Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

συγχαρητήρια! Με 4 βλαστοκύστες σε βλέπω και πολύτεκνη!!! Με το καλό!!! ❤️

Ευχαριστώ πολύ μην Μ τρομάζεις τ καλύτερα σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

τέλεια! αν έχεις 16 τόσο νωρίς την Τρίτη θα έχει ανέβει πάρα πολύ!!! χαχα αγαπημένη σε βλέπω με 4δυμα!

Ευχαριστώ πολύ μην με τρομάζεις τα καλύτερα σε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Συγχαρητήρια!!! Τι ωραία νέα! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή εγκυμοσύνη. Θυμάμαι εσύ είχες βάλει 4 βλαστοκυστες, ε; Μπορείς να μου πεις σε ποιο κέντρο έκανες κ τι αξιολόγηση ειχαν οι βλαστοκυστες σου; 

Ευχαριστώ πολύ τα καλύτερα σε όλες μας εύχομαι Θεσσαλονίκη εμπρυο Λαμπ όσο γ αξιολόγηση δεν ξέρω ν σε βοηθήσω ξέρω μόνο πως ήταν από κατάψυξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2019 at 9:06 ΠΜ, ο/η Dolphin είπε:

@Sofia35 @Papadakis ευχαριστώ πολύ. Εγώ δεν είχα αμέσως μετά την εμβρυομεταφορα, αλλά το βράδι της ίδιας μέρας...ελπίζω να μην είναι κάτι... Το πρώτο μου παιδάκι ήταν με φυσική συλληψη, γέννησα με φυσιολογικο, αλλά νομίζω ότι έπαθα πρόπτωση των πυελικών οργάνων... Προσπαθώ 3 χρονια για 2ο παιδάκι κ τίποτα κ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική κ 2η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες. Έχουμε στίγμα κ οι 2, οπότε έγινε κ προεμφυτευτικος

Σε ποια μερα των εμβρυων σου εκαναν προεμφυτευτικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Ευχαριστώ πολύ τα καλύτερα σε όλες μας εύχομαι Θεσσαλονίκη εμπρυο Λαμπ όσο γ αξιολόγηση δεν ξέρω ν σε βοηθήσω ξέρω μόνο πως ήταν από κατάψυξη 

Σ' ευχαριστώ. Σου εύχομαι ότι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Σε ποια μερα των εμβρυων σου εκαναν προεμφυτευτικο?

Στις 3 βλαστοκυστες στην 5η ημέρα κ στην 1 στην 6η ημερα, γιατί δεν είχε γίνει ακόμα την 5η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Στις 3 βλαστοκυστες στην 5η ημέρα κ στην 1 στην 6η ημερα, γιατί δεν είχε γίνει ακόμα την 5η

Σε ποιο γιατρο αν μου επιτρεπεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kokotsalo είπε:

Σε ποιο γιατρο αν μου επιτρεπεις?

Αυτό δεν είναι θέμα γιατρού αλλά εμβρυολογου. Εμένα με ενημέρωσε σχετικά η Αγαπητού, είναι στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Θέλω να ρωτήσω σε κοπέλες που εχουν προχωρήσει στην εμβρυομεταφορα τι εξετάσεις έκαναν πιο πριν και τι φάρμακα δίνουν για την προετοιμασία????  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Θέλω να ρωτήσω σε κοπέλες που εχουν προχωρήσει στην εμβρυομεταφορα τι εξετάσεις έκαναν πιο πριν και τι φάρμακα δίνουν για την προετοιμασία????  

Καλημερα! 

Ξεκινας cyclacur τη 2η μερα του κυκλου, περιπου την 8η-10η μερα πας για υπερηχο να δειτε ποσο παχυνε το ενομητριο. Οποτε ειναι ετοιμο κανεις εξετσση προγεστερονης, αν βγει χαμηλη τοτε ξεκινας προγεστερονη και μετα απο 5 μερες πας για εμβρυομεταφορα. 

Προγεστερονη και cyclacur τα συνεχιζεις τουλαχιστον μεχρι τη χοριακη. Μπορει ωστοσο να σου δωσουν κορτιζονη και salospir. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2019 at 6:38 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα καλά σας λόγια ..... η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω μα τα παρατήσω γιατί θεωρώ τόσο άδικο να όλο αυτό που συνέβη και με τον Μαλακα που μου έκανε την ζημιά να μην μπορώ να χαρίσω ένα αδερφάκι στο παιδί μου ...

ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να σταματήσουμε .. γιατί είναι πολλές οι φορές ...

σκεφοτνουν να άλλαζα κέντρο και να εκανα μοα προσπάθεια για να πω ότι Ρα εκανα όλα ... χώρος φάρμακα πάω έτσι και αλλιώς ....

 

Αχ βρε κοπέλα μπράβο για το κουράγιο και την επιμονή σου.

Από την στιγμη που κάνεις φυσικό γιατί σε σταματάει? Έχεις ακόμη δικό σου ωαριο που πάει χαμένο με τις φυσικές συλλήψεις αφού στις απέκλεισαν. Οπότε γιατί να μην το δίνεις? 

Έχεις κάποια συγκεκριμένη απάντηση στο γιατί δεν γίνεται εμφύτευση? 

Γιατί μετά από τόσες φορές το έτυχε δεν μπορεί να σου αρκεί. 

Τη στιγμή που δεν επιβαρύνεσαι με χάπια 1-2προσπαθειες σε άλλο κέντρο ίσως να άξιζαν. 

Αν επιτρέπεται σε ποιο ήσουν μέχρι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Καλημερα! 

Ξεκινας cyclacur τη 2η μερα του κυκλου, περιπου την 8η-10η μερα πας για υπερηχο να δειτε ποσο παχυνε το ενομητριο. Οποτε ειναι ετοιμο κανεις εξετσση προγεστερονης, αν βγει χαμηλη τοτε ξεκινας προγεστερονη και μετα απο 5 μερες πας για εμβρυομεταφορα. 

Προγεστερονη και cyclacur τα συνεχιζεις τουλαχιστον μεχρι τη χοριακη. Μπορει ωστοσο να σου δωσουν κορτιζονη και salospir. 

Ευχαριστω πολυ!!!!κορτιζονη για πιο λογο??ειναι οπως το salospir για πηξη του αιματος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τελικά μίλησα με τον γιατρό και το 26% που βγήκε ο κατακερματισμός είναι λίγο υψηλό οπότε μαψεδωσεωκστι βιταμίνες άλλες αυτή την φορά και θα δούμε θα περάσω κανονικά επιτροπή τώρα δεν ξέρω άμα μετά θα ξεκινήσουμε αμέσως η θα περιμένουμε τρεις μήνες θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια τελικά μίλησα με τον γιατρό και το 26% που βγήκε ο κατακερματισμός είναι λίγο υψηλό οπότε μαψεδωσεωκστι βιταμίνες άλλες αυτή την φορά και θα δούμε θα περάσω κανονικά επιτροπή τώρα δεν ξέρω άμα μετά θα ξεκινήσουμε αμέσως η θα περιμένουμε τρεις μήνες θα δείξει!

Ήταν σε όλο το δείγμα η μόνο στα κινητά? 

Μια χαρά φαίνεται το 26 αν λάβουμε υπόψη ότι έχετε παθολογικο σπερμοδιαγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ήταν σε όλο το δείγμα η μόνο στα κινητά? 

Μια χαρά φαίνεται το 26 αν λάβουμε υπόψη ότι έχετε παθολογικο σπερμοδιαγραμμα. 

Από το δείγμα που πήραν επέλεξαν 1000 σπερματοζωάρια  και σε αυτό έγινε δεν νομίζω να διαχώρισαν τα καλά στο χαρτί έγραφε μέχρι 20% είναι καλό μετά είναι φτωχό για γονιμοποίηση!Τώρα θα αλλάξουμε βιταμίνες και θα δούνε βέβαια ο γιατρός μου είπε προχωράνε κανονικά τώρα πόση αλλαγή μπορεί να έχει σε ένα μηνα δεν ξέρω και το τσιγάρο μου είπε κόψιμο αλλά ο αντάρα μου δεν μπορεί τελείως να το κόψει!!!Τώρα θα πάμε έτσι και ότι γίνει!! Πράγματικα έχω κουραστεί ψυχολογικά!τα έχω μάθει καλύτερα και από του γιατρούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Από το δείγμα που πήραν επέλεξαν 1000 σπερματοζωάρια  και σε αυτό έγινε δεν νομίζω να διαχώρισαν τα καλά στο χαρτί έγραφε μέχρι 20% είναι καλό μετά είναι φτωχό για γονιμοποίηση!Τώρα θα αλλάξουμε βιταμίνες και θα δούνε βέβαια ο γιατρός μου είπε προχωράνε κανονικά τώρα πόση αλλαγή μπορεί να έχει σε ένα μηνα δεν ξέρω και το τσιγάρο μου είπε κόψιμο αλλά ο αντάρα μου δεν μπορεί τελείως να το κόψει!!!Τώρα θα πάμε έτσι και ότι γίνει!! Πράγματικα έχω κουραστεί ψυχολογικά!τα έχω μάθει καλύτερα και από του γιατρούς!

Σε καταλαβαινω και εμείς από βιταμίνες σε βιταμίνες είμαστε. 

Πάντως εμένα η γιατρός δεν μου είχε ζητήσει κατακερματισμό,μου είπε πως εκ των πραγματων θα βγει υψηλός και αν θα τον κάνουμε θα γίνει σε δευτερη φάση μόνο και μόνο στα κινητά γιατί τα νεκρά δεν την ενδιαφέρουν.

Μάλλον ο καθένας έχει τη μέθοδο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα την πρώτη μου έμβρυομεταφορα! 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ την τρίτη. Περιμένω με αγωνία τα αποτέλεσματα. Είμαι 38 ετών με προσπάθειες 3 - 4 ετών χωρίς αποτέλεσμα. Καλή Αμη ρυθμισμένο υποθυρειοδιασμο και καλό σπέρμα ο σύζυγος! Έκανα πρωτοκολο με menopur 600 x 2! Αυτά τα λίγα από μένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα την πρώτη μου έμβρυομεταφορα! 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ την τρίτη. Περιμένω με αγωνία τα αποτέλεσματα. Είμαι 38 ετών με προσπάθειες 3 - 4 ετών χωρίς αποτέλεσμα. Καλή Αμη ρυθμισμένο υποθυρειοδιασμο και καλό σπέρμα ο σύζυγος! Έκανα πρωτοκολο με menopur 600 x 2! Αυτά τα λίγα από μένα! 

Καλή επιτυχία να έχεις και μια τεράστια χοριακη!!! (Αλλά και να μην είναι τεράστια αρχικά, μη χάσεις την ελπίδα σου, θα ανέβει!!! )

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 1 άριστη βλαστοκυστη, η πρώτη μου χοριακη πριν 9 μέρες ήταν 28 (οριακά θετική) και η χθεσινή ήταν 1.332!!!

Σου στέλνω θετική ενέργεια!!! ?✌️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε καταλαβαινω και εμείς από βιταμίνες σε βιταμίνες είμαστε. 

Πάντως εμένα η γιατρός δεν μου είχε ζητήσει κατακερματισμό,μου είπε πως εκ των πραγματων θα βγει υψηλός και αν θα τον κάνουμε θα γίνει σε δευτερη φάση μόνο και μόνο στα κινητά γιατί τα νεκρά δεν την ενδιαφέρουν.

Μάλλον ο καθένας έχει τη μέθοδο του.

Σίγουρα ο καθένας τα δικά του θα πει εγώ πιστεύω ήταν και πιο πάνω αλλά ένα χρόνο με βιταμίνες θα έπεσε λιγο δεν πιστεύω ότι θα γίνει κάτι παραπάνω!ελπίζω μόνο να τα καταφέρουμε με αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα την πρώτη μου έμβρυομεταφορα! 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ την τρίτη. Περιμένω με αγωνία τα αποτέλεσματα. Είμαι 38 ετών με προσπάθειες 3 - 4 ετών χωρίς αποτέλεσμα. Καλή Αμη ρυθμισμένο υποθυρειοδιασμο και καλό σπέρμα ο σύζυγος! Έκανα πρωτοκολο με menopur 600 x 2! Αυτά τα λίγα από μένα! 

Καλά Αποτελέσματα...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε..;;; εγώ περιμένω κανονικά σήμερα περίοδο αλλά δεν θέλει να έρθει από ότι φαίνεται θα κάνω υπομονή λίγο ακόμη.. Κα αν δεν θα πάω να με δει ο ιατρός μου... έχει τύχει σε καμία να μην ερθε7 η περίοδος με τα cyclacur?? Ανυσιχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kppm είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!!κορτιζονη για πιο λογο??ειναι οπως το salospir για πηξη του αιματος??

Θεωρειται οτι εμποδιζει τον οργανισμο να απορριψει τα εμβρυα και ετσι να γινει εμφυτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...