Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα! Είναι κομμάτια από το ενδομητριο. Επειδή λόγω της προγεστερονης φουσκώνει πολύ το ενδομητριο και εάν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη να υποστηρίξει πέφτει. Είχα βγάλει και εγώ. Τα είχα στείλει στο γέννημα με φωτογραφία να τα δουν. Μήπως τα έβγαλες φωτογραφία και εσύ να τους τα δείξεις αύριο? 

Πάντως και εμένα μου είχαν πει δεν είναι τίποτα. 

@Liveloula88 αχ κοριτσια μ με ηρεμησατε! Σας ευχαριστω! Κοντρυα να τρελαθω ναι το εχω! Magaiver μηοως το εχεις ακομα ν μ το στειλεις σε πμ? Ειμαξ να σκασω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

@Liveloula88 αχ κοριτσια μ με ηρεμησατε! Σας ευχαριστω! Κοντρυα να τρελαθω ναι το εχω! Magaiver μηοως το εχεις ακομα ν μ το στειλεις σε πμ? Ειμαξ να σκασω. 

Ναι το έχω. Αλλά είσαι σίγουρη ότι θες να το δεις? Δεν είναι και το πιο ωραίο θέαμα..

Αύριο που θα πας εκεί να μιλήσετε από κοντά με τον γιατρό θα ξεκαθαρίσει όλο αυτό. Είσαι πολύ δυνατή που τα κατάφερες μέχρι σήμερα! Τόσο μικρή και τόσο δυνατή! Μπράβο μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Σιγά σιγά μπαίνω και εγώ στον αγώνα της εξωσωματικής!Είμαι στην φάση που μαζεύω τις εξετάσεις για την επιτροπή της Θεσσαλονίκης μόνο που δεν μπορώ να βρω κανέναν στο τηλ να μου κλείσει Μήπως λειτουργούν συγκεκριμένη ώρα  αντιμετώπισε καμία άλλη τέτοια θέμα!παίρνω πριν το τρίημερο και δεν το σηκώνει κάνεις!

Παντός καλός ήρθες στην ομάδα μας εύχομαι όλα να πάνε καλά στης Αθήνας την επιτροπή μετά από της 10 ως της 13:00 επερνες τηλ μήπως είναι έτσι και Θεσσαλονίκη; ότι χρειαστείς να μας Ρωτάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Παντός καλός ήρθες στην ομάδα μας εύχομαι όλα να πάνε καλά στης Αθήνας την επιτροπή μετά από της 10 ως της 13:00 επερνες τηλ μήπως είναι έτσι και Θεσσαλονίκη; ότι χρειαστείς να μας Ρωτάς..

Σ'ευχαριστω παρά πολύ για την απάντηση τελικά έβγαλα άκρη σήμερα δεν απαντούσαν στα τηλ γιατί έβλεπαν φακέλους για να περάσουν κοπέλες αύριο μου είπαν θα είναι οπότε θα ξαναπάρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Σιγά σιγά μπαίνω και εγώ στον αγώνα της εξωσωματικής!Είμαι στην φάση που μαζεύω τις εξετάσεις για την επιτροπή της Θεσσαλονίκης μόνο που δεν μπορώ να βρω κανέναν στο τηλ να μου κλείσει Μήπως λειτουργούν συγκεκριμένη ώρα  αντιμετώπισε καμία άλλη τέτοια θέμα!παίρνω πριν το τρίημερο και δεν το σηκώνει κάνεις!

Να σου πω εγώ το αντιμετώπισα,για γέλια και για κλάματα.Από τέλη Σεπτεμβρίου καλούσα για ραντεβού στον Πειραιά και έπαιρνα την απάντηση ότι η επιτροπή παραιτήθηκε και να καλέσω την επόμενη εβδομάδα. Αυτό γινόταν για 4 εβδομάδες και δεν με παρέπεμπαν στο Μαρούσι να τελειώνουμε 

Τελικά αφού έσπασα τα τηλέφωνα βρήκα ένα προϊστάμενο που μου έκλεισε ραντεβού για Μαρούσι. 

Γνώμη μου βρες όσα νούμερα τηλεφώνου μπορείς από το ίντερνετ και κάλεσε συνεχόμενα. Κάποια στιγμή κάποιος θα το σηκώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ για την απάντηση τελικά έβγαλα άκρη σήμερα δεν απαντούσαν στα τηλ γιατί έβλεπαν φακέλους για να περάσουν κοπέλες αύριο μου είπαν θα είναι οπότε θα ξαναπάρω!!!

Αα ωραία κοπέλα μου 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Να σου πω εγώ το αντιμετώπισα,για γέλια και για κλάματα.Από τέλη Σεπτεμβρίου καλούσα για ραντεβού στον Πειραιά και έπαιρνα την απάντηση ότι η επιτροπή παραιτήθηκε και να καλέσω την επόμενη εβδομάδα. Αυτό γινόταν για 4 εβδομάδες και δεν με παρέπεμπαν στο Μαρούσι να τελειώνουμε 

Τελικά αφού έσπασα τα τηλέφωνα βρήκα ένα προϊστάμενο που μου έκλεισε ραντεβού για Μαρούσι. 

Γνώμη μου βρες όσα νούμερα τηλεφώνου μπορείς από το ίντερνετ και κάλεσε συνεχόμενα. Κάποια στιγμή κάποιος θα το σηκώσει. 

Μόνο πλέων Μαρούσι δεν ειναι; εμένα στο Μαρούσι μια φορά πήρα και το σήκωσαν άμεσος και μου έκλεισαν και σε 10 μέρες μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Να σου πω εγώ το αντιμετώπισα,για γέλια και για κλάματα.Από τέλη Σεπτεμβρίου καλούσα για ραντεβού στον Πειραιά και έπαιρνα την απάντηση ότι η επιτροπή παραιτήθηκε και να καλέσω την επόμενη εβδομάδα. Αυτό γινόταν για 4 εβδομάδες και δεν με παρέπεμπαν στο Μαρούσι να τελειώνουμε 

Τελικά αφού έσπασα τα τηλέφωνα βρήκα ένα προϊστάμενο που μου έκλεισε ραντεβού για Μαρούσι. 

Γνώμη μου βρες όσα νούμερα τηλεφώνου μπορείς από το ίντερνετ και κάλεσε συνεχόμενα. Κάποια στιγμή κάποιος θα το σηκώσει. 

Φφφ!!παντού ότι να ναι είναι!Αυτό έκανα και τελικά μου είπαν αύριο θα το σηκώσουν και να πάρω σήμερα περνάν τις κοπέλες!!Να καλά όλα οι ίδιοι τα κάνουν τι να πω!!!!τελικά ποτέ έκλεισες έχει αναμονή; Εδώ Θεσσαλονίκη μου είπαν περίπου 2 μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Φφφ!!παντού ότι να ναι είναι!Αυτό έκανα και τελικά μου είπαν αύριο θα το σηκώσουν και να πάρω σήμερα περνάν τις κοπέλες!!Να καλά όλα οι ίδιοι τα κάνουν τι να πω!!!!τελικά ποτέ έκλεισες έχει αναμονή; Εδώ Θεσσαλονίκη μου είπαν περίπου 2 μήνες

πόσο;;; καλά δεν έχουν το Θεό τους... ρε παιδιά δεν καταλαβαίνουν ότι για σένα είναι η ζωή σου όλο αυτό; απλά το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να καλεί πολύ νωρίτερα τύπου 2-3 μήνες πριν μπας κ δει φως... απαράδεκτα πράγματα... Κ όλο αυτό γίνεται γιατί όλα τα ταμεία είναι πλέον το ένα κ μαγικό εοπυ... 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα απλά είναι κρίμα να έχει κανείς την αγωνία του να έχει και αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

πόσο;;; καλά δεν έχουν το Θεό τους... ρε παιδιά δεν καταλαβαίνουν ότι για σένα είναι η ζωή σου όλο αυτό; απλά το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να καλεί πολύ νωρίτερα τύπου 2-3 μήνες πριν μπας κ δει φως... απαράδεκτα πράγματα... Κ όλο αυτό γίνεται γιατί όλα τα ταμεία είναι πλέον το ένα κ μαγικό εοπυ... 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα απλά είναι κρίμα να έχει κανείς την αγωνία του να έχει και αυτά

Έτσι είναι!! Δυστυχώς στις μεγάλες πόλεις έχει πολύ κόσμο γ αυτό.μου είπαν θέλει τόσο σκέψου ότι στην επιτροπή της Θεσσαλονίκης έρχονται και από Σέρρες Βέροια και άλλες πόλεις τριγύρω!!! Εύχομαι αύριο να βγάλω άκρη και να με βάλουν αρχές Δεκεμβρίου!Να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλησπέρα. Έχω καιρό να μπω. Ελπίζω να είστε καλά και να προχωράμε.ολες γερά στο δρόμο μας...

Σήμερα έκανα την εμβρυομεταφορα, μια βλαστοκυστη. Έχετε, οι ήδη εγκυμονούσες, καμία συμβουλή για τώρα που είναι νωρίς; Ή απλώς να συνεχίσω φυσιολογικά τη ρουτίνα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Έχω καιρό να μπω. Ελπίζω να είστε καλά και να προχωράμε.ολες γερά στο δρόμο μας...

Σήμερα έκανα την εμβρυομεταφορα, μια βλαστοκυστη. Έχετε, οι ήδη εγκυμονούσες, καμία συμβουλή για τώρα που είναι νωρίς; Ή απλώς να συνεχίσω φυσιολογικά τη ρουτίνα μου;

Καλησπερα! ?

Τις 3 πρωτες μερες να εισαι χαλαρα, καναπε κτλ μετα συνεχιζεις με τη ρουτινα σου κανονικα... Συνηθως αυτα προτεινουν οι γιατροι. Εσενα τι σου ειπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή ήταν πάνω - κάτω η οδηγία. Βέβαια, βγήκα για έναν καφέ με τους γονείς μου κάπου ήσυχα, αλλά αποφεύγω καθετί επιπλέον. Τώρα συνεχίζω κανονικά το πρόγραμμα θεραπείας, απλώς έλεγα οι πιο έμπειρες αν έχετε κάποιο tip...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Έχω καιρό να μπω. Ελπίζω να είστε καλά και να προχωράμε.ολες γερά στο δρόμο μας...

Σήμερα έκανα την εμβρυομεταφορα, μια βλαστοκυστη. Έχετε, οι ήδη εγκυμονούσες, καμία συμβουλή για τώρα που είναι νωρίς; Ή απλώς να συνεχίσω φυσιολογικά τη ρουτίνα μου;

Καλη επιτυχία κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Αυτή ήταν πάνω - κάτω η οδηγία. Βέβαια, βγήκα για έναν καφέ με τους γονείς μου κάπου ήσυχα, αλλά αποφεύγω καθετί επιπλέον. Τώρα συνεχίζω κανονικά το πρόγραμμα θεραπείας, απλώς έλεγα οι πιο έμπειρες αν έχετε κάποιο tip...

Αν ειναι το τυχερο σου να εμφυτευτει θα εμφυτευτει ετσι κι αλλιως οτι κι αν κανεις! Δεν υπαρχουν tips, η προσωπικη μου εμπειρια αυτο λεει. 

Με το καλο να εχεις ομορφα νεα συντομα! ✌?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Έχω καιρό να μπω. Ελπίζω να είστε καλά και να προχωράμε.ολες γερά στο δρόμο μας...

Σήμερα έκανα την εμβρυομεταφορα, μια βλαστοκυστη. Έχετε, οι ήδη εγκυμονούσες, καμία συμβουλή για τώρα που είναι νωρίς; Ή απλώς να συνεχίσω φυσιολογικά τη ρουτίνα μου;

Καλή επιτυχία!!! 

Το εμβρυακι θα πιαστει εάν εχει ζωούλα μέσα του! Κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και όχι υπερβολές! Όλα αυτά στην αρχή τα κάνουμε κυρίως για έμας ώστε να μην νιώθουμε τύψεις ότι κάναμε κάτι λάθος και απέτυχε η προσπάθεια. Στην πραγματικότητα δεν μπορούμε να επηρεασουμε κάπως το αποτέλεσμα θετικά ή αρνητικά. Καλή υπομονή! 

Έχετε κάνει και άλλες προσπάθειες εξωσωματικής ή είναι η παρθενική σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Φφφ!!παντού ότι να ναι είναι!Αυτό έκανα και τελικά μου είπαν αύριο θα το σηκώσουν και να πάρω σήμερα περνάν τις κοπέλες!!Να καλά όλα οι ίδιοι τα κάνουν τι να πω!!!!τελικά ποτέ έκλεισες έχει αναμονή; Εδώ Θεσσαλονίκη μου είπαν περίπου 2 μήνες

18 Νοεμβριου περναω,ελπίζω να πάει καλά. Αιτιολογία φυσικά σοβαρή ολιγοασθενοτερατοσπερμια .

Ελπίζω μόλις δουν τα σπερμοδιαγραμματα και την βεβαίωση του ουρολόγο να μας περάσουν. 

Είχα ένα άγχος μήπως μας πουν τίποτε για σπερματεγχυση πρώτα αλλα ο γιατρός είπε με αυτές τις τιμές στο σπερμοδιαγραμμα αποκλείεται.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

18 Νοεμβριου περναω,ελπίζω να πάει καλά. Αιτιολογία φυσικά σοβαρή ολιγοασθενοτερατοσπερμια .

Ελπίζω μόλις δουν τα σπερμοδιαγραμματα και την βεβαίωση του ουρολόγο να μας περάσουν. 

Είχα ένα άγχος μήπως μας πουν τίποτε για σπερματεγχυση πρώτα αλλα ο γιατρός είπε με αυτές τις τιμές στο σπερμοδιαγραμμα αποκλείεται.  

Καλημερα κορίτσια..  σκοπεύω και εγω να μπω σε διαδικασία εξωσωματικής και ειμαι λιγο αγχωμενη έχω αβαντάζ όμως ότι η βοηθός του γιατρου είναι κολλητή φίλη της μαμας μου.. μίλησα προχτες μαζί της και μου είπε ότι δεν θα με βάλει στη διαδικασία να περάσω επιτροπή και επειδή είμαι άσχετη θέλω να σας ρωτήσω εσείς γιατί περνατε:?? Τι γλιτώνεις με την Επιτροπή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Σιγά σιγά μπαίνω και εγώ στον αγώνα της εξωσωματικής!Είμαι στην φάση που μαζεύω τις εξετάσεις για την επιτροπή της Θεσσαλονίκης μόνο που δεν μπορώ να βρω κανέναν στο τηλ να μου κλείσει Μήπως λειτουργούν συγκεκριμένη ώρα  αντιμετώπισε καμία άλλη τέτοια θέμα!παίρνω πριν το τρίημερο και δεν το σηκώνει κάνεις!

Καλημέρα σε ποιο τηλ παίρνεις; του ιπποκράτειου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια..  σκοπεύω και εγω να μπω σε διαδικασία εξωσωματικής και ειμαι λιγο αγχωμενη έχω αβαντάζ όμως ότι η βοηθός του γιατρου είναι κολλητή φίλη της μαμας μου.. μίλησα προχτες μαζί της και μου είπε ότι δεν θα με βάλει στη διαδικασία να περάσω επιτροπή και επειδή είμαι άσχετη θέλω να σας ρωτήσω εσείς γιατί περνατε:?? Τι γλιτώνεις με την Επιτροπή?

Καλημέρα!Γλιτώνεις τα φάρμακα της εξωσωματικής που στοιχίζουν πάνω από 1000 ευρώ....Επίσης παίρνεις και ένα μικρό επίδομα μετά την εξωσωματική, γύρω στα 300 ευρώ....βέβαια δεν είναι τίποτα μπροστά σε όλα αυτά που έχεις ξοδέψει τελικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια..  σκοπεύω και εγω να μπω σε διαδικασία εξωσωματικής και ειμαι λιγο αγχωμενη έχω αβαντάζ όμως ότι η βοηθός του γιατρου είναι κολλητή φίλη της μαμας μου.. μίλησα προχτες μαζί της και μου είπε ότι δεν θα με βάλει στη διαδικασία να περάσω επιτροπή και επειδή είμαι άσχετη θέλω να σας ρωτήσω εσείς γιατί περνατε:?? Τι γλιτώνεις με την Επιτροπή?

Καλημέρα! Γλυτώνεις το κόστος των φαρμάκων το οποίο είναι υψηλό! (βασικά πολύ υψηλό...) Αντί λοιπόν να τα πληρώσεις ιδιωτικά σε κάποιο φαρμακείο στα χορηγεί ο εοπυ. Η φίλη της μαμάς σου έχει φάρμακα δλδ να σου προμηθεύσει δωρεάν; μπορεί κ να έχει απλά πρόσεχε μην βρεθείς να πληρώνεις γιατί μιλάμε για κόστος 1000+ευρώ... 

καλή σου επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

18 Νοεμβριου περναω,ελπίζω να πάει καλά. Αιτιολογία φυσικά σοβαρή ολιγοασθενοτερατοσπερμια .

Ελπίζω μόλις δουν τα σπερμοδιαγραμματα και την βεβαίωση του ουρολόγο να μας περάσουν. 

Είχα ένα άγχος μήπως μας πουν τίποτε για σπερματεγχυση πρώτα αλλα ο γιατρός είπε με αυτές τις τιμές στο σπερμοδιαγραμμα αποκλείεται.  

Ακριβώς το ίδιο έχουμε και εμείς εγώ έκλεισα για 28 Νοεμβρίου!Και εμείς χαμηλά είμαστε τώρα θα κάνουμε ακόμα ένα και κατακερματισμό να δούμε!Δεν νομίζω να μας κόψουν!Σου ζήτησαν και υπέρηχο; Εμένα που ρώτησα δεν μπήκαν καν στο κόπο να μου πουν να ρωτήσω μου είπαν στο κέντρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE καλή επιτυχία!!! Με ένα υγιές μωράκι σου εύχομαι! 

Πως και αποφασίσατε για μόνο ένα; αν θυμάμαι καλά είχατε τελικά καταψύξει αρκετά... 

σου εύχομαι αυτή η πρώτη φορά να είναι και η τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...