Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Σε  ενα μήνα κλείνω τα 38 ... !!

Με το καλο!Μια χαρα εισαι!Εχουμε ακουσει πολυ μεγαλύτερες ηλικιες που εγιναν μανουλες.Εχεις χρόνο για πολλα πολλα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε καλά και να ετοιμάζεστε για βόλτες! 

Εγώ είμαι να σκάσω που δεν έχω ένα τεστ να το κάνω να ξεμπερδευω με τη σκέψη.. Αλλά δεν πρόκειται να αγοράσω για να μου γίνει μάθημα να μην τα ξεπαστρευω πριν την ώρα τους! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και εγω μαζί σας κορίτσια αλλά Εγώ περιμένω κανονικά γιατί είχα θετικό τεστ και μου βγήκε πολύ άγχος  έκανα αγκαλίτσες εκείνη την μέρα αλλά τις επόμενες δύο είπα όχι δεν θέλω εξαναγκάστηκε αγκαλιτσες

Εγώ έμεινα έγκυος με μία μόνο επαφή την ημέρα που είχα το θετικό. Οπότε μην απελπίζεσαι ζ ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

Με το καλο!Μια χαρα εισαι!Εχουμε ακουσει πολυ μεγαλύτερες ηλικιες που εγιναν μανουλες.Εχεις χρόνο για πολλα πολλα παιδακια!

@Mellenaki και εγώ το Μάιο κλείνω τα 38. Πέρσι το Γενάρη έμεινα αμέσως έγκυος. Είχα ενδομητριο θάνατο και γέννησα στις 30 Ιουλίου 30 εβδομαδων. Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει προσπάθειες αλλά προς το παρόν το μόνο που δεν με τρομάζει είναι η η ηλικία. Εύχομαι μέχρι τα σαράντα να έχουμε τουλάχιστον ένα γερό παιδί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω όλες να είστε καλά και να ετοιμάζεστε για βόλτες! 

Εγώ είμαι να σκάσω που δεν έχω ένα τεστ να το κάνω να ξεμπερδευω με τη σκέψη.. Αλλά δεν πρόκειται να αγοράσω για να μου γίνει μάθημα να μην τα ξεπαστρευω πριν την ώρα τους! ?

Καλημέρα κορίτσια μου... Αυτή η ανυπομονησία είναι μαρτύριο... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Εγώ ένιωσα να χάνω τα λογικά μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Αυτή η ανυπομονησία είναι μαρτύριο... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Εγώ ένιωσα να χάνω τα λογικά μου... 

Άντε καλέ που θα χάσεις και τα λογικά σου! Τώρα ξεκινήσατε απόλαυσε το κι άσε τα τεστ κι όλα τα υπόλοιπα για όταν χρειαστεί. 

Κορίτσια κανένα κόλπο αντί για τεστ εγκυμοσύνης ξέρετε να το δοκιμάσω σπίτι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Άντε καλέ που θα χάσεις και τα λογικά σου! Τώρα ξεκινήσατε απόλαυσε το κι άσε τα τεστ κι όλα τα υπόλοιπα για όταν χρειαστεί. 

Κορίτσια κανένα κόλπο αντί για τεστ εγκυμοσύνης ξέρετε να το δοκιμάσω σπίτι??? 

θα το κάψουμε κυρ Στέφανε.... χαχαχαχα  

αχ κλαίω με τις απορίες σου... Έχω δει κάτι βιντεάκια στο YouTube όπου κάνουν τεστ με ζάχαρη... με σόδα και ούρα... Ποτέ δεν τα πίστεψα... βρες ένα εφημερεύον βρε να πάρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

θα το κάψουμε κυρ Στέφανε.... χαχαχαχα  

αχ κλαίω με τις απορίες σου... Έχω δει κάτι βιντεάκια στο YouTube όπου κάνουν τεστ με ζάχαρη... με σόδα και ούρα... Ποτέ δεν τα πίστεψα... βρες ένα εφημερεύον βρε να πάρεις...

Χαχαχα χαμός θα γίνει λέμε! Θα πάρω από Τρίτη αν φυσικά δεν έρθει. Που την νιώθω.. Έρχεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ έμεινα έγκυος με μία μόνο επαφή την ημέρα που είχα το θετικό. Οπότε μην απελπίζεσαι ζ ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

Αυτό ακριβώς ότι είναι να γίνει θα γινει το ξεκαθάρισα και στον άντρα μου του λέω Τέλος οι βιταμίνες Τέλος όλα αν συνεχίσω έτσι θ αρρωστησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Starrr είπε:

?? Ακριβώς μαζί πάμε!!! ??

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ έμεινα έγκυος με μία μόνο επαφή την ημέρα που είχα το θετικό. Οπότε μην απελπίζεσαι ζ ότι είναι να γίνει θα γίνει! 

.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Αυτή η ανυπομονησία είναι μαρτύριο... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Εγώ ένιωσα να χάνω τα λογικά μου... 

Γιατί ρε κορίτσια ποτέ περιμένετε περίοδο νόμιζα μαζί ήμαστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η @Mantarini περίμενε χθες, εγώ δευτέρα. 

Σταμάτα τεστ ωορρηξιας κι ό,τι άλλο σε αγχώνει και προσπάθησε τις μέρες που θες και μπορείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης σήμερα βρήκα να κάνω όλα τα κουλά που ήθελα να μετρησω θερμοκρασία. Ξύπνησα 5 το χάραμα ήπια κρύο νερό και μετά μέτρησα. 36,5. Μετά κοιμήθηκα για άλλο ένα 3ωρο και μόλις ξύπνησα είχα 37,1. Οτι να ναι με λίγα λόγια... Αν δεν ερθει σήμερα θα μετρησω κανονικά αύριο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

 

.

 

Γιατί ρε κορίτσια ποτέ περιμένετε περίοδο νόμιζα μαζί ήμαστε??

εμένα μου ήρθε εχτές αργά το απόγευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι γινετεεεε ;;;; πως πανε οι προσπαθειες σας εεεε για πειτε μου ολες οσες σας ηρθε δεν πειραζει ξαναπροσπαθεια παλι και παλι και παλι πειτε μου τα νεα σας ολες σας θα χαρω να μαθωωω σας παρακολουθω κοριτσια μου αγωνιω με την καθε κοπελα που προσπαθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Μαρτακια!

Τωρα διαβαζα ενα αρθρο γιαωτην ηθοποιο Παππα(αχ πως ειναι το μικρο της,αυτη που επαιζε συνεχεια 11η εντολη) που εμεινε εγκυος στα 42.Η συνεντευξη της ειναι ενδιαφερουσα, μαλιστα σε ενα σημειο αναφερει γιατι επελεξε τωρα κι οχι νεοτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Γεια σας Μαρτακια!

Τωρα διαβαζα ενα αρθρο γιαωτην ηθοποιο Παππα(αχ πως ειναι το μικρο της,αυτη που επαιζε συνεχεια 11η εντολη) που εμεινε εγκυος στα 42.Η συνεντευξη της ειναι ενδιαφερουσα, μαλιστα σε ενα σημειο αναφερει γιατι επελεξε τωρα κι οχι νεοτερη.

Και εγώ την διάβασα όντως τα λέει πολύ ωραία και είναι και τα λέει και  πολύ συνειδητά όλα.Βεβαια όσο πιο μεγάλη επιλέγεις να γίνεις μάνα πρέπει να ξέρεις ότι δεν έχεις το  χρόνο σύμμαχο αν προκύψει κάποιο θέμα.Ειναι ρίσκο όλα.Σιγουρα όμως στην εποχή που ζούμε γυναίκες άνω των 40 μπορούν να γίνουν μάνες.Η ηθοποιός Βασιλική Ανδρίτσου που έπαιζε στο κόκκινο δωμάτιο έγινε μαμά στα 46 πριν λίγες μέρες γέννησε βέβαια νομίζω με εξωσωματική αλλά δεν έχει σημασία.το αποτελέσματα μετράει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Και εγώ την διάβασα όντως τα λέει πολύ ωραία και είναι και τα λέει και  πολύ συνειδητά όλα.Βεβαια όσο πιο μεγάλη επιλέγεις να γίνεις μάνα πρέπει να ξέρεις ότι δεν έχεις το  χρόνο σύμμαχο αν προκύψει κάποιο θέμα.Ειναι ρίσκο όλα.Σιγουρα όμως στην εποχή που ζούμε γυναίκες άνω των 40 μπορούν να γίνουν μάνες.Η ηθοποιός Βασιλική Ανδρίτσου που έπαιζε στο κόκκινο δωμάτιο έγινε μαμά στα 46 πριν λίγες μέρες γέννησε βέβαια νομίζω με εξωσωματική αλλά δεν έχει σημασία.το αποτελέσματα μετράει.

Αυτο με την ηλικια το χω αναρωτηθει πολλες φορες στη ζωη μου.Γιατι ξεκινησα τοσο μεγαλη?

Μα την απαντηση την ξερω,γνωρισα τον ανθρωπο μου στα 34,5 και γυρω στα 36 μου αποφασισαμε συνειδητα για παιδακι αφου ημασταν σιγουροι για την μεταξυ μας σχεση.Νωριτερα δεν νομιζω οτι ειχα τον καταλληλο ανθρωπο διπλα μου κι αν κρινω απο το πως τερματιστηκαν οι δυο μακροχρονιες σχεσεις που ειχα τοτε ευτυχως που δεν υπηρχε παιδι στη μεση.

Επισης πλεον η επιστημη βοηθα, μπορει πριν 10-20-30 χρονια αν παταγες τα 30 να ησουν ξεγραμμενη απο την μητροτητα και ο ιδιος ο περιγυρος να πιεζε για παιδι και γαμο απο τα 25 γιατι μετα θα χασεις το τρενο.

Και ξερουμε πως κατεληξαν οι περισσοτερες που εξαναγκαστηκα τρεξαν για το τρενο χωρις να ειναι σιγουρες για τον συντροφο τους.

Για μενα περα απο την ηλικια πολυ πιο σημαντικο ειναι να εχεις διπλα σου αυτον που θες για πατερα του παιδιου σου.

Τωρα αν θα τα καταφερω η οχι δεν το ξερω,οτι σχεδια εχει για μενα ο Θεος, σιγουρα ομως δεν μετανιωνω που δεν το αποφασισα νωριτερα.Btw ειμαι 37

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Αυτο με την ηλικια το χω αναρωτηθει πολλες φορες στη ζωη μου.Γιατι ξεκινησα τοσο μεγαλη?

Μα την απαντηση την ξερω,γνωρισα τον ανθρωπο μου στα 34,5 και γυρω στα 36 μου αποφασισαμε συνειδητα για παιδακι αφου ημασταν σιγουροι για την μεταξυ μας σχεση.Νωριτερα δεν νομιζω οτι ειχα τον καταλληλο ανθρωπο διπλα μου κι αν κρινω απο το πως τερματιστηκαν οι δυο μακροχρονιες σχεσεις που ειχα τοτε ευτυχως που δεν υπηρχε παιδι στη μεση.

Επισης πλεον η επιστημη βοηθα, μπορει πριν 10-20-30 χρονια αν παταγες τα 30 να ησουν ξεγραμμενη απο την μητροτητα και ο ιδιος ο περιγυρος να πιεζε για παιδι και γαμο απο τα 25 γιατι μετα θα χασεις το τρενο.

Και ξερουμε πως κατεληξαν οι περισσοτερες που εξαναγκαστηκα τρεξαν για το τρενο χωρις να ειναι σιγουρες για τον συντροφο τους.

Για μενα περα απο την ηλικια πολυ πιο σημαντικο ειναι να εχεις διπλα σου αυτον που θες για πατερα του παιδιου σου.

Τωρα αν θα τα καταφερω η οχι δεν το ξερω,οτι σχεδια εχει για μενα ο Θεος, σιγουρα ομως δεν μετανιωνω που δεν το αποφασισα νωριτερα.Btw ειμαι 37

Συμφωνώ απόλυτα!!!!! Εγω γνώρισα το άλλο μου μισό στα 31 στα 33 είπαμε να ξεκινήσουμε για μωράκι τώρα είμαι 35 μετά από δύο χρόνια ανακαλύψαμε ότι το θέμα μας είναι στο σπέρμα και  θα κάνω εξωσωματική δεν μετανιώνω για τίποτα και θεωρώ ότι θα έρθει το μωρό έστω και έτσι μην σου πω ότι τώρα είναι πιο ήρεμη από πριν που κάθε μήνα περίμενα και δεν έρχονταν πλέον όλα λύνονται!!!!!!Εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχαριστα!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!!!! Εγω γνώρισα το άλλο μου μισό στα 31 στα 33 είπαμε να ξεκινήσουμε για μωράκι τώρα είμαι 35 μετά από δύο χρόνια ανακαλύψαμε ότι το θέμα μας είναι στο σπέρμα και  θα κάνω εξωσωματική δεν μετανιώνω για τίποτα και θεωρώ ότι θα έρθει το μωρό έστω και έτσι μην σου πω ότι τώρα είναι πιο ήρεμη από πριν που κάθε μήνα περίμενα και δεν έρχονταν πλέον όλα λύνονται!!!!!!Εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχαριστα!!!!!????

Εγω ευχομαι ολες μας να εχουμε συντομα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας διαβασα αργα σημερα..εχω προετοιμασιες γαμου και ετρεχα για νυφικο!!

Παρ ολα αυτά ξεκινησα και το νεο κυκλο προσπαθειων γι αυτο το μηνα! ??? 

@Ginaak ποσο ομορφα τα λες..?

@Mia ? περιμενε τουλαχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης..κ πιθανοτητα εγκυμοσυνης να υπαρχει ισως ειναι νωρις για να το ανιχνευσει το τεστ!! Μακαρι να μην σου ερθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maryz είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Σας διαβασα αργα σημερα..εχω προετοιμασιες γαμου και ετρεχα για νυφικο!!

Παρ ολα αυτά ξεκινησα και το νεο κυκλο προσπαθειων γι αυτο το μηνα! ??? 

@Ginaak ποσο ομορφα τα λες..?

@Mia ? περιμενε τουλαχιστον την πρωτη μερα καθυστερησης..κ πιθανοτητα εγκυμοσυνης να υπαρχει ισως ειναι νωρις για να το ανιχνευσει το τεστ!! Μακαρι να μην σου ερθει!!! 

Με το καλό οι προετοιμασίες! Είναι πολύ όμορφη περίοδος αυτή της οργάνωσης του γάμου! 

Και παράλληλα στον στόχο μας, φυσικά ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...