφύτευσης ενώ τελικά βλέπεις άριστα έμβρυα να σταματάνε κ μέτρια να προχωράνε. Με λίγα λόγια όλα αυτά είναι πολύ σχετικά κ μην τρελαίνεσαι με τα ratings. Δεν ξέρω πως πάει η δική σου κλίμακα, σε μενα οταν μέσα στα έμβρυα υπήρξαν κ βαθμού 3 (με χειρότερο το 4) ο εμβρυολογος τα απέρριψε κ τα καταστρεψαμε. Δεν θα σου μετέφεραν πάντως ενα πολύ κακό έμβρυο σε καμία περίπτωση. Ήταν φρέσκα ή από κατάψυξη; την προσπάθεια που την έκανες;

Επίσης τσέκαρε τι ειναι κ τα ΑΑ αυτά στην κλίμακα σου μπορεί να είναι πιο σημαντικά απο το 2 ή το 3! 

Καλά αποτελέσματα!

Ότι θέλει ο Θεός ας γίνει. Το rating ξεκινά από το 1-6 με άριστο για βλαστοκυστες 5ης ημέρας το 4 και 6ης ημέρας το 5 η 6. Από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω έχει να κάνει με το στάδιο που βρίσκεται. Το 6 σημαίνει εκκόλαψη. Τα ΑΑ είναι άριστα πράγματι έχει να κάνει το ένα με την ποιότητα του πλακούντα κ το άλλο με την ποιότητα του εμβρύου...νομίζω δλδ, αν τα έχω καταλάβει καλά...απλά ο αριθμός μπροστά δείχνει το στάδιο εξέλιξης κ εμένα απ' ότι φαίνεται δεν είναι προχωρημένο. Τι να πω, ειλικρινά ο,τι θέλει ο Θεός πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dolphin είπε:

Ότι θέλει ο Θεός ας γίνει. Το rating ξεκινά από το 1-6 με άριστο για βλαστοκυστες 5ης ημέρας το 4 και 6ης ημέρας το 5 η 6. Από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω έχει να κάνει με το στάδιο που βρίσκεται. Το 6 σημαίνει εκκόλαψη. Τα ΑΑ είναι άριστα πράγματι έχει να κάνει το ένα με την ποιότητα του πλακούντα κ το άλλο με την ποιότητα του εμβρύου...νομίζω δλδ, αν τα έχω καταλάβει καλά...απλά ο αριθμός μπροστά δείχνει το στάδιο εξέλιξης κ εμένα απ' ότι φαίνεται δεν είναι προχωρημένο. Τι να πω, ειλικρινά ο,τι θέλει ο Θεός πλεον

Δεν κατάλαβα πως σχετίζεται ο πλακούντας αυτος θα σχηματιστεί με το καλό αργότερα στο σώμα σου, πως φαίνεται κάτι τέτοιο στο εργαστήριο; Τελοσπαντων θα συμφωνήσω στο οτι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει! Οι γιατροί ξέρουν τι μεταφέρουν κ όπως σου είπα πριν ποτέ δεν ξέρεις ποιο θα πετύχει... Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Σευχαριστω παρα πολύ τ καλύτερα εύχομαι τι έγινε Μ την κοπέλα είχε χαμηλή χοριακη ;;;;;;;

Ναι με μια βλαστοκυστη ειχε χαμηλή πρώτη χοριακή, 20κατι από οτι θυμάμαι! Κ τωρα έγραψε ότι εχει τεράστια! Αν πας λίγο πίσω τα μνμ θα το βρεις! Υπομονή μια μέρα έμεινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

βρε το ξερω αυτο αλλα παντα 6η ημερα ερχοταν και σημερα ειμαι στην 6 και τιποτα

Εγω ειχα αδιαθετησει σε 7-8 μερες με τα καφε cyclacur..θα δεις πως θα παει..θα σου ερθει παντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εγω ειχα αδιαθετησει σε 7-8 μερες με τα καφε cyclacur..θα δεις πως θα παει..θα σου ερθει παντως! 

Εγώ τα περνώ εδώ και ένα χρόνο και το ποκυ στης 6 μέρες ερχόταν τώρα τίποτα.. 7η μέρα ούτε ένα σημάδι... για να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2019 at 10:39 ΠΜ, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια τελικά μίλησα με τον γιατρό και το 26% που βγήκε ο κατακερματισμός είναι λίγο υψηλό οπότε μαψεδωσεωκστι βιταμίνες άλλες αυτή την φορά και θα δούμε θα περάσω κανονικά επιτροπή τώρα δεν ξέρω άμα μετά θα ξεκινήσουμε αμέσως η θα περιμένουμε τρεις μήνες θα δείξει!

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσι! Εμείς είχαμε 29% κατακερματισμό, οριακό ποσοστό... Πήρε βιταμίνες (μας είπαν ότι ο κατακερματισμός πέφτει και εντός μηνα αλλά εκείνος πήρε για 3 μήνες επειδή έτσι έτυχε) και πολύ προσεγμένη διατροφή με αντιοξειδωτικα, χωρίς αλκοόλ εκτός από ένα ποτήρι κόκκινο κρασί που βοηθάει, χωρίς κάπνισμα, χωρίς γλυκά, χωρίς γαλακτοκομικά και πολλά σκουρόχρωμα φρούτα και λαχανικά. Δεν ξαναμετρησαμε το ποσοστό, ο γιατρός είπε πως ότι έχει γίνει θα φανεί στο αποτέλεσμα. Τελικά γονιμοποιηθηκαν 5 στα 6 ωάρια και προχώρησαν όλα 5η μέρα το οποίο σημαίνει ότι είχε βελτιωθεί πολύ το σπέρμα ποιοτικά! Θα σου πρότεινα να προσέξει πολυ τη διατροφή του, είναι ζόρι αλλά είναι για πολύ μικρό διάστημα! Αξίζει τον κόπο μετά ο δικός μου έκανε κωλοτουμπες με τα αποτελέσματα!

Ότι καλύτερο εύχομαι, όμορφα υγιή μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσι! Εμείς είχαμε 29% κατακερματισμό, οριακό ποσοστό... Πήρε βιταμίνες (μας είπαν ότι ο κατακερματισμός πέφτει και εντός μηνα αλλά εκείνος πήρε για 3 μήνες επειδή έτσι έτυχε) και πολύ προσεγμένη διατροφή με αντιοξειδωτικα, χωρίς αλκοόλ εκτός από ένα ποτήρι κόκκινο κρασί που βοηθάει, χωρίς κάπνισμα, χωρίς γλυκά, χωρίς γαλακτοκομικά και πολλά σκουρόχρωμα φρούτα και λαχανικά. Δεν ξαναμετρησαμε το ποσοστό, ο γιατρός είπε πως ότι έχει γίνει θα φανεί στο αποτέλεσμα. Τελικά γονιμοποιηθηκαν 5 στα 6 ωάρια και προχώρησαν όλα 5η μέρα το οποίο σημαίνει ότι είχε βελτιωθεί πολύ το σπέρμα ποιοτικά! Θα σου πρότεινα να προσέξει πολυ τη διατροφή του, είναι ζόρι αλλά είναι για πολύ μικρό διάστημα! Αξίζει τον κόπο μετά ο δικός μου έκανε κωλοτουμπες με τα αποτελέσματα!

Ότι καλύτερο εύχομαι, όμορφα υγιή μωρακια!!!

Κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα και από αυτά που διαβάζω σίγουρα θα τα έχεις!!!!Ναι και εμάς μας έδωσε βιταμίνες η γιατρός μας και μας είπε προχωράμε!!!! κανονικά!!Δυστυχώς εμένα ο άνδρας μου δεν είναι και τόσο προσεκτικός ούτε συνεργάσιμος τόσο σκέψου το 26% ήρθε μετά από σχεδόν ένα χρόνο με βιταμίνες αλλά όχι διατροφή.Οποτε μάλλον σε ένα θαύμα θα ελπίζω!!!!Σου εύχομαι μια τεράστια χωριακη!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα και από αυτά που διαβάζω σίγουρα θα τα έχεις!!!!Ναι και εμάς μας έδωσε βιταμίνες η γιατρός μας και μας είπε προχωράμε!!!! κανονικά!!Δυστυχώς εμένα ο άνδρας μου δεν είναι και τόσο προσεκτικός ούτε συνεργάσιμος τόσο σκέψου το 26% ήρθε μετά από σχεδόν ένα χρόνο με βιταμίνες αλλά όχι διατροφή.Οποτε μάλλον σε ένα θαύμα θα ελπίζω!!!!Σου εύχομαι μια τεράστια χωριακη!!!!???

Είναι συνδιασμός πολλων πράγματων η επιτυχία και θέλει πολλη τύχη εκτός από προσπάθεια! Εύχομαι όλα να πάνε υπέροχα!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2019 at 1:32 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις και μια τεράστια χοριακη!!! (Αλλά και να μην είναι τεράστια αρχικά, μη χάσεις την ελπίδα σου, θα ανέβει!!! )

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 1 άριστη βλαστοκυστη, η πρώτη μου χοριακη πριν 9 μέρες ήταν 28 (οριακά θετική) και η χθεσινή ήταν 1.332!!!

Σου στέλνω θετική ενέργεια!!! ?✌️?

Τι ευχάριστα νέα κορίτσι μου γλυκό !!! Συγχαρητήρια !!!!! Με το καλό το μπεμπέ ..... μια και τυχερη ... είδατε που σε ρε λέω ;;;;; ένα και καλό χρειάζεται για μα έρθει το θαύμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Αχ Κόριτσια σήμερα ανχωθηκα λίγο για την τιμή μου 16 μονάδες είναι πολύ λίγες μέχρι την Δευτέρα  που θ πάω γ δεύτερη μέτρηση θ σκάσω μλσ κ Μ μια κοπέλα που είχε 11μοναδες κ έπεσε η τιμή της στο 4

Έκανες τελικά χοριακη ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έκανες τελικά χοριακη ;;;;;;

Αύριο Κόριτσι μου έκανα στις 10,μέρες κ Μ βγήκε 16ο γιατρος Μ είπε στις 14μερες ν κάνω αλλά εγώ δεν άντεχα ν περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 και @Taggeris όλα να σας πάνε δεξιά!!! 

@Papadakis σε ευχαριστώ πολύ!!! Είμαι συγκρατημένη όσο είναι εφικτό, γιατί μετά το περσινό φοβάμαι να χαρώ. Προσπαθώ όμως να είμαι ψύχραιμη και το έχω πάρει απόφαση πως δεν είναι στο χέρι μου τίποτα. Κάνω τη θεραπεία μου, προσέχω με τις δουλειές κι ο,τι θέλει ο Θεός ας γίνει. 

Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα μέσα στο '20!!! Να μπούμε σε άλλο τοπικ μετά να τα λέμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...