Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα τώρα γυρισα απο υπέρηχο!ειμαι χαρούμενη και αγχωνενη παράλληλα!χαρούμενη γιατι υπαρχει σακος, υπάρχει εμβρυο❤?, παλμοί ανερχόμενοι αυτο σημαίνει οτι σε δέκα ημερες θα ακούσουμε καρδούλα. Ομως μου βρήκε μικρο αιμάτωμα απο  αποκόλληση ενος κομματιού πλακούντα, οχι Κάτι ανησυχητικό, ξαπλα ομως!επισης υγρό στην κοιλια, και μεγάλες Κύστες (διογκωμενες ωοθήκες) αυτο με ανησύχησε περισσότερο. Ο ιδιος μου είπε θα το παρακολουθουμε πιθανον εκανες μια μικρή υπερδιέγερση. Κ στο κέντρο κορίτσια δε μ ειπαν τίποτα.Εντάξει οι Κύστες ειναι απο τα φάρμακα αλλα δεν πρέπει να σπάσει γιατι προκαλεί οξυ πόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Πώς ειστε;;;

Geo2009 πλησιάζουν οι ώρες για τον πρώτο υπέρηχο.  Περιμένω με αγωνία, σα να πηγαίνω εγώ.  Θέλω τοσο πολύ να μας μεταφέρεις όμορφα νέα για να γίνει η διάθεση μας ακόμα καλύτερη!

Ροζ, εσύ πως πας;

Κορίτσια δεν έχω καταφέρει ακόμη να μάθω όλα τα ονόματά σας και γι αυτό αναφέρθηκα ειδικά στις συγκεκριμένες κοπέλες. 

Ελπίζω όλες να είστε καλα και να έχετε υπέροχα νέα με τις κοιλίτσα σας 

Καλημερα!!!εγω προσωπικα περιμενω τις 5 αυγουστου για τον πρωτο υπερηχο...μεχρι τοτε υπομονη...περιμενουμε ομως τα ευχαριστα της @Geo2009...εσυ @Eva 42 πως εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τώρα γυρισα απο υπέρηχο!ειμαι χαρούμενη και αγχωνενη παράλληλα!χαρούμενη γιατι υπαρχει σακος, υπάρχει εμβρυο❤?, παλμοί ανερχόμενοι αυτο σημαίνει οτι σε δέκα ημερες θα ακούσουμε καρδούλα. Ομως μου βρήκε μικρο αιμάτωμα απο  αποκόλληση ενος κομματιού πλακούντα, οχι Κάτι ανησυχητικό, ξαπλα ομως!επισης υγρό στην κοιλια, και μεγάλες Κύστες (διογκωμενες ωοθήκες) αυτο με ανησύχησε περισσότερο. Ο ιδιος μου είπε θα το παρακολουθουμε πιθανον εκανες μια μικρή υπερδιέγερση. Κ στο κέντρο κορίτσια δε μ ειπαν τίποτα.Εντάξει οι Κύστες ειναι απο τα φάρμακα αλλα δεν πρέπει να σπάσει γιατι προκαλεί οξυ πόνο. 

Υπαρχει σακος παλμοι...❤️Ολα καλα θα πανε...να ξεκουραστεις αρκετα και να προσεξεις τη διατροφη σου...μην ανησυχεις αυτα συμβαινουν αλλα ξεπερνιουνται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bebe36 είπε:

Υπαρχει σακος παλμοι...❤️Ολα καλα θα πανε...να ξεκουραστεις αρκετα και να προσεξεις τη διατροφη σου...μην ανησυχεις αυτα συμβαινουν αλλα ξεπερνιουνται...

Συμφωνώ ΑΠΌΛΥΤΑ με την @Bebe36.

Όλα καλά θα πάνε.  Ειδικά σε 10 μερούλες που θα ακούσεις το τικ τακ της καρδούλας, θα τα ξεχάσεις όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bebe36 είπε:

Καλημερα!!!εγω προσωπικα περιμενω τις 5 αυγουστου για τον πρωτο υπερηχο...μεχρι τοτε υπομονη...περιμενουμε ομως τα ευχαριστα της @Geo2009...εσυ @Eva 42 πως εισαι;;

5 Αυγούστου ε;;; τι καλά!!!!! Εγώ στις 31 έχω ραντεβού. 

Εγώ αν εξαιρέσεις μια εκρηξη(ψέμματα, ΕΚΡΗΞΑΡΑ) νεύρων που είχα χτες βράδυ,όλα τα αλλά είναι καλά. 

Η κοιλίτσα μου πονούσε χτες(αλλά ήταν από την ένταση των νευρων) Και σιγά σιγά άρχισε να φουσκώνει το στήθος(αγελάδα θα γίνει στο τελος??).

Αυτά. Τα ολίγα.  Αλλά κατά τα άλλα, η διάθεση  είναι σε καλα επίπεδα και έχω ξεαγχωθει χωρίς να ξέρω γιατί. 

Απλά  λέω στον εαυτό μου συνέχεια, πως αυτό το θαυματακι ήρθε για να μείνει.  Τόσο απλά!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, ξεκουράσου και ολα καλα θα πάνε!

Αύριο στις 11 έχω ραντεβού για υπέρηχο, να δούμε τι γίνεται! ❤️❤️❤️❤️

@Bebe36 5 Αυγούστου φεύγω για διακοπές!!! Λίγο αργά δεν σου έβαλαν υπέρηχο? Όλες κοντά είμαστε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και.... Μόλις στενοχωρήθηκα. 

Νόμιζα πως είχα υγρακαι πήγα τουαλέτα και είδα αιματακι. 

Πανικός μ'επιασε. 

Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε μα μην ανησυχώ και να κάνω άλλη μια χοριακη για να ηρεμήσω αλλά η ψυχή μου εμένα έχει βγει από μέσα μου αυτή τη στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Και.... Μόλις στενοχωρήθηκα. 

Νόμιζα πως είχα υγρακαι πήγα τουαλέτα και είδα αιματακι. 

Πανικός μ'επιασε. 

Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε μα μην ανησυχώ και να κάνω άλλη μια χοριακη για να ηρεμήσω αλλά η ψυχή μου εμένα έχει βγει από μέσα μου αυτή τη στιγμή 

Αγαπούλα, μην στεναχωριέσαι... Ξεκουράσου, κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και να σκέφτεσαι θετικά! Θα το ξεπεράσεις θα δεις! Τα περισσότερα κορίτσια είχαν αιματακι... Μη φοβάσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Και.... Μόλις στενοχωρήθηκα. 

Νόμιζα πως είχα υγρακαι πήγα τουαλέτα και είδα αιματακι. 

Πανικός μ'επιασε. 

Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε μα μην ανησυχώ και να κάνω άλλη μια χοριακη για να ηρεμήσω αλλά η ψυχή μου εμένα έχει βγει από μέσα μου αυτή τη στιγμή 

Τιποτα δε θα ειναι...εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι και αιμα να δω να μην ανησυχησω λογικο να ανοιγουν πραγματα εκει μεσα...κανε τη χοριακη σου για ψυχολογικους λογουα και θα δεις οτι ολα θα ειναι οκ...δεν το λεω για να σε παρηγορησω το πιστευω...

@Geo2009 αργω αργω αλλα ας οψεται ελπιζω να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva 42 είπε:

Και.... Μόλις στενοχωρήθηκα. 

Νόμιζα πως είχα υγρακαι πήγα τουαλέτα και είδα αιματακι. 

Πανικός μ'επιασε. 

Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε μα μην ανησυχώ και να κάνω άλλη μια χοριακη για να ηρεμήσω αλλά η ψυχή μου εμένα έχει βγει από μέσα μου αυτή τη στιγμή 

Κοπέλα χτες που ειχες νεύρα φωναζες, ταραχτηκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κοπέλα χτες που ειχες νεύρα φωναζες, ταραχτηκες?

Αν χαράχτηκε λέει!!!!! Νευρίασα τόσο πολυ που δε μπορούσα Ούτε ανάσα να πάρω.  Έπαιρνα κοφτές ανάσες. Με πήρε αγκαλιά ο άντρας μου,και προσπαθούσε να με ηρεμήσει  κανένα τέταρτο. 

Δε νομίζω πως θα ξανανευριασω όμως.  Φοβήθηκα πολύ όμως σήμερα.

Τώρα δεν έχω ούτε αίμα,ούτε τίποτα.  Όμως μου είπε ο γιατρός να κάνω μια χοριακη και σήμερα εδώ είναι όλα κλειστά.  Επομένως θα κάνω τη Δευτέρα  και μάλιστα όχι στο μικροβιολογικο που έκανα μέχρι τώρα  γιατί θα λείπω από το νησί  μου. 

Τι μας σας πω ρε κορίτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα, μην στεναχωριέσαι... Ξεκουράσου, κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και να σκέφτεσαι θετικά! Θα το ξεπεράσεις θα δεις! Τα περισσότερα κορίτσια είχαν αιματακι... Μη φοβάσαι! 

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ για τα όμορφα λόγια. 

Κοιμήθηκα λίγο και ξεκουράστηκα αρκετά. Δεν ξαναείδα αίμα  αλλά πλέον έχω φ8βι στην καρδούλα μου μέσα...

Χοριακη δυστυχώς θα κάνω τη Δευτέρα  οπότε μέχρι τότε το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι προσευχουλες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Αν χαράχτηκε λέει!!!!! Νευρίασα τόσο πολυ που δε μπορούσα Ούτε ανάσα να πάρω.  Έπαιρνα κοφτές ανάσες. Με πήρε αγκαλιά ο άντρας μου,και προσπαθούσε να με ηρεμήσει  κανένα τέταρτο. 

Δε νομίζω πως θα ξανανευριασω όμως.  Φοβήθηκα πολύ όμως σήμερα.

Τώρα δεν έχω ούτε αίμα,ούτε τίποτα.  Όμως μου είπε ο γιατρός να κάνω μια χοριακη και σήμερα εδώ είναι όλα κλειστά.  Επομένως θα κάνω τη Δευτέρα  και μάλιστα όχι στο μικροβιολογικο που έκανα μέχρι τώρα  γιατί θα λείπω από το νησί  μου. 

Τι μας σας πω ρε κορίτσια....

Ακου κ εγω τις προάλλες ταραχτηκα κ υποθέτω οτι μπορει αυτη η μικρη αποκόλληση να συνέβη τοτε. Θέλει ηρεμία, οτι κ να γίνει μην ταραχτεις ξανα!κ εμένα μου είπε τωρα μεχρι να κάνω τον 2 υπέρηχο ξαπλα κ τουαλέτα, Όχι καθιστή σε καρέκλα. Εφοσον λοιπόν είδες αίμα ξεκουράσου, μην ανησυχείς δε θα ειναι κάτι. Απλώς τέτοιες περιπτώσεις θέλουν ξεκούραση μεχρι τον υπέρηχο, τώρα μας υπηρετούν οι άλλοι, είναι η στιγμή μας, είναι η ευκαιρία μας!τίποτα δε θα κάνεις, τρωγε κ στον καναπέ!κ εμένα χαμουλης γίνεται στο σπίτι αλλά τώρα που εγινε αυτο μέχρι να είναι ολα καλά δε θα κουνησω το δαχτυλακι μου!απο οτι κατάλαβα φευγεις διακοπές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Αν χαράχτηκε λέει!!!!! Νευρίασα τόσο πολυ που δε μπορούσα Ούτε ανάσα να πάρω.  Έπαιρνα κοφτές ανάσες. Με πήρε αγκαλιά ο άντρας μου,και προσπαθούσε να με ηρεμήσει  κανένα τέταρτο. 

Δε νομίζω πως θα ξανανευριασω όμως.  Φοβήθηκα πολύ όμως σήμερα.

Τώρα δεν έχω ούτε αίμα,ούτε τίποτα.  Όμως μου είπε ο γιατρός να κάνω μια χοριακη και σήμερα εδώ είναι όλα κλειστά.  Επομένως θα κάνω τη Δευτέρα  και μάλιστα όχι στο μικροβιολογικο που έκανα μέχρι τώρα  γιατί θα λείπω από το νησί  μου. 

Τι μας σας πω ρε κορίτσια....

Βρε αγάπη μου, προσπάθησε να είσαι ήρεμη... Τουλάχιστον αυτό τον πρώτο καιρό! Ξέρω ίσως στη συγκεκριμένη περίπτωση να ήταν αδύνατο, αλλά δώσε τόπο στην οργή για το μωράκι σου! Την επόμενη φορά που θα πας να θυμώσεις σκέψου το διπλά! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Ακου κ εγω τις προάλλες ταραχτηκα κ υποθέτω οτι μπορει αυτη η μικρη αποκόλληση να συνέβη τοτε. Θέλει ηρεμία, οτι κ να γίνει μην ταραχτεις ξανα!κ εμένα μου είπε τωρα μεχρι να κάνω τον 2 υπέρηχο ξαπλα κ τουαλέτα, Όχι καθιστή σε καρέκλα. Εφοσον λοιπόν είδες αίμα ξεκουράσου, μην ανησυχείς δε θα ειναι κάτι. Απλώς τέτοιες περιπτώσεις θέλουν ξεκούραση μεχρι τον υπέρηχο, τώρα μας υπηρετούν οι άλλοι, είναι η στιγμή μας, είναι η ευκαιρία μας!τίποτα δε θα κάνεις, τρωγε κ στον καναπέ!κ εμένα χαμουλης γίνεται στο σπίτι αλλά τώρα που εγινε αυτο μέχρι να είναι ολα καλά δε θα κουνησω το δαχτυλακι μου!απο οτι κατάλαβα φευγεις διακοπές?

Όχι διακοπές. Μια υποχρέωση που ΠΡΈΠΕΙ  να είμαι παρούσα.  Οπότε τον καναπέ τον ξεχνάμε.  Θα  προσπαθήσω όμως να ξεκουράζομαι όσο περισσότερο γίνεται.  Το υπόσχομαι. Αλήθεια..  

Σ'ευχαριστώ τόσο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Όχι διακοπές. Μια υποχρέωση που ΠΡΈΠΕΙ  να είμαι παρούσα.  Οπότε τον καναπέ τον ξεχνάμε.  Θα  προσπαθήσω όμως να ξεκουράζομαι όσο περισσότερο γίνεται.  Το υπόσχομαι. Αλήθεια..  

Σ'ευχαριστώ τόσο πολυ

Εντάξει κοπέλα μου να προσέχεις τον εαυτο σ κ το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Βρε αγάπη μου, προσπάθησε να είσαι ήρεμη... Τουλάχιστον αυτό τον πρώτο καιρό! Ξέρω ίσως στη συγκεκριμένη περίπτωση να ήταν αδύνατο, αλλά δώσε τόπο στην οργή για το μωράκι σου! Την επόμενη φορά που θα πας να θυμώσεις σκέψου το διπλά! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ξέρω πως εκνευριστηκα με χαζομαρα(Επειδή ήταν τα μαξιλάρια του καναπέ χάλια (ΑΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ), και μετά αυτό έφερεάλλο κλπ κλπ. Αλλά έχεις δίκιο.  Πολύ δικιο. 

Σ'ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

@Ροζ κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, ξεκουράσου και ολα καλα θα πάνε!

Αύριο στις 11 έχω ραντεβού για υπέρηχο, να δούμε τι γίνεται! ❤️❤️❤️❤️

@Bebe36 5 Αυγούστου φεύγω για διακοπές!!! Λίγο αργά δεν σου έβαλαν υπέρηχο? Όλες κοντά είμαστε... 

Αυτό κανω κοπέλα μ!ξεκουραζομαι!ξέρεις όταν σ λένε κάτι εχεις αγχος να πανε ολα καλά! Φοβάμαι μόνο μη σπάσει κυστη κ χρειαστεί να νοσηλευτω, δε θελω να το σκέφτομαι!εχω ακουσει ότι κάνει πολυ άσχημο πονο!το μωράκι δεν κινδυνεύει πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva 42 είπε:

Ξέρω πως εκνευριστηκα με χαζομαρα(Επειδή ήταν τα μαξιλάρια του καναπέ χάλια (ΑΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ), και μετά αυτό έφερεάλλο κλπ κλπ. Αλλά έχεις δίκιο.  Πολύ δικιο. 

Σ'ευχαριστώ 

Αχ, αχ! Άστα τα ρημάδια! Κομμάτια να γίνουν όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν κοπελες που εχουν προγραμματισει τροποποιημενο φυσικο κυκλο? Εχω προγραμματισει για το σεπτεμβριο και επειδη δεν το εχουμε πει σε κανεναν χαιρομαι που βρισκομαι εδω και μοιραζεστε τις εμπειριες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύσκολη μέρα η σημερινή.  Άντε,έφυγε κ αυτή.  Και μαζί της έμειναν  ενας πονος ετην κοιλιτσα να μπυ θυμίζει ότι δε πρέπει να υπερβάλλω σε τίποτα και να προσέχω,και κάτι ελάχιστα "καφετί" υγρα αλλά κ αυτά ελάχιστα. 

Ελπίζω αύριο όλα αυτά να είναι  σαν ένα όνειρο. 

Καληνύχτα κορίτσια και σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαράσταση. Να ξέρετε ότι βοηθάτε πάρα πολύ!!!

Περιμένουμε τα νέα του υπέρηχου αύριο Geo2009.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Δύσκολη μέρα η σημερινή.  Άντε,έφυγε κ αυτή.  Και μαζί της έμειναν  ενας πονος ετην κοιλιτσα να μπυ θυμίζει ότι δε πρέπει να υπερβάλλω σε τίποτα και να προσέχω,και κάτι ελάχιστα "καφετί" υγρα αλλά κ αυτά ελάχιστα. 

Ελπίζω αύριο όλα αυτά να είναι  σαν ένα όνειρο. 

Καληνύχτα κορίτσια και σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαράσταση. Να ξέρετε ότι βοηθάτε πάρα πολύ!!!

Περιμένουμε τα νέα του υπέρηχου αύριο Geo2009.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σανδυ είπε:

  Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν κοπελες που εχουν προγραμματισει τροποποιημενο φυσικο κυκλο? Εχω προγραμματισει για το σεπτεμβριο και επειδη δεν το εχουμε πει σε κανεναν χαιρομαι που βρισκομαι εδω και μοιραζεστε τις εμπειριες σας!

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάποιον να μιλήσεις...κάποιον όμως που ήταν ή είναι στην ίδια κατάσταση με σένα...μόνο αυτός μπορεί να σε καταλάβει....ούτε ο άντρας σου(όσο κι αν θέλει), ούτε κανένας....Θα είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...