Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Καλως ηρθες παλι!! Σου ευχομαι γρηγορα να γινεις μανουλα!! Ολα θα γινουν να μν στεναχωριεσαι!!! Καταλαβαινω τι περνας αν και δν ειμαι στην ιδια φαση...οταν καποια κοπελα παντρευεται δυστηχως αρχιζει η αντιστροφη μετρηση για τον περιγυρο για το ποτε θα μεινει εγκυος!! Να εισαι καλα με τον αντρα σου, να περνατε ομορφα και ολα θα γινουν!

Σκέψου εγώ που αποφάσισα μετά από 5 χρόνια γάμου να βάλω μπρος για παιδί τι έχω ακούσει άμεσα κι έμμεσα από περίγυρο φίλους συγγενείς και... αδιάκριτους. Λες και μπορεί να γνωρίζει κανείς τα '' θέλω '' του άλλου και πρέπει ό,τι προστάζει η συνήθεια της κοινωνίας να το ενστερνιζομαι για να '' ταιριάζω '' σε αυτή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Γλυκο κορίτσι καλώς μας ήρθες... λίγο πολύ κάπου εκει είμαστε ολες.. και έγινε δλδ να μας αργήσει λίγο το μωρό; Δε χάθηκεο κόσμος.. οπως είπες ειμαστε στο 2019 τρόποι υπάρχουν! Ειτε φυσιολογικά ειτε εξωσωματική ειτε σπερματένχιση μωρα θα κάνουμε όλες! 

Πολλοι γιατροί εκμεταλλεύονται την ευάλωτη θέση μας γι αυτο πρεπει να είμαστε προσεκτικές στην επιλογή τους. Εγω απο20 χρονων εχω σταθερα τον ιδιο κ του έχω τυφλη εμπιστοσύνη.. φυσικά αν δω κ αποδώ θα παω σε πιο ειδικό. Μη χάνεις την πίστη σου. Ζήσε την καθε μέρα. Πηγαινε ταξίδια με τον αντρα σου, βγείτε, καντε πράγματα ετσι ωστε οταν έρθει το νινί θα είστε γεμάτοι κ θα αφοσιωθείτε στο μπουμπουκι σας!!!!!!!! Κ εγω 10 μήνες,αλλα δε το βαζω κατω. Οταν θα ερθει η ωρα θα μας το δώσει το μωρό??????

Σε ευχαριστω πολυ για το αισιοδοξο μηνυμα σου ετσι ειναι πρεπει να εχουμε πιστη και να μην απογοητευομαστε, η πραγματικοτητα βεβαια στη πραξη ειναι λιγο πιο σκληρη, αυτο κανουμε ναι παμε ταξιδια συνεχεια φευγουμε και οργανωνουμε πραγματα αλλα αυτη η εμμονη καραδοκει στη γωνια οπως εγραψα και σε αλλη απαντηση εμεις πηγαμε μεχρι και σε συμβουλο, γιατι ολο αυτο μας ταρακουνησε αλλα υπαρχει ενα αλλα που το πιστευω απο παιδι μεχρι και τωρα που θα παω 33 σε λιγους μηνες...ολα γινονται για καποιο λογο, γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι και η σχεση μας δυναμωσε και αλλο μετα απο ολο αυτο ειμαστε πολυ πιο σιγουρη ο ενας για τον αλλο, επισης το θεμα του παιδιου ασυνειδητα γινεται εμμονη και εκει που δεν το εχεις καταλαβει μηχανικα σκεφτεσαι μονο αυτο, βεβαια ειναι χαρακτηρες και χαρακτηρες ισως εγω ειμαι πιο αδυναμη απο οσο νομιζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, 

Προσπαθούμε εδω και 18 μήνες και δυστυχως τιποτα ακόμα, τον Δεκεμβρη κάναμε και σπερματεγχυση χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δυστυχώς, είχα γραφτεί στο φορουμ πέρσι τετοια εποχη ποτε δεν περίμενα οτι θα τραβηξει τοσο πολύ το θέμα της σύλληψης. Το μονο «πρόβλημα» ειναι οι πολυκοιστικες αλλα χωρις ιδιαίτερα προσβληματα σταθερα 32-36 μερες (μεγαλος κυκλος) που συγκριτικα με μια κοπελα 28 ημερων ειναι σα να προσπαθουμε καθε 2 μηνες. Εχω πάρει και τα χαπια για πολλαπλη ωορηξια δυο φορες διαπιστωσαμε οτι εκανα 5 ωαρια αλλα παλι τιποτα. Ο σύζυγος έχει κανει και αυτος 3 φόρες σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και τις 3. Έχω παρει γνωμες απο αλλους δυο πολυ γνωστους γυναικολογους τον Ψαθα και τον Παρασχο. Ο πρωτος ειχε μονο μια μικρη υποψια για ενδομητριωση διοτι η εξεταση η CEA 125 ηταν στο 12, και υπαρχει θεωρια οπως υποστηριζει οτι πρεπει να ειναι μεχρι 10 για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν υπαρχει ενδομητριωση μου ζητησε να παμε λαπαροσκοπικα-χειρουργειο δηλαδη, εκει ειναι που επισκεφθηκα τον Παρασχο ο οποιος δεν υποστηριζει αυτη τη θεωρία και πηρα γνωμη και απο αλλους δυο γιατρους που δεν πιστευουν αυτη τη θεωρια ουτως ή αλλως οι τιμες του εργαστηριου ειναι εως 35 μοναδες.

Να συνοψισω εχω παει σε 3 γιατρους έχω παει και στον Παυλου (απατεωνας) γνωστος ενδοκρινολογος ο οποιος μου ειπε για αντισταση ινσουλινης ενας αλλος ενδοκρινολογος ειπε ουτε καν. Επαιρνα για ενα χρονο περιπου glucophace που βοηθανε λεει στη ποιοτητα ωαριων βιταμινες D+E, εχω κανει σαλπιγγογραφια καθαρη και αυτη (περσι τον Φλεβαρη). Εχω κανει για 8-9 μηνες παρακολουθηση ωοθηλακιορηξιας με τον γυναικολογο μου και το αποτελεσμα ... τα ιδια. Η πιεση μεγαλη το αγχος μεγαλυτερο ξεκινησαν οι τσακωμοι με τον συζυγο με ολα αυτα ...δυσκολη περιοδος που μας θελει ενωμενους...δοκιμασια το λεω εγω...το σεξ εχει γινει ψυxαναγκαστικο..μοιραια .μηπως χασαμε τη μερα...να τα εχουμε καλα για να κανουμε παιδι...να ερχονται οι μερες για να αδιαθετησω και να φοβαμαι να παω τουαλετα να εχω συμπτωματα και να μου λενει οι φιλες μου καθε φορα οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια. Στη δουλεια να το παιζω οτι...εγω παιδι δε θελω ...θελω  να κανω ταξιδια...τα ιδια κια συγγενεις και φιλους και εγω μεσα μου να καιγομαι να το θελω πολυ...ναι να το θελώ και να μην ερχεται στην αρχη ελεγα ελα μωρε τον αλλο μηνα και>>??? και να που περασε 1 και μιση χρονος και τιποτα φιλοι που παντρευτηκαν μετα απο εμας να κανουνε παιδια να γεννανε να... να.... να . Παρεδωσα...κουραστηκα. Τωρα σκεφτομαι σοβαρα για εξωσωματικη...ο συζυγος λεει απο Σεπτεμβρη και οτι δεν εχουμε προσπαθησει σωστα (μερα παρα μερα) αλλα ολα αυτα εχουν γινει...μαλλον εχει αρνηση. Ανεξηγητη Υπογονιμοτητα σου λεει ο αλλος...τι ανεξηγητη δεν υπαρχει αυτο το 2019. Εξωσωματικη ναι να παριμενω τι μηπως και πολυ το λιβανιζουμε οταν κατι δε βγαινει ναι παμε παρακατω στο επομενο βημα γιατι ολο αυτο φθειρει τα παντα.

Ο αντρας μου με στηριζει και λεει και παιδι να μη κανουμε ...εγω εσενα θελω...μαζι θελω να μαστε και να ειμαστε καλα, αλλα ξερω τι θελει.  Ξερω τι θελουμε γιατι να ειναι τοσο δυσκολο τελικα??? για καποιο λογο ?? δεν ξερω μαλλον. Για καποιους τοσο ευκολο και απλο..για εμας με το ζορι, Τωρα ξαναπηρα τα στικακια απο το hometest μου εδειξε οτι ειχα ωορηξια Μ. Τεταρτη ηρθαμε σε επαφη ολες τις μερες ...και τωρα σκεφτομαι να κανω χοριακη να κανω τεστ να μη κανω τιποτα???? καθε μηνα τα ιδια οι ιδιες σκεψεις. Μακαρι να ειναι τυχερος αυτο ο ΜΑΙΟΣ, τα ειπα ολα μαζι ...σας κουρασα ...(φανταστειτε εγω που τ ζω κιολας)

ααα εχω κανει και ΑΜΗ και αυτη σουπερ !!

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!! Ελπίζω να έρθει πολύ σύντομα να έρθει το σποράκι σας!!! Να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί πιστεύεις ότι ο Παύλου είναι απατεώνας; Θα ήθελα να μ πεις τη γνώμη σου.,, και εγώ εκεί πηγαίνω... έχω λίγο καιρό βέβαια.., αλλά ο προηγούμενος ούτε τις βασικές εξετάσεις δεν μου είχε πει να κάνω .,, όποτε τον θεώρησα καλύτερο σίγουρα..,αλλά αν θέλεις πες μ και εσυ την γνώμη σου,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για το αισιοδοξο μηνυμα σου ετσι ειναι πρεπει να εχουμε πιστη και να μην απογοητευομαστε, η πραγματικοτητα βεβαια στη πραξη ειναι λιγο πιο σκληρη, αυτο κανουμε ναι παμε ταξιδια συνεχεια φευγουμε και οργανωνουμε πραγματα αλλα αυτη η εμμονη καραδοκει στη γωνια οπως εγραψα και σε αλλη απαντηση εμεις πηγαμε μεχρι και σε συμβουλο, γιατι ολο αυτο μας ταρακουνησε αλλα υπαρχει ενα αλλα που το πιστευω απο παιδι μεχρι και τωρα που θα παω 33 σε λιγους μηνες...ολα γινονται για καποιο λογο, γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι και η σχεση μας δυναμωσε και αλλο μετα απο ολο αυτο ειμαστε πολυ πιο σιγουρη ο ενας για τον αλλο, επισης το θεμα του παιδιου ασυνειδητα γινεται εμμονη και εκει που δεν το εχεις καταλαβει μηχανικα σκεφτεσαι μονο αυτο, βεβαια ειναι χαρακτηρες και χαρακτηρες ισως εγω ειμαι πιο αδυναμη απο οσο νομιζα

Ναι βεβαια σε καταλαβαίνω πολυ κ οχι δεν ειπσαι αδυναμη σε καμια περίπτωση.. 18 μήνες ειναι ενα διάστημα αλλα οχι μεγαλο. Πολλα κοριτσια προσπαθουν πολυ περισσότερο κ τελικα τα κατάφεραν.. τον νεο σ γιατρο δεν τον ξέρω.. αλλα να εχεις καποιον κοντα σ να το εμπιστεύσαι περισσότερο ας πούμε.. συνέχισε στοχευμενα και θα ερθει.. αλήθεια θα δεις! Κ Εγω υπαρχουν μηνες που τρελαίνομαι κ με τον αντρα μ ειμαστε 9 χρονια μαζι κ βλεπω γυρω μου να μενω εγκυες που εχουν σχεση χρονο μπορει κ μήνες! Κ λεω μα ειναι δυνατον; Αλλα θα ερθει οταν θα ειμαστε εμεις ετοιμες να το δεχτούμε χωρις αγχη κ ανασφάλειες! Εκει εχω καταλήξει! Ετσι κ εγω εκλεισα μια Μαλδίβες  για τον Ιούλιο να το ρίξω εξω? εισαι μικρή μην αγχώνεσαι... ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα, οντως παρόμοια ιστορια βεβαια εγω παω στα 33 και ολο αυτο ειναι καπως αγχωτικο εχω αρχισει και μετραω ποσο θα ηταν ποσα θα ειμαι ποσο.... σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα να ερθει το επιθυμητο αποτελεσμα. Δεν ειμαι κατα της εξωσωματικης ισα ισα που λενε οτι διαλεγουν και τα πιο γερα και τα πιο δυνατα, σε ποιο κεντρο πηγατε? το κοστος ειναι 3.000? οπως έχω ακουσει? επισης ποσε φορες πρεπει να πας?

εγω λεω απο εβδομαδα να παμε να κανουμε μια πρωτη κουβεντα με τον γιατρο

σε ευχαριστω, 

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Κ γω 32 είμαι!!!Μια χαρά ηλικία έχουμε!!!Ναι 3100 μας βγήκανε όλα!!Για τα φάρμακα πέρασα επιτροπή κ ήταν δωρεεάν!!Είμαι στο Ιασώ!!Είμαι ευχαριστημένη πολύ!!Υπερήχους έκανα στην πόλη μου περίπου 3 φορές!!Αθήνα πήγα 2 μια για την ωοληψία κ μια για την μεταφορά!!

Εχουν μείνει πάρα πολλά κορίτσια εγκυούλες κ πριν την εξωσωματική!!Ποτέ μην λες ποτέ!!Συζητήστε με τον γιατρό ότι πιστεύεις ότι θες να μάθεις!!Ουτως ή άλλως η διαδικασία μπορεί να πάρει απο 3 μήνες έως 6 μ'ηνες!!!Χαρτιά για την επιτροπή,ραντεβού στην αρχή για συζήτηση κτλπ!!

Να σου ευχηθώ να μείνεις σύντομα εγκυούλα γτ εννοείτε υπάρχουν πιθανότητες και ότι κ απόφαση να πάρετε θα είναι για το καλό σας κ γι αυτό που σας κάνει εσάσ να νιώθετε πιο καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Κ γω 32 είμαι!!!Μια χαρά ηλικία έχουμε!!!Ναι 3100 μας βγήκανε όλα!!Για τα φάρμακα πέρασα επιτροπή κ ήταν δωρεεάν!!Είμαι στο Ιασώ!!Είμαι ευχαριστημένη πολύ!!Υπερήχους έκανα στην πόλη μου περίπου 3 φορές!!Αθήνα πήγα 2 μια για την ωοληψία κ μια για την μεταφορά!!

Εχουν μείνει πάρα πολλά κορίτσια εγκυούλες κ πριν την εξωσωματική!!Ποτέ μην λες ποτέ!!Συζητήστε με τον γιατρό ότι πιστεύεις ότι θες να μάθεις!!Ουτως ή άλλως η διαδικασία μπορεί να πάρει απο 3 μήνες έως 6 μ'ηνες!!!Χαρτιά για την επιτροπή,ραντεβού στην αρχή για συζήτηση κτλπ!!

Να σου ευχηθώ να μείνεις σύντομα εγκυούλα γτ εννοείτε υπάρχουν πιθανότητες και ότι κ απόφαση να πάρετε θα είναι για το καλό σας κ γι αυτό που σας κάνει εσάσ να νιώθετε πιο καλά!!

Τι κανεις marillia;;Πως πηγε η εξωσωματικη;;Τα εχω ψιλιχασει γιατι δεν μπαινω πολυ συχνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τι κανεις marillia;;Πως πηγε η εξωσωματικη;;Τα εχω ψιλιχασει γιατι δεν μπαινω πολυ συχνα...

Πως είσαι κορίτσι μου?Σε 10 μερούλες περίπου πάω για την μεταφορά 2 εμβρύων!!Είμαι πολύ χαρούμενη!!Είναι κ η πρώτη φορά λογικό ελπίζω να παραμείνει η χαρά μου χαχχχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου?Σε 10 μερούλες περίπου πάω για την μεταφορά 2 εμβρύων!!Είμαι πολύ χαρούμενη!!Είναι κ η πρώτη φορά λογικό ελπίζω να παραμείνει η χαρά μου χαχχχα!!!

Στο ευχομαι απο καρδιας!Αφου μπηκε στο δρόμο και τα έβαλες όλα στη σειρά τους ,ειναι λογικό να  είσαι χαρούμενη.Ετσι αισιοδοξη να εισαι μεχρι να μας ανακοινωσεις μια ωραιότατη χοριακη!Εγω παιδεύομαι ακομα...Τιποτα δεν εχει μπει σε σειρα και παω απο χειρουργείο σε χειρουργειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Στο ευχομαι απο καρδιας!Αφου μπηκε στο δρόμο και τα έβαλες όλα στη σειρά τους ,ειναι λογικό να  είσαι χαρούμενη.Ετσι αισιοδοξη να εισαι μεχρι να μας ανακοινωσεις μια ωραιότατη χοριακη!Εγω παιδεύομαι ακομα...Τιποτα δεν εχει μπει σε σειρα και παω απο χειρουργείο σε χειρουργειο...

Ναι πάω με αισιοδοξία(εννοείτε κρατάω κ μια πατινί) αλλά οφείλω στον εαυτό μου να σκεφτώ θετικά!!Γτ κορίτσι μου ξαναέκανεσ κι άλλο χειρουργείο?Πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι πάω με αισιοδοξία(εννοείτε κρατάω κ μια πατινί) αλλά οφείλω στον εαυτό μου να σκεφτώ θετικά!!Γτ κορίτσι μου ξαναέκανεσ κι άλλο χειρουργείο?Πως είσαι?

Εκανα ενα για να αφαιρέσουμε τον πολύποδα κι βρήκαμε οτι εχω διαφραγματικη μήτρα.Τωρα μολις τελειωσω απο περίοδο θα μπω για νεο χειρουργείο για αποκατάσταση...Τι να πω...Το ενα λύνουμε το αλλο εμφανίζεται.Εχω να ασχοληθώ περίπου 2 μήνες με το θέμα παιδί.Με τρέχουν τα διάφορα ιατρικα΄...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εκανα ενα για να αφαιρέσουμε τον πολύποδα κι βρήκαμε οτι εχω διαφραγματικη μήτρα.Τωρα μολις τελειωσω απο περίοδο θα μπω για νεο χειρουργείο για αποκατάσταση...Τι να πω...Το ενα λύνουμε το αλλο εμφανίζεται.Εχω να ασχοληθώ περίπου 2 μήνες με το θέμα παιδί.Με τρέχουν τα διάφορα ιατρικα΄...

Εύχομαι με το καλό να το κάνεις!!!Μπορεί να εμπόδιζε κ αυτό την σύλληψη κ μετά να ρθει το μωράκι!!!Δύσκολο πράγμα τα χειρουργεία!!Δύναμη σου εύχομαι κ όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εκανα ενα για να αφαιρέσουμε τον πολύποδα κι βρήκαμε οτι εχω διαφραγματικη μήτρα.Τωρα μολις τελειωσω απο περίοδο θα μπω για νεο χειρουργείο για αποκατάσταση...Τι να πω...Το ενα λύνουμε το αλλο εμφανίζεται.Εχω να ασχοληθώ περίπου 2 μήνες με το θέμα παιδί.Με τρέχουν τα διάφορα ιατρικα΄...

Ασεεε .Παλευω να παρω και κατι βιταμινες ,τις fertilimax ,για ενίσχυση ωαρίων τρομάρα μου και δεν μπορω με τιποτα να τις καταπιω.Τιε έκοψα και παλι τα ιδια. Κοντεψα να πνιγω 2-3 φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Εύχομαι με το καλό να το κάνεις!!!Μπορεί να εμπόδιζε κ αυτό την σύλληψη κ μετά να ρθει το μωράκι!!!Δύσκολο πράγμα τα χειρουργεία!!Δύναμη σου εύχομαι κ όλα θα πάνε καλά!!!

Σ ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Καλα αποτελεσματα να εχεις και να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!Τι ςευχές μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ασεεε .Παλευω να παρω και κατι βιταμινες ,τις fertilimax ,για ενίσχυση ωαρίων τρομάρα μου και δεν μπορω με τιποτα να τις καταπιω.Τιε έκοψα και παλι τα ιδια. Κοντεψα να πνιγω 2-3 φορες.

Πραγματικά κ αυτοί γτ τις κάνουν τόσο μεγάλες!!!Κ γω κόβω ένα χάπι για να πίνω την μισή δόση κ φοβάμαι καμιά φορά μην τραυματιστώ γτ έτσι όπως τα κόβω είναι λίγο αιχμηρό στην ακρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πραγματικά κ αυτοί γτ τις κάνουν τόσο μεγάλες!!!Κ γω κόβω ένα χάπι για να πίνω την μισή δόση κ φοβάμαι καμιά φορά μην τραυματιστώ γτ έτσι όπως τα κόβω είναι λίγο αιχμηρό στην ακρη!!

Ακομα ειμαι δακρυσμενη απο την προσπαθεια πριν λίγο..Τι είναι αυτο το πραγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ακομα ειμαι δακρυσμενη απο την προσπαθεια πριν λίγο..Τι είναι αυτο το πραγμα...

Δυστυχώς δν υπάρχει κ σιρόπι για τις βιταμίνες!!Τι καιρό έχετε?Εμείς πολύ μουντό πάλι!!Αμαν πότε θα φτιάξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Δυστυχώς δν υπάρχει κ σιρόπι για τις βιταμίνες!!Τι καιρό έχετε?Εμείς πολύ μουντό πάλι!!Αμαν πότε θα φτιάξει!!

Ναι..Κι εδω τα ιδια.Με χαλαει πολυ.Εχω ανοιξει ολες τις κουρτίνες να μπει λιγο φως..Μαλλον για βροχη μας το παει..Εκει που ηταν η Πρωτομαγιά ωραιότατη ,να σου η βροχή.Και παλι τα ιδια μας βλέπω...Λεω να φτιαξω ενα ακομα καφεδακι και να κανω καμμια δουλιτσα..Δευτερα παλι ανοίγουμε και θα εχω αλλα τρεξιματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mia ? είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!! Ελπίζω να έρθει πολύ σύντομα να έρθει το σποράκι σας!!! Να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί πιστεύεις ότι ο Παύλου είναι απατεώνας; Θα ήθελα να μ πεις τη γνώμη σου.,, και εγώ εκεί πηγαίνω... έχω λίγο καιρό βέβαια.., αλλά ο προηγούμενος ούτε τις βασικές εξετάσεις δεν μου είχε πει να κάνω .,, όποτε τον θεώρησα καλύτερο σίγουρα..,αλλά αν θέλεις πες μ και εσυ την γνώμη σου,, 

Καλημέρα και χρόνια πολλά, λοιπόν εγώ πήγα το καλοκαίρι είχα σκεφτεί να πάω σε έναν Ενδοκρινολογο (τα 150 ευρώ που έδωσα τα παραβλέπω υπερτιμημένος) άρχισε λοιπόν μα βλέπει όλες τις εξετάσεις διάβασε τη σαλπιγγογραφια(που δεν είναι δική του δουλειά) και λέει αααα βουλωμενη σάλπιγγα (να διευκρινίσω ότι έχω ρωτήσει άλλους 3 γυναικολόγος Ψαθά,Παρασχο και τον δικό μου) και έναν Ακτινολογο συν άλλον έναν γιατρό μια φίλης και όλοι είπαν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μετά μας δημιούργησε ένα φόβο τύπου πόσο καιρό προσπαθείτε?? τότε ήταν 11 μήνες και λέει υπάρχει πρόβλημα όταν είσαι πάνω από 30 μετα τους 6 μήνες προσπαθειών  θεώρησε υπογονιμος (που αυτό δεν αναφέρετε σε κανένα πρωτόκολλο). Στη συνέχεια έβγαλε όλους τους γιατρούς άσχετους και σε παραπέμπει μόνο σε δικούς του (ειναι κυκλος) εξετάσεις σου λέει μόνο στη βιοϊατρική και σε συγκεκριμένα κέντρα από εκεί τα παίρνει. Ένα σωρό εξετάσεις άσκοπες. Διέγνωσε αντίσταση ινσουλίνης και τάση για διαβήτη, μου έδωσε τα glucophace που οκ τα παίρνω ακόμα γιατί μόνο καλό κάνουν στον κύκλο και στα ωάρια. Εκ των υστέρων διαπίστωσα πως όποια γνωστή μου έχει πάει εκεί της λέει το ίδιο πράγμα αντίσταση ινσουλίνης πόσο τυχαίο δηλαδή??? Ψυχρό δολοφόνο τον αποκαλώ εγώ σε κάνει και απογοητεύεσαι και να εξαρτάται από αυτόν πολύ πιστεύω ότι μετά από αυτόν απογοητεύτηκαμε πάρα πολύ. Πάνω από όλα ο γιατρός πρέπει να είναι και άνθρωπος τώρα πάω στη Κιαπεκου άριστη γιατρός συννενοησημη και αναλυτική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Κ γω 32 είμαι!!!Μια χαρά ηλικία έχουμε!!!Ναι 3100 μας βγήκανε όλα!!Για τα φάρμακα πέρασα επιτροπή κ ήταν δωρεεάν!!Είμαι στο Ιασώ!!Είμαι ευχαριστημένη πολύ!!Υπερήχους έκανα στην πόλη μου περίπου 3 φορές!!Αθήνα πήγα 2 μια για την ωοληψία κ μια για την μεταφορά!!

Εχουν μείνει πάρα πολλά κορίτσια εγκυούλες κ πριν την εξωσωματική!!Ποτέ μην λες ποτέ!!Συζητήστε με τον γιατρό ότι πιστεύεις ότι θες να μάθεις!!Ουτως ή άλλως η διαδικασία μπορεί να πάρει απο 3 μήνες έως 6 μ'ηνες!!!Χαρτιά για την επιτροπή,ραντεβού στην αρχή για συζήτηση κτλπ!!

Να σου ευχηθώ να μείνεις σύντομα εγκυούλα γτ εννοείτε υπάρχουν πιθανότητες και ότι κ απόφαση να πάρετε θα είναι για το καλό σας κ γι αυτό που σας κάνει εσάσ να νιώθετε πιο καλά!!

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου, ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην το Ιασω ειναι απο τα καλυτερα κεντρα, εγω ελεγα να παω τωρα την αλλη εβδομαδα για μια πρωτη κουβεντα με τον γυναικολογο μου ο οποιος γνωριζει και συνεργαζονταν με τον Πάντο και να το προχωρουσα σε εξωσωματικη τον Ιουνιο, ειμαι και ανυπομονη γενικα {αντρα θελω τωρα τον εθελω) ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας ειλικρινα και πιστευω πολυ οτι οσες ταλαιπωρηθηκαμε και λιγο θα ειμαστε και ενα κλικ πιο συνειδητοποιημενες ολα για καλο γινονται και ολα για καποιο λογο!!! ευχομαι να ακουσεις συντομα καλα νεα !!!! Επισης το πως δεν εχει σημασια οπως γενναει και οτι αισθανεται μια γυναικα που συλαμβανει με τον κλασικο τροπο ετσι και με εξωσωματικη.

Τι χαπια ειναι αυτα??? ειναι πολλα? ειναι σαν την κλομιφαινη σε πιο βαρια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου, ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην το Ιασω ειναι απο τα καλυτερα κεντρα, εγω ελεγα να παω τωρα την αλλη εβδομαδα για μια πρωτη κουβεντα με τον γυναικολογο μου ο οποιος γνωριζει και συνεργαζονταν με τον Πάντο και να το προχωρουσα σε εξωσωματικη τον Ιουνιο, ειμαι και ανυπομονη γενικα {αντρα θελω τωρα τον εθελω) ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας ειλικρινα και πιστευω πολυ οτι οσες ταλαιπωρηθηκαμε και λιγο θα ειμαστε και ενα κλικ πιο συνειδητοποιημενες ολα για καλο γινονται και ολα για καποιο λογο!!! ευχομαι να ακουσεις συντομα καλα νεα !!!! Επισης το πως δεν εχει σημασια οπως γενναει και οτι αισθανεται μια γυναικα που συλαμβανει με τον κλασικο τροπο ετσι και με εξωσωματικη.

Τι χαπια ειναι αυτα??? ειναι πολλα? ειναι σαν την κλομιφαινη σε πιο βαρια???

Για την διεργεση ωοθηκων δινουν ενεσεις!πολυ καλυτερα απ την κλομιφαινη!τωρα που κανω την μεταφορα(αφησα εναν κυκλο να ητεμησει το σωμα μου γτ ειχα αρκετα ωαρια) πινω σαλοσπιρ κορτιζονη βιτσμινες γκλουκο κ κατι χαπακια για το ενδομητριο)!πολυ καλος ο παντος που λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Για την διεργεση ωοθηκων δινουν ενεσεις!πολυ καλυτερα απ την κλομιφαινη!τωρα που κανω την μεταφορα(αφησα εναν κυκλο να ητεμησει το σωμα μου γτ ειχα αρκετα ωαρια) πινω σαλοσπιρ κορτιζονη βιτσμινες γκλουκο κ κατι χαπακια για το ενδομητριο)!πολυ καλος ο παντος που λες!

οταν λες μεταφορά εννοεις να παρουν τα ωαρια να τα βαλουν καταψυξη? επισης επιτροπη απο που περνας και με ποιο τροπο ? δεν πρεπει να εχεις καποιο προβλημα για να τα εγκρινουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Για την διεργεση ωοθηκων δινουν ενεσεις!πολυ καλυτερα απ την κλομιφαινη!τωρα που κανω την μεταφορα(αφησα εναν κυκλο να ητεμησει το σωμα μου γτ ειχα αρκετα ωαρια) πινω σαλοσπιρ κορτιζονη βιτσμινες γκλουκο κ κατι χαπακια για το ενδομητριο)!πολυ καλος ο παντος που λες!

Καλημέρα! Θα ήθελα να σε ρωτήσω εσυ στον Πάντο πας; Για εξωσωματική; Σκεφτομαι πως αν δεν καταφερω φυσικα θα καταφυγω κ εγω σε εξωσωματικη κ σκεφτομαι τον παντο.. για πες μας την εμπειρία σου αν θες.. ευχαριστω παρα πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

οταν λες μεταφορά εννοεις να παρουν τα ωαρια να τα βαλουν καταψυξη? επισης επιτροπη απο που περνας και με ποιο τροπο ? δεν πρεπει να εχεις καποιο προβλημα για να τα εγκρινουν?

Μεταφορα ειναι για τα εμβρυακια!σου περνουν με μεθη τα ωαρια τα γονιμοποιουν με το σπερμα!μετα σε τρεις η πεντε μερες στα βαζουν!εγω επειδη ειχα πολλα ωαρια αφησαμε εναν κυκλο κ θα τα βαλω τωρα!επιτροπη περασα στη λαρισα!μου κλεισαν ραντεβου σε δυο μηνες!αθηνα μπορει να κανουν λιγο λιγοτερο δν ξερω σιγουρα!μαζευεις τα χαρτια κ ο γιατρος βαζει σωστη αιτιολογια ωστε να μην κοβει η επιτροπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα! Θα ήθελα να σε ρωτήσω εσυ στον Πάντο πας; Για εξωσωματική; Σκεφτομαι πως αν δεν καταφερω φυσικα θα καταφυγω κ εγω σε εξωσωματικη κ σκεφτομαι τον παντο.. για πες μας την εμπειρία σου αν θες.. ευχαριστω παρα πολυ?

Εγω πηγσινω στον παναγιωτη πολυζο!ειναι στην ομαδα του ιασω που καναν τωρα την μεθοδο με την μητρικη ατρακτο!για παντο κ μηστρομηνα επισης ακουγονται πολυ καλα λογια!επισης για νσ βρεις τον παντο τον ιδιο ειναι δυσκολο κ ισως παραπανω χρηματα οι επισκεψεις!εχει ομως στην κλινικη του συνεργατες αξιολογους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγω πηγσινω στον παναγιωτη πολυζο!ειναι στην ομαδα του ιασω που καναν τωρα την μεθοδο με την μητρικη ατρακτο!για παντο κ μηστρομηνα επισης ακουγονται πολυ καλα λογια!επισης για νσ βρεις τον παντο τον ιδιο ειναι δυσκολο κ ισως παραπανω χρηματα οι επισκεψεις!εχει ομως στην κλινικη του συνεργατες αξιολογους

Σ’ευχαριστώ παρα πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...