Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσι μου! Ναι ποτε ετσι ποτε αλλιως! Ειχα παει για εναν ελενχο στο χρονο δηλαδη υπερυχο κ παπ. Μ ειπε ο γιατρος τοτε οτι υπαρχει μια κυστη η οποια ειναι ενδομητριωση και μπορει να χρειαστει αφαιρεσει κ να παω για εξωσωματικη! Ακουστηκαν στο μυαλο μτοσο αποτομα! Κ διαβαζα και τα συμπτωμα της ενδομητριωσεης κ δεν μ κολλουσαν! Ωσπου αλλαξα γιατρο πηγα σε εναν αλλο κ μ ελεγε οτι ειναι μια απλη κυστη π δεν χρειαζεται να την πειραξω οτι προσπαθουμε κ ολα καλα! Περασαν αλλη 8 μηνες χωρις αποτελεσμα! Κ ξανα αλλαξα γιατρο! Ο οποιος μ ειπε ότι δεν χρειάζεται να εχεις τα συμπτώματα που γραφουν κ πτι οντως εχω κυστη ενδομητρίωσης! Προσπαθησαμε 3 μηνες με σερπαφαρ χωρις αποτέλεσμα κ ετσι μπηκα για χειρουργείο! Στην βιοψια της κυστης επιβαιβεωθηκε η ενδομητριωση κ γενικα η κατασταση στην κοιλιακη χωρα απο τι μ ειπε ο γιατρος χαλια! Πλεον εχουν καθαρισει τα παντα ανοιχτες σάλπιγγες με την μια να κραταει υγρο οπως ειδαν κ το ειδα κ εγω στο βιντεο π μ εδωσαν! Απο τον Νοέμβριο π χειρουργηθηκα προσπαθουμε ακομα χωρις αποτελεσμα! 

 Καλώς όρισες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσι μου! Ναι ποτε ετσι ποτε αλλιως! Ειχα παει για εναν ελενχο στο χρονο δηλαδη υπερυχο κ παπ. Μ ειπε ο γιατρος τοτε οτι υπαρχει μια κυστη η οποια ειναι ενδομητριωση και μπορει να χρειαστει αφαιρεσει κ να παω για εξωσωματικη! Ακουστηκαν στο μυαλο μτοσο αποτομα! Κ διαβαζα και τα συμπτωμα της ενδομητριωσεης κ δεν μ κολλουσαν! Ωσπου αλλαξα γιατρο πηγα σε εναν αλλο κ μ ελεγε οτι ειναι μια απλη κυστη π δεν χρειαζεται να την πειραξω οτι προσπαθουμε κ ολα καλα! Περασαν αλλη 8 μηνες χωρις αποτελεσμα! Κ ξανα αλλαξα γιατρο! Ο οποιος μ ειπε ότι δεν χρειάζεται να εχεις τα συμπτώματα που γραφουν κ πτι οντως εχω κυστη ενδομητρίωσης! Προσπαθησαμε 3 μηνες με σερπαφαρ χωρις αποτέλεσμα κ ετσι μπηκα για χειρουργείο! Στην βιοψια της κυστης επιβαιβεωθηκε η ενδομητριωση κ γενικα η κατασταση στην κοιλιακη χωρα απο τι μ ειπε ο γιατρος χαλια! Πλεον εχουν καθαρισει τα παντα ανοιχτες σάλπιγγες με την μια να κραταει υγρο οπως ειδαν κ το ειδα κ εγω στο βιντεο π μ εδωσαν! Απο τον Νοέμβριο π χειρουργηθηκα προσπαθουμε ακομα χωρις αποτελεσμα! 

Γεια σου κ από εμένα . Πράγματι δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα εγώ δεν είχα καθολου.. όπως είπες κ εσύ είδε την κύστη ο γιατρός μου σ εναν υπέρηχο κ αφαιρέθηκε λαμπαροσκοπικα πριν 20 μέρες .. αυτό που Μ κάνει εντύπωση είναι πως σου είπε για εξωσωματική. Δεν είναι απαραίτητο να κάνει μια κοπέλα εξωσωματική αν έχει ενδομητριωση... Δεν είναι κανόνας δλδ.. πολλές συλλαμβανουν κ φυσιολογικα.. εμένα δεν με το ενεφερε καν σαν ιδέα. Μ είπε τώρα ξεκινάς.. μείνε έγγυος..κ αφού άφησα αυτό το μήνα να αναρρωσω τον επόμενο ξεκιναμε πρώτα ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσι μου! Ναι ποτε ετσι ποτε αλλιως! Ειχα παει για εναν ελενχο στο χρονο δηλαδη υπερυχο κ παπ. Μ ειπε ο γιατρος τοτε οτι υπαρχει μια κυστη η οποια ειναι ενδομητριωση και μπορει να χρειαστει αφαιρεσει κ να παω για εξωσωματικη! Ακουστηκαν στο μυαλο μτοσο αποτομα! Κ διαβαζα και τα συμπτωμα της ενδομητριωσεης κ δεν μ κολλουσαν! Ωσπου αλλαξα γιατρο πηγα σε εναν αλλο κ μ ελεγε οτι ειναι μια απλη κυστη π δεν χρειαζεται να την πειραξω οτι προσπαθουμε κ ολα καλα! Περασαν αλλη 8 μηνες χωρις αποτελεσμα! Κ ξανα αλλαξα γιατρο! Ο οποιος μ ειπε ότι δεν χρειάζεται να εχεις τα συμπτώματα που γραφουν κ πτι οντως εχω κυστη ενδομητρίωσης! Προσπαθησαμε 3 μηνες με σερπαφαρ χωρις αποτέλεσμα κ ετσι μπηκα για χειρουργείο! Στην βιοψια της κυστης επιβαιβεωθηκε η ενδομητριωση κ γενικα η κατασταση στην κοιλιακη χωρα απο τι μ ειπε ο γιατρος χαλια! Πλεον εχουν καθαρισει τα παντα ανοιχτες σάλπιγγες με την μια να κραταει υγρο οπως ειδαν κ το ειδα κ εγω στο βιντεο π μ εδωσαν! Απο τον Νοέμβριο π χειρουργηθηκα προσπαθουμε ακομα χωρις αποτελεσμα! 

Α εχεις ταλαιπωρηθει βρε κοριτσι μου...κ ποσοι γιατροι πια? Αυτο που αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος μπορει να με τρελανει πραγματικα! Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να εχεις το θετικο αποτελεσμα κοριτσι μου! Στο ευχομαι απο καρδιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σου κ από εμένα . Πράγματι δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα εγώ δεν είχα καθολου.. όπως είπες κ εσύ είδε την κύστη ο γιατρός μου σ εναν υπέρηχο κ αφαιρέθηκε λαμπαροσκοπικα πριν 20 μέρες .. αυτό που Μ κάνει εντύπωση είναι πως σου είπε για εξωσωματική. Δεν είναι απαραίτητο να κάνει μια κοπέλα εξωσωματική αν έχει ενδομητριωση... Δεν είναι κανόνας δλδ.. πολλές συλλαμβανουν κ φυσιολογικα.. εμένα δεν με το ενεφερε καν σαν ιδέα. Μ είπε τώρα ξεκινάς.. μείνε έγγυος..κ αφού άφησα αυτό το μήνα να αναρρωσω τον επόμενο ξεκιναμε πρώτα ο Θεός.

Και εμενα αυτο μ εκανε εντυπωση κ πηγα αλλου γιατι απο την πεωτη φορα μου ειπε αυτα τα πραγματα χωρις να το παλεψουμε με αλλους τροπους! Μετα το ακρως αντίθετο κ τωρα εχω τον γιατρο μ π πραγματικα μ βγαζει κατι θετικο μπορει να εχουν αππτυχει τοση κυκλοι αλλα πιστευω πολυ σρ εκεινον κ βλεπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου τώρα αυτό πήγαινα να γράψω. ..το πρώτο σκέλος όμως μόνο. ... δλδ το ότι διαβάζω για τόσες εξετάσεις κ πελαγώνω....οκ εγω θυρεοειδή δεν έχω ούτε θέμα με το ζάχαρο,   την άτιμη την D όμως δεν την ήξερα και διαβάζοντας τα σκέφτομαι όλες οι γυναίκες ανά τον κόσμο που συλλαμβανουν έχουν όλες τις τιμές τους τέλειες? Έχουν ιδανικό βάρος?  Κάνουν σωστή διατροφή? Ειλικρινά δεν νομίζω. Πόσες ναρκομανεις, αλκοολικες κλπ ακούμε κάθε λίγο και λιγάκι να γεννάνε κ να τα παρατάνε. ...μη μου πείτε ότι οι δικές τους τιμές ήταν άψογες. ..

απλά έχουμε φτάσει να διυλιζουμε τον κωνωπα,να θέλουμε όλες τις εξετασεις άριστες μήπως έρθει το πολυποθητο.Διορθωνουμε κάτι κ τσουπ εμφανίζεται κάτι αλλο.Δεν ξέρω πραγματικά ίσως είναι μόνο θέμα τύχης η σύλληψη τελικά. 

Όσο ψάχνεις τόσο βρίσκεις ποτέ δεν θα είναι τέλεια πάντα κάτι θα υπάρχει...  συμφωνώ με όλα που είπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nancaki88 είπε:

Α εχεις ταλαιπωρηθει βρε κοριτσι μου...κ ποσοι γιατροι πια? Αυτο που αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος μπορει να με τρελανει πραγματικα! Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να εχεις το θετικο αποτελεσμα κοριτσι μου! Στο ευχομαι απο καρδιας!!!

Ναι ασε αν κ μπροστα σε αλλες γυναικες δεν ειναι τιποτα! Αλλα οταν οπως λες ακους αλλα απο τον εναν πελαγωνεις μετα ο αλλος με καθισιχαζε μ εδωσε βιταμινες ενα χρονο επαιρνα inofert k inofert plus! Και μετα βρηκα τον γιατρο αυτο μ εκοψε τα παντα μ ειπε μονο filicine κ ολα αυτα π ειπα πριν! Και υπομονη κ δυναμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην Χάνεις την πίστη σου ! Καλά κανεις κ το ψάχνεις κ με τους γιατρούς . Εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι 

 

εχω άλλαξει 4 γιατρούς ... Η πρώτη πριν μείνω έγκυος γιατί ήθελε να μ αφαίρεση την σάλπιγγα χωρίς να κάνω Καν σαλπιγγογραφια κ 2 γιατρούς στις 2 παλινδρομεί κυήσεις . Τώρα με νέο γιατρό ....ελπιζω να πάει καλά το σποράκι μ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Δεν ξέρω πόσο έχει στην Ελλάδα.εγω παίρνω το ένα πακέτο με 10 ΤΕΜ 20, ευρώ.

Κι δω 10 τμχ έχει αλλά 25€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nanouka1 σε ευχαριστω παρα πολυ! Το εύχομαι σε ολες τις γυναικες! Κ σε εσενα να πανε ολα καλα! Ευχομακ να μην μ βγει σε λαθος αλλα τον εμπιστεύομαι πολυ αυτον που εχω τωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου τώρα αυτό πήγαινα να γράψω. ..το πρώτο σκέλος όμως μόνο. ... δλδ το ότι διαβάζω για τόσες εξετάσεις κ πελαγώνω....οκ εγω θυρεοειδή δεν έχω ούτε θέμα με το ζάχαρο,   την άτιμη την D όμως δεν την ήξερα και διαβάζοντας τα σκέφτομαι όλες οι γυναίκες ανά τον κόσμο που συλλαμβανουν έχουν όλες τις τιμές τους τέλειες? Έχουν ιδανικό βάρος?  Κάνουν σωστή διατροφή? Ειλικρινά δεν νομίζω. Πόσες ναρκομανεις, αλκοολικες κλπ ακούμε κάθε λίγο και λιγάκι να γεννάνε κ να τα παρατάνε. ...μη μου πείτε ότι οι δικές τους τιμές ήταν άψογες. ..

απλά έχουμε φτάσει να διυλιζουμε τον κωνωπα,να θέλουμε όλες τις εξετασεις άριστες μήπως έρθει το πολυποθητο.Διορθωνουμε κάτι κ τσουπ εμφανίζεται κάτι αλλο.Δεν ξέρω πραγματικά ίσως είναι μόνο θέμα τύχης η σύλληψη τελικά. 

Κοίτα σίγουρα υπάρχουν τα τυχερά, ομως συνήθως αυτές που λες μένουν κατα λάθος επειδή δεν γνωρίζουν ή δεν έχουν δυνατότητα για προφυλάξεις κ δεν τους συμβαίνει στα 37... κατι κοριτσάκια 20-25 είναι συνήθως χωρίς στον ήλιο μοίρα... αν ήμασταν 25 ουτε εμεις θα έπρεπε να τα έχουμε όλα τέλεια! Τώρα ολοι οι γιατροί μας κοιτάνε λες κ είμαστε μελοθανατες μόνο επειδή βλέπουν την ηλικία! Δεν ξέρω, φταίω σίγουρα αλλα ρε σεις 36 ξεκινησα οχι 46 δεν ειναι κ αυτοί λιγο υπερβολικοί; Τελοσπαντων βαρέθηκα όπως είπα... παω να δω τι θα μαγειρέψω να κάνουμε κ καμια δουλειά :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo ξέρεις ποσό σπαστικό ειναι να λένε ελα μωρε εισαι μικρή; 

Στα 28 έμεινα πρώτη φορά έγκυος ....κ σε λίγο καιρό 30 κ ΔΕΝ τα εχω καταφέρει ... 

Αν ήμουν 5 χρόνια μεγαλύτερη τι θα λέγαν ; 

Ειναι μεγάλη βλακεία η ηλικία .... Πλέον μέχρι τα 40 λογικό να κανεις παιδάκι !!! Έχουν αλλάξει οι εποχές 

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

@Tokyo ξέρεις ποσό σπαστικό ειναι να λένε ελα μωρε εισαι μικρή; 

Στα 28 έμεινα πρώτη φορά έγκυος ....κ σε λίγο καιρό 30 κ ΔΕΝ τα εχω καταφέρει ... 

Αν ήμουν 5 χρόνια μεγαλύτερη τι θα λέγαν ; 

Ειναι μεγάλη βλακεία η ηλικία .... Πλέον μέχρι τα 40 λογικό να κανεις παιδάκι !!! Έχουν αλλάξει οι εποχές 

Εχεις δίκιο αλλα ειλικρινά με εχουν κουράσει με αυτη την αντιμετώπιση... εσυ αν κατάλαβα καλά έχεις δλδ ένα παιδάκι; συγνωμη αλλα είμαστε πολλές κ εχω χασει λιγο το ιστορικό της καθεμιας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo δεν εχω ...  

Εχω 2 παλινδρομες 1 βιοχημική κ παρά πολλά εξετάσεις .... 

Κ ένα σποράκι που με αγχώνει να πάει καλά μιας κ δεν διπλασιάζεται η χοριακη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

@Tokyo δεν εχω ...  

Εχω 2 παλινδρομες 1 βιοχημική κ παρά πολλά εξετάσεις .... 

Κ ένα σποράκι που με αγχώνει να πάει καλά μιας κ δεν διπλασιάζεται η χοριακη !!!!

Σου εύχομαι αυτή η φορά να ειναι η τυχερή! Πραγματικά αυτό που περνάς ειναι δυσκολότερο... εύχομαι ομως να πάνε ολα καλά απο εδω κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

@Tokyo δεν εχω ...  

Εχω 2 παλινδρομες 1 βιοχημική κ παρά πολλά εξετάσεις .... 

Κ ένα σποράκι που με αγχώνει να πάει καλά μιας κ δεν διπλασιάζεται η χοριακη !!!!

Σου ευχομαι την καλυτερη εξελιξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

@Tokyo @Κύνθια σας ευχαριστώ !!! 

Μακαρι, φοβάμαι πολυ ! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα γλυκιά μου. θα δεις θα είναι μια χαρά το σποράκι σας. τώρα θα ξανα κάνεις χοριακή? να μας ενημερώνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak απλα ήθελα να πω οτι ουτε εγω είχα θεμα με το ζάχαρο, κ αυτο κ κατι αλλες (γλυκοζιλιομενη ή καπως ετσι κλπ) ολα τελεια... μονο με την καμπύλη φάνηκε... οπως λες μπορεί κ παλι τπτ να μη γίνει, αλλα τελοσπαντων λογω ηλικιας ας τα δούμε ολα πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nanouka1 Θα είναι μια χαρά το νινι σας! Το αξίζετε& σας το χρωστάει! Σου εύχομαι ολόψυχα ολα τα καλά κ να ερθει ενα υγιέστατο μωρακι στη ζωή σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nanouka1 είπε:

@Tokyo δεν εχω ...  

Εχω 2 παλινδρομες 1 βιοχημική κ παρά πολλά εξετάσεις .... 

Κ ένα σποράκι που με αγχώνει να πάει καλά μιας κ δεν διπλασιάζεται η χοριακη !!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Ginaak απλα ήθελα να πω οτι ουτε εγω είχα θεμα με το ζάχαρο, κ αυτο κ κατι αλλες (γλυκοζιλιομενη ή καπως ετσι κλπ) ολα τελεια... μονο με την καμπύλη φάνηκε... οπως λες μπορεί κ παλι τπτ να μη γίνει, αλλα τελοσπαντων λογω ηλικιας ας τα δούμε ολα πια...

Δεν είπα ότι μπορει να μη γίνει τπτ μην το παίρνεις στραβά  απλά είναι τόσα τα θέματα τόσες οι εξετάσεις. ...κι εγώ είμαι ακόμη στην αρχή κ πελαγώνω.

Στο ανοητο μυαλό μου τα είχα όλα πολύ εύκολα. ..κορίτσι γνωρίζει αγόρι, αγαπιούνται,κάνουν οικογένεια. ..ξέρεις όπως τα παραμύθια. ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mia ? είπε:

Εμένα ήταν 87‼️ Την πρώτη φορά και μετά από 2 μήνες έπεσε και ήταν 22 και τώρα ήταν πάλι 34... παίρνω ναι το dostinex εσυ;; 

Κορίτσι μου δν παίρνω κάτι,η γιατρός μου είπε ότι το 23 είναι μια καλή τιμή κ από τότε δν την ξανακοίταξα την προλακτίνη.Ισως η πρώτη τιμή ήταν πολύ αυξημένη επειδή είχα πάει πρωί, λίγη ώρα αφού ξύπνησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα γλυκιά μου. θα δεις θα είναι μια χαρά το σποράκι σας. τώρα θα ξανα κάνεις χοριακή? να μας ενημερώνεις...

Εχω ανοίξει σνα θέμα κ εχω γράψει ...

 

Χοριακη τιμές :Παρασκευη 2951 δευτερα 5170 σημερα τεταρτηΤετάρτη 7193 ... Δεν διπλασιάζεται . Παρασκευή θα πάω στο γιατρό 

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nanouka1 είπε:

Εχω ανοίξει σνα θέμα κ εχω γράψει ...

 

Παραςκευη 2951 χοριακη 5170 σημερα 7193 ... Δεν διπλασιάζεται . Παρασκευή θα πάω στο γιατρό 

Ανεβαινει ομως...σου ειπε κατι ο γιατρος απο το τηλ;

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

Εχω ανοίξει σνα θέμα κ εχω γράψει ...

 

Παραςκευη 2951 χοριακη 5170 σημερα 7193 ... Δεν διπλασιάζεται . Παρασκευή θα πάω στο γιατρό 

Ανεβαινει ομως...σου τπτ ο γιατρος απο το τηλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...