Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μπα βλέπω να αργεί... Όχι πολύ, αλλά πιστεύω θα αργήσει. Μ έχει πιάσει το σύνδρομο @LOULOUdaki!?Καλά να μαστε και θα έρθει στην ώρα του, ξέρει αυτό ?

Εγώ αυτό το σύνδρομο το είχα από πριν ξεκινήσω! Ειλικρινά το είχα πάρει πολύ στραβά και νομίζω τελικά επειδή το φοβόμουν τόσο μου βγήκε κιόλας... Για αυτό λέω ΑΝ πάνε όλα καλά να το πάρω αλλιώς κ όοοοτι γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εγώ αυτό το σύνδρομο το είχα από πριν ξεκινήσω! Ειλικρινά το είχα πάρει πολύ στραβά και νομίζω τελικά επειδή το φοβόμουν τόσο μου βγήκε κιόλας... Για αυτό λέω ΑΝ πάνε όλα καλά να το πάρω αλλιώς κ όοοοτι γίνει

Οποια κι αν είναι τα αποτελέσματα κι οι μέθοδοι κι όλα, δεν μετράνε μία αν όλα αυτά χτίζονται πάνω σε άγχος. Χρειάζεται η καλύτερη δυνατή αντιμετώπιση από όλες κι όλους! Όλα θα γίνουν όταν πάψουμε να τα παρουσιάζουμε τρομερά κι όταν δεν μονοπωλεί τη σκέψη μας κάθε μέρα όλη μέρα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Μη το λες και για το στήθος, αφού τα συμπτώματα περιόδου είναι ίδια με της περιόδου! Σου εύχομαι να είναι νινακι! 

Σ'ευχαριστώ αν κ νομίζω κατεβαίνει,είδα λίγο ροζ στα υγρά μου σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια τις βιταμίνες αυτές σας της έχουν προτείνει οι γιατροί σας; όταν πάρουμε κ τα αποτελέσματα και από το σπέρμα θα του τα πάω όλα μαζί και έλεγα να τον ρωτήσω... Επειδή γενικά οι εξετάσεις μου ήταν όλες καλές δεν μου πρότεινε τίποτα τέτοιο... 

Ναι κορίτσι μου.ο γιατρός μου τις πρότεινε.Ειδα κ επαθα.Μου τις παραγγειλαν απο Αθήνα 96ευρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι κορίτσι μου.ο γιατρός μου τις πρότεινε.Ειδα κ επαθα.Μου τις παραγγειλαν απο Αθήνα 96ευρω...

Σε ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Πάντως αυτό έλεγα κ χτες σε φίλη μου που άκουγε από πολύ μικρή για την ΑΜΗ και το ότι δύσκολα θα κάνει παιδιά έκατσαν 2 εγκυμοσύνες κ μάλιστα η 2η κατά λάθος -δεν πρόσεχε γιατί δεν θεωρούσε ότι υπάρχει λόγος :-) Κ τώρα περιμένει το 2ο παιδάκι της! Θεωρώ ότι η παρακολούθηση θα σε βοηθήσει πολύ! 

Έχεις σκεφτεί ποτέ για σπερματέγχυση; που είναι "φυσική" σαν διαδικασία κ πάει στοχευμένα; έχω ακούσει ότι αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας συγκεκριμένο (που εσύ δεν έχεις) μπορεί να έχει πολύ καλό αποτέλεσμα...

Θα κάνουμε παρακολουθηση ωορρηξιας μερικους μηνες,που ευχομαι να μην χτειαστουν πολλοι...και αναλογως θα κινηθουμε μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Χρυσάφω μου καλή αρχή! Ο σύζυγος έχει ελέγξει σπέρμα; Όσο για την fsh, διαφέρει από κύκλο σε κύκλο. Μπορεί στον επόμενο κύκλο να κάνεις καλή ωορρηξία. Σου είπε να κάνεις fsh 2η-3η μέρα περιόδου; Έχει σημασία και το σε ποια μέρα έκανες την εξέταση. 

@Tokyo @Γιάννα 36 πότε περιμένετε αποτελέσματα από τα σπερμοδιαγράμματα; Εύχομαι να είναι τέλεια! Καλλιέργεια θα κάνετε ούτως ή άλλως, ή εάν δείξει κάτι το σπερμοδιάγραμμα;

@Starrr καλή αρχή και σε σένα κοπέλα μου! Έχω κι εγώ παράδειγμα με θετική έκβαση όπως σου έχω ξαναπεί, από πρόκληση ωορρηξίας.

 

Κοπελα μου ,έχουμε ελεγξει σπέρμα.Ειναι σε φυσιολοικες τιμες.Τις εξετάσεις μου αν θυμαμαι καλα...τις εκανα Τριτη μερα περιοδου...Μπορει κ τεταρτη...Θα σ πω τ απόγευμα.Μακαρι να φτιάξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 έκλαψα με το σύνδρομο "LOULOUdaki!" ??? Με έχετε πάρει χαμπάρι ότι είμαι γκρινιάρα και ανυπόμονη ???

@Tokyo έλα μου ντε. Μάλλον ναι είναι αυτό που λες, ότι έχασα χρόνο, ήρθε και η παλίνδρομη και με αποτελείωσε. Εγώ είμαι του προγράμματος, και η παλίνδρομη ήταν εκτός προγράμματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 έκλαψα με το σύνδρομο "LOULOUdaki!" ??? Με έχετε πάρει χαμπάρι ότι είμαι γκρινιάρα και ανυπόμονη ???

@Tokyo έλα μου ντε. Μάλλον ναι είναι αυτό που λες, ότι έχασα χρόνο, ήρθε και η παλίνδρομη και με αποτελείωσε. Εγώ είμαι του προγράμματος, και η παλίνδρομη ήταν εκτός προγράμματος. 

Πόσο μοιάζουμε... είμαι του προγράμματος πααααρα πολύ σε σημείο εκνευρισμού... άλλωστε αυτό φάνηκε κ από τις εξετάσεις! Με το που πέρασε λίγος καιρός ακολουθήσαμε το πρωτόκολλο! χαχαχαχα Κ είμαι κ γω πολύ ανυπόμονη... άστα να πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, @Tokyo @Γιάννα 36 έχετε δει καθόλου αιματάκι μετά από τη σαλπιγγογραφία; Πριν λίγο πήγα για τσισάκια και στο χαρτί είχα βλέννη καφέ ☹ με κυνηγάνε αυτά τα καφετιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια, @Tokyo @Γιάννα 36 έχετε δει καθόλου αιματάκι μετά από τη σαλπιγγογραφία; Πριν λίγο πήγα για τσισάκια και στο χαρτί είχα βλέννη καφέ ☹ με κυνηγάνε αυτά τα καφετιά!

εγω τις πρώτες ώρες μαζί με το σκιαγραφικό είδα κ καφετιά όπως λες αλλά μετά τίποτα... ήταν κ 8η μέρα του κύκλου οπότε μπορεί όντως  να ήταν κ υπολείμματα από την περίοδο. Πάντως μου είχαν πει ότι είναι πιθανό να δω λίγο αίμα κ να μην ανησυχήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε ;;; δεν μπορω να γραφω σε ολες σας διοτι ολη μερα σχεδον κοιμαμαι πολλες ωρες υπνο μαθαινω τα νεα σας μωρε κοριτσια μου και ελπιζω ολες να τα καταφερετε και να μου λετε οτι μενετε εγκυουλεςςςς ελατε παμε δυναμικααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστώ αν κ νομίζω κατεβαίνει,είδα λίγο ροζ στα υγρά μου σήμερα!

Αν δεν ερθει περιοδος κανονικα, ελπιζουμε. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε ;;; δεν μπορω να γραφω σε ολες σας διοτι ολη μερα σχεδον κοιμαμαι πολλες ωρες υπνο μαθαινω τα νεα σας μωρε κοριτσια μου και ελπιζω ολες να τα καταφερετε και να μου λετε οτι μενετε εγκυουλεςςςς ελατε παμε δυναμικααα

Εισαι εγκυουλα?!!?!! Ειμαι καινουρια εδω...συγχαρητηρια κοριτσι μου..με το καλο να ερθει το μωρακι σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα 

Εχθές είχα ραντεβού με το γυνναικολο και προετοιμαζόμαστε για εξοσωματικη. Μαζί με τις οδηγίες του πρωτοκόλλου μας έδωσε να ποιουμε μέχρι την οωληψια κάτι βιταμίνες οι οποίες λέγονται Lifertil ........τις έχει κάποια ακουστά?η τις έχει πάρει???

Θα ήθελα τα φώτα σας...Ευχαριστώ εκ τον προτερον...

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια, @Tokyo @Γιάννα 36 έχετε δει καθόλου αιματάκι μετά από τη σαλπιγγογραφία; Πριν λίγο πήγα για τσισάκια και στο χαρτί είχα βλέννη καφέ ☹ με κυνηγάνε αυτά τα καφετιά!

Κοριτσι μου εκανα τις εξετασεις την 4η μερα μετα την περιοδο...Εκανα βλακεια ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στο φαρμακειο να παρω τις βιταμινες και ηταν μια κοπελα που ειχε τον ιδιο γιατρο μ αυτον που πηγα χτες!Χωρις σάλπιγγες και εμεινε εγκυος με την πρώτη εξωσωματικη σε διδυμα!Τωρα εχει αγκαλια τα μωράκια της!Μου μίλησε για την πίστη της στο Θεο και στον γιατρο!Μπραβο της!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσι μου εκανα τις εξετασεις την 4η μερα μετα την περιοδο...Εκανα βλακεια ε;;

Για τις ορμονικές λες; Δηλαδή, 4η μέρα περιόδου, ή 4 μέρες αφού τελείωσε η περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Stafilenia είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα 

Εχθές είχα ραντεβού με το γυνναικολο και προετοιμαζόμαστε για εξοσωματικη. Μαζί με τις οδηγίες του πρωτοκόλλου μας έδωσε να ποιουμε μέχρι την οωληψια κάτι βιταμίνες οι οποίες λέγονται Lifertil ........τις έχει κάποια ακουστά?η τις έχει πάρει???

Θα ήθελα τα φώτα σας...Ευχαριστώ εκ τον προτερον...

.

Δεν τις ξέρω τις βιταμίνες κορίτσι μου, να σου ευχηθώ όμως καλή επιτυχία & σύντομα μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Για τις ορμονικές λες; Δηλαδή, 4η μέρα περιόδου, ή 4 μέρες αφού τελείωσε η περίοδος;

Ναι για τις ορμονικες που εγραψα παραπανω .Τις εκανα 4η μερα περιοδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια, @Tokyo @Γιάννα 36 έχετε δει καθόλου αιματάκι μετά από τη σαλπιγγογραφία; Πριν λίγο πήγα για τσισάκια και στο χαρτί είχα βλέννη καφέ ☹ με κυνηγάνε αυτά τα καφετιά!

Κι εγώ είχα καφέ για 3 μέρες δεν είναι τίποτα μην σε άγχωνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι για τις ορμονικες που εγραψα παραπανω .Τις εκανα 4η μερα περιοδου...

Πιο σωστό είναι 2η ή 3η ημέρα αλλά δεν ξέρω πόσο μεγάλη διαφορά μπορεί να έχει σε ένα 24ωρο. Σου είπε ο γιατρός να κάνεις ξανά ορμονικό έλεγχο μαζί με την παρακολούθηση της ωορρηξίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πιο σωστό είναι 2η ή 3η ημέρα αλλά δεν ξέρω πόσο μεγάλη διαφορά μπορεί να έχει σε ένα 24ωρο. Σου είπε ο γιατρός να κάνεις ξανά ορμονικό έλεγχο μαζί με την παρακολούθηση της ωορρηξίας;

Οχι δεν μου ειπε κατι...Προφανως το θεωρει περιττο..Ας παρω και τις βιταμινες κανα μηνα και τοτε να ξανακανω.Σ ευχαριστω πολυ!!!!Εκανες την σαλπιγγογραφια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι δεν μου ειπε κατι...Προφανως το θεωρει περιττο..Ας παρω και τις βιταμινες κανα μηνα και τοτε να ξανακανω.Σ ευχαριστω πολυ!!!!Εκανες την σαλπιγγογραφια;;

Ναι την έκανα την Δευτέρα. Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...