Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

καλά οι γιατροί γιατί δε μπορουν να το πουνε μς σιγουριά?? εντάξει κ μένα στην αρχή με τον υπέρηχο δεν μ είπε εχεις ενδομητρίωση αλλά με παρέπεμψε σε μαγνητική κ καρκινικούς δείκτες στο ca125.. μόλις είδε ότι ήταν ανεβασμένος μ είπε έχεις ενδομητρίωση..

Με ειδαν μια φορά ο καθένας κ ήθελαν να κάνουν κ εναν δεύτερο υπέρηχο σε επόμενο κύκλο να δουν την εξέλιξη της κύστης.Γιατι μου είπαν ότι μπορεί να φαίνεται έτσι η κύστη στον υπέρηχο λόγω αίματος που έχει μείνει από περίοδο. Ο γιατρός ο δεύτερος μου είπε για την εξέταση αυτή που λες.Τωρα που θα ξαναπάω θα πρέπει να μου δώσει να  την κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Με ειδαν μια φορά ο καθένας κ ήθελαν να κάνουν κ εναν δεύτερο υπέρηχο σε επόμενο κύκλο να δουν την εξέλιξη της κύστης.Γιατι μου είπαν ότι μπορεί να φαίνεται έτσι η κύστη στον υπέρηχο λόγω αίματος που έχει μείνει από περίοδο. Ο γιατρός ο δεύτερος μου είπε για την εξέταση αυτή που λες.Τωρα που θα ξαναπάω θα πρέπει να μου δώσει να  την κάνω.

Τη CA125 ολες πρεπει να την κανουμε.. εμενα μου τη γραφει απο 20 χρονων φαντασου(35ειμαι).. βασικη εξεταση να του το πεις να στη γραψει! Δειχνει αν εχει ενδομητρίωση, καρκινικους δεικτες κτλ.. σ ευχομαι να εισαι σούπερ! Και συντομα να μεινεις εγκυούλα?είπαμε καλοκαιράκι... ομορφη διάθεση, διακοπες... ???????και θα ερθει το νινι! Που θα παει!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Με ειδαν μια φορά ο καθένας κ ήθελαν να κάνουν κ εναν δεύτερο υπέρηχο σε επόμενο κύκλο να δουν την εξέλιξη της κύστης.Γιατι μου είπαν ότι μπορεί να φαίνεται έτσι η κύστη στον υπέρηχο λόγω αίματος που έχει μείνει από περίοδο. Ο γιατρός ο δεύτερος μου είπε για την εξέταση αυτή που λες.Τωρα που θα ξαναπάω θα πρέπει να μου δώσει να  την κάνω.

ναι πες του να σου τις γράψει.. θα φανεί από εκεί δεν είναι κάτι. όπως ακριβώς κάνεις τις αναλύσεις αίματος.. @Jesabell σήμερα πετάς έχεις τρελή διάθεση... μπράβο κορίτσι μου.. χαχααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι πες του να σου τις γράψει.. θα φανεί από εκεί δεν είναι κάτι. όπως ακριβώς κάνεις τις αναλύσεις αίματος.. @Jesabell σήμερα πετάς έχεις τρελή διάθεση... μπράβο κορίτσι μου.. χαχααα...

Παντα ετσι ειμαι βρε! Σα τρελή! Απλα ξερεις μωρε αμα το θεμα ειναι «βαρυ»

δε γινεται να ειμαι χιούχου! Αχ! Επρεπε να με γνωρισετε! Καραγκιόζης κανονικα!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι πες του να σου τις γράψει.. θα φανεί από εκεί δεν είναι κάτι. όπως ακριβώς κάνεις τις αναλύσεις αίματος.. @Jesabell σήμερα πετάς έχεις τρελή διάθεση... μπράβο κορίτσι μου.. χαχααα...

Σας ευχαριστώ κορίτσια για το support!Θα επικοινωνήσω αύριο με τον γιατρό κ βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια για το support!Θα επικοινωνήσω αύριο με τον γιατρό κ βλέπουμε..

ναι ναι άμεσα κορίτσι για να μην αναλώνεσαι άδικα στο τί συμβαίνει... αν είναι ενδομητρίωση να το κάνεις να τελειώνει... να προχωρήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2019 at 2:01 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

@Κύνθια και @Γιάννα 36 το καλύτερο που έχεις να πεις είναι το εξής που το είχε πει μια κοπέλα εδώ όταν την ρώτησαν ποτέ θα κάνεις εσύ παιδάκι?? Εσύ απαντάς: εσυ ποτέ θα πεθάνεις??????

χαχαχαχαχαχα καλά θεϊκό μα δεν έχεις άδικο έλεος ποιος ξέρει αν και πότε θα κάνει ο καθένας παιδί το ίδιο είναι χαχχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Εγω οταν με ρωτάνε.. συνέχεια δλδ τους λεω: 

Εμεις θελουμε να κανουμε πραγματα να γεμίσουμε τη ζωή μας, να κανουμε ταξίδια και οταν ειμαστε γεματοι απο ολα θα κανουμε κ μωρο.. τι δλδ να κανουμε μωρο χωρις να εχουμε ζησει τιποτα; Που ζουμε στο 1960.. ε μη βλεπεις εσυ αλλες εποχες. Και το βουλώνουν ολοι! ( μπορει εντωμεταξυ αυτοι π απευθύνομαι να είναι κ ιδια ηλικία με μενα?) κακία; Δε με νοιάζει να μη ρωτάνε!?

μα αυτό είναι το θέμα ότι είναι αδιακριτοι πραγματικά όμως δεν καταλαβα πρεπει να δινουμε και αναφορά? στο τι θα κάνουμε στις ζωες μας.... είναι σαν να ρωτάμε εμείς συνέχεια ποτέ θα πάτε ταξίδι στο εξωτερικό??? Ε ποτε? και ο άλλος για Χ Ψ λόγους να μη πηγαίνει. δεδομένο είναι δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Γαμωτο ο αντρουλης θα γυρισει αργά αλλά δεν πειράζει θα προσπαθήσω και σήμερα και αύριο και ο θεος βοηθός

 

Καλή επιτυχία προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι αυτό είναι το θέμα...σαν να είναι μια απλή μέρα λογικά αύριο μεθαύριο θα σου βγει θετικό  goodluck εγώ τι να πω που μου βγήκε θετικό την προηγούμενη εβδομάδα και είχα γαστρεντερίτιδα μια μέρα πριν??? και το έκανα για να το κάνω το τεστ και λέω Ε όχι τώρα βρήκε? μακάρι να είμαστε τυχερές με μια εβδομάδα διάφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.Είμαι μες την στεναχώρια.. Σήμερα το πρωι αδιαθέτησα.Εκανα κύκλο μόλις 20ημερων.Σημερα είναι η 21ημερα.Ωορρηξια είχα 11ημερα, έκανα ένεση ovitrelle.Ξυπνησα με πόνο,αίμα κόκκινο κ στήθος ξεπρησμενο. @Tokyo σε ταγκαρω για να το διαβάσεις όταν ξαναμπείς.Σκεφτομαι ότι εδώ δε μπορώ να έχω μια κανονική ωχρινικη φάση όπως όοοοολες  οι γυναίκες πόσο μάλλον να πετύχω μια εγκυμοσύνη!!

μην απογοητεύεσαι μπορεί απλά να είναι μια αλλαγή φάσης του κύκλου!!! ολα γινονται για καππθο λογο αυτο να θυμάσαι και όλα για καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

τι τιμή εχει η cea θυμάσαι?

Πόσο κοστίζει;;;; Αν δε στη γραψει ο γιατρος νομιζω γυρω στα 30-35€.. αν στη γραψει μονο συμμετοχή δινεις! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Παντα ετσι ειμαι βρε! Σα τρελή! Απλα ξερεις μωρε αμα το θεμα ειναι «βαρυ»

δε γινεται να ειμαι χιούχου! Αχ! Επρεπε να με γνωρισετε! Καραγκιόζης κανονικα!!!!!!??

@Jesabell

Πες μου και εμενα κατι που ειμαι μες τα νευρα γτ αυριο θα μου ερθει η ακατανομαστη...παντα ετσι με διαθεση εισαι τι ωραια μπραβο...εχουμε και την ιδια ηλικια και εγω 34 ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.Είμαι μες την στεναχώρια.. Σήμερα το πρωι αδιαθέτησα.Εκανα κύκλο μόλις 20ημερων.Σημερα είναι η 21ημερα.Ωορρηξια είχα 11ημερα, έκανα ένεση ovitrelle.Ξυπνησα με πόνο,αίμα κόκκινο κ στήθος ξεπρησμενο. @Tokyo σε ταγκαρω για να το διαβάσεις όταν ξαναμπείς.Σκεφτομαι ότι εδώ δε μπορώ να έχω μια κανονική ωχρινικη φάση όπως όοοοολες  οι γυναίκες πόσο μάλλον να πετύχω μια εγκυμοσύνη!!

Κορίτσι δεν ξερω τι να σου πω... μηπως σε πείραξε η ενεση; πρέπει να δεις την προγεστερόνη σου σίγουρα κ βασικά να σου πει ο γιατρός τι να κάνεις γιατι αν δεν θυμαμαι καλα ειχες υψηλή τιμή οπότε γιατι να φταίει αυτο; δεν ξερω... εμενα ειναι σταθερά 12 μερες αλλα παντα ηταν τόσο... οταν πήρα τις βιταμίνες μικρυνε 1 μερα για 2 κύκλους κ τωρα τις εκοψα! Θα σου πω... το 9 μερες είναι λιγο, κατι σε ενόχλησε σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@Jesabell

Πες μου και εμενα κατι που ειμαι μες τα νευρα γτ αυριο θα μου ερθει η ακατανομαστη...παντα ετσι με διαθεση εισαι τι ωραια μπραβο...εχουμε και την ιδια ηλικια και εγω 34 ειμαι

Ξέρεις, τι;;;; Δε βγαίνει αλλιως.. αληθεια! Μονο ετσι πρεπει να ειμαστε, ανοιχτες κ ευδιάθετες γιατι αλλιως με τοσες δυσκολιες θα το ρίξουμε στο  zanax..(που κανενα πρόβλημα δεν εχω).. επισης μετα την περιπετεια της υγειας μου που ηταν παρα πολυ σοβαρη.. τα ιδια πολυ αλλιως! ???γιναυτο σας λεω!!!!!! Be cool ,be happy!!!!!!!!!! Kαι ολα θα γινουν! Νους υγιης, εν σωταμι  υγιη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλή επιτυχία προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι αυτό είναι το θέμα...σαν να είναι μια απλή μέρα λογικά αύριο μεθαύριο θα σου βγει θετικό  goodluck εγώ τι να πω που μου βγήκε θετικό την προηγούμενη εβδομάδα και είχα γαστρεντερίτιδα μια μέρα πριν??? και το έκανα για να το κάνω το τεστ και λέω Ε όχι τώρα βρήκε? μακάρι να είμαστε τυχερές με μια εβδομάδα διάφορα 

Λοιπόν κορίτσια σημερα έκανα κι άλλο τεστακι και βγήκε καραθετικο... εχτες ήρθα σ επαφή και σήμερα το πρωί αύριο είναι άλλη μέρα δεν ξέρω εσείς τι λέτε να κάνω  @Γιάννα 36 @ILIANA86 @Jesabell @lactaki ;;; α να σημειώσω οτιβαπο εχτες έχω πονακια δεξιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σημερα έκανα κι άλλο τεστακι και βγήκε καραθετικο... εχτες ήρθα σ επαφή και σήμερα το πρωί αύριο είναι άλλη μέρα δεν ξέρω εσείς τι λέτε να κάνω  @Γιάννα 36 @ILIANA86 @Jesabell @lactaki ;;; α να σημειώσω οτιβαπο εχτες έχω πονακια δεξιά 

Ναι να καανεις δν χανεις τπτ....κοριτσια βοηθηστε με λιγο γτ αγωθηκα τωρα πολυ...αυριο περιμενω και πριν λιγο ειδα μια πολυ μικρη σταγονα αιμα...υπαρχει εστω και μια μικρη περιπτωση να ειναι εμφυτευση??? Η κατεβαινει??? Ρωταω βλακειες??? Με επιασε αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Πόσο κοστίζει;;;; Αν δε στη γραψει ο γιατρος νομιζω γυρω στα 30-35€.. αν στη γραψει μονο συμμετοχή δινεις! 

 

Όχι εννοώ τι τιμή έχεις εγώ ας πούμε έχω 12. με όριο αν θυμάμαι καλά κάτω από 35 σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σημερα έκανα κι άλλο τεστακι και βγήκε καραθετικο... εχτες ήρθα σ επαφή και σήμερα το πρωί αύριο είναι άλλη μέρα δεν ξέρω εσείς τι λέτε να κάνω  @Γιάννα 36 @ILIANA86 @Jesabell @lactaki ;;; α να σημειώσω οτιβαπο εχτες έχω πονακια δεξιά 

Τα ίδια ακριβώς έκανα κι εγώ. Μόλις είδα θετικό είχα επαφή το ίδιο βράδυ, και την επόμενη που παρέμενε θετικό είχα το βράδυ αλλά αργά, ξημερώματα Σαββάτου δηλαδή ?χθες βράδυ δεν έκανα κάτι, ίσως σήμερα βράδυ. Εσύ δοκίμασε αύριο πρωί αν βολεύει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι να καανεις δν χανεις τπτ....κοριτσια βοηθηστε με λιγο γτ αγωθηκα τωρα πολυ...αυριο περιμενω και πριν λιγο ειδα μια πολυ μικρη σταγονα αιμα...υπαρχει εστω και μια μικρη περιπτωση να ειναι εμφυτευση??? Η κατεβαινει??? Ρωταω βλακειες??? Με επιασε αγχος

υπάρχει ναι, αλλά ποτέ δε ξέρεις. Όλες τελικά τις ίδιες σκέψεις κάνουμε ... τα ίδια πράγματα με αλλιώς ανθρώπους τελικά...σίγουρα θα γίνει το ποτέ δε ξέρουμε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ILIANA86 είπε:

μην απογοητεύεσαι μπορεί απλά να είναι μια αλλαγή φάσης του κύκλου!!! ολα γινονται για καππθο λογο αυτο να θυμάσαι και όλα για καλό!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ! Αυτό το καλό περιμένουμε αλλά να δούμε πότε θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Όχι εννοώ τι τιμή έχεις εγώ ας πούμε έχω 12. με όριο αν θυμάμαι καλά κάτω από 35 σωστά?

Πολυ σωστα... 10.5 εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

υπάρχει ναι, αλλά ποτέ δε ξέρεις. Όλες τελικά τις ίδιες σκέψεις κάνουμε ... τα ίδια πράγματα με αλλιώς ανθρώπους τελικά...σίγουρα θα γίνει το ποτέ δε ξέρουμε όλες...

Σε ευχαριστω για την απαντηση...εχω τοσοο αγχος τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν κορίτσια σημερα έκανα κι άλλο τεστακι και βγήκε καραθετικο... εχτες ήρθα σ επαφή και σήμερα το πρωί αύριο είναι άλλη μέρα δεν ξέρω εσείς τι λέτε να κάνω  @Γιάννα 36 @ILIANA86 @Jesabell @lactaki ;;; α να σημειώσω οτιβαπο εχτες έχω πονακια δεξιά 

Εννοειται!!!!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι να καανεις δν χανεις τπτ....κοριτσια βοηθηστε με λιγο γτ αγωθηκα τωρα πολυ...αυριο περιμενω και πριν λιγο ειδα μια πολυ μικρη σταγονα αιμα...υπαρχει εστω και μια μικρη περιπτωση να ειναι εμφυτευση??? Η κατεβαινει??? Ρωταω βλακειες??? Με επιασε αγχος

Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να ναι και κάτι καλό. Αν δεν κατέβει αίμα κανονικά, ελπίζεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...