Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Αχ ποσό σε νιωθω !!! Εγω είμαι στην 7 προσπάθεια για του χαρίσω αδερφάκι ...... σου εύχομαι τα καλύτερα 

με το καλό και εσύ.. ουφφφ σε θυμάμαι.. Μαζεύεις έμβρυα και εχεις κάνει πολλές ΕΤ.
Ευχομαι να σου πετύχει αυτή τη φορά! πραγματικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Για την ηλικία σου οι ορμονικές ειναι πάρα πολύ καλές.. 6 Fsh? πολύ καλή.. Και η Ε2 ειναι χαμηλή οπότε δεν δίνει ψευδώς καλη fsh..

Η ΑΜΗ ειναι ng? Αν ναι είναι πάρα πολύ καλή επίσης. Αν ειναι pmol βγαίνει 0,2 σε ng που ειναι χαμηλή μεν, αλλά με τόσο καλή Fsh πιστεύω πως δεν θα έχεις κανένα θέμα.. Εγω ειμαι 42 και εχω ΑΜΗ 0,1 και fsh 14,5.. δραμα δηλαδη.

Σε τι φαση είσαι?

Είναι πολύ καλές !!! Άριστες ... η αμη δείχνει το απόθεμα ότι πρέπει να βιαστείς ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Για την ηλικία σου οι ορμονικές ειναι πάρα πολύ καλές.. 6 Fsh? πολύ καλή.. Και η Ε2 ειναι χαμηλή οπότε δεν δίνει ψευδώς καλη fsh..

Η ΑΜΗ ειναι ng? Αν ναι είναι πάρα πολύ καλή επίσης. Αν ειναι pmol βγαίνει 0,2 σε ng που ειναι χαμηλή μεν, αλλά με τόσο καλή Fsh πιστεύω πως δεν θα έχεις κανένα θέμα.. Εγω ειμαι 42 και εχω ΑΜΗ 0,1 και fsh 14,5.. δραμα δηλαδη.

Σε τι φαση είσαι?

Η τιμή είναι ng στην αμη ναι. Θα κάνω τώρα τον Νοέμβριο την τελευταία μου προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Στις 2 πρώτες είχα βιοχημικη. Ζητάω τη γνώμη σας Γιατί σκέφτομαι σοβαρά να προχωρήσω με δικά μου την επόμενη φορά. Θα ξεκινήσω διαδικασίες και για επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Η τιμή είναι ng στην αμη ναι. Θα κάνω τώρα τον Νοέμβριο την τελευταία μου προσπάθεια με δανεικά ωάρια. Στις 2 πρώτες είχα βιοχημικη. Ζητάω τη γνώμη σας Γιατί σκέφτομαι σοβαρά να προχωρήσω με δικά μου την επόμενη φορά. Θα ξεκινήσω διαδικασίες και για επιτροπή.

2,1 ng ειναι πολύ καλη ΑΜΗ για 43 ετών, και γενικώς ειναι καλή .. Το δείχνει και η Fsh σου βέβαια πως όλα πάνε καλά.. Δεν ξέρω το λόγο που κάνεις με δανεικά, αλλά οι τιμές σου είναι πολύ καλές και για δικά σου ωάρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Νομίζω για εγκυμοσύνη το ιδανικό είναι κάτω από 2 χωρίς όμως το 2,65 να είναι κάτι φοβερό! Έχω κ γω γι'αυτό το γνωρίζω... Έχω φτάσει ως κ 5 tsh και δεν είχα κάτι τέτοιο από συμπτώματα... 

Τις 4 βλαστοκύστες εννοείς τις μετέφερες όλες ταυτόχρονα; Καλή σου επιτυχία!

Ναι όλες παίρνεις χάπι γ θυροειδή με 5tsh εκανες εμβρύομεταφορα;;;;; ευχαριστω κ σε σένα τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Ναι όλες παίρνεις χάπι γ θυροειδή με 5tsh εκανες εμβρύομεταφορα;;;;; ευχαριστω κ σε σένα τα καλύτερα

οχι οχι δεν έκανα! Επειδή προσπαθούσα φυσιολογικά ως πρόσφατα το παρακολουθούσα συστηματικά και πήρα χάπι! Τώρα έχω 1,8! Αν πάνε όλα καλά μεταφορά θα κάνω σε κανένα μήνα κ παραπάνω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

οχι οχι δεν έκανα! Επειδή προσπαθούσα φυσιολογικά ως πρόσφατα το παρακολουθούσα συστηματικά και πήρα χάπι! Τώρα έχω 1,8! Αν πάνε όλα καλά μεταφορά θα κάνω σε κανένα μήνα κ παραπάνω!

Εύχομαι όλα καλά σε όλες μας κ ν μην είναι η αιτία το 2.65 μου είπαν ότι τα cyclacour ανεβάζουν λίγο τ θυροειδή εγώ παίρνω χάπι εδω κ χρόνια και πάντα είναι 0.83το πολύ 0.95 τώρα τι έπαθε δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

οχι οχι δεν έκανα! Επειδή προσπαθούσα φυσιολογικά ως πρόσφατα το παρακολουθούσα συστηματικά και πήρα χάπι! Τώρα έχω 1,8! Αν πάνε όλα καλά μεταφορά θα κάνω σε κανένα μήνα κ παραπάνω!

Συγνώμη τώρα για το θάρρος, αλλά πως σου έβαλε 4; Μέχρι 3 δεν επιτρέπεται από το νόμο; Φυσικά δεν είμαι γιατρός ή δικηγόρος απλά είχα αυτή την εντύπωση... Εκτός αν είσαι άνω των 40 οπότε νομίζω επιτρέπεται. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Έπρεπε να βάλω 3-4 κ αποφάσισα 4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sugarmam είπε:

Εύχομαι όλα καλά σε όλες μας κ ν μην είναι η αιτία το 2.65 μου είπαν ότι τα cyclacour ανεβάζουν λίγο τ θυροειδή εγώ παίρνω χάπι εδω κ χρόνια και πάντα είναι 0.83το πολύ 0.95 τώρα τι έπαθε δεν ξέρω

Μην ανησυχείς η τιμή σου δεν είναι τόσο μεγάλη! Μίλα με τον ενδοκρινολόγο το πολύ να σου ανεβάσει τη δόση! Ε με τόσο στρες που θα έχεις περάσει τελευταία δεν είναι περίεργο να ανέβηκε λίγο, επίσης είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη!

Συγνώμη τώρα για το θάρρος, αλλά πως σου έβαλε 4; Μέχρι 3 δεν επιτρέπεται από το νόμο; Φυσικά δεν είμαι γιατρός ή δικηγόρος απλά είχα αυτή την εντύπωση... Εκτός αν είσαι άνω των 40 οπότε νομίζω επιτρέπεται. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μην ανησυχείς η τιμή σου δεν είναι τόσο μεγάλη! Μίλα με τον ενδοκρινολόγο το πολύ να σου ανεβάσει τη δόση! Ε με τόσο στρες που θα έχεις περάσει τελευταία δεν είναι περίεργο να ανέβηκε λίγο, επίσης είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη!

Συγνώμη τώρα για το θάρρος, αλλά πως σου έβαλε 4; Μέχρι 3 δεν επιτρέπεται από το νόμο; Φυσικά δεν είμαι γιατρός ή δικηγόρος απλά είχα αυτή την εντύπωση... Εκτός αν είσαι άνω των 40 οπότε νομίζω επιτρέπεται. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Μίλησα κ Μ είπε ν παίρνω το ίδιο χάπι αλλά κ τις Κυριακές πλέον γιατί το έπαιρνα από Δευτέρα έως Σάββατο κ Μ είπε μέχρι 2.5ειναι το όριο εμφύτευσης αλλά δεν έγινε κ κάτι με το 2.65 γιατί την άλλη φορά είχα 0.83κ δεν πέτυχα.εγω ποιο πολύ φοβήθηκα από τους παλμούς που είχα μην φύγουν τα έμβρυα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Ναι όλες παίρνεις χάπι γ θυροειδή με 5tsh εκανες εμβρύομεταφορα;;;;; ευχαριστω κ σε σένα τα καλύτερα

Την τιμή της tsh Για να σε αφήσουν την θέλουν κάτω απ 2 για να σε αφήσουν να προχωρήσεις γιατί σε μια εγκυμοσύνη ανεβαίνει και είναι πιο επηκιδινο να μήνες με ανεβασμ2νη πάρα με χαμηλή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Μίλησα κ Μ είπε ν παίρνω το ίδιο χάπι αλλά κ τις Κυριακές πλέον γιατί το έπαιρνα από Δευτέρα έως Σάββατο κ Μ είπε μέχρι 2.5ειναι το όριο εμφύτευσης αλλά δεν έγινε κ κάτι με το 2.65 γιατί την άλλη φορά είχα 0.83κ δεν πέτυχα.εγω ποιο πολύ φοβήθηκα από τους παλμούς που είχα μην φύγουν τα έμβρυα 

Πάντως ήθελα να σου πω ότι με 4 βλαστοκύστες και μάλιστα από κατάψυξη έχεις πραγματικά όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου! Έχουν ήδη αντέξει την απόψυξη κ το σώμα σου έχει επανέλθει από την διέγερση! Να δεις θα μας λες ευχάριστα σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πάντως ήθελα να σου πω ότι με 4 βλαστοκύστες και μάλιστα από κατάψυξη έχεις πραγματικά όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου! Έχουν ήδη αντέξει την απόψυξη κ το σώμα σου έχει επανέλθει από την διέγερση! Να δεις θα μας λες ευχάριστα σύντομα! 

Τα λόγια σου Μ ανέβασαν πολύ τι ν σ πω κορίτσι μου τα καλύτερα σού εύχομαι κ χίλια ευχαριστώ ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Τα λόγια σου Μ ανέβασαν πολύ τι ν σ πω κορίτσι μου τα καλύτερα σού εύχομαι κ χίλια ευχαριστώ ?

 

Στο λέω ειλικρινά γιατί το πιστεύω! 4 βλαστοκύστες είναι πάρα πολλές!!! Δεν μπορεί κάποια θα πιάσει, μη σου πω και περισσότερες :-) Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Την τιμή της tsh Για να σε αφήσουν την θέλουν κάτω απ 2 για να σε αφήσουν να προχωρήσεις γιατί σε μια εγκυμοσύνη ανεβαίνει και είναι πιο επηκιδινο να μήνες με ανεβασμ2νη πάρα με χαμηλή.. 

Τι ν πω ρε κορίτσια ότι πει ο θεός το καλύτερο ν γίνει κ εγώ δεν ήθελα αλλά έχω αυτή την τιμή τι να κάνω κ δεν Μ φτάνει όλο αυτό Μ πριστηκε κ το στήθος κ φοβάμαι ακόμα ποιο πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Στο λέω ειλικρινά γιατί το πιστεύω! 4 βλαστοκύστες είναι πάρα πολλές!!! Δεν μπορεί κάποια θα πιάσει, μη σου πω και περισσότερες :-) Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Να σ πω την αλήθεια κ εγώ τ πίστευα αλλά μόλις είδα την tsh κ τους παλμούς να χτυπάνε κρατάω πισινή κ φοβάμαι λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Να σ πω την αλήθεια κ εγώ τ πίστευα αλλά μόλις είδα την tsh κ τους παλμούς να χτυπάνε κρατάω πισινή κ φοβάμαι λίγο 

Gia τους παλμούς δεν ξέρω να σου πω, την tsh όμως σε αυτή την τιμή μην τη φοβάσαι!!! Από 7-8 κ πάνω είναι το ζήτημα κ πάλι κάνει αποβολές ΟΧΙ πρόβλημα στη σύλληψη! Μίλα με το γιατρό να σου αυξήσει το χάπι!!! μην το αργείς και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris κι εγώ νομίζω πως οι τιμές σου είναι πάρα πολύ καλές!!!!!

@Papadakis @Lisaki 80 @Sofia35 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πιστεύω κι εγώ ότι αξίζει να προσπαθήσω. Πήγα με δανεικά λόγω ηλικίας όλοι αυτό μου έλεγαν. Κανείς δεν μου ζήτησε εξετάσεις για να δεί τί γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου σίγουρα η ηλικία μας προβληματίζει για την ποιότητα των ωαρίων μας, αλλά οι τιμές σου είναι πολύ καλές!!!! αλλά εσύ δεν έχεις ακόμη στη κρύοσυντήρηση εμβρυακια;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@Papadakis @Lisaki 80 @Sofia35 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πιστεύω κι εγώ ότι αξίζει να προσπαθήσω. Πήγα με δανεικά λόγω ηλικίας όλοι αυτό μου έλεγαν. Κανείς δεν μου ζήτησε εξετάσεις για να δεί τί γίνεται. 

koritsi είδα το μνμ σου και έχεις μια χαρά τιμές. Κράτα υπόψη ότι η fsh παίζει από μήνα σε μήνα άρα η χαμηλή ΑΜΗ ισχύει δλδ έχεις μικρό απόθεμα όμως μπορεί να ανταποκριθείς καλά στα φάρμακα! Ή να πας σε φυσικούς! Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ κακό να πάει μια κοπέλα με δανεικά, είναι μια ευκαιρία κ είμαστε τυχερές που υπάρχει ως επιλογή (έναντι πχ της υιοθεσίας που έχει 100 θέματα). Θεωρώ όμως ότι πρώτα πρέπει να προσπαθήσεις με δικά σου κ μετά να πας παρακάτω! Δεν καταλαβαίνω πως έφτασες στην εξωσ γενικά και στα δανεικά ειδικά χωρίς να έχεις κάνεις εξετάσεις ορμονικές! Φυσικά κ αξίζει να προσπαθήσεις!

Επειδή δεν έχω δει την ιστορία σου αν κατάλαβα καλά την προσπάθεια με δανεικά την έκανες ήδη; Αν θες να πεις που την έκανες; γιατί λίγο περίεργα στα είπαν εκτός και αν δεν έχω καταλάβει καλά το στόρυ σου... 

(ΥΓ: Έχω σχετικά παρόμοιες τιμές -λίγο καλύτερη ΑΜΗ- κ έδωσα 9 ωάρια... οκ δεν ήταν όλα καλά αλλά έλεος που δεν θα προσπαθήσεις!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo από Σάββατο ως Δευτέρα αλλά σκέφτομαι, αλλά εδώ τα σαββατοκύριακα είναι κλειστά.. οπότε σκέφτομαι να πάω Παρασκευή για να γλιτώσω και τα φάρμακα...

Εύχομαι να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Sugarmam πο πο κοπέλα μου 4 βλαστοκυστες;;;;; Μπράβο κορίτσι μου το καλύτερο εύχομαι!!!!!

Σευχαριστω πολύ τα καλύτερα σού εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα σας.. Είμαι και εγώ αρκετό καιρό εδώ, στο φορουμ, προσπαθώντας για δεύτερο παιδί.
Έχω ήδη ένα που θα γίνει 4 ετών και στον χρόνο επάνω μετά τη γέννηση του, μία βιοχημική.. Ύστερα το χάος!
Έχω δευτερογενή υπογονιμότητα που οφείλεται στην ηλικία μάλλον (θα γίνω 42 σε λιγο), χαμηλη ΑΜΗ (0,1 ng) και υψηλή FSH (14,5).. Θα γίνω 42 σε λίγο και προσπαθώ ήδη 3 χρόνια για δεύτερο παιδί.  Τα έχω κάνει ολα: Φυσιολογικά χαλαρά, φυσιολογικά με τεστ ωορρηξίας, σπερματεγχύσεις και τελικά κατέληξα στην εξωσωματική όπου  παλεύω εδώ και καιρό.
 Έκανα εμβρυομεταφορά 2 εμβρυάκια, 2ης ημέρας, Grade 1, το Σαββατο μετά από πολύ μεγάλο αγώνα για να τα αποκτήσω. Μου πήρε 15 μήνες και  8 ωοληψίες για να καταφέρω να έχω αυτά τα πολύτιμα 2 εμβρυακια,.. Δεν έχω ανταπόκριση στα φάρμακα για αυτό κάνω φυσικό τροποποιημένο. Ενισχύουμε το ωάριο του μήνα με πολύ μικρή δόση φαρμάκων για 2-3 μέρες μόνο..
  Η αγωνία είναι μεγάλη καθώς πραγματικά δεν ξέρω πώς και πότε θα καταφέρω να μαζέψω και άλλα ωάρια αν δεν πάει καλά... 
Έχω διαρκώς πόνους περιόδου από την ημέρα της ΕΤ..  Αυτό είναι πολύ συνηθισμένο για μένα καθώς κάθε φορά έχω πόνους περιόδου από πολύ νωρίς πριν την περίοδο.. Πονάω διαρκώς σαν να είναι να αδιαθετήσω και στεναχωριέμαι γιατί είναι ακριβώς όλα όπως πριν αδιαθετήσω. 
Παίρνω μόνο κολπικά προγεστερόνη οπότε δεν είναι να πεις πως μου δημιουργούν συμπτώματα τα φάρμακα. Παίρνω επίσης filicine, prezolon και salospir.. Αυτά..
Με έχει πάρει από κάτω αλλά προσπαθώ να ξεχνιέμαι. 
Ξέρω πως δεν είναι το ίδιο με το να προσπαθείς για το πρώτο σου παιδί και καταλαβαίνω πως υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ μέσα που παλεύουν με πολύ δυσκολότερα από μένα..
Αλλά πραγματικά θέλω τόσο πολύ ένα αδερφάκι για το παιδάκι μου..  

Μακαρι κορίτσι μου να εχει αισια εκβαση όλη η διαδικασία και να μας ανακοινωσεις σε λιγες μερες μια ωραία χοριακή!Η αγωνία είναι ίδια και η λαχτάρα είτε εχεις είτε δεν εχεις παιδί. Και εχεις κάθε δικαίωμα να θες οσα παιδάκια επιθυμείς!Σου ευχομαι να τα καταφερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...