Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοιτα σε ποσοστό 95% επιβιώνουν, δεν ξέρω αν θα φτάσουν όμως βλαστοκύστες, αυτό είναι νομίζω μικρότερο ποσοστό... καλύτερα να το δεις με το γιατρό σου αλλά αν είσαι σίγουρη για την απόφαση σου άφησε τα να προχωρήσουν... καλή επιτυχία!

Ο γιατρός δεν συμφωνεί αλλά εγώ θεωρώ εξαρχής φάουλ να μην τα αφήσει να εξελιχθούν σε βλαστοκύστες. Είναι καθαρά δική μου απόφαση και θα το πάρω το ρίσκο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ο γιατρός δεν συμφωνεί αλλά εγώ θεωρώ εξαρχής φάουλ να μην τα αφήσει να εξελιχθούν σε βλαστοκύστες. Είναι καθαρά δική μου απόφαση και θα το πάρω το ρίσκο...

 Ο λόγος γενικά που δεν τα αφήνουν αν δεν είναι πολλά σε πλήθος είναι γιατί ένα μόνο ποσοστό πάει σε βλαστοκύστη ενώ θεωρούν ότι έχουν καλύτερες πιθανότητες μέσα στη μήτρα. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι δική σας η απόφαση! Τουλάχιστον αν προχωρήσουν θα ξέρεις ότι όντως είναι αρκετά καλά έμβρυα και έχουν περισσότερες πιθανότητες! Σου εύχομαι καλή τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

 Ο λόγος γενικά που δεν τα αφήνουν αν δεν είναι πολλά σε πλήθος είναι γιατί ένα μόνο ποσοστό πάει σε βλαστοκύστη ενώ θεωρούν ότι έχουν καλύτερες πιθανότητες μέσα στη μήτρα. Σε κάθε περίπτωση όμως είναι δική σας η απόφαση! Τουλάχιστον αν προχωρήσουν θα ξέρεις ότι όντως είναι αρκετά καλά έμβρυα και έχουν περισσότερες πιθανότητες! Σου εύχομαι καλή τύχη!

Σευχαριστω πολύ θα τη χρειαστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ο γιατρός δεν συμφωνεί αλλά εγώ θεωρώ εξαρχής φάουλ να μην τα αφήσει να εξελιχθούν σε βλαστοκύστες. Είναι καθαρά δική μου απόφαση και θα το πάρω το ρίσκο...

Να πανε ολα καλα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μακάρι πρώτα ο Θεός χρυσάφω μου

ΜΠΡΑΒΟ σου που παιρνεις το ρίσκο με τις βλαστοκύστες!!Είναι δύσκολη αποφαση .Ο γιατρος τι λεει;;Σου δίνει την δυνατοτητα επιλογης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

ΜΠΡΑΒΟ σου που παιρνεις το ρίσκο με τις βλαστοκύστες!!Είναι δύσκολη αποφαση .Ο γιατρος τι λεει;;Σου δίνει την δυνατοτητα επιλογης;;

Τις δύο πρώτες που πήγα με έμβρυα τριών ημερών είχα βιοχημική κύηση. Έχω μιλήσει με εμβρυολόγο με 30 χρόνια πείρα στο χώρο αναλύοντας του τα πάντα και μου έδωσε εξήγηση ότι φταίνε τα έμβρυα....και αυτός είπε ότι αφού πάω με δότρια είναι κουτό που πήγα με έμβρυα τριών ημερών και όχι με βλαστοκύστες. Του είπα για την απόφασή μου αυτή και με στηρίζει απόλυτα. Ο γιατρός πέταξε το μπαλάκι σε μένα και μετά από δική μου επιμονή μου είπε ότι παίρνω εγώ το ρίσκο. Είμαι διατεθειμένη όμως να το ρισκάρω αυτή τη φορά και να πάω με βλαστοκύστες ή με τίποτα..... Και φτου και από την αρχή με δικά μου αυτή τη φορά.... Συμφωνεί και ο σύντροφός μου σε αυτό είναι μία απόφαση που έπρεπε να είχαμε πάρει εξαρχής... Δεν γνωρίζαμε όμως και αφεθήκαμε στο γιατρό.... Θα δούμε αν η απόφασή μου αυτή θα με δικαιώσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τις δύο πρώτες που πήγα με έμβρυα τριών ημερών είχα βιοχημική κύηση. Έχω μιλήσει με εμβρυολόγο με 30 χρόνια πείρα στο χώρο αναλύοντας του τα πάντα και μου έδωσε εξήγηση ότι φταίνε τα έμβρυα....και αυτός είπε ότι αφού πάω με δότρια είναι κουτό που πήγα με έμβρυα τριών ημερών και όχι με βλαστοκύστες. Του είπα για την απόφασή μου αυτή και με στηρίζει απόλυτα. Ο γιατρός πέταξε το μπαλάκι σε μένα και μετά από δική μου επιμονή μου είπε ότι παίρνω εγώ το ρίσκο. Είμαι διατεθειμένη όμως να το ρισκάρω αυτή τη φορά και να πάω με βλαστοκύστες ή με τίποτα..... Και φτου και από την αρχή με δικά μου αυτή τη φορά.... Συμφωνεί και ο σύντροφός μου σε αυτό είναι μία απόφαση που έπρεπε να είχαμε πάρει εξαρχής... Δεν γνωρίζαμε όμως και αφεθήκαμε στο γιατρό.... Θα δούμε αν η απόφασή μου αυτή θα με δικαιώσει....

Να σε ρωτήσω, από τη στιγμή που το ρίχνουν στα έμβρυα δεν έχει κάποια ευθύνη κ το νοσοκομείο ή ο γιατρός; υποθέτω τη δοτρια δεν τη βρήκες μόνη σου, υποτίθεται ότι αυτές ελέγχονται κ είναι νέες ώστε να έχουν επιτυχία! Είχες κάποια πληροφορία για αυτή την κοπέλα κ το προφίλ της από άποψη υγείας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis καλά αποτελέσματα κοπέλα μου για αύριο!!!!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου εάν μαι είμαι σίγουρη για την Κούλπυρα μου πάλι ..... κανένα σύμπτωμα ..... στο γιο μου είχα τσιμπηματάκια φουλ ...

εσυ καλά ;;; ποτέ θα πας τελικά ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

ΜΠΡΑΒΟ σου που παιρνεις το ρίσκο με τις βλαστοκύστες!!Είναι δύσκολη αποφαση .Ο γιατρος τι λεει;;Σου δίνει την δυνατοτητα επιλογης;;

Καλά κανείς τιμήν στιγμή που πας με δότρια αυτό πρέπει να κανείς !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Σευχαριστω πολύ τα καλύτερα κ σε σένα εύχομαι θ πάω την Παρασκευή εύχομαι ν μην είναι νωρίς μεταφορά έκανα στις 6

Τι έμβρυα έβαλες ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τις δύο πρώτες που πήγα με έμβρυα τριών ημερών είχα βιοχημική κύηση. Έχω μιλήσει με εμβρυολόγο με 30 χρόνια πείρα στο χώρο αναλύοντας του τα πάντα και μου έδωσε εξήγηση ότι φταίνε τα έμβρυα....και αυτός είπε ότι αφού πάω με δότρια είναι κουτό που πήγα με έμβρυα τριών ημερών και όχι με βλαστοκύστες. Του είπα για την απόφασή μου αυτή και με στηρίζει απόλυτα. Ο γιατρός πέταξε το μπαλάκι σε μένα και μετά από δική μου επιμονή μου είπε ότι παίρνω εγώ το ρίσκο. Είμαι διατεθειμένη όμως να το ρισκάρω αυτή τη φορά και να πάω με βλαστοκύστες ή με τίποτα..... Και φτου και από την αρχή με δικά μου αυτή τη φορά.... Συμφωνεί και ο σύντροφός μου σε αυτό είναι μία απόφαση που έπρεπε να είχαμε πάρει εξαρχής... Δεν γνωρίζαμε όμως και αφεθήκαμε στο γιατρό.... Θα δούμε αν η απόφασή μου αυτή θα με δικαιώσει....

Στο ευχομαι κοριτσι μου!!!  Κι εγω λίγο ασχετη είμαι μια και η μονη προσπαθεια που καναμε δεν προχωρησε ουτε καν σε ωοληψια...Χρειαζεται να το ψαχνει κανεις και να ακούει συχνά το ενστικτο του.Πιστευω να σε δικαιωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Με το καλό! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Έχεις πόνους περιόδου; Εγώ διαρκως. Είμαι σίγουρη πως θα αδιαθέτησω πριν τη χοριακη.. 

Εγω πάλι τίποτα !!! Στο γιο μου είχα πονάκια πάντως !!! Ποτέ πας ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλά κανείς τιμήν στιγμή που πας με δότρια αυτό πρέπει να κανείς !!!

Αναφέρεσαι στην @Taggeris  να υποθέσω...Κι εκεινη λεει θα παει με δικα της τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αναφέρεσαι στην @Taggeris  να υποθέσω...Κι εκεινη λεει θα παει με δικα της τωρα!

Ναι sorry 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου εάν μαι είμαι σίγουρη για την Κούλπυρα μου πάλι ..... κανένα σύμπτωμα ..... στο γιο μου είχα τσιμπηματάκια φουλ ...

εσυ καλά ;;; ποτέ θα πας τελικά ;;;

Μην απογοητευεσαι!Σίγουρα ειναι δυσκολο μετα απο τοσες προσπαθειες ,ομως να ελπιζεις και να κανεις υπομονη...Τα συμπτώματα αλλωστε διαφερουν απο φορα σε φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Να σε ρωτήσω, από τη στιγμή που το ρίχνουν στα έμβρυα δεν έχει κάποια ευθύνη κ το νοσοκομείο ή ο γιατρός; υποθέτω τη δοτρια δεν τη βρήκες μόνη σου, υποτίθεται ότι αυτές ελέγχονται κ είναι νέες ώστε να έχουν επιτυχία! Είχες κάποια πληροφορία για αυτή την κοπέλα κ το προφίλ της από άποψη υγείας;

Μου είπαν ότι η δότρια είναι 27 ετών ελεγμένη και υγιής. Επίσης ότι έχει και τρία δικά της παιδιά ήδη. Η ιδια δότρια από ότι φαίνεται έχει δώσει και αλλού ωάρια σε άλλη κοπέλα η οποία πήρε εγκυμοσύνη. Αυτά ξέρω.... Επίσης ξέρω ότι όσες κοπέλες πάνε με δότριες προχωράνε με βλαστοκύστες και καμιά με έμβρυα τριών ημερών. Σε μένα έδωσε 9 ωάρια γονιμοποιηθηκαν τα 6 τα οποία τα κατεψυξαν ολα τριών ημερών. Αυτό για μένα είναι φάουλ.... Σε αυτό αναφερόμουν νωρίτερα. Πιστεύω ότι θεώρησαν ότι στο τέλος θα πάρω τόσες λίγες βλαστοκύστες που δεν θα δικαιολογείται το μεγάλο ποσό που έδωσα. Έπρεπε να μου δώσουν τρεις προσπάθειες για να πάρουν τα λεφτά τους και δεν ρίσκαραν να πάνε με βλαστοκύστες εγώ αυτό καταλαβαίνω.... είναι πολύ πιθανόν να μην έπεσα σε καλο κύκλο της δότριας και τα έμβρυα να μην ήταν καλά. Ωστόσο το θετικό είναι ότι εμφυτεύτηκαν αλλά δεν προχώρησαν για κάποιο λόγο...άρα αν ξεκινάμε από τη μήτρα και το ενδομήτριο όλα είναι τέλεια έχουν ελεγχθεί πόσες φορές και κανείς δεν βρήκε πρόβλημα.... Ίσα-ίσα που όλοι μου λένε ότι έχω βιολογική εικόνα 35χρονης... Άρα τι μένει; Τα έμβρυα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Κοριτσια....ψαχνω να βρω ενα κουτι gonal900 ...αν περισσευει σε καμια σας....

Νομίζω κάποια κοπέλα είχε ανεβάσει πρόσφατα post ψάξτο λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Κοριτσια....ψαχνω να βρω ενα κουτι gonal900 ...αν περισσευει σε καμια σας....

Που είσαι ρε κορίτσι !!! Χαθήκαμε .... κανείς διέγερση και ετοιμάζεσαι ;;;;;;; με το καλό . Μακάρι να είχα να σου έδινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Νομίζω κάποια κοπέλα είχε ανεβάσει πρόσφατα post ψάξτο λίγο...

Τα εχει δωσει...την ρωτησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι τόσο πιγμενη που δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω κάθε μέρα.... μπήκα εχθές για λίγο και κάπου σας έχασα αφού είχα να διαβάσω 4 σελίδες..... μπέρδεψα τα περιστατικά.... καλά κρασιά χαχαχαχαχα! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να ακούσουμε πολλά ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...