Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Ναι!! Έκανα! Και για αυτό πάει και το μυαλό μου μήπως έχω αυτά τα συμπτώματα λόγω της πρόκλησης! Μήπως δημιουργούνται τπτ κύστες εκεί πέρα! Αν και δεν το πιστεύω πολύ αυτό... Ή που έχω διογκώσει με το μυαλό μου τα συμπτώματα ή που κάτι τρέχει...!

Καλέ στο χειρότερο πάει το μυαλό σου? Τα πονακια μπορεί να είναι κάτι καλό. 

Βέβαια εγώ συνήθως δεν θέλω να δίνω ελπίδες σε συμπτώματα πριν την καθυστέρηση για ευνόητους λόγους.Όμως έχεις ένα λόγο παραπάνω να ελπίζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλέ στο χειρότερο πάει το μυαλό σου? Τα πονακια μπορεί να είναι κάτι καλό. 

Βέβαια εγώ συνήθως δεν θέλω να δίνω ελπίδες σε συμπτώματα πριν την καθυστέρηση για ευνόητους λόγους.Όμως έχεις ένα λόγο παραπάνω να ελπίζεις. 

Αυτό είναι το πρόβλημα. Πως επειδή έχω παραπάνω ελπίδες αυτή τη φορά, καταπιάνομαι τόσο πολύ από τα συμπτώματα... Όντως δεν πρέπει να το κάνουμε. Γιατί στο παρελθόν είχα πείσει τον εαυτό μου ότι ήμουν και φυσικά στο τέλος απογοητεύτηκα! Τι να πω... Τη μια είμαι συγκρατημένη, την άλλη έχω πολλές ελπίδες, την άλλη μέσα στην απογοήτευση... Πάντως όταν μου έρχεται περίοδος στανιάρω αμέσως! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

@lactaki ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!! Γτ ανησύχησα π δν βρίκα γόνιμες κ ειχα στενοχωρηθει☹️... εγω γενικά το εχω δει χαλαρά προς το παρον μεχρι τον ιούνιο π θα παω ρευματολόγο ( δε με αφήνει λογω φαρμάκων σε περιππρωση π δε το θυμάστε) για να δρομολογίσω τη σαλπιγγογραφια( δε παει αλλο)! ????Μου φαίνεται ομως πως άνοιξε το δρόμο το @Mantariniακι κ θα εχουμε πολλά νινάκια!!!!!!!!!?????

εελλααα ελλλαα μια μια να με ακολουθάτε... να γεμίσουμε το θεματάκι "χριστουγεννιάτικα μωράκια.. "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Wow!!Ρε συ μήπως έχεις δίδυμα;;???

είσαι η δεύτερη που μου το λέει σήμερα... λες;; τέτοια τύχη;; θα πρέπει να μετακομίσω μετά... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

είσαι η δεύτερη που μου το λέει σήμερα... λες;; τέτοια τύχη;; θα πρέπει να μετακομίσω μετά... ?

Nα σου πω την αλήθεια με το που είπες το νούμερο της πρώτης  χοριακης το σκέφτηκα γιατί ήσουν με μόλις μία μέρα καθυστέρηση  αλλά αρκετά μεγάλο νούμερο,πόσο μάλιστα το δεύτερο!!Το πολύ πολύ να μετακομίσεις μια ωρα αρχιτερα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Άσχετο...τι βιταμίνες παίρνετε;;

Εγώ παίρνω μισό μήνα τώρα τις pregnant care his and her που είναι και για εμένα και για τον άντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..εαν είναι αίμα  εμφύτευσης λογικά 2 μέρες θα σταματήσει σωστά? 

Με την θερμοκρασία τι παίζει? Να αρχίσω να την μετράω ή θα γίνω παρανοϊκή? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..εαν είναι αίμα  εμφύτευσης λογικά 2 μέρες θα σταματήσει σωστά? 

Με την θερμοκρασία τι παίζει? Να αρχίσω να την μετράω ή θα γίνω παρανοϊκή? ?

Καλημέρα κορίτσι μου..  καταλαβαίνω την αγωνία σου.. Αλλά μην κάνεις τίποτα μέχρι να περάσουν οι μέρες!! Εγώ που έκανα αρκετά νωρίτερα τεστ το μόνο που κατάφερα να πέσει η ψυχολογία στα πατώματα ενώ το σπορακι ήταν ήδη μέσα μου. Προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο και μόλις δεις την καθυστέρηση τσουπ κάντο το τεστακι να μας πεις τα νέα να μας τρελάνεις όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..  καταλαβαίνω την αγωνία σου.. Αλλά μην κάνεις τίποτα μέχρι να περάσουν οι μέρες!! Εγώ που έκανα αρκετά νωρίτερα τεστ το μόνο που κατάφερα να πέσει η ψυχολογία στα πατώματα ενώ το σπορακι ήταν ήδη μέσα μου. Προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο και μόλις δεις την καθυστέρηση τσουπ κάντο το τεστακι να μας πεις τα νέα να μας τρελάνεις όλες!!!

Ναι έχεις δίκαιο..και όμως έχω τόσα πράγματα να κάνω όμως δεν φεύγει από το μυαλό μου..Για την αιμορραγία εμφύτευσης γνωρίζεις κάτι; λογικά 1-2 μέρες θα κρατά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι έχεις δίκαιο..και όμως έχω τόσα πράγματα να κάνω όμως δεν φεύγει από το μυαλό μου..Για την αιμορραγία εμφύτευσης γνωρίζεις κάτι; λογικά 1-2 μέρες θα κρατά;

νομίζω ότι κρατάει λίγες μέρες.. Όπως το πες 1-2 Εγώ δεν είχα και δεν εχω προσωπική πείρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι έχεις δίκαιο..και όμως έχω τόσα πράγματα να κάνω όμως δεν φεύγει από το μυαλό μου..Για την αιμορραγία εμφύτευσης γνωρίζεις κάτι; λογικά 1-2 μέρες θα κρατά;

Καλά νομίζω δεν είναι ροή κανονική αλλά σταγόνες χωρίς να έχω εμπειρια βέβαια.. εσένα συνεχίζει ξανά είδες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι έχεις δίκαιο..και όμως έχω τόσα πράγματα να κάνω όμως δεν φεύγει από το μυαλό μου..Για την αιμορραγία εμφύτευσης γνωρίζεις κάτι; λογικά 1-2 μέρες θα κρατά;

κολπική αιμορραγία ή ακόμη και τα ίχνη αίματος αποτελούν συχνά πρώιμη ένδειξη εγκυμοσύνης. Στην περίπτωση αυτή ονομάζεται «αιμορραγία εμφύτευσης» και, όπως υποδεικνύει και το όνομά της, οφείλεται στη διαδικασία ενσωμάτωσης του γονιμοποιημένου ωαρίου στο τοίχωμα της μήτρας. Η αιμορραγία εμφύτευσης παρατηρείται περίπου στο 25% των κυήσεων, ωστόσο μόλις το 3% των γυναικών την αναγνωρίζουν ως το πρώτο σύμπτωμα της εγκυμοσύνης τους. Στην περίπτωση αυτή το αίμα μπορεί να έχει κοκκινωπό, ροζ ή και καφετί χρώμα και διαρκεί λιγότερο από τρεις ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι έχεις δίκαιο..και όμως έχω τόσα πράγματα να κάνω όμως δεν φεύγει από το μυαλό μου..Για την αιμορραγία εμφύτευσης γνωρίζεις κάτι; λογικά 1-2 μέρες θα κρατά;

Καλημερα!! Στην περιπτωση της αδερφης μου ηταν τοσο 1-2 μερες αλλα ελαχιστο, σε καμια περιπτωση δεν το ελεγες ροη περιοδου..το καταλαβαινε περισσοτερο στο χαρτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα! Maroulita σου απαντησα στο μνμ απλα δν μου το εκανε ακομα δεκτο ο διακομιστης...Mantarini συνγαρητηρια  και απο μενα...τα διδυμακια ερχονται;; μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα...!!!Σας παρακολουθω απλα περιμενω εγκριση πολλη ωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια καλημερα! Maroulita σου απαντησα στο μνμ απλα δν μου το εκανε ακομα δεκτο ο διακομιστης...Mantarini συνγαρητηρια  και απο μενα...τα διδυμακια ερχονται;; μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα...!!!Σας παρακολουθω απλα περιμενω εγκριση πολλη ωρα....

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα Μου!! διδιμακια λες και εσύ Ε;; χαχαχα να με τρελάνεται θέλετε... τη Δευτέρα θα παω για υπέρηχο οπότε θα σας πω νεότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα Μου!! διδιμακια λες και εσύ Ε;; χαχαχα να με τρελάνεται θέλετε... τη Δευτέρα θα παω για υπέρηχο οπότε θα σας πω νεότερα!!

Ολα ειναι πιθανα με τετοια χοριακη!!! Για να δουμε!! Ολα καλα να πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ολα ειναι πιθανα με τετοια χοριακη!!! Για να δουμε!! Ολα καλα να πανε!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2019 at 11:57 ΠΜ, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες πήγα τουαλέτα (συγνώμη για τη λεπτομέρεια ) και είχα ένα πολύ ελαφρύ ροζ με λίγα υγρά στο χαρτί.. δε ξέρω τι να πω.. πρώτη φορά είδα κάτι τέτοιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χθες πήγα τουαλέτα (συγνώμη για τη λεπτομέρεια ) και είχα ένα πολύ ελαφρύ ροζ με λίγα υγρά στο χαρτί.. δε ξέρω τι να πω.. πρώτη φορά είδα κάτι τέτοιο.. 

Καλημερα! Σε ποια μερα του κυκλου εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

14η μέρα 26 μέρες κύκλο.. 

Γεια σου κορίτσι .. λογικά βγήκες από τις γόνιμες Μ αυτό τον κύκλο . Δε ξέρω να σ απαντήσω αν είναι πχ σημάδι εμφύτευσης.. ωορηξια τελικά ποτέ έκανες??ξέρεις?? Κάποιες κοπέλες έχω διαβάσει είναι σύμπτωμα ωορηξιας το αιματακι. εμένα δε Μ έχει τύχει δε το γνωρίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σου κορίτσι .. λογικά βγήκες από τις γόνιμες Μ αυτό τον κύκλο . Δε ξέρω να σ απαντήσω αν είναι πχ σημάδι εμφύτευσης.. ωορηξια τελικά ποτέ έκανες??ξέρεις?? Κάποιες κοπέλες έχω διαβάσει είναι σύμπτωμα ωορηξιας το αιματακι. εμένα δε Μ έχει τύχει δε το γνωρίζω

Kανήμερα κοριτσάκι μου όχι δυστυχώς δεν έχω πάρει τεστακια ακόμα. Δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ. Τι να πω. Μάλλον δε θα ναι εμφύτευση.. ήρθαμε σε επαφή μόνο μια φορά την 8η μέρα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σου κορίτσι .. λογικά βγήκες από τις γόνιμες Μ αυτό τον κύκλο . Δε ξέρω να σ απαντήσω αν είναι πχ σημάδι εμφύτευσης.. ωορηξια τελικά ποτέ έκανες??ξέρεις?? Κάποιες κοπέλες έχω διαβάσει είναι σύμπτωμα ωορηξιας το αιματακι. εμένα δε Μ έχει τύχει δε το γνωρίζω

Και εγω αυτο πιστευω η ωορηξια ( αν και ειναι μαλλον εγινε ) η εμφυτευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον ειναι λιγο νωρις για να ειναι σημαδακι εμφυτευσης..Μακαρι βεβαια να κανω λαθος κ σε λιγες μερες να μας εχεις ευχαριστα!

Μου εχει τυχει να εχω αιμα στη μεση του κυκλο μεσα στις μερες τις ωορρηξιας..ηταν λιγο, μονο στο σκουπισμα κ με το ψαξιμο διαβασα οτι σε καποιες οντως οπως λεει το @lactaki ειναι απο την ωορρηξια! Σε μενα βεβαια μαλλον ηταν κ απο μια μικρη κυστη που ειχα κ εφυγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσι δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον ειναι λιγο νωρις για να ειναι σημαδακι εμφυτευσης..Μακαρι βεβαια να κανω λαθος κ σε λιγες μερες να μας εχεις ευχαριστα!

Μου εχει τυχει να εχω αιμα στη μεση του κυκλο μεσα στις μερες τις ωορρηξιας..ηταν λιγο, μονο στο σκουπισμα κ με το ψαξιμο διαβασα οτι σε καποιες οντως οπως λεει το @lactaki ειναι απο την ωορρηξια! Σε μενα βεβαια μαλλον ηταν κ απο μια μικρη κυστη που ειχα κ εφυγε!

Τι να με απογοητεύσεις σιγά.. δεν έχω μάθει να περιμένω πλέον αγωνιωδώς κάτι έχω συμβιβαστεί πλέον με την ιδέα.. απλά είναι κάτι που δε μου έχει ξανασυμβεί. Μπορεί να παίζει ρόλο και το inofert αυτό το μήνα και είδα αυτό στην ωορηξια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...