Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Niki94 @Γιάννα 36 @LOULOUdaki!  Λοιπόν τα πήρα κ γραπτά 

όγκος 2,4 (με όριο 1,5), PΗ 7,7 (7,2-8 τιμές), διαυγές / φυσιολογικό / χωρίς συγκολλήσεις. Συνολικός αριθμός 163 (όριο >39), φυσιολογικά 6%

Στην κινητικότητα γράφει διάφορα ρε κορίτσια αλλά δεν καταλαβαίνω πως διαβάζονται;;;

 

Σούπερ είστε... μόνο κινητικότητα να μας στείλεις όπως τα γράφει αν μπορείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μιας και δεν θυμάμαι πόσο καιρό προσπαθείτε; το ρωτάω γιατί είδα πολλές μπήκατε σε διαδικασία εξετάσεων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μιας και δεν θυμάμαι πόσο καιρό προσπαθείτε; το ρωτάω γιατί είδα πολλές μπήκατε σε διαδικασία εξετάσεων 

Εμείς στοχευμενα από Σεπτέμβρη. Βέβαια έναν μήνα δεν κάναμε στις γόνιμες οπότε 5 μήνες. Μετά τα 35 γενικά κάνεις λίγο νωρίτερα τις εξετάσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εμείς στοχευμενα από Σεπτέμβρη. Βέβαια έναν μήνα δεν κάναμε στις γόνιμες οπότε 5 μήνες. Μετά τα 35 γενικά κάνεις λίγο νωρίτερα τις εξετάσεις.. 

Ναι φυσικά μετά από τα 35 να κάνεις νωρίς εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 το άθροισμα α+β εντός της πρώτης ώρας είναι 75 και αν καταλαβαινω καλά πρέπει να είναι >32 οπότε ως άθροισμα είναι καλό. Έχει σημασία πόσο είναι το α και πόσο το β?

σε εσάς πόσο ήταν; Στην πρώτη ώρα είναι α=7 και β=68, ίσως αυτή η αναλογία να έπρεπε να είναι καλύτερη;

@Niki94 6 μηνες! Τους 2-3 πρώτους είχα αρρύθμιστο θυρεοειδή αλλά και πάλι τους προσμετρήσαμε κανονικά... Άνω των 35 σου λένε στο 6μηνο, κάτω των 35 στο χρόνο (επειδή θεωρητικά έχεις περισσότερο καιρό περιθώριο αναμονής :-) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Γιάννα 36 το άθροισμα α+β εντός της πρώτης ώρας είναι 75 και αν καταλαβαινω καλά πρέπει να είναι >32 οπότε ως άθροισμα είναι καλό. Έχει σημασία πόσο είναι το α και πόσο το β?

σε εσάς πόσο ήταν; Στην πρώτη ώρα είναι α=7 και β=68, ίσως αυτή η αναλογία να έπρεπε να είναι καλύτερη;

@Niki94 6 μηνες! Τους 2-3 πρώτους είχα αρρύθμιστο θυρεοειδή αλλά και πάλι τους προσμετρήσαμε κανονικά... Άνω των 35 σου λένε στο 6μηνο, κάτω των 35 στο χρόνο (επειδή θεωρητικά έχεις περισσότερο καιρό περιθώριο αναμονής :-) )

Α είναι πολύ καλό το σύνολο ?εμάς 40 ήταν. Απλά είχε 27 στα ζωηρά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι μεγάλο το ποσοστό στη νωθρη προωθητική αλλά το σύνολο είναι σούπερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Α είναι πολύ καλό το σύνολο ?εμάς 40 ήταν. Απλά είχε 27 στα ζωηρά. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι μεγάλο το ποσοστό στη νωθρη προωθητική αλλά το σύνολο είναι σούπερ! 

κοίτα νομίζω σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο! ίσως να χρειάζεται καμιά βιταμίνη; θα μιλήσω με το γιατρό και θα σου πω! Νομίζω είναι πιο σημαντικο να υπάρχουν ζωηρά παρά απλά πολλά... δεν ξέρω κιόλας αλλά μου φαίνεται λογικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοίτα νομίζω σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο! ίσως να χρειάζεται καμιά βιταμίνη; θα μιλήσω με το γιατρό και θα σου πω! Νομίζω είναι πιο σημαντικο να υπάρχουν ζωηρά παρά απλά πολλά... δεν ξέρω κιόλας αλλά μου φαίνεται λογικό

Ιδέα δεν έχω.. Δηλ τα ζωηρά φτάνουν πιο γρήγορα τα άλλα αργούν λίγο αλλά φτάνουν! Οπότε έχει να κάνει με το πότε κάνεις επαφές σε σχέση με την ωορρηξία? Δεν ξέρω. Αλλά το σύνολο μετράνε οπότε αυτό είναι καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ιδέα δεν έχω.. Δηλ τα ζωηρά φτάνουν πιο γρήγορα τα άλλα αργούν λίγο αλλά φτάνουν! Οπότε έχει να κάνει με το πότε κάνεις επαφές σε σχέση με την ωορρηξία? Δεν ξέρω. Αλλά το σύνολο μετράνε οπότε αυτό είναι καλό! 

δε φτάνει να κοιτάμε μέρες θα κοιτάμε κ ώρες; χαχαχαχαχα 

Πάντως κ μετά το 2ωρο γράφει σύνολο 67, οπότε υποθέτω ότι εφόσον είναι πολλά ζωντανά τι στο καλό κάποια στιγμή θα φτάσουν;!;!;! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

δε φτάνει να κοιτάμε μέρες θα κοιτάμε κ ώρες; χαχαχαχαχα 

Πάντως κ μετά το 2ωρο γράφει σύνολο 67, οπότε υποθέτω ότι εφόσον είναι πολλά ζωντανά τι στο καλό κάποια στιγμή θα φτάσουν;!;!;! 

 

Μα μόνο ο υπέρηχος στο σπίτι θα μας σώσει το έχω ξαναπεί!! Άντε πάει κι αυτό τώρα τη '' δουλειά '' μας και θα έρθει και το πολυπόθητο! 

P. S. Εμάς δεν είχε ανάλυση για 2η ώρα κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μα μόνο ο υπέρηχος στο σπίτι θα μας σώσει το έχω ξαναπεί!! Άντε πάει κι αυτό τώρα τη '' δουλειά '' μας και θα έρθει και το πολυπόθητο! 

P. S. Εμάς δεν είχε ανάλυση για 2η ώρα κτλ. 

Λοιπόν νομίζω ότι από τα αποτελέσματα όντως το πλήθος των α είναι χαμηλό. Ψάχνοντας στο ιντερνετ πάντα... κανονικά θα έπρεπε να είναι περισσότερα τα 7 είναι λίγα και ίσως αυτό να εξηγεί και τον τόσο καιρό προσπάθειας! Θα τα στείλω στο γιατρό μου και θα σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Λοιπόν νομίζω ότι από τα αποτελέσματα όντως το πλήθος των α είναι χαμηλό. Ψάχνοντας στο ιντερνετ πάντα... κανονικά θα έπρεπε να είναι περισσότερα τα 7 είναι λίγα και ίσως αυτό να εξηγεί και τον τόσο καιρό προσπάθειας! Θα τα στείλω στο γιατρό μου και θα σας πω...

Νομίζω πως τσάμπα ψάχνεις. Τα ζωηρά πρέπει να ναι περισσότερα αν το σύνολο ζωηρης και νωθρης είναι χαμηλό που δεν ισχύει σε εσάς! Θα σου πει κι ο γιατρός βέβαια, δεν έχω ιδέα από αυτά... Μόνο ό,τι βλέπω στο χαρτί με τις τιμές αναφοράς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Νομίζω πως τσάμπα ψάχνεις. Τα ζωηρά πρέπει να ναι περισσότερα αν το σύνολο ζωηρης και νωθρης είναι χαμηλό που δεν ισχύει σε εσάς! Θα σου πει κι ο γιατρός βέβαια, δεν έχω ιδέα από αυτά... Μόνο ό,τι βλέπω στο χαρτί με τις τιμές αναφοράς. 

εμείς έχουμε γίνει όλοι ειδικοί! Μετά θα πάω να με προσλάβουν στο μητέρα να τελειώνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εμείς έχουμε γίνει όλοι ειδικοί! Μετά θα πάω να με προσλάβουν στο μητέρα να τελειώνει!

Νέα καριέρα μπροστά σου ανοίγεται!!! Ποιος τη χάρη σου! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια σε ολες, σας εχω χασει λιγες μερες αλλα απο οτι διαβασα εισαστε ολες καλα δεν εχουμε καμια εγκυουλα ακομα κ επισης εχετε ξεπατωθει στις εξετασεις ! :P καμια ιδεα για το νεο θεματακι εχετε βρει ? αυριο τελειωνει ο μηνας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου τα πήρε και φαίνεται πως όλα καλά! Δεν τα έχει δει γιατρός βέβαια αλλά από τις τιμές που γράφει δίπλα φαίνονται οκ! Αυτά που συγκράτησα από το τηλ είναι ότι με κατώτατο τα 15εκατ/ml έχει 68 και φυσιολογικές μορφές (ή κάπως έτσι) 6% με όριο το 4%. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω μελετήσει αλλά από ότι μου είπε όλα είναι σύμφωνα με τις τιμές αναφοράς καλά!

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη όλες σας! Κ τώρα που το ξετινάξαμε από εξετάσεις ε ένα πράγμα έμεινε μόνο... να έρθει! τι στο καλό!

αααα τι τέλεια Νέα!!! Άντε βουρ για αγκαλίτσες τώρα!! γρήγορα να έρθει το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Θα παρακολουθείς με τεστ ωορρηξιας?? 

Όχι δεν μπαίνω ξανά στη διαδικασία ασε που δεν έχω τωρα και δεν προλαβαίνω να παραγγειλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλησπερα κοριτσια σε ολες, σας εχω χασει λιγες μερες αλλα απο οτι διαβασα εισαστε ολες καλα δεν εχουμε καμια εγκυουλα ακομα κ επισης εχετε ξεπατωθει στις εξετασεις ! :P καμια ιδεα για το νεο θεματακι εχετε βρει ? αυριο τελειωνει ο μηνας..

Αστα αυτός ο μήνας περισσότερο διαγνωστικός ήταν! 

Θα ανοίξει η @Mantariniτο καινούριο θέμα, κάτι ανοιξιάτικο με φρέσκο αέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αστα αυτός ο μήνας περισσότερο διαγνωστικός ήταν! 

Θα ανοίξει η @Mantariniτο καινούριο θέμα, κάτι ανοιξιάτικο με φρέσκο αέρα! 

αγχώθηκα τώρα..  εύχομαι να μαι γουρλου.. να μας φέρει το καινούριο θεματάκι σποράκια στις κοιλιτσες Μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

αγχώθηκα τώρα..  εύχομαι να μαι γουρλου.. να μας φέρει το καινούριο θεματάκι σποράκια στις κοιλιτσες Μας!! 

Καλέ τι άγχος??? Ότι κι αν προκύψει τον Μάρτιο θα μας δίνεις την αισιοδοξία σου! Με το καλό όλες μας κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εσάς οι φυσιολογικές μορφές πόσες ήταν? Κινητικότητα θυμάμαι είχατε σούπερ! 

Κινητικότητα 1η ώρα ζωηρή 65%, ολική κινητικότητα 80%. Μέση προωθητική ικανότητα 38,2 μ/sec.

Φυσιολογικές μορφές 16% με τιμή αναφοράς 14% (ακολουθούν την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., άγνωστο γιατί).

@Tokyo μια χαρά είναι και τα δικά σας αποτελέσματα. Συμφωνώ με την @Γιάννα 36, και η μέτρια κινητικότητα είναι κινητικότητα, αυτό έχει σημασία! Κι εμάς που έχει καλή ζωηρή κινητικότητα, δεν είδα κανένα σπερματοζωάριο να φτάνει στο στόχο! Χαχαχα!

@TokyoΠόσο είναι η μέση προωθητική ικανότητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κινητικότητα 1η ώρα ζωηρή 65%, ολική κινητικότητα 80%. Μέση προωθητική ικανότητα 38,2 μ/sec.

Φυσιολογικές μορφές 16% με τιμή αναφοράς 14% (ακολουθούν την παλιά οδηγία του Π.Ο.Υ., άγνωστο γιατί).

@Tokyo μια χαρά είναι και τα δικά σας αποτελέσματα. Συμφωνώ με την @Γιάννα 36, και η μέτρια κινητικότητα είναι κινητικότητα, αυτό έχει σημασία! Κι εμάς που έχει καλή ζωηρή κινητικότητα, δεν είδα κανένα σπερματοζωάριο να φτάνει στο στόχο! Χαχαχα!

@TokyoΠόσο είναι η μέση προωθητική ικανότητα;

χαχαχα ευχαριστώ! ρε συ γιατί πάνε με τα παλιά; είναι λίγο περίεργο αυτό... κανονικά τα όρια είναι 4% στις φυσιολογικές μορφές κ γενικά ο ΜΟ είναι 5-6%, το 16% είναι απίστευτα υψηλό! όπως κ να έχει ο άντρας σου έχει ήδη "αποδείξει" την αποτελεσματικότητα του! πραγματικά δεν έχεις τπτ για να ανησυχείς :-):-):-)

ΥΓ: καλά είναι ρε συ απλά έπεσαν σε τρελές... εγώ πιο πολύ από όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλέ τι άγχος??? Ότι κι αν προκύψει τον Μάρτιο θα μας δίνεις την αισιοδοξία σου! Με το καλό όλες μας κορίτσια! 

ήμουν πολύ αισιόδοξη η αλήθεια είναι.. αλλά τώρα όσο πλησιάζουν οι μέρες με έχει πιάσει μια απογοήτευση.. Ίσως να φταίνε και οι ορμόνες..  Όσο είμαστε σε γονιμες είμαστε πιο ευδιαθετες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μιας και δεν θυμάμαι πόσο καιρό προσπαθείτε; το ρωτάω γιατί είδα πολλές μπήκατε σε διαδικασία εξετάσεων 

Εμείς ξεκινήσαμε τον Μάιο 2018 (πω πω, έχει περάσει ένας αιώνας!!!) αλλά χαλαρά, δηλαδή δεν είχαμε επαφές πάντα στις γόνιμες. Επίσης, είχα για μερικούς μήνες άστατους κύκλους για κάποιο λόγο. Από Νοέμβριο το πάμε με το "σύστημα των τριών", δηλαδή τρεις μέρες σερί στις υποτιθέμενες γόνιμες, με εξαίρεση τον Δεκέμβριο. Ας ελπίσουμε ότι θα αποδώσει και αυτή τη φορά.

Όσον αφορά τις εξετάσεις, τις κάναμε γιατί μετά την παλίνδρομη αγχώθηκα ότι κάτι "χάλασε" : D. Είναι η πρώτη φορά που έχουμε ελεύθερες επαφές τόσους μήνες και δεν έχει έρθει εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε τον Μάιο 2018 (πω πω, έχει περάσει ένας αιώνας!!!) αλλά χαλαρά, δηλαδή δεν είχαμε επαφές πάντα στις γόνιμες. Επίσης, είχα για μερικούς μήνες άστατους κύκλους για κάποιο λόγο. Από Νοέμβριο το πάμε με το "σύστημα των τριών", δηλαδή τρεις μέρες σερί στις υποτιθέμενες γόνιμες, με εξαίρεση τον Δεκέμβριο. Ας ελπίσουμε ότι θα αποδώσει και αυτή τη φορά.

Όσον αφορά τις εξετάσεις, τις κάναμε γιατί μετά την παλίνδρομη αγχώθηκα ότι κάτι "χάλασε" : D. Είναι η πρώτη φορά που έχουμε ελεύθερες επαφές τόσους μήνες και δεν έχει έρθει εγκυμοσύνη.

Οπότε καλά κανατε και κάνατε εξετάσεις κοπέλα μου 

Απλά το έγραψα γιατί μου έκανε εντόπιση πόσες μπήκατε σε διαδικασία εξετάσεων και επειδή δ1ν σας διάβαζα πιο πριν πίστευα ότι σχ2δων όλες τώρα αρχίσατε δλδ το πολύ 3 με 4 μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...