Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Εχω διαβάσει κ εγώ πολλά απλά με τοσο λίγο σπέρμα  κ 3% φυσιολογικά έχασα τη γη κάτω από τα πόδια (δεν ήταν 4,ήταν 3 μπερδεύτηκα).Να σε ρωτήσω σε ποιο γιατρό πάς ή θεωρείται διαφήμιση κ δεν επιτρέπεται στη σελίδα;

Κοριτσακι τι ηλικία έχετε; νομίζω πρέπει να δεις κ αυτό... Πάντως αν ο γυναικολόγος σου δεν ειναι εξειδικευμένος στην υπογονιμότητα μάλλον θα πρέπει να δεις κάποιον ειδικό για να παρεις σωστή καθοδήγηση! Με τη μπλουμπλου έτυχε να είμαστε στον ιδιο :-) Παρτσινέβελος Γιώργος λέγεται. Εμείς είμαστε οκ απο σπέρμα οπότε δεν χρειάστηκε αλλα είμαι σίγουρη ότι θα συνεργάζεται κ με ειδικό ουρολογο (όπως πχ με Ενδοκρινολογο που έστειλε εμένα). 

Το πρώτο σοκ είναι πάντα το μεγαλύτερο, βαθιά ανάσα κ θα βρείτε την άκρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσακι τι ηλικία έχετε; νομίζω πρέπει να δεις κ αυτό... Πάντως αν ο γυναικολόγος σου δεν ειναι εξειδικευμένος στην υπογονιμότητα μάλλον θα πρέπει να δεις κάποιον ειδικό για να παρεις σωστή καθοδήγηση! Με τη μπλουμπλου έτυχε να είμαστε στον ιδιο :-) Παρτσινέβελος Γιώργος λέγεται. Εμείς είμαστε οκ απο σπέρμα οπότε δεν χρειάστηκε αλλα είμαι σίγουρη ότι θα συνεργάζεται κ με ειδικό ουρολογο (όπως πχ με Ενδοκρινολογο που έστειλε εμένα). 

Το πρώτο σοκ είναι πάντα το μεγαλύτερο, βαθιά ανάσα κ θα βρείτε την άκρη...

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες,όχι δεν είναι ειδικός κ πρέπει να χάνομαι πάλι...Έχω κλείσει τα 30 και ο άντρας μου 33

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες,όχι δεν είναι ειδικός κ πρέπει να χάνομαι πάλι...Έχω κλείσει τα 30 και ο άντρας μου 33

Καταρχήν ηλικιακά είσαι πολύ καλά κ έχεις χρόνο. Εδω παλεψαμε εμείς 2 χρόνια σχεδον που μόλις έγινα 38! Ήμασταν όμως ανεξήγητη, αν έχεις βρει κάτι δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένεις τόσο...

Αν θες σου στελνω σε μνμ την κάρτα του γιατρού. Δεν χάνεις κάτι να κάνεις μια διερεύνηση. Αυτό που θα πω είναι οτι πέρα απο καλός γιατρός είναι κ άνθρωπος κ θα σου μιλήσει ξεκάθαρα. Καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καταρχήν ηλικιακά είσαι πολύ καλά κ έχεις χρόνο. Εδω παλεψαμε εμείς 2 χρόνια σχεδον που μόλις έγινα 38! Ήμασταν όμως ανεξήγητη, αν έχεις βρει κάτι δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένεις τόσο...

Αν θες σου στελνω σε μνμ την κάρτα του γιατρού. Δεν χάνεις κάτι να κάνεις μια διερεύνηση. Αυτό που θα πω είναι οτι πέρα απο καλός γιατρός είναι κ άνθρωπος κ θα σου μιλήσει ξεκάθαρα. Καλή δύναμη!

Με 4 εκατομμύρια σπερματοζωάρια αν ml   τι να περιμένω;;;Αχ ναι στείλε μου το σε παρακαλώ.Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μανταρινακι Καλημέρα! Ε μα πια μιλαμε για 1.5 χρόνο πόσο ακόμα; κ ειλικρινά αν ήμουν 30 χωρίς κάποιο εύρημα θα έδινα χρόνο κ προσπάθεια όμως στα 38 είπα τελος... ε μα ξεκίνησα 36 κ έφτασα 38 με αυτα κ με αυτά! Ευτυχώς η ποιότητα των ωαρίων είναι ακόμα Καλή, σε 2 χρόνια μπορεί κ.οχι... τα ζυγισα κ είπα παμε! Δε λέω οτι θα πετύχω σονι κ ντε όμως έπρεπε να γίνει μια αρχή!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Μακάρι όλες να έχουμε μόνο ευχάριστα να πούμε!

καλά έκανες!! μερικές φορές χρειάζεται   να προκαλέσουμε την τύχη μας...  Εύχομαι  σε όλα τα κορίτσια καλά αποτέλεσματα, θετικές χοριακες με γερά μωρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

καλά έκανες!! μερικές φορές χρειάζεται   να προκαλέσουμε την τύχη μας...  Εύχομαι  σε όλα τα κορίτσια καλά αποτέλεσματα, θετικές χοριακες με γερά μωρά!! 

Εγώ θα σου πω πως το πήρα απόφαση... έκανα εξετάσεις επί εξετάσεων, ΟΛΑ τέλεια... γυρνάω από τις διακοπές κ έτσι μου έρχεται από μόνη μου κ πάω κ κανω ορμόνες... όλα ΧΑΛΙΑ μιλάμε για 45 όχι 38! Παθαίνω σοκ πάω στο γιατρό κ επι τόπου κανονίζουμε ότι ξεκινάμε. Στον επόμενο κύκλο επανήλθα στο όλα τέλεια... αλλά αυτό το σοκ μου έδωσε ένα μάθημα ότι δεν ξέρεις ποια στιγμή θα αλλάξουν όλα! Κ είπα πάμε τουλάχιστον θα έχω κάνει ό,τι μπορώ! είμαι περίεργη αν από όλο αυτό τελικά βρω κ μια αιτία κάπου... το μονο που έχω είναι χαμηλή ΑΜΗ αλλά αυτό δεν δικαιολογεί εδώ κ 1,5 χρόνο να μη γίνεται κάτι...  Πάντως κορίτσια πόσος κόσμος σε αυτά τα κέντρα κ μιλάμε για πολύ νέα ζευγάρια...  

Εσύ πως είσαι; αν καταλαβαίνω καλά από το μπανεράκι σου έχεις περίπου 1,5μήνα; με το καλό κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

@Xrita μη πανικοβαλλεσαι...ένα μέτριο σπέρμοδιάγραμμα δεν σημαίνει τίποτα...οπότε μην προκαταβάλεις τίποτα!!!! Η ηλικία σε βοηθάει οπότε έχεις την πολυτέλεια να τα ψάξεις όλα με ηρεμία... παρόλα αυτά βέβαια ,όπως πολύ σωστά είπαν τα κορίτσια παραπάνω ,θα πρέπει να μιλήσεις με έναν ουρολόγο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα και μετά να συζητήσεις και με τον γυναικολόγο σου...υπάρχουν πόλλες εξετάσεις που πρέπει να κάνει ο άντρας σου ακόμα ( υπέρηχο, ορμόνες, σίγουρα κι άλλο σπέρμοδιάγραμμα,  καλλιέργεια,ίσως ακόμα και κατάτμηση) για να ξέρετε τι γίνεται..και εννοείται ότι μπορείς να μείνεις και φυσιολογικά!!! Εφόσον υπάρχει έστω και 1  σπερματοζωάριο όλα γίνονται!!!! Ψυχραιμία και σιγά σιγά θα βρεις άκρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

@Xrita μη πανικοβαλλεσαι...ένα μέτριο σπέρμοδιάγραμμα δεν σημαίνει τίποτα...οπότε μην προκαταβάλεις τίποτα!!!! Η ηλικία σε βοηθάει οπότε έχεις την πολυτέλεια να τα ψάξεις όλα με ηρεμία... παρόλα αυτά βέβαια ,όπως πολύ σωστά είπαν τα κορίτσια παραπάνω ,θα πρέπει να μιλήσεις με έναν ουρολόγο εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα και μετά να συζητήσεις και με τον γυναικολόγο σου...υπάρχουν πόλλες εξετάσεις που πρέπει να κάνει ο άντρας σου ακόμα ( υπέρηχο, ορμόνες, σίγουρα κι άλλο σπέρμοδιάγραμμα,  καλλιέργεια,ίσως ακόμα και κατάτμηση) για να ξέρετε τι γίνεται..και εννοείται ότι μπορείς να μείνεις και φυσιολογικά!!! Εφόσον υπάρχει έστω και 1  σπερματοζωάριο όλα γίνονται!!!! Ψυχραιμία και σιγά σιγά θα βρεις άκρη....

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλήθεια.Δε θέλω να φαίνεται ότι γκρινιάζω αλλά μου φαίνονται βουνό.Να είσαι καλά!Σε ευχαριστω για την στηριξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrita μου μην ανησυχείς καθόλου... εννοείται ότι όταν παίρνεις εξετάσεις που δεν είναι όπως τις περιμένεις αγχώνεσαι και ανησυχείς...εδώ είμαστε εμείς να σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε...απλά επειδή εγώ έχω προχωρήσει σε εξωσωματική και λόγω σπέρματος σου λέω ότι πρέπει να γίνουν πολλά ακόμα για να καταλήξεις εκεί...ο άντρας σου κι εσύ είστε νεότατοι οπότε θα πάνε όλα καλά!!!!! Έναν καλό ουρολόγο χρειάζεσαι ,και καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου για να σου πει κάποιον που εμπιστεύεται ,και αυτός θα σε καθοδηγήσει...μη σε αγχωνει καθόλου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Xrita μου μην ανησυχείς καθόλου... εννοείται ότι όταν παίρνεις εξετάσεις που δεν είναι όπως τις περιμένεις αγχώνεσαι και ανησυχείς...εδώ είμαστε εμείς να σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε...απλά επειδή εγώ έχω προχωρήσει σε εξωσωματική και λόγω σπέρματος σου λέω ότι πρέπει να γίνουν πολλά ακόμα για να καταλήξεις εκεί...ο άντρας σου κι εσύ είστε νεότατοι οπότε θα πάνε όλα καλά!!!!! Έναν καλό ουρολόγο χρειάζεσαι ,και καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου για να σου πει κάποιον που εμπιστεύεται ,και αυτός θα σε καθοδηγήσει...μη σε αγχωνει καθόλου!!!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ για όλη την στηριξη και εσένα κ τις άλλες κοπελες.Να είσαι καλά.Θα τον ρώτησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εγώ θα σου πω πως το πήρα απόφαση... έκανα εξετάσεις επί εξετάσεων, ΟΛΑ τέλεια... γυρνάω από τις διακοπές κ έτσι μου έρχεται από μόνη μου κ πάω κ κανω ορμόνες... όλα ΧΑΛΙΑ μιλάμε για 45 όχι 38! Παθαίνω σοκ πάω στο γιατρό κ επι τόπου κανονίζουμε ότι ξεκινάμε. Στον επόμενο κύκλο επανήλθα στο όλα τέλεια... αλλά αυτό το σοκ μου έδωσε ένα μάθημα ότι δεν ξέρεις ποια στιγμή θα αλλάξουν όλα! Κ είπα πάμε τουλάχιστον θα έχω κάνει ό,τι μπορώ! είμαι περίεργη αν από όλο αυτό τελικά βρω κ μια αιτία κάπου... το μονο που έχω είναι χαμηλή ΑΜΗ αλλά αυτό δεν δικαιολογεί εδώ κ 1,5 χρόνο να μη γίνεται κάτι...  Πάντως κορίτσια πόσος κόσμος σε αυτά τα κέντρα κ μιλάμε για πολύ νέα ζευγάρια...  

Εσύ πως είσαι; αν καταλαβαίνω καλά από το μπανεράκι σου έχεις περίπου 1,5μήνα; με το καλό κοριτσάκι μου!

καλά έκανες κοπέλα μου... Όλα καλά θα πάνε! θα το δεις! Εγώ καλά είμαι, τέλος του 8ο πλέον και σε 20 μέρες φεύγω για γέννα.. Η πητ μου είναι μέχρι 13/12, αναμένουμε ποτέ θα σκάσει μύτη η μπεμπουλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλά έκανες κοπέλα μου... Όλα καλά θα πάνε! θα το δεις! Εγώ καλά είμαι, τέλος του 8ο πλέον και σε 20 μέρες φεύγω για γέννα.. Η πητ μου είναι μέχρι 13/12, αναμένουμε ποτέ θα σκάσει μύτη η μπεμπουλα.. 

Με το καλό! Αν κατάλαβα δεν θα γεννήσεις στο νησί οπότε έχεις κ το περα δώθε... κ γω είμαι απο νησί (αν κ μένω Αθήνα) οπότε σε καταλαβαίνω! Άντε λίγο σου έμεινε κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Με το καλό! Αν κατάλαβα δεν θα γεννήσεις στο νησί οπότε έχεις κ το περα δώθε... κ γω είμαι απο νησί (αν κ μένω Αθήνα) οπότε σε καταλαβαίνω! Άντε λίγο σου έμεινε κορίτσι μου!

Όχι δυστυχώς στο νησί μου δεν εμπιστεύομαι να γεννήσω εδώ.. οπότε Νοίκιασα σπίτι στη Θεσσαλονίκη και θα είμαι εκεί για 3 βδομάδες μέχρι να έρθει η ώρα μου. Λίγο έμεινε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σσοσοος !!! Σήμερα εκανα την 6 έμβρυο μεταφορά και είχα πολύ λεπτή κόκκινη βλέννη !!!! Πείτε σας παρακαλώ πολύ έχασα κάθε ελπίδα ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σσοσοος !!! Σήμερα εκανα την 6 έμβρυο μεταφορά και είχα πολύ λεπτή κόκκινη βλέννη !!!! Πείτε σας παρακαλώ πολύ έχασα κάθε ελπίδα ;;;;;;;

Καλησπέρα πρώτα από όλα ηρέμησε...!! Μιλά με τον ιατρό σου πρώτα αλλά πιστεύω ότι είναι από τον καθετήρα που σου βάζουν στον τράχηλο όπως στο τεστ παπ που μετά έχουμε λίγο αίμα αλλά μιλά με τον ιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Έχει καμία σας εμπειρία από τον Νικόλαο Μανία που έχει κέντρο εξωσωματικής στα Ιλίσια;

Δυστιχος κοπέλα μου εγώ δεν τον ξέρω καν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σσοσοος !!! Σήμερα εκανα την 6 έμβρυο μεταφορά και είχα πολύ λεπτή κόκκινη βλέννη !!!! Πείτε σας παρακαλώ πολύ έχασα κάθε ελπίδα ;;;;;;;

Και εγώ πιστεύω ότι είναι από κάποιον μικροτραυματισμό που έγινε κατα τη μεταφορά! Μην πανικοβάλεσαι, μίλα και με τον γιατρό σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια σσοσοος !!! Σήμερα εκανα την 6 έμβρυο μεταφορά και είχα πολύ λεπτή κόκκινη βλέννη !!!! Πείτε σας παρακαλώ πολύ έχασα κάθε ελπίδα ;;;;;;;

Καλησπέρα. Μην αγχώνεσαι καθόλου από τον κολποδιαστολεα που σου βάζει για τη μεταφορά είναι.... κι εγώ εκείνη τη στιγμή (μόλις μου τον έβαλε) ματωσα λίγο, κάτι μου έριξε και σταμάτησε αλλά με ενημέρωσε αν σε περίπτωση δω κάτι να μην ανυσηχησω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα. Μην αγχώνεσαι καθόλου από τον κολποδιαστολεα που σου βάζει για τη μεταφορά είναι.... κι εγώ εκείνη τη στιγμή (μόλις μου τον έβαλε) ματωσα λίγο, κάτι μου έριξε και σταμάτησε αλλά με ενημέρωσε αν σε περίπτωση δω κάτι να μην ανυσηχησω. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !!!! Πέτυχε η δίκη σου ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα σε ολες. 

@Papadakis ήταν η πρώτη και δυστυχώς αποτυχημένη προσπάθεια. 

@Tokyo άστα κι εγώ όταν πήγα και είδα το σαλόνι και τον χώρο γενικά γεμάτο έπαθα σοκ. Και σκέψου ότι ένιωθα λίγο περίεργα... με το που είδα όλα αυτά λέω εντάξει δεν είσαι μόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ξέρει κάποια να με βοηθήσει σχετικά με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για να περάσεις επιτροπή για εξωσωματική; Που μπορώ να τα δω και που παίρνεις τηλέφωνο για να κλείσεις ραντεβού να περάσεις; Επίσης μετά από πόσο καιρό σε δέχεται η επιτροπή; Να σημειώσω ότι είμαι στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2019 at 10:31 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Με 4 εκατομμύρια σπερματοζωάρια αν ml   τι να περιμένω;;;Αχ ναι στείλε μου το σε παρακαλώ.Να είσαι καλά!

Να ξέρεις ότι αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση για εξωσωματική !!! Είστε μικροί και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα . Βρες έναν καλό εξωσωματικο ( πρόσεξε μην πέσεις σε κανένα λαμόγιο και σε εκμεταλλευτεί λόγω του υμεπαρπυ της ηλικίας σπυ ) και προχωρά αμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...