Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thunder είπε:

@Σταυρι Περίμενε, υπάρχουν ακόμα μέρες κι ελπίδες για να κλείσει ο μήνας! Κορίτσια, @Mantarini @Tokyo Συγνώμη, όντως μπερδεύτηκα! Τουλάχιστον έδωσα μια απάντηση! ? δεν ξέρω πως γίνεται αλλά με χαλαρώνει πολύ να μπαίνω σε ένα φόρουμ στο οποίο επικοινωνούν άτομα με παρομοια συναισθήματα. Παλαιότερα που είχα δοκιμάσει αγχωνόμουν πολύ και το άφησα. Καλό σκ να έχετε όλες!! 

Ισχύει! Εγω ειδα οτι δεν ειμαι η μονη κ καπως χαλαρωσα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...

Το εφαγα κι εγω το αρνητικο μου...

Ειμαι 29η μερα και περιμενω κανονηκα Δευτερα, κρατιομουν τοσο καιρο να μην κανω τεστ και σημερα την εκανα την βλακεια μου.Εχω βλεπετε ποσοτητες απο τις hometest που ερχονται μαζι με τα τεστ ωορρηξιας.

Το εκανα μεσημερι στη δουλεια,εβγαλα τα ματια μου μπας κι αχνοφαινεται τπτ αλλα μπα...

Ειπα μερικα λογια παρηγοριας απο μεσα μου, πχ το εκανες νωρις,δεν ειναι πρωινα ουρα αλλα η αληθεια παραμενει πως 12 μερες μετα την ωορρηξια επρεπε να δειξει κατι.

Το περιεργο ειναι πως δεν ποναω καθολου,πονεσα και πρηστικα την περασμενη Κυριακη για μια μερα και τωρα τπτ.

Ζω με αυταπατες μαλλον... δεν θελω να ρθει η Δευτερα κ να δω αιμα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπερα κοριτσια...

Το εφαγα κι εγω το αρνητικο μου...

Ειμαι 29η μερα και περιμενω κανονηκα Δευτερα, κρατιομουν τοσο καιρο να μην κανω τεστ και σημερα την εκανα την βλακεια μου.Εχω βλεπετε ποσοτητες απο τις hometest που ερχονται μαζι με τα τεστ ωορρηξιας.

Το εκανα μεσημερι στη δουλεια,εβγαλα τα ματια μου μπας κι αχνοφαινεται τπτ αλλα μπα...

Ειπα μερικα λογια παρηγοριας απο μεσα μου, πχ το εκανες νωρις,δεν ειναι πρωινα ουρα αλλα η αληθεια παραμενει πως 12 μερες μετα την ωορρηξια επρεπε να δειξει κατι.

Το περιεργο ειναι πως δεν ποναω καθολου,πονεσα και πρηστικα την περασμενη Κυριακη για μια μερα και τωρα τπτ.

Ζω με αυταπατες μαλλον... δεν θελω να ρθει η Δευτερα κ να δω αιμα.

 

Mην χανεις τις ελπιδες σου.Μπορει να το εκανες νωρις. Πριν λιγο επικοινωνησα με την εταιρια και μου τονισαν με πρωινα ουρα!Επίσης τα συγκεκριμενα τεστ δείχνουν οταν η ορμονη ειναι πανω απο 15.Περιμενε λιγο ακομα.Σε νιωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Thunder είπε:

@Σταυρι Περίμενε, υπάρχουν ακόμα μέρες κι ελπίδες για να κλείσει ο μήνας! Κορίτσια, @Mantarini @Tokyo Συγνώμη, όντως μπερδεύτηκα! Τουλάχιστον έδωσα μια απάντηση! ? δεν ξέρω πως γίνεται αλλά με χαλαρώνει πολύ να μπαίνω σε ένα φόρουμ στο οποίο επικοινωνούν άτομα με παρομοια συναισθήματα. Παλαιότερα που είχα δοκιμάσει αγχωνόμουν πολύ και το άφησα. Καλό σκ να έχετε όλες!! 

Εμένα ήδη άρχισαν τα συμπτώματα περιοδου πονακια στην κοιλιά όποτε από αύριο προετοιμάζονται για τα γλοιώδη καφέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Mην χανεις τις ελπιδες σου.Μπορει να το εκανες νωρις. Πριν λιγο επικοινωνησα με την εταιρια και μου τονισαν με πρωινα ουρα!Επίσης τα συγκεκριμενα τεστ δείχνουν οταν η ορμονη ειναι πανω απο 15.Περιμενε λιγο ακομα.Σε νιωθω.

Το ξερω πως με νιωθεις...νιωθουμε η μια την αλλη εδω μεσα..

Περα απο τη χοριακη εκανες κ τεστακι?Γιατι εγραψες πως μιλησες με την εταιρεια.

Δεν θελω να ζω με αυταπατες,καλυτερα να συμβιβαστω απο τωρα πως την Δευτερα θα αδιαθετησω.Δεν αντεχω την προσμονη, φαυλος κυκλος καθε φορα.

Καμμια φορα σκεφτομαι οτι πληρωνω το οτι οσο ημουν νεα προσεχα μη μεινω εγκυος και τωρα που το θελω ειναι αργα και δεν μπορω.

Αλλες φορες..τις πιο μαυρες..σκεφτομαι οτι η σχεση με τον αντρα μου ειναι λειψη,τι οικογενεια ειναι αυτη δυο ατομων????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Mην χανεις τις ελπιδες σου.Μπορει να το εκανες νωρις. Πριν λιγο επικοινωνησα με την εταιρια και μου τονισαν με πρωινα ουρα!Επίσης τα συγκεκριμενα τεστ δείχνουν οταν η ορμονη ειναι πανω απο 15.Περιμενε λιγο ακομα.Σε νιωθω.

Κορίτσι μου εσύ έχεις κάνει κάποιο τεστ να δεις αν δείχνει θετικό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Το ξερω πως με νιωθεις...νιωθουμε η μια την αλλη εδω μεσα..

Περα απο τη χοριακη εκανες κ τεστακι?Γιατι εγραψες πως μιλησες με την εταιρεια.

Δεν θελω να ζω με αυταπατες,καλυτερα να συμβιβαστω απο τωρα πως την Δευτερα θα αδιαθετησω.Δεν αντεχω την προσμονη, φαυλος κυκλος καθε φορα.

Καμμια φορα σκεφτομαι οτι πληρωνω το οτι οσο ημουν νεα προσεχα μη μεινω εγκυος και τωρα που το θελω ειναι αργα και δεν μπορω.

Αλλες φορες..τις πιο μαυρες..σκεφτομαι οτι η σχεση με τον αντρα μου ειναι λειψη,τι οικογενεια ειναι αυτη δυο ατομων????

Καταρχήν η οικογένεια ειναι άσχετη με το αν υπάρχουν παιδιά κ το εννοώ! Με Συγχωρείς αν ρωταω πραγματα που εχεις πει αλλα ποσο καιρό προσπαθείτε; έχεις πάρει ιατρική βοήθεια για εξετάσεις κλπ; αν επιτρέπεται ποσο χρονων είσαι; γιατι ακουω μια απαισιοδοξία χωρίς λόγο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Το ξερω πως με νιωθεις...νιωθουμε η μια την αλλη εδω μεσα..

Περα απο τη χοριακη εκανες κ τεστακι?Γιατι εγραψες πως μιλησες με την εταιρεια.

Δεν θελω να ζω με αυταπατες,καλυτερα να συμβιβαστω απο τωρα πως την Δευτερα θα αδιαθετησω.Δεν αντεχω την προσμονη, φαυλος κυκλος καθε φορα.

Καμμια φορα σκεφτομαι οτι πληρωνω το οτι οσο ημουν νεα προσεχα μη μεινω εγκυος και τωρα που το θελω ειναι αργα και δεν μπορω.

Αλλες φορες..τις πιο μαυρες..σκεφτομαι οτι η σχεση με τον αντρα μου ειναι λειψη,τι οικογενεια ειναι αυτη δυο ατομων????

Ελα !Μην στενοχωριεσαι και ,μην κατηγορείς τον εαυτο σου!Θα γίνει την καταλληλη στιγμη!

Ναι εκανα κι εγω τεστακια μια και εχω ενα σωρο και τα εβλεπα αχνα θετικα...Μμμμ.Αρνητικα μου είπαν απο την εταιρια.Περιμενω να ερθει η Δευτερα να ξεδιαλύνει το τοπιο.Στο μεταξύ ολη μερα εχω ζαλαδες ,πονακι α περιοδου,τραβήγματα και κράμπες.Το κεφαλι μου τα εχει δημιουργήσει ολα!Μακαρι να κανω λάθος ,αλλα μαλλον ειναι πονακια περιοδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι μου εσύ έχεις κάνει κάποιο τεστ να δεις αν δείχνει θετικό ??

Χαχχααχ!Εκανα 3 !Και τα 3 αχνα θετικα.Και αλλης εταιρίας την Παρασκευη!Το ειδαν και τα κορίτσια στο σχολειο. ...Δεν ηταν φαντασια μου..Ποιος ξερει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια πάει και αυτός ο μήνας.... Μου ήρθε περίοδος 2 μέρες πριν την αναμενόμενη... ?

Παμε για τον αλλο μηνα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καμμια φορα σκεφτομαι οτι πληρωνω το οτι οσο ημουν νεα προσεχα μη μεινω εγκυος και τωρα που το θελω ειναι αργα και δεν μπορω.

Αλλες φορες..τις πιο μαυρες..σκεφτομαι οτι η σχεση με τον αντρα μου ειναι λειψη,τι οικογενεια ειναι αυτη δυο ατομων????

Κι εγώ το σκέφτομαι αυτό. Καθυστέρησα το δεύτερο μωρό λόγω δουλειάς. Καμιά φορά μου το κοπανάει και ο άντρας μου, μου λέει, κοιτούσες την καριέρα σου. ☹

Όσο για το δεύτερο σκέλος της ανάρτησής σου, είναι όπως το βλέπει ο καθένας. Κανονικά, τα ζευγάρια που δεν έχουν μωρό (ακόμη, γιατί σίγουρα με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα αποκτήσουν, εφόσον το θέλουν) θα έπρεπε να χαίρονται τη ζωή, να πηγαίνουν βόλτες, ταξίδια, να βγαίνουν έξω, γιατί όταν έρθει το μωρό, αυτά περιορίζονται. Έτσι έκανε και φιλικό ζευγάρι. Προσπαθούσαν 4 χρόνια για μωρό. Εν τω μεταξύ, όμως, έκαναν και τη ζωή τους. Και το μωρό ήρθε, και τώρα τους έχει φάει η κλεισούρα ??? αλλά φυσικά είναι τρισευτυχισμένοι που ήρθε το μωρό τους.

Γι' αυτό κορίτσια μην απελπίζεστε. Το μωρό θα έρθει, ακόμη κι αν αργήσει. Επιμονή και πίστη. Και εν τω μεταξύ να χαίρεστε τη ζωή, γιατί δεν έρχεται πίσω. Today is the first day of the rest of your life. Αυτό είναι το μότο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ελα !Μην στενοχωριεσαι και ,μην κατηγορείς τον εαυτο σου!Θα γίνει την καταλληλη στιγμη!

Ναι εκανα κι εγω τεστακια μια και εχω ενα σωρο και τα εβλεπα αχνα θετικα...Μμμμ.Αρνητικα μου είπαν απο την εταιρια.

Γιατί σου είπαν αρνητικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γιατί σου είπαν αρνητικά;

Γιατι μαλλον μονο εγω βλεπω την αχνη γραμμη.Τα πεταξα.Λογικα συμφωνα με την χοριακη που εχω δεν δειχνουν...Τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γιατι μαλλον μονο εγω βλεπω την αχνη γραμμη.Τα πεταξα.Λογικα συμφωνα με την χοριακη που εχω δεν δειχνουν...Τι να πω

Τους τα έστειλες και σου είπαν αρνητικά; Όπως και να'χει, την Δευτέρα θα μιλήσει η χοριακή, που είναι αδιάψευστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

 

IMG_20190213_171830.jpg

Εγώ όπως το βλέπω, διακρίνω μια σκιά. Δεν την αξιολογώ όμως γιατί μπορεί να είναι evaporation line. Θα μπορούσες να δοκιμάσεις ένα ψηφιακό τεστ που είναι ξεκάθαρο. Με τόσο μικρή χοριακή, ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι έχει διπλασιαστεί, δεν μπορεί να ανιχνευτεί από κανένα τεστ. Ίσως το onestep που έχει ευαισθησία 10 mlU/U.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια μ αρεσει που ειπα θα μπω να γραψω μολις ηρεμησω...αυτες οι αναρτησεις οπως καταλαβατε ηταν το ηρεμο ψυχολογικα μου?Μολις φανει η ακατανομαστη δεν θα μιλιεμαι....

@Tokyo ειμαι 37 κοπελα μου, εχουμε ελευθερες επαφες πανω απο χρονο αλλα δεν ηταν προγραμματισμενες δλδ αλλες μερες νομιζα πως εθχα ωορρηξια κι αλλες ειχα.Δυστυχως δεν εχουμε λογω δουλειας την ευκαιρια να κανουμε μερα παρα μερα που λενε πως ειναι ιδανικο.Με τεστ ωρορρηξιας ειναι ο 3ος μηνας που προσπαθω.Κατι αλλο που με αγχωνει ειναι πως αν στους 6 μηνες δεν πετυχω κατι θα παω για εξετασεις...κ φοβαμαι τι θα βρω..

@Χρυσάφω παντως και για αχνο εχω ακουσει πως μετα απο μερες σκουρηνε.Αλλα απο την εταιρεια σιγουρα ειναι υποχρεωμενοι να σου απαντησουν εκ του ασφαλους.Εξαλλου εχεις κ χοριακουλα αν δεν κανω λαθος που εδειξε ορμονη,χαμηλη μεν αλλα εδειξε.Ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα.

@LOULOUdaki! ναι εχεις δικιο οτι πρεπει να χαρουμε ο ενας τον αλλον τωρα που μπορουμε, απλα σε αυτην την ηλικια εχω ζησει πολλα,εχω ταξιδεψει παρα πολυ.Δεν με συγκινουν πια ολα αυτα,πιο πολυ θα ηθελα μια Κυριακατικη οικογενειακη βολτα σε παιδοτοπο.

Δεν θελω να σας ριχνω ψυχολογικα κι εσας, ειστε τοσο αισιοδοξες.Ειναι το πρωτο σοκ,νομιζω θα μου περασει και θα επανελθω για νεους αγωνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε γω κορίτσια ξεκίνησαν κάτι μπεζ καφέ ανοιχτό υγρά... Δεν είχα ξανά ποτέ.... Θα δω πως θα εξελιχθούν. Πάντως πονάω πολύ. Έχω εφοδιαστεί κ φοράω σρρβιετουλα.... Οπότε μέχρι αύριο θα μου έχει έρθει. Να πάρω κ τον γιατρό αύριο τηλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

 

IMG_20190213_171830.jpg

Τωρα διαβασα πως εχουν ευαισθησια 25.Πολυ υψηλη δεν ειναι?

Τοτε πως λενε οι οδηγιες 3-4 μερες πριν την περιοδο?

Επισης για να καταλαβω, αν η χοριακη του αιματος,νομιζω 4,7 σου ειχαν πει προχτες? Οποτε ειναι κατω απο 25 γι αυτο δεν στην βρηκε το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ε γω κορίτσια ξεκίνησαν κάτι μπεζ καφέ ανοιχτό υγρά... Δεν είχα ξανά ποτέ.... Θα δω πως θα εξελιχθούν. Πάντως πονάω πολύ. Έχω εφοδιαστεί κ φοράω σρρβιετουλα.... Οπότε μέχρι αύριο θα μου έχει έρθει. Να πάρω κ τον γιατρό αύριο τηλ. 

Καλως την!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα θελα να βρω κατι να γελάσουμε ,αλλα δεν βρισκω τωρα...Παρολα αυτα θα μας βοηθήσει να ειμαστε ευγνώμονες για οτι εχουμε κ να ευχαριστουμε γ αυτα.Εχουμε το συντροφο μας,την υγεια μας ,φιλους κ αγαπη στη ζωη μας.Να χαιρόμαστε τις στιγμες μας,που οπως ειπε κ η φιλη παραπανω δεν γυριζουν πισω.Ολα θα γινουν.Στην ωρα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τωρα διαβασα πως εχουν ευαισθησια 25.Πολυ υψηλη δεν ειναι?

Τοτε πως λενε οι οδηγιες 3-4 μερες πριν την περιοδο?

Επισης για να καταλαβω, αν η χοριακη του αιματος,νομιζω 4,7 σου ειχαν πει προχτες? Οποτε ειναι κατω απο 25 γι αυτο δεν στην βρηκε το τεστ?

Ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak ετσι που το ειπες το οταν ησουν νεα ελεγα θα πεις 47! Μια χαρά είναι η ηλικία! Προφανώς οσο μικροτερη τοσο καλύτερα αλλά μην τρελαθουμε κιόλας! Οσο για τις εξετάσεις μην ανησυχείς, μολις τις έκανα γιατί έφτασα κ γω 6μηνο κ ολα καλά... το είδα θετικά αν εχω κατι κ το βρω έλεγα θα ξερω πως να συνεχίσω. Βέβαια εκει στο 3μηνο με έλουσε κρύος ιδρώτας στην ιδέα αλλα τελικά δεν ήταν τπτ τραγικο... Πάντως δεν αρκεί να ψάχνεις εσυ, πρέπει κ ο συζυγος... δεν είμαστε μονο εμείς :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...