Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

πολύ σωστά η πρόληψη... εγώ είχα κάνει το λάθος κ είχα κάνει υπέρηχο πριν 4 χρόνια περίπου κ μετα μόνο τεστ παπ κάθε χρόνο το οποίο ήταν άψογο.. ε ήμουν κ σταθερή χωρίς συμπτώματα οπότε πίστευα ότι όλα κυλούσαν ομαλά.. δεν υποψιάστηκα όλα αυτά... δε πειράζει περαστικά να είναι μ αυτή την ευκαιρία έκανα κ ένα σωστό εξετάσεις που δεν φανταζόμουνα χαχα από κοσκινο με πέρασαν...

Περαστικά είναι σίγουρα αυτά! Λοιπόν,σύντομα εγκυούλα εύχομαι κ σιγουρα θα είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Έχουν βάλει μπρος εδώ και ένα χρόνο γι αυτό τις έδωσα τά τεστ  μαζί κάνουμε οωρηξια πιστεύω γιατί μαζί έχουμε αδιαθετησει.. 

ωραία συμβούλεψέ την κ εσύ να προχωρά πιο γρήγορα... καλά έκανε μπορεί να νομίζει 13η κ να ναι 16η.. κ να το πετύχει με τη πρώτη τώρα.. άντε πες την να μπει εδώ.. χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2019 at 12:28 ΜΜ, ο/η Nancaki88 είπε:

Θα περιμένω νέα σου και θα είμαι εδώ online αύριο για οτι χρειαστείς! Καλά αποτελέσματα και ελπίζω να είναι τελείως ανώδυνη κορίτσι μου!❤️

Vicky σήμερα είναι η μέρα σου! Εύχομαι όλα να έχουν πάει καλά κορίτσι μου, έχω την έννοια σου..!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσάκια , απο οτι βλεπω πεσμενη ψυχολογια ολες σχεδον, μια απο τα ιδια κ εγω , ψυχολογια μια καλη , μια ασχημη...θελει πολυ προσπαθεια βρε κοριτσια τι να κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια...Ειμαι στην 8η μερα με κυκλο 26-28 ημερων..ηδη απο σημερα βλεπω καποια υγρα..να αρχισω λετε τα τεστακια για ωορρηξια η ειναι πολυ νωρις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εγώ τώρα γύρισα!!!Μια χαρά πήγε η σαλπιγγογραφια δεν κατάλαβα τίποτε!! Μια που ξάπλωσα και μια που σηκώθηκα!!Ευτυχώς βγήκε καθαρή!!!!Μου φάνηκε πολύ απλή η διαδικασία!!!Βέβαια παίζει ρόλο το ποσό χαλαρή θα είσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εγώ τώρα γύρισα!!!Μια χαρά πήγε η σαλπιγγογραφια δεν κατάλαβα τίποτε!! Μια που ξάπλωσα και μια που σηκώθηκα!!Ευτυχώς βγήκε καθαρή!!!!Μου φάνηκε πολύ απλή η διαδικασία!!!Βέβαια παίζει ρόλο το ποσό χαλαρή θα είσαι!!!

Μπραβο @ViKcy!!!!!!! Σούπερ κορίτσι μου!!!! Εφυγε κ αυτο!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εγώ τώρα γύρισα!!!Μια χαρά πήγε η σαλπιγγογραφια δεν κατάλαβα τίποτε!! Μια που ξάπλωσα και μια που σηκώθηκα!!Ευτυχώς βγήκε καθαρή!!!!Μου φάνηκε πολύ απλή η διαδικασία!!!Βέβαια παίζει ρόλο το ποσό χαλαρή θα είσαι!!!

Μπράβο! Μπράβο! 1000 Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!! Αρα όλα πήγαν τέλεια! Θέλω λεπτομέρειες γιατί ερχεται η σειρά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εγώ τώρα γύρισα!!!Μια χαρά πήγε η σαλπιγγογραφια δεν κατάλαβα τίποτε!! Μια που ξάπλωσα και μια που σηκώθηκα!!Ευτυχώς βγήκε καθαρή!!!!Μου φάνηκε πολύ απλή η διαδικασία!!!Βέβαια παίζει ρόλο το ποσό χαλαρή θα είσαι!!!

μπράβο κοπέλα Μου!! τέλος καλό όλα καλά!! 

@Ελένη Πειραιάς  αν το έβρεξες  πολύ παίζει να φταίει αυτό... Εγώ στην αρχή ουρούσα κατευθείαν πάνω στο τεστ και μου έβγαιναν όλα αρνητικά μετά πήρα καπελάκι και το βουτάω εκεί μέσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Μπράβο! Μπράβο! 1000 Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!! Αρα όλα πήγαν τέλεια! Θέλω λεπτομέρειες γιατί ερχεται η σειρά μου...

Το μόνο που θα σου πω  είναι να είσαι χαλαρή!!!και να περνάει ανάσες!και δεν θα κάτσεις τίποτα νομίζω αμα είναι και ανοιχτές δεν πονάς άμα δεν σφιγκεσαι!!!!Τίποτα δεν είναι!!!!!!Μου είπαν κιόλας ότι μπορώ να έχω κανονικά ελεύθερες επαφές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εγώ τώρα γύρισα!!!Μια χαρά πήγε η σαλπιγγογραφια δεν κατάλαβα τίποτε!! Μια που ξάπλωσα και μια που σηκώθηκα!!Ευτυχώς βγήκε καθαρή!!!!Μου φάνηκε πολύ απλή η διαδικασία!!!Βέβαια παίζει ρόλο το ποσό χαλαρή θα είσαι!!!

Μπράβο.....άντε βουρ στο μπεμπε τώρα.... εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

μπράβο κοπέλα Μου!! τέλος καλό όλα καλά!! 

@Ελένη Πειραιάς  αν το έβρεξες  πολύ παίζει να φταίει αυτό... Εγώ στην αρχή ουρούσα κατευθείαν πάνω στο τεστ και μου έβγαιναν όλα αρνητικά μετά πήρα καπελάκι και το βουτάω εκεί μέσα

Αυτό έκανα με το δεύτερο τεστ...?? σε ποτηράκι... Πάντος δεν μου έχει έρθει... Και καμία ένδειξη οτι έρχεται.... Σήμερα υπερβολικά πρησμένο στήθος..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια...Ειμαι στην 8η μερα με κυκλο 26-28 ημερων..ηδη απο σημερα βλεπω καποια υγρα..να αρχισω λετε τα τεστακια για ωορρηξια η ειναι πολυ νωρις;;

Γεια σου κορίτσι μου..και εγώ σήμερα είμαι στην 14 η μέρα του κύκλου..μεχρι τώρα είχα 27-28 μέρες σταθερό κύκλο όμως τον προηγούμενο μήνα που είχαμε για πρώτη φορά ελεύθερες επαφές είχα 31 ημέρες..

Εγώ άρχισα τα τεστ από την 11 η μέρα ομως ακομα και σημερα το πρωι δεν μου βγηκε θετικο τεστ..

Παρόλα αυτά αποφάσισαμε να προσπαθούμε μέρα παρά μέρα μέχρι την 21 μπας και τα καταφέρουμε αυτή τη φορά ?

Δεν θα ήταν κακο να τα ξεκινήσεις θα κάνεις κάθε μέρα τα ρετάλια εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου..και εγώ σήμερα είμαι στην 14 η μέρα του κύκλου..μεχρι τώρα είχα 27-28 μέρες σταθερό κύκλο όμως τον προηγούμενο μήνα που είχαμε για πρώτη φορά ελεύθερες επαφές είχα 31 ημέρες..

Εγώ άρχισα τα τεστ από την 11 η μέρα ομως ακομα και σημερα το πρωι δεν μου βγηκε θετικο τεστ..

Παρόλα αυτά αποφάσισαμε να προσπαθούμε μέρα παρά μέρα μέχρι την 21 μπας και τα καταφέρουμε αυτή τη φορά ?

Δεν θα ήταν κακο να τα ξεκινήσεις θα κάνεις κάθε μέρα τα ρετάλια εσύ;

Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα απ την 10η και μου βγήκε το θετικό την 12η σε κύκλο 29 ημερών, όποτε μάλλον αύριο θα τα αρχίσω...Είναι η δεύτερη φορά που τα χρησιμοποιώ και το ψαχνω ακόμα το θέμα!!! ? 
Λογικά κ συ όπου να ναι θα κάνεις...δεν ξέρω αν το πετύχουμε το σποράκι ή οχι πάλι αλλά τουλάχιστον ξέρουμε που βρισκόμαστε με τα τεστάκια...εγω όπως ξανα είπα τόσο καιρό τα υπολόγιζα κ προσπαθούσα λάθος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Natacha είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... Μια και αναφέρατε τις κύστες να σας πω και εγώ την δική μου πρόσφατη εξέλιξη. Προσπαθούμε με τον σύζυγο για μωράκι. Είμαστε στο 4ο μήνα προσπαθειών (2 μήνες Σεμπτέβρη - Οκτώμβρη και 2 μήνες Φεβρουάριο - Μάρτιο). Πριν 6 μήνες στο τακτικό έλεγχο στο γυναικολόγο μου είχε βρει μια κύστη στην δεξιά ωοθήκη  (3,5 εκ.) και 2 μικρότερες και για αυτό επισκέφτηκα χθες πάλι γιατρό για να δούμε πως πάει. Η έκπληξη ήταν πως η δεξιά ωοθήκη είχε καθαρίσει μόνη της αλλά αυτή τη φορά βρήκε μια κύστη μεγάλη στην αριστερή ωοθήκη 4,6 εκ. Μου είπε πως μπορεί να περιέχει αίμα αλλά δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Φυσικά και στεναχωρήθηκα πολύ και αγχώθηκα επίσης γιατί φοβήθηκα την ενδομητρίωση. Η γνώμη του είναι να το ελέγξουμε πάλι σε 6 μήνες - διάστημα που μου φάνηκε πολύ μεγάλο για το μέγεθος της κύστης, και το διάστημα αυτό να συνεχίσουμε της προσπάθειες. Να συμπληρώσω οτι κάναμε και σπερμοδιάγραμμα το οποίο ήταν πολύ καλό. Σκέφτομαι να πάρω και δεύτερη γνώμη μιας και έχω αγχωθεί πολύ. Κάποια με ανάλογη εμπειρία;

Κορίτσια μου το ανεβάζω ξανά γιατί έκανε αρκετές ώρες να εγκριθεί και έμεινε πίσω και μπορεί να μην το είδατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα απ την 10η και μου βγήκε το θετικό την 12η σε κύκλο 29 ημερών, όποτε μάλλον αύριο θα τα αρχίσω...Είναι η δεύτερη φορά που τα χρησιμοποιώ και το ψαχνω ακόμα το θέμα!!! ? 
Λογικά κ συ όπου να ναι θα κάνεις...δεν ξέρω αν το πετύχουμε το σποράκι ή οχι πάλι αλλά τουλάχιστον ξέρουμε που βρισκόμαστε με τα τεστάκια...εγω όπως ξανα είπα τόσο καιρό τα υπολόγιζα κ προσπαθούσα λάθος!!!!

Ναι μάλλον και εγώ λάθος τα υπολόγιζα νόμιζα ότι ήμουνα ακριβώς.. Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και εγώ θα δείξει πως θα πάει..

Αφού τον προηγούμενο μήνα ήτ9αν θετικό τόσο νωρίς σε σένα καλό θα ήταν να τα αρχίσεις από αύριο όπως λες ..

Ελπίζω όντως να εχουμε πασχαλινο αυγουλάκι αυτό το μήνα ?

Την μέρα που σου έδειξε θετικό είχατε επαφές κάθε μέρα τις επόμενες 2 μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Ναι μάλλον και εγώ λάθος τα υπολόγιζα νόμιζα ότι ήμουνα ακριβώς.. Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και εγώ θα δείξει πως θα πάει..

Αφού τον προηγούμενο μήνα ήτ9αν θετικό τόσο νωρίς σε σένα καλό θα ήταν να τα αρχίσεις από αύριο όπως λες ..

Ελπίζω όντως να εχουμε πασχαλινο αυγουλάκι αυτό το μήνα ?

Την μέρα που σου έδειξε θετικό είχατε επαφές κάθε μέρα τις επόμενες 2 μέρες?

Δυστυχώς όχι γιατί είχαμε κόσμο στο σπίτι κ δεν ήταν τοσο εύκολο!!!  Τώρα όμως ελπίζω να εχω καλύτερη τυχη!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Δυστυχώς όχι γιατί είχαμε κόσμο στο σπίτι κ δεν ήταν τοσο εύκολο!!!  Τώρα όμως ελπίζω να εχω καλύτερη τυχη!!!  

Άντε στο εύχομαι! Αυτός θα είναι ο μήνας μας θα το δεις  χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natacha είπε:

Κορίτσια μου το ανεβάζω ξανά γιατί έκανε αρκετές ώρες να εγκριθεί και έμεινε πίσω και μπορεί να μην το είδατε!

Κορίτσι μου καλησπέρα ..εμένα ο γιατρός με το που είδε την κύστη Μ έστειλε να κάνω εξετάσεις αίματος τους λεγόμενους καρκινικούς δείκτες . Αν ένας από αυτούς είναι λίγο ανεβασμένος σημαίνει ενδομητριωση. Αυτή ήταν η επιβεβαιωση δλδ. Μην αγχωθεις με την ονομασία των εξετάσεων καμία σχέση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

ωραία συμβούλεψέ την κ εσύ να προχωρά πιο γρήγορα... καλά έκανε μπορεί να νομίζει 13η κ να ναι 16η.. κ να το πετύχει με τη πρώτη τώρα.. άντε πες την να μπει εδώ.. χαχαχ

Σήμερα ξανα έκανε και βγήκε αχνό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!Εγώ τώρα γύρισα!!!Μια χαρά πήγε η σαλπιγγογραφια δεν κατάλαβα τίποτε!! Μια που ξάπλωσα και μια που σηκώθηκα!!Ευτυχώς βγήκε καθαρή!!!!Μου φάνηκε πολύ απλή η διαδικασία!!!Βέβαια παίζει ρόλο το ποσό χαλαρή θα είσαι!!!

Μπραβο ωραια ουτε εγω ειχα πονεσει και ργω την εκανα πριν μια εβδοναδα αλλα το αποτελεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο δυστηχως αλλά τι να κανουμε ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σε ολες!!

@ViKcy μπραβο! Ειδες που δεν ηταν τιποτα.

@lactaki περαστικα!

@Γιάννα 36 @Σταυρι  κι ολες οι αλλες κοπελες,ειστε τοσες πως να σας ταγκαρω, που απογοητευεστε κι αγχωνεστε να μοιραστω μια σκεψη μου...

Με πιασαν τα φιλοσοφικα μου και σκεφτομουν σημερα τις τοσες εξετασεις,την ανυπομονησια μου,τις απογοητευσεις.Κι εκανα μια αυθορμητη σκεψη,σας την γραφω οπως ηρθε στο μυαλο μου..

"Πας καλα,εδω αλλοι δινουν μαχη με αρρωστιες σοβαρες και δεν το βαζουν κατω.Καποιοι δινουν μαχη για την ζωη τους κι εσυ δινεις την πιο γλυκια μαχη, να φερεις στον κοσμο μια ζωη"

Ακουτε? Την πιο γλυκια μαχη δινουμε να φερουμε στον κοσμο μια ζωη.

Χαμογελαστε που μαχομαστε,με τον οποιο τροπο, να φερουμε ενα πλασματακι σε αυτο τον κοσμο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπραβο ωραια ουτε εγω ειχα πονεσει και ργω την εκανα πριν μια εβδοναδα αλλα το αποτελεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο δυστηχως αλλά τι να κανουμε ?? 

Να σκέφτεσαι θετικά! Κοριτσάκι μου!!!Εφόσον μόνο αυτό είναι το θέμα σίγουρα θα ξαναμεινεις!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια καλησπερα σε ολες!!

@ViKcy μπραβο! Ειδες που δεν ηταν τιποτα.

@lactaki περαστικα!

@Γιάννα 36 @Σταυρι  κι ολες οι αλλες κοπελες,ειστε τοσες πως να σας ταγκαρω, που απογοητευεστε κι αγχωνεστε να μοιραστω μια σκεψη μου...

Με πιασαν τα φιλοσοφικα μου και σκεφτομουν σημερα τις τοσες εξετασεις,την ανυπομονησια μου,τις απογοητευσεις.Κι εκανα μια αυθορμητη σκεψη,σας την γραφω οπως ηρθε στο μυαλο μου..

"Πας καλα,εδω αλλοι δινουν μαχη με αρρωστιες σοβαρες και δεν το βαζουν κατω.Καποιοι δινουν μαχη για την ζωη τους κι εσυ δινεις την πιο γλυκια μαχη, να φερεις στον κοσμο μια ζωη"

Ακουτε? Την πιο γλυκια μαχη δινουμε να φερουμε στον κοσμο μια ζωη.

Χαμογελαστε που μαχομαστε,με τον οποιο τροπο, να φερουμε ενα πλασματακι σε αυτο τον κοσμο.

 

Αχχχχ.... πες τα βρε @Ginaak μου!!!! Να τα ακούμε γιατί χανόμαστε μεσα στο αγχος και την  ανάγκη για να γίνουν ολα γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια καλησπερα σε ολες!!

@ViKcy μπραβο! Ειδες που δεν ηταν τιποτα.

@lactaki περαστικα!

@Γιάννα 36 @Σταυρι  κι ολες οι αλλες κοπελες,ειστε τοσες πως να σας ταγκαρω, που απογοητευεστε κι αγχωνεστε να μοιραστω μια σκεψη μου...

Με πιασαν τα φιλοσοφικα μου και σκεφτομουν σημερα τις τοσες εξετασεις,την ανυπομονησια μου,τις απογοητευσεις.Κι εκανα μια αυθορμητη σκεψη,σας την γραφω οπως ηρθε στο μυαλο μου..

"Πας καλα,εδω αλλοι δινουν μαχη με αρρωστιες σοβαρες και δεν το βαζουν κατω.Καποιοι δινουν μαχη για την ζωη τους κι εσυ δινεις την πιο γλυκια μαχη, να φερεις στον κοσμο μια ζωη"

Ακουτε? Την πιο γλυκια μαχη δινουμε να φερουμε στον κοσμο μια ζωη.

Χαμογελαστε που μαχομαστε,με τον οποιο τροπο, να φερουμε ενα πλασματακι σε αυτο τον κοσμο.

 

Είναι τόσο ωραίο αυτό που έγραψες!!!!! Όντως δίνουνε την πιο γλυκιά μάχη!!!!Είναι θέμα χρόνου πιστεύω για όλες!!!και για εμάς που υπάρχει κάποιο θέμα και για όλες τις άλλες κοπέλες που απλά ακόμα δεν έτυχε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...