Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

 Καλα ειμαι κοριτσια μ! Με αρκετα καφε ακομα πιο σκουρα! Δεν μπορω να καταλάβω τι ειναι! 

υπομονή μέχρι την Τετάρτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

υπομονή μέχρι την Τετάρτη...

Θα παρω αυριο τηλ να τους το πω! Να δω τουλαχιστον τι θα μ πουν! Κ βλεπουμε μεχρι την Τετάρτη μετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Θα παρω αυριο τηλ να τους το πω! Να δω τουλαχιστον τι θα μ πουν! Κ βλεπουμε μεχρι την Τετάρτη μετα! 

εννοείται να τους πάρεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Θα παρω αυριο τηλ να τους το πω! Να δω τουλαχιστον τι θα μ πουν! Κ βλεπουμε μεχρι την Τετάρτη μετα! 

Όλα καλά να πάνε πολλές κοπέλες στην αρχή έχουν καφέ.. λογικά είναι παλιό αίμα αλλά πάρε ένα τηλ τον ιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Θα παρω αυριο τηλ να τους το πω! Να δω τουλαχιστον τι θα μ πουν! Κ βλεπουμε μεχρι την Τετάρτη μετα! 

Ναι ναι οπωσδήποτε να τους πάρεις! Τα υγρά είναι καλό σημάδι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Θα παρω αυριο τηλ να τους το πω! Να δω τουλαχιστον τι θα μ πουν! Κ βλεπουμε μεχρι την Τετάρτη μετα! 

Ναι ναι οπωσδήποτε να τους πάρεις! Τα υγρά είναι καλό σημάδι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Θα παρω αυριο τηλ να τους το πω! Να δω τουλαχιστον τι θα μ πουν! Κ βλεπουμε μεχρι την Τετάρτη μετα! 

Απ'ότι έχω καταλάβει τα καφέ δεν μας πειράζουν! Θα μιλήσεις όμως οπωσδήποτε με το γιατρό! Αντε και την Τρίτη ένα πολύ καλό νούμερο θέλουμε! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! 

Σημερα το πρωι ειχα μεγαλη ροη με καφε σαν αδιαθετη αλλα καφε σκουρα! Κ στο εσώρουχο πολυ! Πηρα τηλ κ μ ειπε ο γιατρος οτι παιζουν 2 σεναρια. Να αποβαλεται μονο του κ να πεφτει το ενδομητριο η εξωμητριο αν δουμε κ οτι την Τετάρτη ανεβει κ δεν δουμε τιποτα στην μητρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! 

Σημερα το πρωι ειχα μεγαλη ροη με καφε σαν αδιαθετη αλλα καφε σκουρα! Κ στο εσώρουχο πολυ! Πηρα τηλ κ μ ειπε ο γιατρος οτι παιζουν 2 σεναρια. Να αποβαλεται μονο του κ να πεφτει το ενδομητριο η εξωμητριο αν δουμε κ οτι την Τετάρτη ανεβει κ δεν δουμε τιποτα στην μητρα!

Ελπίζω το πρώτο θεουλη μου! Σε παρακαλώ δεν θέλω να το ξαναπεράσω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! 

Σημερα το πρωι ειχα μεγαλη ροη με καφε σαν αδιαθετη αλλα καφε σκουρα! Κ στο εσώρουχο πολυ! Πηρα τηλ κ μ ειπε ο γιατρος οτι παιζουν 2 σεναρια. Να αποβαλεται μονο του κ να πεφτει το ενδομητριο η εξωμητριο αν δουμε κ οτι την Τετάρτη ανεβει κ δεν δουμε τιποτα στην μητρα!

Αχ βρε κορίτσι μου.... Δλδ την Τετάρτη θα κάνεις χοριακή και υπέρηχο? Νόμιζα αύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ελπίζω το πρώτο θεουλη μου! Σε παρακαλώ δεν θέλω να το ξαναπεράσω. ?

Αχ κορίτσι μου! Δεν ξερω δεν νιωθω καλα! Εχω ανχοθει πολυ! Μ ειπε οτι αν ειναι εξωμητριο για να μην κανω χειρουργιο μπορω να κανω κατι ενεσεις μεθοτρεξατης! Αλλα αν διαβασετε κ γιαυτες θα καταλαβετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου.... Δλδ την Τετάρτη θα κάνεις χοριακή και υπέρηχο? Νόμιζα αύριο... 

Ναι Τετάρτη μ ειχε πει! Π σε λίγο θα ευχομαι να εχει πεσει! Κ να κοψω απλα τα φαρμακα κ να αδιαθετησω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Αχ κορίτσι μου! Δεν ξερω δεν νιωθω καλα! Εχω ανχοθει πολυ! Μ ειπε οτι αν ειναι εξωμητριο για να μην κανω χειρουργιο μπορω να κανω κατι ενεσεις μεθοτρεξατης! Αλλα αν διαβασετε κ γιαυτες θα καταλαβετε! 

Ναι ξέρω για το φάρμακο αυτό. Εάν είναι αρχή κύησης γίνεται να κάνεις ένεση. Όμως είναι αγχωτικό για την επόμενη προσπάθεια. Εάν έχεις μια φορά εξωμητριο αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει ξανά και στο μέλλον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ξέρω για το φάρμακο αυτό. Εάν είναι αρχή κύησης γίνεται να κάνεις ένεση. Όμως είναι αγχωτικό για την επόμενη προσπάθεια. Εάν έχεις μια φορά εξωμητριο αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει ξανά και στο μέλλον?

Αρα αμ εχω εξωμητριο μηπως ειναι καλυτερα να αφαιρεσω της σάλπιγγες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι Τετάρτη μ ειχε πει! Π σε λίγο θα ευχομαι να εχει πεσει! Κ να κοψω απλα τα φαρμακα κ να αδιαθετησω! 

Δεν ξέρω τι να πω..... Εύχομαι ότι είναι για καλό να γίνει κοριτσάκι μου γλυκό... Υπομονή... ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Αρα αμ εχω εξωμητριο μηπως ειναι καλυτερα να αφαιρεσω της σάλπιγγες? 

Από ιατρικής άποψης είναι καλύτερο να τις αφαιρέσεις. Όμως εγώ δεν νομίζω να το έκανα. Είσαι τοοόσο μικρή. Το να αφαιρέσεις και τις δύο σαλπιγγες ίσως σου στοιχίσει στο μέλλον. Δεν είναι εύκολο να αφαιρέσεις έτσι όργανα. Βοηθούν στην αιμάτωση των γειτονικων οργάνων. Σκέψου να αφαιρέσεις τώρα στα 24 και τις δύο σαλπιγγες και στα 35 να βγεις σε εμμηνόπαυση πχ. Εγώ δεν θα το έκανα νομίζω karamela μου. 

Πονάς? Είναι μόνο καφέ το αίμα ή και κόκκινο? Γιατί δεν πας αύριο για χοριακη να δεις εάν ανέβηκε κι άλλο? Και εγω έχω αγχωθει παρά πολύ μαζι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Από ιατρικής άποψης είναι καλύτερο να τις αφαιρέσεις. Όμως εγώ δεν νομίζω να το έκανα. Είσαι τοοόσο μικρή. Το να αφαιρέσεις και τις δύο σαλπιγγες ίσως σου στοιχίσει στο μέλλον. Δεν είναι εύκολο να αφαιρέσεις έτσι όργανα. Βοηθούν στην αιμάτωση των γειτονικων οργάνων. Σκέψου να αφαιρέσεις τώρα στα 24 και τις δύο σαλπιγγες και στα 35 να βγεις σε εμμηνόπαυση πχ. Εγώ δεν θα το έκανα νομίζω karamela μου. 

Πονάς? Είναι μόνο καφέ το αίμα ή και κόκκινο? Γιατί δεν πας αύριο για χοριακη να δεις εάν ανέβηκε κι άλλο? Και εγω έχω αγχωθει παρά πολύ μαζι σου

Εχεις δικιο οπως το θετεις! Αλλα παθε φορα να υπαρχει αυτος ο φοβος? Δεν ξερω εχω ενα τεστ εχτες εκανα ηταν θετικοτατο! Εχω αλλο ενα να το κανω σημερα? Τωρα π πηγα παει προς κοκκινο. Εχω ελαχιστα πονακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Εχεις δικιο οπως το θετεις! Αλλα παθε φορα να υπαρχει αυτος ο φοβος? Δεν ξερω εχω ενα τεστ εχτες εκανα ηταν θετικοτατο! Εχω αλλο ενα να το κανω σημερα? Τωρα π πηγα παει προς κοκκινο. 

Το τεστ δεν θα δείξει αν ανεβαίνει και πώς για να έχεις καλύτερη εικόνα... Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να κάνεις μία χοριακή αύριο... Αν το βλέπεις όμως κόκκινο το αίμα πάρε το γιατρό σου... Πονάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Εχεις δικιο οπως το θετεις! Αλλα παθε φορα να υπαρχει αυτος ο φοβος? Δεν ξερω εχω ενα τεστ εχτες εκανα ηταν θετικοτατο! Εχω αλλο ενα να το κανω σημερα? Τωρα π πηγα παει προς κοκκινο. Εχω ελαχιστα πονακια! 

Μονο εάν έχεις τεστ με οθόνη που δείχνει σε τι εβδομάδα κύησης έχει νόημα. Εγώ έκανα αυτό της clear blue https://www.mother2be.gr/τεστ-εγκυμοσύνησ/57-clearblue-digital-ψηφιακό-τεστ-εγκυμοσύνης-με-δείκτη-σύλληψης-1-τεμ.html

Εάν κάνεις το απλό τεστ θα δείξει σίγουρα θετικό. Το θέμα είναι εάν η χοριακη είναι μεγαλυτερη από της Παρασκευής.

Πονάς αλήθεια? Μπορεί να είναι ψυχολογικό από το φόβο. Εάν γίνει κόκκινο το αιμα επειγόντως νοσοκομείο καραμέλα μου. Σε παρακαλώ! Δεν είναι να παίζουμε με αυτό το θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Το τεστ δεν θα δείξει αν ανεβαίνει και πώς για να έχεις καλύτερη εικόνα... Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να κάνεις μία χοριακή αύριο... Αν το βλέπεις όμως κόκκινο το αίμα πάρε το γιατρό σου... Πονάς? 

Αν κοκκινισει τελειως θα τον ξαναπαρω αν ειναι να παω αυριο! Ποναω πολυ λιγο! Ξεκινησαν κ πηγματα απο το πρωι οπως εχουμε στην περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Αν κοκκινισει τελειως θα τον ξαναπαρω αν ειναι να παω αυριο! Ποναω πολυ λιγο! Ξεκινησαν κ πηγματα απο το πρωι οπως εχουμε στην περιοδο

Αχ μήπως να τον πάρεις τηλέφωνο να του πεις τι συμβαίνει για να σε καθοδηγήσει κατάλληλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Ειναι μικρες κραμπιτσες οχι εντονος κ συνεχομενος! Απλο τεστ εχω! 

Εντάξει μάλλον περίοδος τότε έρχεται! Σήμερα δεν μπορείς να κάνεις χοριακη κάπου εκεί? Είναι όλα κλειστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

Εντάξει μάλλον περίοδος τότε έρχεται! Σήμερα δεν μπορείς να κάνεις χοριακη κάπου εκεί? Είναι όλα κλειστά?

Ναι ειναι ολα κλειστά μονο σε νοσοκομειο αν παω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ειναι μικρες κραμπιτσες οχι εντονος κ συνεχομενος! Απλο τεστ εχω! 

Αν είναι υποφερτός ο πόνος πιστεύω είσαι οκ... Αν όμως δεις οποιαδήποτε αλλαγή προς το χειρότερο, μίλα με το γιατρό σου γλυκιά μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...