Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Να ξέρεις ότι αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση για εξωσωματική !!! Είστε μικροί και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα . Βρες έναν καλό εξωσωματικο ( πρόσεξε μην πέσεις σε κανένα λαμόγιο και σε εκμεταλλευτεί λόγω του υμεπαρπυ της ηλικίας σπυ ) και προχωρά αμεσα

Σε ευχαριστώ...Να είσαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea Ειλικρινά κ γω όταν έβλεπα τόσο κόσμο δεν ήξερα τι να σκεφτώ! Περίμενα να δω βασικά μεγαλύτερης ηλικίας κόσμο και ήταν μεγάλο το ξάφνιασμα μου όταν είδα ζευγάρια 30-35-38 χρονών μάξιμουμ! 

Εμείς προς το παρόν καταψύξαμε κ βλέπουμε... δεν είμαι πολύ αισιόδοξη να πω την αλήθεια γιατί ενώ έδωσα 9 ωάρια που οκ δεν είναι τα άπειρα αλλά δεν είναι κ λίγα τελικά από τα 5 που προχώρησαν τα 3 ήταν κακής ποιότητας και κρατήσαμε μόνο 2... δεν ξέρω αν έτυχε όμως μου έχει κολλήσει ότι από τη στιγμή που δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο μπορεί τόσο καιρό γι'αυτό να παλεύαμε χωρίς αποτέλεσμα! Να μην προχωρούσαν σωστά δλδ. Τελοσπάντων θα προσπαθήσουμε με αυτά σε κανένα 2μηνο και αν χρειαστεί θα προχωρήσω ξανά σε διέγερση τώρα που ακόμα δίνω αρκετά ωάρια... αυτά!

@Niki94 είχες κανένα νέο από τις εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Να ξέρεις ότι αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση για εξωσωματική !!! Είστε μικροί και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα . Βρες έναν καλό εξωσωματικο ( πρόσεξε μην πέσεις σε κανένα λαμόγιο και σε εκμεταλλευτεί λόγω του υμεπαρπυ της ηλικίας σπυ ) και προχωρά αμεσα

Έχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@dimsea Ειλικρινά κ γω όταν έβλεπα τόσο κόσμο δεν ήξερα τι να σκεφτώ! Περίμενα να δω βασικά μεγαλύτερης ηλικίας κόσμο και ήταν μεγάλο το ξάφνιασμα μου όταν είδα ζευγάρια 30-35-38 χρονών μάξιμουμ! 

Εμείς προς το παρόν καταψύξαμε κ βλέπουμε... δεν είμαι πολύ αισιόδοξη να πω την αλήθεια γιατί ενώ έδωσα 9 ωάρια που οκ δεν είναι τα άπειρα αλλά δεν είναι κ λίγα τελικά από τα 5 που προχώρησαν τα 3 ήταν κακής ποιότητας και κρατήσαμε μόνο 2... δεν ξέρω αν έτυχε όμως μου έχει κολλήσει ότι από τη στιγμή που δεν έχει βρεθεί κάτι άλλο μπορεί τόσο καιρό γι'αυτό να παλεύαμε χωρίς αποτέλεσμα! Να μην προχωρούσαν σωστά δλδ. Τελοσπάντων θα προσπαθήσουμε με αυτά σε κανένα 2μηνο και αν χρειαστεί θα προχωρήσω ξανά σε διέγερση τώρα που ακόμα δίνω αρκετά ωάρια... αυτά!

@Niki94 είχες κανένα νέο από τις εξετάσεις;

Όχι κανενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Έχεις να μου προτείνεις κάποιον καλό;

Εγω είμαι στον Σφακιανουδη ... εκεί εκανα και το πρώτο μου παιδάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο ... εγω επαθα μια ζημιά στην γεννά ( δεν είχα μαιευτήρα τον Σφακιανουδη - μεγάλη ιστορία ) για αυτό και τώρα παιδεύομαι ... τον θεωρώ πολύ καλό γιατρό και πολύ καλό και έντιμο άνθρωπο !

πρωτου κάνω το πρώτο μου ποσό και καταλήξω στον Σφακιανουδη είχα γυρίσει όλα τα μεγάλα ονόματα ....κανένας δεν με εκανα να αισθανθώ έτσι .. αυτό είναι κάτι υποκειμενικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Όχι κανενα

Θέλεις να σπυ πω κάτι ;;;; ένα καλό χρειάζεται !!! Εγω στον γιο μου εκανα διέγερση και είχα έξι εκ των οποίων τα

4 ήταν καλα. Μου έβαλε δυο και τσουπ το αστεράκι μου είναι τριών χρόνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξέρει κάποια να με βοηθήσει σχετικά με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για να περάσεις επιτροπή για εξωσωματική; Που μπορώ να τα δω και που παίρνεις τηλέφωνο για να κλείσεις ραντεβού να περάσεις; Επίσης μετά από πόσο καιρό σε δέχεται η επιτροπή; Να σημειώσω ότι είμαι στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΟΠΥΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ:

  • Βιβλιάριο Υγείας Ζεύγους & Ασφαλιστική Ικανότητα.
  • Αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο (φωτοτυπία).
  • Ειδικό Παραπεμπτικό έντυπο που δίδεται από την εκάστοτε Μονάδα Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής.
  • Ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου, ή σε περίπτωση άγαμου ζεύγους ειδική συμβολαιογραφική πράξη.
  • Υποχρεωτικός έλεγχος του ζευγαριού για HIV 1, ΗΙV 2, HCV , HbsAg, , VDRL τελευταίου 6μήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.
  • Υποχρεωτικός έλεγχος οιστρογόνων & γοναδροτροπινών (E2, FSH, LH), προλακτίνης (PRL) και θυρεοειδικών ορμονών / αντισωμάτων (TSH, FT3, FT4, ΑΘΑ) τελευταίου τριμήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.
  • Δύο (2) πλήρη σπερμοδιαγράμματα του συζύγου με μεσοδιάστημα 75 ημερών το ένα από το άλλο, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο, υπογεγραμμένα από ιατρό μικροβιολόγο- βιοπαθολόγο (και όχι από ιατρό γυναικολόγο του κέντρου εξωσωματικής γονιμοποίησης). Σε περίπτωση παθολογικού σπερμοδιαγράμματος απαιτείται ιατρική γνωμάτευση ενδοκρινολόγου, ανδρολόγου ή ουρολόγου.
  • Σαλπιγγογραφία τελευταίας 5ετίας ή έκθεση λαπαροσκόπησης.
  • Εάν απαιτείται δωρεά σπέρματος : Πιστοποιητικό από την τράπεζα σπέρματος με τον αριθμό των σπερματοζωαρίων και την κινητικότητα του δείγματος, την ηλικία του δότη καθώς και τον αριθμό των κυήσεων που έχουν επιτευχθεί με το ίδιο δείγμα. Επιπλέον απαιτείται συμβολαιογραφική πράξη ζεύγους.
  • Γυναικολογικό Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση από γυναικολόγο ή ακτινολόγο, με ειδική άδεια εκτέλεσης υπερήχων.
  • Β-χοριακή 15ημερών πριν περάσουν την επιτροπή.
  • Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών.

Τηλ επιτροπής Μαρούσι 2108110684 (Αν δεν κάνω λάθος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια όπως σας είπα εκανα την 7 έμβρυο μεταφορά την Κυριακή για να αποκτήσω δεύτερο παιδάκι !!! Έχω να γράψω πολύ καιρό αλλα με τον μικρό και την δουλειά δεν προλάβαινα ....

εύχομαι σε όλες από καρδιάς καλή επιτυχία και μα μην το βάζετε κάτω ... ο επόμενων νικά μην το ξεχνάτε αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Θέλεις να σπυ πω κάτι ;;;; ένα καλό χρειάζεται !!! Εγω στον γιο μου εκανα διέγερση και είχα έξι εκ των οποίων τα

4 ήταν καλα. Μου έβαλε δυο και τσουπ το αστεράκι μου είναι τριών χρόνων 

έχεις δίκιο! απλά ξέρεις πως είναι αυτά μας πιάνει η αγωνία...  Μετά δεν χρησιμοποίησες τα άλλα 2; γιατί μπήκες ξανά σε διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo εμείς είχαμε 3 στα 3 αλλά και πάλι.... τζίφος. Και οι 2 γιατροί γυναικολόγος και εξωσωματικος μου είπαν ότι ίσως είναι λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών... θα δείξει.. με τον νέο χρόνο τώρα πια θα κάνω μια αποξεση για καλύτερα αποτελέσματα και θα πάρουμε βιταμίνες και οι 2 πριν την επόμενη ωοληψία. Εννοείται ότι θα τα βάλεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Tokyo εμείς είχαμε 3 στα 3 αλλά και πάλι.... τζίφος. Και οι 2 γιατροί γυναικολόγος και εξωσωματικος μου είπαν ότι ίσως είναι λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών... θα δείξει.. με τον νέο χρόνο τώρα πια θα κάνω μια αποξεση για καλύτερα αποτελέσματα και θα πάρουμε βιταμίνες και οι 2 πριν την επόμενη ωοληψία. Εννοείται ότι θα τα βάλεις. 

κοίτα πολλές φορές όμως δεν πιάνει η εμβρυομεταφορά, δεν είναι υπερβολικό να συμπεραίνει κάτι τέτοιο επειδή απέτυχες μια φορά; και από τη στιγμή που 3 στα 3 όπως λες προχώρησαν!

Έτσι κ αλλιώς πρέπει να περάσει ένα τρίμηνο - τετράμηνο για να προσπαθήσω ξανά οπότε δεν χάνω τίποτα να τα βάλω... ψυχολογικό είναι μωρέ περισσότερο όλο αυτό... σωματικά ομολογώ δεν βίωσα καμιά φοβερή ταλαιπωρία...

Εσείς στην εξωσ γιατί πήγατε; μπορεί να το έχεις αναφέρει και πάλι συγνώμη... εμείς από ανεξήγητη (1,5χρόνο προσπάθεια) σε συνδυασμό με την ηλικία (38) που δεν άφηνε κ τεράστια περιθώρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγω είμαι στον Σφακιανουδη ... εκεί εκανα και το πρώτο μου παιδάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο ... εγω επαθα μια ζημιά στην γεννά ( δεν είχα μαιευτήρα τον Σφακιανουδη - μεγάλη ιστορία ) για αυτό και τώρα παιδεύομαι ... τον θεωρώ πολύ καλό γιατρό και πολύ καλό και έντιμο άνθρωπο !

πρωτου κάνω το πρώτο μου ποσό και καταλήξω στον Σφακιανουδη είχα γυρίσει όλα τα μεγάλα ονόματα ....κανένας δεν με εκανα να αισθανθώ έτσι .. αυτό είναι κάτι υποκειμενικό... 

Καταλαβα...Σε ευχαριστώ πολυ.Να είσαι καλά!Καλή επιτυχία για το δεύτερο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

έχεις δίκιο! απλά ξέρεις πως είναι αυτά μας πιάνει η αγωνία...  Μετά δεν χρησιμοποίησες τα άλλα 2; γιατί μπήκες ξανά σε διέγερση;

Τα χρησιμοποίησα !!! Έχω κάνει 7 σύνολο προσπάθειες !!! Πάω με φυσικό κύκλο πια γιατί λόγω χαμηλής αμης δεν παράγω πολλά .... αν και είμαι μικρή 34 έχω χαμηλή αμη ! 

Η αριστερή ωοθηκη μου είναι μικρούλα και ο άντρας μου αδύναμος στο σπερμα για αυτό καταφύγαμε στην εξωσωματική ...δεν άφησα καθόλου χρόνο μα περάσει . Στο εξάμηνο ξεκίνησα να ψάχνομαι με

εξετασεις κλπ ... είμαι της άποψης όρο δεν πρέπει να το αφήνεις και πολύ γιατί δυστυχώς ο χρόνος μόνο κατά μας είναι ... Επισης ωσότου να ξεκινήσεις με

ραντεβού  με εξετάσεις κλπ περνάνε οι μήνες .....δεν πετυχαίνουν και με την πρώτη οι προσπάθειες για αυτό καλό είναι να μην χάνουμε χρόνο ... δίκη μου Άποψη πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Τα χρησιμοποίησα !!! Έχω κάνει 7 σύνολο προσπάθειες !!! Πάω με φυσικό κύκλο πια γιατί λόγω χαμηλής αμης δεν παράγω πολλά .... αν και είμαι μικρή 34 έχω χαμηλή αμη ! 

Η αριστερή ωοθηκη μου είναι μικρούλα και ο άντρας μου αδύναμος στο σπερμα για αυτό καταφύγαμε στην εξωσωματική ...δεν άφησα καθόλου χρόνο μα περάσει . Στο εξάμηνο ξεκίνησα να ψάχνομαι με

εξετασεις κλπ ... είμαι της άποψης όρο δεν πρέπει να το αφήνεις και πολύ γιατί δυστυχώς ο χρόνος μόνο κατά μας είναι ... Επισης ωσότου να ξεκινήσεις με

ραντεβού  με εξετάσεις κλπ περνάνε οι μήνες .....δεν πετυχαίνουν και με την πρώτη οι προσπάθειες για αυτό καλό είναι να μην χάνουμε χρόνο ... δίκη μου Άποψη πάντα 

συμφωνώ απόλυτα! κ γω στο εξάμηνο αρχισα να ψάχνομαι κ στο χρόνο (φέτος το καλοκαίρι) είπαμε ότι αν δεν από Σεπτέμβρη ξεκινάμε. Εμείς δεν βρίσκαμε κάτι κ κάπως έτσι δώσαμε τον ένα χρόνο περιθώριο αλλιώς όντως θα είχαμε πάει νωρίτερα! Έχω κ εγώ χαμηλή ΑΜΗ (είμαι 38) αλλά παραδόξως δίνω συνήθως πολλά ωοθηλάκια... κάποια στιγμή φυσικά αυτό θα σταματήσει κ ούτε έχω σκοπό να κάνω ένα σωρό διεγέρσεις... 

μιας κ πας σε φυσικούς τα καταψύχεις ως να μαζέψεις κάποια ή τα βάζεις αμέσως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

συμφωνώ απόλυτα! κ γω στο εξάμηνο αρχισα να ψάχνομαι κ στο χρόνο (φέτος το καλοκαίρι) είπαμε ότι αν δεν από Σεπτέμβρη ξεκινάμε. Εμείς δεν βρίσκαμε κάτι κ κάπως έτσι δώσαμε τον ένα χρόνο περιθώριο αλλιώς όντως θα είχαμε πάει νωρίτερα! Έχω κ εγώ χαμηλή ΑΜΗ (είμαι 38) αλλά παραδόξως δίνω συνήθως πολλά ωοθηλάκια... κάποια στιγμή φυσικά αυτό θα σταματήσει κ ούτε έχω σκοπό να κάνω ένα σωρό διεγέρσεις... 

μιας κ πας σε φυσικούς τα καταψύχεις ως να μαζέψεις κάποια ή τα βάζεις αμέσως;

Ποτέ αμέσως !!!!! Μαζεύεις συνήθως 5 θέλει ο σφακ και μετά προχωρας .... για να έχουν να διαλέξουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Θέλεις να σπυ πω κάτι ;;;; ένα καλό χρειάζεται !!! Εγω στον γιο μου εκανα διέγερση και είχα έξι εκ των οποίων τα

4 ήταν καλα. Μου έβαλε δυο και τσουπ το αστεράκι μου είναι τριών χρόνων 

Εγώ έχω κάνει διεργεση εδώ και μήνες...!!! Έχω 5 καλά.. 3η ημέρας.. Η @Tokyo με ρώτησε για κάτι άλλες εξετάσεις που αν βγουν καλές θα πάρω το οκ να πάω για ευριομεταφορα που δεν έχω κάνει ως τώρα...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Ποτέ αμέσως !!!!! Μαζεύεις συνήθως 5 θέλει ο σφακ και μετά προχωρας .... για να έχουν να διαλέξουν 

Σε ποιο κέντρο είσαι Εσυ κορίτσι ;;; όποτε ανεξήγητη υπογονιμότητα ;;; Επισης εύκολη περίπτωση υπομονή και θα πετύχεις !!!fsh e2 πως είναι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ έχω κάνει διεργεση εδώ και μήνες...!!! Έχω 5 καλά.. 3η ημέρας.. Η @Tokyo με ρώτησε για κάτι άλλες εξετάσεις που αν βγουν καλές θα πάρω το οκ να πάω για ευριομεταφορα που δεν έχω κάνει ως τώρα...!!! 

Έχουμε μιλήσει ξανά σε θυμάμαι !!!! Ποια προσπάθεια είναι τώρα ;;;; τι εξετάσεις είναι αυτές ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Σε ποιο κέντρο είσαι Εσυ κορίτσι ;;; όποτε ανεξήγητη υπογονιμότητα ;;; Επισης εύκολη περίπτωση υπομονή και θα πετύχεις !!!fsh e2 πως είναι ;;;;

Είμαι στο μητέρα! Η FSH σε αυτό τον κύκλο ήταν 5,5 η Ε2 δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν καλή! Αυτό είναι το περίεργο με μένα κ μάλλον γι'αυτό ακόμα δίνω, λόγω καλής FSH... Φυσικά καταλαβαίνω ότι αυτό έχει ημερομηνία λήξης! Γι'αυτό τρέχω να προλάβω τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοίτα πολλές φορές όμως δεν πιάνει η εμβρυομεταφορά, δεν είναι υπερβολικό να συμπεραίνει κάτι τέτοιο επειδή απέτυχες μια φορά; και από τη στιγμή που 3 στα 3 όπως λες προχώρησαν!

Έτσι κ αλλιώς πρέπει να περάσει ένα τρίμηνο - τετράμηνο για να προσπαθήσω ξανά οπότε δεν χάνω τίποτα να τα βάλω... ψυχολογικό είναι μωρέ περισσότερο όλο αυτό... σωματικά ομολογώ δεν βίωσα καμιά φοβερή ταλαιπωρία...

Εσείς στην εξωσ γιατί πήγατε; μπορεί να το έχεις αναφέρει και πάλι συγνώμη... εμείς από ανεξήγητη (1,5χρόνο προσπάθεια) σε συνδυασμό με την ηλικία (38) που δεν άφηνε κ τεράστια περιθώρια!

Ναι εννοείται μπορεί απλά να έτυχε. Εμείς λόγω ηλικίας (σχεδόν 40 εγω)  χαμηλής ΑΜΗ και υψηλής FSH. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ναι εννοείται μπορεί απλά να έτυχε. Εμείς λόγω ηλικίας (σχεδόν 40 εγω)  χαμηλής ΑΜΗ και υψηλής FSH. 

παρόμοιες περιπτώσεις είμαστε... οκ εγώ είμαι 38 (σιγά τη διαφορά!!!) με χαμηλή ΑΜΗ, μόνη διαφορά η καλή FSH... αν κ να ξέρεις η FSH κάνει μεγάλες διακυμάνσεις, μπορείς να πετύχεις δλδ πολύ καλό κύκλο κ να δοκιμάσεις τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είμαι στο μητέρα! Η FSH σε αυτό τον κύκλο ήταν 5,5 η Ε2 δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν καλή! Αυτό είναι το περίεργο με μένα κ μάλλον γι'αυτό ακόμα δίνω, λόγω καλής FSH... Φυσικά καταλαβαίνω ότι αυτό έχει ημερομηνία λήξης! Γι'αυτό τρέχω να προλάβω τώρα...

Τέλεια !!!!! Ε2 είναι κάτω από 60 ;;;;; εάν ναι είσαι τέλεια . Ποτέ δεν κοιτάς μόνο την. Fsh ! Εάν η ε2 είναι πάνω από 60 η fsh είναι ψευδώς καλή ... καλά μην σε πίνει πανικός μια χαρά ηλικία έχεις ... αμη ;;;;εγω τον Μάρτιο του 2017 που την μέτρησα μέρα την γεννά ήταν 0,8. 

Το 2015 που ξεκίνησα ήταν 1,1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έχουμε μιλήσει ξανά σε θυμάμαι !!!! Ποια προσπάθεια είναι τώρα ;;;; τι εξετάσεις είναι αυτές ;;;;;

Τώρα ξεκινήσαμε.. 1η θα είναι.. Θέλω να φύγει η πρώτη να πάω για την 2η... αλλά δεν με αφήνουν.. και η ανυπομονησία βαράει κόκκινο.. Αχ έχω μιλήσει με τόσες κοπέλες αυτά τα 5 χρόνια που γράφω εδώ και δεν θυμάμαι Αλήθεια Συγνωμη..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Τέλεια !!!!! Ε2 είναι κάτω από 60 ;;;;; εάν ναι είσαι τέλεια . Ποτέ δεν κοιτάς μόνο την. Fsh ! Εάν η ε2 είναι πάνω από 60 η fsh είναι ψευδώς καλή ... καλά μην σε πίνει πανικός μια χαρά ηλικία έχεις ... αμη ;;;;εγω τον Μάρτιο του 2017 που την μέτρησα μέρα την γεννά ήταν 0,8. 

Το 2015 που ξεκίνησα ήταν 1,1 

τώρα το κοίταξα από περιέργεια ήταν 40! ΑΜΗ εγώ πιο χαμηλά 0,4 γι'αυτό είναι περίεργο που έχω πολλά... σε αυτόν τον κύκλο είχα 17 ωοθηλάκια που έδωσαν 9 ωάρια. Βέβαια αν το σκεφτείς στο ίδιο καταλήγουμε γιατί τελικά δεν πάνε όλα καλά!  Πάντως όντως 1,1 στα 30 σου ήταν χαμηλά οπότε καλά έκανες κ βιάστηκες. Εγώ τότε ούτε καν σκεφτόμουν παιδιά οπότε δεν έχω ιδέα τι είχα, μάλλον όμως κάτι σαν το δικό σου!

Από ότι είδα μόλις έκανες μεταφορά! Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τώρα ξεκινήσαμε.. 1η θα είναι.. Θέλω να φύγει η πρώτη να πάω για την 2η... αλλά δεν με αφήνουν.. και η ανυπομονησία βαράει κόκκινο.. Αχ έχω μιλήσει με τόσες κοπέλες αυτά τα 5 χρόνια που γράφω εδώ και δεν θυμάμαι Αλήθεια Συγνωμη..!!!!!

Θυμάμαι το nick name !!ο άντρα σπυ δεν έχει πρόβλημα ; με το καλό θα είναι και η τυχερη η πρώτη ... ποτέ την κανείς ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...