Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Θυμάμαι το nick name !!ο άντρα σπυ δεν έχει πρόβλημα ; με το καλό θα είναι και η τυχερη η πρώτη ... ποτέ την κανείς ;;;;

Αχ Αλήθεια εγώ έχω πάθει αμνησία να μην θυμάμαι ονόματα χαχα όπως Κι περιπτοσέις..χίλια Συγνωμη... νιώθω ποκυ άσχημα... Ναι ναι ο άντρας μου τελικά είχε θέμα και όχι εγώ.. Δεν ξέρω ακόμη περιμένω να βγουν εξετάσεις σε 2 μέρες θα μιλήσω με γυναικολόγο-εξωσωματικο μου οπότε θα ξέρω.. λογικά περίπου θέλω πολύ να κάνω μια πριν φύγει το 2019 αλλά δεν το βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

τώρα το κοίταξα από περιέργεια ήταν 40! ΑΜΗ εγώ πιο χαμηλά 0,4 γι'αυτό είναι περίεργο που έχω πολλά... σε αυτόν τον κύκλο είχα 17 ωοθηλάκια που έδωσαν 9 ωάρια. Βέβαια αν το σκεφτείς στο ίδιο καταλήγουμε γιατί τελικά δεν πάνε όλα καλά!  Πάντως όντως 1,1 στα 30 σου ήταν χαμηλά οπότε καλά έκανες κ βιάστηκες. Εγώ τότε ούτε καν σκεφτόμουν παιδιά οπότε δεν έχω ιδέα τι είχα, μάλλον όμως κάτι σαν το δικό σου!

Από ότι είδα μόλις έκανες μεταφορά! Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή!!!

Με το χαμηλή αμη και δίνεις τόσα πολλά ;;;;;; μπράβο !!!! Όλα είναι σχετικά λοιπόν ... πολύ καλή η Ε 2 ....

ναι σαν κάτι πάντα να μου έλεγε ότι θα κάνω εξωσωματική εξαιτίας της ωοθήκης μου . Απλά μαθηματικά είναι όταν γίνεται ωορρηξία μόνο από την μια μειώνεται πιο γρήγορα η αμη !!! Εάν δεν είχε πρόβλημα με το σπερμα δεν θα πηγαίναμε με εξωσωματική αλλα

καιβτονσπερμα ήταν ένα Δράμα ...... στην τελευταία ωοληψια την τελετή ήταν 500000 ανα μλ και σποραδική κίνηση ... αλλα πραγματικά όπως έχω πει χιλιάδες φορές σε κορίτσια το να έχει πρόβλημα ο άντρας είναι ευλογία !!!! Της γυναίκας είναι πιο δύσκολα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Αχ Αλήθεια εγώ έχω πάθει αμνησία να μην θυμάμαι ονόματα χαχα όπως Κι περιπτοσέις..χίλια Συγνωμη... νιώθω ποκυ άσχημα... Ναι ναι ο άντρας μου τελικά είχε θέμα και όχι εγώ.. Δεν ξέρω ακόμη περιμένω να βγουν εξετάσεις σε 2 μέρες θα μιλήσω με γυναικολόγο-εξωσωματικο μου οπότε θα ξέρω.. λογικά περίπου θέλω πολύ να κάνω μια πριν φύγει το 2019 αλλά δεν το βλέπω 

Σιγά καλε μην νιώθεις και ασχημα !!!!εσυ στο μητέρα είσαι ;;;;

τι εξετάσεις περιμένεις ;;; με μπέρδεψες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Σιγά καλε μην νιώθεις και ασχημα !!!!εσυ στο μητέρα είσαι ;;;;

τι εξετάσεις περιμένεις ;;; με μπέρδεψες 

Ναι ναι στο μητέρα είμαι... περιμένω κάποιες που μου έδωσε η Ενδοκρινολογος σχετικά με το ζάχαρο.. αν βγουν καλές πρώχωραω αν όχι πάμε ξανά επανάληψη μετά από 6 μήνες.. Που παρακαλάω να πάνε καλά γιατί θέλω να προχωρήσω δεν θέλω να χάσω και αλλο χρόνο χορης να έχουμε κάνει κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Με το χαμηλή αμη και δίνεις τόσα πολλά ;;;;;; μπράβο !!!! Όλα είναι σχετικά λοιπόν ... πολύ καλή η Ε 2 ....

ναι σαν κάτι πάντα να μου έλεγε ότι θα κάνω εξωσωματική εξαιτίας της ωοθήκης μου . Απλά μαθηματικά είναι όταν γίνεται ωορρηξία μόνο από την μια μειώνεται πιο γρήγορα η αμη !!! Εάν δεν είχε πρόβλημα με το σπερμα δεν θα πηγαίναμε με εξωσωματική αλλα

καιβτονσπερμα ήταν ένα Δράμα ...... στην τελευταία ωοληψια την τελετή ήταν 500000 ανα μλ και σποραδική κίνηση ... αλλα πραγματικά όπως έχω πει χιλιάδες φορές σε κορίτσια το να έχει πρόβλημα ο άντρας είναι ευλογία !!!! Της γυναίκας είναι πιο δύσκολα 

μωρέ όλα προβλήματα είναι μην το λες... το καθένα έχει τα ζητήματα του! Να εμείς θεωρητικά δεν έχουμε πρόβλημα κ όμως τελικά έχουμε... ναι κ ο γιατρός δεν μπορεί να καταλάβει πως στο καλό έχω τόσα πολλά! Από την άλλη λέω αν χαλάω τόσα σε κάθε κύκλο πως να μην πέσει η έρημη ΑΜΗ χαχαχα

Τελοσπάντων τώρα που μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε τουλάχιστον όσο ακόμα μπορούμε! καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

παρόμοιες περιπτώσεις είμαστε... οκ εγώ είμαι 38 (σιγά τη διαφορά!!!) με χαμηλή ΑΜΗ, μόνη διαφορά η καλή FSH... αν κ να ξέρεις η FSH κάνει μεγάλες διακυμάνσεις, μπορείς να πετύχεις δλδ πολύ καλό κύκλο κ να δοκιμάσεις τότε! 

Ναι το ξέρω.... άλλο κι αυτό που παίζει από κύκλο σε κύκλο. Αν αρχίσεις και ψάχνεις δλδ βγαίνουν 1002 πράγματα. Θα δούμε.... να είμαστε καλά με τον νέο χρόνο.... ο γυναικολόγος μου πάντως που πήγα την Παρασκευή είδε αυγουλακια και μου λέει: πιστεύω στην επόμενη ωοληψία θα πάμε καλύτερα. Τώρα τι να πω.... απλά ελπίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ναι το ξέρω.... άλλο κι αυτό που παίζει από κύκλο σε κύκλο. Αν αρχίσεις και ψάχνεις δλδ βγαίνουν 1002 πράγματα. Θα δούμε.... να είμαστε καλά με τον νέο χρόνο.... ο γυναικολόγος μου πάντως που πήγα την Παρασκευή είδε αυγουλακια και μου λέει: πιστεύω στην επόμενη ωοληψία θα πάμε καλύτερα. Τώρα τι να πω.... απλά ελπίζω! 

κοίτα αν πήρε 3 κ προχώρησαν και τα 3 είναι ελπιδοφόρο! Αν δλδ την άλλη φορά κάνεις πχ 6 κ προχωρήσουν όλα θα έχεις πολλά έμβρυα. Εμένα το κακό ήταν ότι με τόσα ωάρια περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο! Τελοσπάντων έχω διαβάσει εδώ πολλές ιστορίες όπως της @Antelope που στον ένα κύκλο προχώρησαν λίγα κ στον επόμενο πολλά... Σε κάθε περίπτωση κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε κ δεν μπορώ να πάω κ αντίθετα στη φύση, αν είναι να έρθει θα έρθει... Νομίζω το θέμα είναι να βρει κανείς ένα τρόπο να μην περιστρέφεται όλη η ζωή του γύρω από αυτό. Μόλις τον βρω θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοίτα αν πήρε 3 κ προχώρησαν και τα 3 είναι ελπιδοφόρο! Αν δλδ την άλλη φορά κάνεις πχ 6 κ προχωρήσουν όλα θα έχεις πολλά έμβρυα. Εμένα το κακό ήταν ότι με τόσα ωάρια περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο! Τελοσπάντων έχω διαβάσει εδώ πολλές ιστορίες όπως της @Antelope που στον ένα κύκλο προχώρησαν λίγα κ στον επόμενο πολλά... Σε κάθε περίπτωση κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε κ δεν μπορώ να πάω κ αντίθετα στη φύση, αν είναι να έρθει θα έρθει... Νομίζω το θέμα είναι να βρει κανείς ένα τρόπο να μην περιστρέφεται όλη η ζωή του γύρω από αυτό. Μόλις τον βρω θα σας ενημερώσω!

Ναι 3 πείρε 3 γονημοποιηθηκαν γι αυτό και του έκανε εντύπωση που τελικά δεν πετύχαμε. Ναι ναι αμέσως ομωωωωως χαχαχαχαχα! Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι παίζει και η τύχη πολύ.... ρουλέτα που λέμε. Από ιστορίες άλλο τίποτα..... δλδ είναι να αναρωτιέσαι από όσα ακούς και διαβάζεις γι αυτό λέω ότι η κάθε περίπτωση είναι μοναδική και πραγματικά ποτέ δεν ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΟΠΥΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ:

  • Βιβλιάριο Υγείας Ζεύγους & Ασφαλιστική Ικανότητα.
  • Αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο (φωτοτυπία).
  • Ειδικό Παραπεμπτικό έντυπο που δίδεται από την εκάστοτε Μονάδα Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής.
  • Ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου, ή σε περίπτωση άγαμου ζεύγους ειδική συμβολαιογραφική πράξη.
  • Υποχρεωτικός έλεγχος του ζευγαριού για HIV 1, ΗΙV 2, HCV , HbsAg, , VDRL τελευταίου 6μήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.
  • Υποχρεωτικός έλεγχος οιστρογόνων & γοναδροτροπινών (E2, FSH, LH), προλακτίνης (PRL) και θυρεοειδικών ορμονών / αντισωμάτων (TSH, FT3, FT4, ΑΘΑ) τελευταίου τριμήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.
  • Δύο (2) πλήρη σπερμοδιαγράμματα του συζύγου με μεσοδιάστημα 75 ημερών το ένα από το άλλο, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο, υπογεγραμμένα από ιατρό μικροβιολόγο- βιοπαθολόγο (και όχι από ιατρό γυναικολόγο του κέντρου εξωσωματικής γονιμοποίησης). Σε περίπτωση παθολογικού σπερμοδιαγράμματος απαιτείται ιατρική γνωμάτευση ενδοκρινολόγου, ανδρολόγου ή ουρολόγου.
  • Σαλπιγγογραφία τελευταίας 5ετίας ή έκθεση λαπαροσκόπησης.
  • Εάν απαιτείται δωρεά σπέρματος : Πιστοποιητικό από την τράπεζα σπέρματος με τον αριθμό των σπερματοζωαρίων και την κινητικότητα του δείγματος, την ηλικία του δότη καθώς και τον αριθμό των κυήσεων που έχουν επιτευχθεί με το ίδιο δείγμα. Επιπλέον απαιτείται συμβολαιογραφική πράξη ζεύγους.
  • Γυναικολογικό Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση από γυναικολόγο ή ακτινολόγο, με ειδική άδεια εκτέλεσης υπερήχων.
  • Β-χοριακή 15ημερών πριν περάσουν την επιτροπή.
  • Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών.

Τηλ επιτροπής Μαρούσι 2108110684 (Αν δεν κάνω λάθος)

Σευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ

Τίποτα ότι θες ρώταμε αλλά.τα δικαιολογητικά υπόψιν σου στα δίνει ο ιατρός σου... πρέπει να τα ελέγξει πρώτα πριν την επιτροπή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Να ρωτήσω..Ποσο καιρο κανει να βγει ενα σπερμοδιαγραμμα;;Μας ειπαν 25 μερες...Ισχυει;;

Καλησπέρα. Τόσο πολύ? Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω όμως πάνω από 3 μέρες δεν έκανε.... μήπως έχετε πει και τίποτα άλλες εξετάσεις όπως καρυοτυπος κλπ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα Τόσο πολύ? Δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω όμως πάνω από 3 μέρες δεν έκανε.... μήπως έχετε πει και τίποτα άλλες εξετάσεις όπως καρυοτυπος κλπ? 

Ναι ειναι και καρυοτυποςΑυτος αργει;;Ο αντρας μου πηγε και του ειπαν τοσο...Δεβ ηξερα οτι αργει τοσο πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι ειναι και καρυοτυποςΑυτος αργει;;Ο αντρας μου πηγε και του ειπαν τοσο...Δεβ ηξερα οτι αργει τοσο πολυ...

Το σπερμοδιαγραμμα βγαίνει maximum σε 3 μέρες τα υπόλοιπα αργούν οπότε ναι γι αυτό σας είπαν τόσο.... δεν έχουμε κάνει αλλά ξέρω από φίλη που περίμεναν 1 μήνα κοντά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Το σπερμοδιαγραμμα βγαίνει maximum σε 3 μέρες τα υπόλοιπα αργούν οπότε ναι γι αυτό σας είπαν τόσο.... δεν έχουμε κάνει αλλά ξέρω φίλη που περίμεναν 1 μήνα κοντά. 

Να εισαι καλα κοριτσι μου!Σ ευχαριστω πολυ!Περιμενα νωριτερα ..αλλα τι να κανουμε θα περιμενουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να εισαι καλα κοριτσι μου!Σ ευχαριστω πολυ!Περιμενα νωριτερα ..αλλα τι να κανουμε θα περιμενουμε...

Σωπα καλέ τι ευχαριστείς? Ναι δυστυχώς κάποιες εξετάσεις αργούν αρκετά και γινόμαστε κι εμείς τρελές αλλά τι να κάνουμε.... ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε!Υπομονή.... και σου το λέει τώρα αυτό άνθρωπος που δεν έχει καθόλου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σωπα καλέ τι ευχαριστείς? Ναι δυστυχώς κάποιες εξετάσεις αργούν αρκετά και γινόμαστε κι εμείς τρελές αλλά τι να κάνουμε.... ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε!Υπομονή.... και σου το λέει τώρα αυτό άνθρωπος που δεν έχει καθόλου ?

Και εγώ έτσι ανυπόμονη είμαι Τα θέλω όλα χθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να εισαι καλα κοριτσι μου!Σ ευχαριστω πολυ!Περιμενα νωριτερα ..αλλα τι να κανουμε θα περιμενουμε...

Καλά Αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Και εγώ έτσι ανυπόμονη είμαι Τα θέλω όλα χθες...

Και εγω το ίδιο !!! Λέω δεν μπορούν να βρουν κάτι να δουν εάν πέτυχε η έμβρυο μεταφορά  άμεσα ;; πρέπει να περιμένεις τόσες μέρες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω  εγώ που έκανα καρυότυπο (για μένα αιματολογική) πήρε 3-4 εβδομάδες να βγει... δεν ήξερα ότι γίνεται και από το σπέρμα! Καλά αποτελέσματα!

@Papadakis @dimsea πολύ φίλες μου... η υπομονή ΔΕΝ είναι ένα από τα προτερήματα μου :-) Τα θέλω όλα ΤΩΡΑ και ό,τι δεν γίνει με τη μία αμέσως έρχεται η καταστροφή... χαχαχα όχι δλδ και τα καλύτερα χαρακτηριστικά για τον αγώνα διαρκείας που μπήκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω  εγώ που έκανα καρυότυπο (για μένα αιματολογική) πήρε 3-4 εβδομάδες να βγει... δεν ήξερα ότι γίνεται και από το σπέρμα! Καλά αποτελέσματα!

@Papadakis @dimsea πολύ φίλες μου... η υπομονή ΔΕΝ είναι ένα από τα προτερήματα μου :-) Τα θέλω όλα ΤΩΡΑ και ό,τι δεν γίνει με τη μία αμέσως έρχεται η καταστροφή... χαχαχα όχι δλδ και τα καλύτερα χαρακτηριστικά για τον αγώνα διαρκείας που μπήκαμε...

Έτσι όπως τα λες είναι χαχαχαχαχα! Το ότι προσπαθούμε και συνεχίζουμε παρολες τις δυσκολίες όμως αυτό και μόνο χρειάζεται πολύ υπομονή.... απλά βρε παιδί μου δεν μπορούμε τέτοιες ενδιάμεσες καθυστερήσεις από εξετάσεις κλπ! Θα το παλέψουμε που θα πάει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Χρυσάφω  εγώ που έκανα καρυότυπο (για μένα αιματολογική) πήρε 3-4 εβδομάδες να βγει... δεν ήξερα ότι γίνεται και από το σπέρμα! Καλά αποτελέσματα!

@Papadakis @dimsea πολύ φίλες μου... η υπομονή ΔΕΝ είναι ένα από τα προτερήματα μου :-) Τα θέλω όλα ΤΩΡΑ και ό,τι δεν γίνει με τη μία αμέσως έρχεται η καταστροφή... χαχαχα όχι δλδ και τα καλύτερα χαρακτηριστικά για τον αγώνα διαρκείας που μπήκαμε...

Eυχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!! Εγώ ξαπλωμένη στο κρεβάτι μετά την πρώτη μου έμβρυομεταφορα....!!!!

Με το καλό! Εύχομαι να είναι και η τελευταία! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...