Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχα ευχαριστώ! ρε συ γιατί πάνε με τα παλιά; είναι λίγο περίεργο αυτό... κανονικά τα όρια είναι 4% στις φυσιολογικές μορφές κ γενικά ο ΜΟ είναι 5-6%, το 16% είναι απίστευτα υψηλό! όπως κ να έχει ο άντρας σου έχει ήδη "αποδείξει" την αποτελεσματικότητα του! πραγματικά δεν έχεις τπτ για να ανησυχείς :-):-):-)

ΥΓ: καλά είναι ρε συ απλά έπεσαν σε τρελές... εγώ πιο πολύ από όλες

Το 16% με όριο το 14%. Αν το όριο ήταν το 4%, θα το υπολόγιζαν αλλιώς, θεωρώ. Δεν ξέρω κιόλας. Το 14% είναι πιο αυστηρό κριτήριο. Σύμφωνα με την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., στα 100 σπερματοζωάρια πρέπει τα 14 να είναι άριστα. Σύμφωνα με την καινούρια οδηγία, αρκεί να είναι άριστα τα 4. Δεν ξέρω γιατί δεν το έχει αλλάξει η Βιοϊατρική, και το 2016 που είχαμε κάνει, πάλι τιμή αναφοράς ήταν το 14%. Πάντως, συγκρίνω τα δύο σπερμοδιαγράμματα, και είναι σχεδόν ίδια. Καλό αυτό, αν συνυπολογίσουμε ότι ο σύζυξ έχει κιρσοκήλη το μαναράκι μου.

Συμπέρασμα: κορίτσια τα ξεψαχνίσαμε όλες και όλα είναι καλά, οπότε είναι θέμα χρόνου να έρθει η εγκυμοσύνη. Βουρρρ! 

Υγ. Περιμένω να δω και τις ορμονικές βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Οπότε καλά κανατε και κάνατε εξετάσεις κοπέλα μου 

Απλά το έγραψα γιατί μου έκανε εντόπιση πόσες μπήκατε σε διαδικασία εξετάσεων και επειδή δ1ν σας διάβαζα πιο πριν πίστευα ότι σχ2δων όλες τώρα αρχίσατε δλδ το πολύ 3 με 4 μήνες 

Νομίζω ότι εγώ προσπαθώ πιο πολύ καιρό από όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το 16% με όριο το 14%. Αν το όριο ήταν το 4%, θα το υπολόγιζαν αλλιώς, θεωρώ. Δεν ξέρω κιόλας. Το 14% είναι πιο αυστηρό κριτήριο. Σύμφωνα με την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., στα 100 σπερματοζωάρια πρέπει τα 14 να είναι άριστα. Σύμφωνα με την καινούρια οδηγία, αρκεί να είναι άριστα τα 4. Δεν ξέρω γιατί δεν το έχει αλλάξει η Βιοϊατρική, και το 2016 που είχαμε κάνει, πάλι τιμή αναφοράς ήταν το 14%. Πάντως, συγκρίνω τα δύο σπερμοδιαγράμματα, και είναι σχεδόν ίδια. Καλό αυτό, αν συνυπολογίσουμε ότι ο σύζυξ έχει κιρσοκήλη το μαναράκι μου.

Συμπέρασμα: κορίτσια τα ξεψαχνίσαμε όλες και όλα είναι καλά, οπότε είναι θέμα χρόνου να έρθει η εγκυμοσύνη. Βουρρρ! 

Υγ. Περιμένω να δω και τις ορμονικές βέβαια. 

Έχει ο άντρας σου κιρσοκηλη; την έχει χιρουργισει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το 16% με όριο το 14%. Αν το όριο ήταν το 4%, θα το υπολόγιζαν αλλιώς, θεωρώ. Δεν ξέρω κιόλας. Το 14% είναι πιο αυστηρό κριτήριο. Σύμφωνα με την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., στα 100 σπερματοζωάρια πρέπει τα 14 να είναι άριστα. Σύμφωνα με την καινούρια οδηγία, αρκεί να είναι άριστα τα 4. Δεν ξέρω γιατί δεν το έχει αλλάξει η Βιοϊατρική, και το 2016 που είχαμε κάνει, πάλι τιμή αναφοράς ήταν το 14%. Πάντως, συγκρίνω τα δύο σπερμοδιαγράμματα, και είναι σχεδόν ίδια. Καλό αυτό, αν συνυπολογίσουμε ότι ο σύζυξ έχει κιρσοκήλη το μαναράκι μου.

Συμπέρασμα: κορίτσια τα ξεψαχνίσαμε όλες και όλα είναι καλά, οπότε είναι θέμα χρόνου να έρθει η εγκυμοσύνη. Βουρρρ! 

Υγ. Περιμένω να δω και τις ορμονικές βέβαια. 

Έχει ο άντρας σου κιρσοκηλη; την έχει χιρουργισει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Niki94 όχι και ούτε θα τη χειρουργήσει. Ναι, ένα χρόνο κοντεύουμε.

Άντε τυχερή είστε φτου φτου σας εύχομαι σύντομα με καλά νέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου απάντησε ο γιατρός και μου είπε ότι είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα! Φυσικά ως ψυχαναγκαστική που είμαι εννοείται ότι θα πάω να του τα δείξω όλα από κοντά κ να ρωτήσω για την κινητικότητα α...

Πάντως ρε παιδί μου το θέμα είναι ότι κάτι σοβαρό δε φαίνεται να υπάρχει σε κανέναν από τους 2, οπότε τι να πω μάλλον θέλει ηρεμία κ περισσότερο χρόνο από ότι νόμιζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου απάντησε ο γιατρός και μου είπε ότι είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα! Φυσικά ως ψυχαναγκαστική που είμαι εννοείται ότι θα πάω να του τα δείξω όλα από κοντά κ να ρωτήσω για την κινητικότητα α...

Πάντως ρε παιδί μου το θέμα είναι ότι κάτι σοβαρό δε φαίνεται να υπάρχει σε κανέναν από τους 2, οπότε τι να πω μάλλον θέλει ηρεμία κ περισσότερο χρόνο από ότι νόμιζα

Ακριβός κοπέλα μου ηρεμία και υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια είμαι υπερβολική, το ξέρω. Έχω ήδη το λουλουδάκι μου, κι αν μείνω μόνο με ένα παιδιί, δεν χάλασε κι ο κόσμος. Είναι που είμαι κι εγώ μοναχοπαίδι και πάντα ονειρευόμουν μια μεγάλη οικογένεια. Τα παιδιά είναι ο λόγος που παντρεύτηκα, αλλιώς σιγά μην έμπαινα στον κόπο ?. Είναι που έχω πεθυμήσει την κοιλάρα (η μαζώχα) και την μωρουδίλα στο σπίτι. Ουφ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου απάντησε ο γιατρός και μου είπε ότι είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα! Φυσικά ως ψυχαναγκαστική που είμαι εννοείται ότι θα πάω να του τα δείξω όλα από κοντά κ να ρωτήσω για την κινητικότητα α...

Πάντως ρε παιδί μου το θέμα είναι ότι κάτι σοβαρό δε φαίνεται να υπάρχει σε κανέναν από τους 2, οπότε τι να πω μάλλον θέλει ηρεμία κ περισσότερο χρόνο από ότι νόμιζα

Δεν είχα αμφιβολία! Λοιπόν, κορίτσια, ξεψαχνιστήκαμε, είμαστε κομπλέ, οπότε σεξ και θα έρθει! Έχω καλό προαίσθημα για εσένα @Tokyo. Πλησιάζει η στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Αχ βρε κορίτσια είμαι υπερβολική, το ξέρω. Έχω ήδη το λουλουδάκι μου, κι αν μείνω μόνο με ένα παιδιί, δεν χάλασε κι ο κόσμος. Είναι που είμαι κι εγώ μοναχοπαίδι και πάντα ονειρευόμουν μια μεγάλη οικογένεια. Τα παιδιά είναι ο λόγος που παντρεύτηκα, αλλιώς σιγά μην έμπαινα στον κόπο ?. Είναι που έχω πεθυμήσει την κοιλάρα (η μαζώχα) και την μωρουδίλα στο σπίτι. Ουφ.

Να δεις τώρα που θα σου φύγει το άγχος θα γίνει! ίσως κ το σώμα σου να είχε ανάγκη να ηρεμήσει μετά την αποβολή και να μην ήσουν ακόμα έτοιμη! Σε κάθε περίπτωση εγώ νιώθω σαν να μου πήραν ένα βουνό από τους ώμους... και μόνο για αυτό πιστεύω ότι όλα θα μας πάνε καλύτερα! Μακάρι να βγει το προαίσθημα για όλες!

Το Μάρτη πως θα το πούμε το θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είστε όλες κομπλέ!! Αποβαλτε άγχος (μια κουβέντα είναι) πολλές αγκαλίτσες και θα έρθει το πολυπόθητο!! Εύχομαι όλες να κρατάμε ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια είστε όλες κομπλέ!! Αποβαλτε άγχος (μια κουβέντα είναι) πολλές αγκαλίτσες και θα έρθει το πολυπόθητο!! Εύχομαι όλες να κρατάμε ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! 

Like ❤️ (μιας κ μου τα έχει κόψει ΠΑΛΙ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κινητικότητα 1η ώρα ζωηρή 65%, ολική κινητικότητα 80%. Μέση προωθητική ικανότητα 38,2 μ/sec.

Φυσιολογικές μορφές 16% με τιμή αναφοράς 14% (ακολουθούν την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., άγνωστο γιατί).

@Tokyo μια χαρά είναι και τα δικά σας αποτελέσματα. Συμφωνώ με την @Γιάννα 36, και η μέτρια κινητικότητα είναι κινητικότητα, αυτό έχει σημασία! Κι εμάς που έχει καλή ζωηρή κινητικότητα, δεν είδα κανένα σπερματοζωάριο να φτάνει στο στόχο! Χαχαχα!

@TokyoΠόσο είναι η μέση προωθητική ικανότητα;

??Speechless! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki! δε βλεπω καπου τη μεση προωθητική ικανότητα που λες... εκλεισα να τα δείξω κ στο γιατρό αλλα βρήκα σε 20 μέρες ραντεβού! Έπρεπε να εχω πάρει νωρίτερα... τεσπα αφου μου ειπε ολα καλα οκ. Υπολογιζω οτι περίπου τότε θα εχω ωορρηξία, ισως το εκμεταλλευτώ κ για κανένα υπέρηχο.

Ο άντρας μου απο το πρωί μου στέλνει μυνήματα οτι έσκισε στις εξετάσεις... τον ειχα πρήξει τον καημένο! Θα δω για καμια βιταμινη απο εδω κ περα..  λεω να πάρω  d, εχω πάντα έλλειψη κ εχω ακούσει ότι παίζει σημαντικό ρόλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα.... Τι θα γίνει? Ποια θα ανοίξει νέο θεματακι? Αύριο τελευταία μέρα του Φεβρουαρίου.... Μέχρι Κυριακή ποιες περιμένουν?? Έχουμε κάποια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@LOULOUdaki! δε βλεπω καπου τη μεση προωθητική ικανότητα που λες... εκλεισα να τα δείξω κ στο γιατρό αλλα βρήκα σε 20 μέρες ραντεβού! Έπρεπε να εχω πάρει νωρίτερα... τεσπα αφου μου ειπε ολα καλα οκ. Υπολογιζω οτι περίπου τότε θα εχω ωορρηξία, ισως το εκμεταλλευτώ κ για κανένα υπέρηχο.

Ο άντρας μου απο το πρωί μου στέλνει μυνήματα οτι έσκισε στις εξετάσεις... τον ειχα πρήξει τον καημένο! Θα δω για καμια βιταμινη απο εδω κ περα..  λεω να πάρω  d, εχω πάντα έλλειψη κ εχω ακούσει ότι παίζει σημαντικό ρόλο...

Χαχαχα! Μωρέ οι καημένοι οι άντρες μας έχουν κι αυτοί άγχος. Μπορείτε να πάρετε τις pregnacare για σένα και για τον άντρα σου, κακό δεν κάνουν. Και βιταμίνη c. Λοιπόν η μέση προωθητική ικανότητα είναι ακριβώς κάτω από τις μετρήσεις της κινητικότητας, κάτω από την 24η ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@LOULOUdaki! δε βλεπω καπου τη μεση προωθητική ικανότητα που λες... εκλεισα να τα δείξω κ στο γιατρό αλλα βρήκα σε 20 μέρες ραντεβού! Έπρεπε να εχω πάρει νωρίτερα... τεσπα αφου μου ειπε ολα καλα οκ. Υπολογιζω οτι περίπου τότε θα εχω ωορρηξία, ισως το εκμεταλλευτώ κ για κανένα υπέρηχο.

Ο άντρας μου απο το πρωί μου στέλνει μυνήματα οτι έσκισε στις εξετάσεις... τον ειχα πρήξει τον καημένο! Θα δω για καμια βιταμινη απο εδω κ περα..  λεω να πάρω  d, εχω πάντα έλλειψη κ εχω ακούσει ότι παίζει σημαντικό ρόλο...

Δεν πειράζει από την σ4ιγμη που όλα είναι καλά...!! Μην αγχώνεσαι...

Βρε κορίτσια πια κάνει αύριο λαπαροσκόπηση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δεν πειράζει από την σ4ιγμη που όλα είναι καλά...!! Μην αγχώνεσαι...

Βρε κορίτσια πια κάνει αύριο λαπαροσκόπηση ;

Το @lactaki θα κάνει λαπαροσκόπηση. Αύριο είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το @lactaki θα κάνει λαπαροσκόπηση. Αύριο είναι;;;

Ναι ναι αύριο είναι θα εμπενε από σήμερα το απόγευμα αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2019 at 8:55 ΜΜ, ο/η paradisebird είπε:

Δεν ξέρω κοπέλα μου τι ηλικία έχεις, σίγουρα θα είσαι όμως μικρότερή μου. Ταυτίζομαι απόλυτα με τα λόγια σου περί ηλικίας. Εγώ είμαι 50 και ούτε 4 χρόνια παντρεμένη. Θυμάμαι στο γάμο μου την ξαδέλφη μου να μας εύχεται να είμαστε αγαπημένοι γιατί θα είμαστε εμείς οι δυο που θα έχουμε ο ένας τον άλλο. Σαν να έλεγε δεν θα κάνετε παιδί στην ηλικία που είστε, οπότε να είστε αγαπημένοι οι δυο σας. Τι να κάνουμε, δεν είναι όλοι τόσο τυχεροί να παντρεύονται μικροί και να μπορούν και να έχουν το χρόνο και τη δύναμη να παλεύουν με την ατεκνία. Αργά ή γρήγορα όλες γίνονται μάνες.... ;;;;;

Που είσαι κορίτσι μου!Τι κάνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια παει ο Μαρτιος για μενα.

Τριχωμοναδικη κολπιτιδα το αποτελεσμα των εξετασεων.Επτα μερες αντιβιωση και αποχη.Ακριβως πανω στις γονιμες...καθολου δεν με θελει.Απογοητευτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια παει ο Μαρτιος για μενα.

Τριχωμοναδικη κολπιτιδα το αποτελεσμα των εξετασεων.Επτα μερες αντιβιωση και αποχη.Ακριβως πανω στις γονιμες...καθολου δεν με θελει.Απογοητευτηκα...

Ωχ! Πως έγινε αυτό; ειχες ενοχλήσεις;

Τι να πω περαστικά! Ελπίζω να είναι τυχερός ο επόμενος... κρίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσια παει ο Μαρτιος για μενα.

Τριχωμοναδικη κολπιτιδα το αποτελεσμα των εξετασεων.Επτα μερες αντιβιωση και αποχη.Ακριβως πανω στις γονιμες...καθολου δεν με θελει.Απογοητευτηκα...

Ωχ περαστικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...