Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάνω αλλά δνε έβγαζα άκρη. Γι αυτό τα έκανα 4 μήνες... Απογοητευτηκα κ πήραμε τη απόφαση για υπερήχους.... Κ ας πήγα τόσες φορές στον γιατρό. 

Κατάλαβα... σημασία έχει το αποτέλεσμα.... εύχομαι να μας έχεις σύντομα τα ευχάριστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ περιμένω την Δευτέρα... Και μάλλον θα μου έρθει η άτιμη...  Γιατί εκεί που είχε πριστει λίγο το στήθος μου, ξεφουσκώνει......

Για να δούμε.......... Εύχομαι και σε σένα το ίδιο!!!

Μακαρι!Υπομονη λιγες μερούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Θα έλεγα πέρα από το κέντρο, ρωτα το γυναικολόγο σου. Η αλήθεια ειναι οτι την εξέταση την κάνει ακτινολογος κ οι οδηγίες που δινει δεν αφορούν τη σύλληψη αλλά κυριως την εξέταση... εγω το πηρα αποφαση, γιατι λεω πες γίνεται το θαύμα φαντάσου να πηγαίνω απο εξέταση σε εξέταση περιμενοντας αν θα ακουσω ότι το παιδι εχει ουρά...

Καλύτερα ο,τι σου πει ο γιατρός σου! Κ απο το λιγο που έψαξα δε λενε ολοι το ίδιο, ειδικα σε θεμα κλειστων σαλπιγγων θεωρείται κ ευκαιρία. Ειλικρινά δεν ξερω...

Στο ιασω πάντως μου ειπαν ξεκάθαρα οτι πρεπει πρωτα ο αντρας. Το καλο ειναι ότι μετα θα έχουμε πλήρη εικόνα κ θα προσπαθούμε χωρίς άγχος γιατί εγω τρωγομουν πολυ καιρό τώρα... δεν ξερω γιατι δεν τοείναι πηρα ποτε χαλαρα οπως μαλλον επρεπε...

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Ευχαριστώ! Πρέπει να δρομολογησω και του συζύγου τώρα. Σήμερα, μέρα που ναι, λέω να αποφύγω τη συζήτηση για εξετάσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Από σήμερα περίμενα έως Παρασκευή πρωί το αργότερο μου είπε ο γυναικολόγος. 

Αντε μια μέρα ακόμα έμεινε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Mια απο τα ιδια κοριτσι μου!Πονακια 

Κάθε φορά τα ίδια έχουν σπασει τα νευρα μας πια ότι θέλει ας γίνει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χρόνια μας πολλααα!!! Να μας χαίρονται οι αντρουληδες μας!! ? Και με το καλό όλες μας με φουσκωμένες κοιλιτσες!! Θα το κάψουμε απόψε!! χαχαχα  λοιπόν κορίτσια μου τα νέα μου... πήγα σήμερα σε δημόσιο νοσοκομείο για τεστ Παπ και υπέρηχο.. Στον υπέρηχο βρέθηκαν 2 μικρές κυστουλες στη μια ωοθήκη που ο γιατρός μου είπε δεν τις λαμβάνουμε καν υπόψιν μας.. του λέω σε περίπτωση εγκυμοσύνης θα έχουμε πρόβλημα; μου λέει κανένα.. λέω ως προς τη σύλληψη; πάλι κανένα πρόβλημα... τον βρήκα πολύ χαλαρό γενικα.. και το κερασάκι..."μου βάλε τις φωνες" που πάτησα τα 30 και ακόμα δεν έχω κάνει παιδί..  λέω γιατρέ.. ήρθα για να με ηρεμήσετε Όχι να με αγχώσετε παραπάνω.. τεσπα έτσι και έτσι βρε κορίτσια μου.. εκείνος μου είπε ξεκινήστε προσπάθειες.. λέω γιατρέ ξεκινήσαμε δεν έρχονται κατά παραγγελία τα παιδιά.. Αυτά τα ολίγα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyo καταρχάς συγχαρητήρια που είναι όλα καλά! Αυτό έχει σημασία. Ήρθε η σειρά του συζύγου, λοιπόν. Άντε και στα δικά μας καλά νέα @Γιάννα 36 !

Άντε και στα δικά μας! Έκλεισα και σπερμοδιαγραμμα για την τρίτη για τον άντρα μου! Πολύς έρωτας και ρομαντισμός φέτος του Βαλεντίνου! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χρόνια μας πολλααα!!! Να μας χαίρονται οι αντρουληδες μας!! ? Και με το καλό όλες μας με φουσκωμένες κοιλιτσες!! Θα το κάψουμε απόψε!! χαχαχα  λοιπόν κορίτσια μου τα νέα μου... πήγα σήμερα σε δημόσιο νοσοκομείο για τεστ Παπ και υπέρηχο.. Στον υπέρηχο βρέθηκαν 2 μικρές κυστουλες στη μια ωοθήκη που ο γιατρός μου είπε δεν τις λαμβάνουμε καν υπόψιν μας.. του λέω σε περίπτωση εγκυμοσύνης θα έχουμε πρόβλημα; μου λέει κανένα.. λέω ως προς τη σύλληψη; πάλι κανένα πρόβλημα... τον βρήκα πολύ χαλαρό γενικα.. και το κερασάκι..."μου βάλε τις φωνες" που πάτησα τα 30 και ακόμα δεν έχω κάνει παιδί..  λέω γιατρέ.. ήρθα για να με ηρεμήσετε Όχι να με αγχώσετε παραπάνω.. τεσπα έτσι και έτσι βρε κορίτσια μου.. εκείνος μου είπε ξεκινήστε προσπάθειες.. λέω γιατρέ ξεκινήσαμε δεν έρχονται κατά παραγγελία τα παιδιά.. Αυτά τα ολίγα..?

Άντε βρε που σου έβαλε και τις φωνές! Θα έρθει το παιδάκι και είστε και σε καλή ηλικία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Άντε και στα δικά μας! Έκλεισα και σπερμοδιαγραμμα για την τρίτη για τον άντρα μου! Πολύς έρωτας και ρομαντισμός φέτος του Βαλεντίνου! ❤️❤️❤️

όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!!! τώρα όσο αφορά το γιατρό και εγώ το βρίσκω παράλογο όλο αυτό που έγινε σήμερα... τεσπα... σήμερα ξεκινά με αγκαλίτσες!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!!! τώρα όσο αφορά το γιατρό και εγώ το βρίσκω παράλογο όλο αυτό που έγινε σήμερα... τεσπα... σήμερα ξεκινά με αγκαλίτσες!! ?

Οι γυναικολόγοι το κάνουν αυτό... μόλις δουν το 3 μπροστά στην ηλικία αρχίζουν τα πότε κ πότε! Φαντάσου έχω φίλες που δεν είναι καν παντρεμένες ή σε σχέση κ τους λένε τα ίδια. Σαφώς η γονιμότητα πέφτει αλλά τα παιδιά τα κάνεις όταν είσαι έτοιμος κ μπορείς να ανταποκριθείς και ψυχολογικά κ οικονομικά. Αν τα κάνεις κ μετά δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα θα έρθει ο γιατρός να βοηθήσει; δε νομίζω... Νευριάζω γιατί μας αντιμετωπίζουν λες και είμαστε μηχανές αναπαραγωγής και όχι άνθρωποι με ζωή δική μας... 

Κ άντε να την πει σε μένα που το αποφάσισα μετά τα 35, σε εσένα όμως;;; ΥΠΕΡΒΟΛΗ τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!!! τώρα όσο αφορά το γιατρό και εγώ το βρίσκω παράλογο όλο αυτό που έγινε σήμερα... τεσπα... σήμερα ξεκινά με αγκαλίτσες!! ?

Μόνο αγκαλίτσες δυστυχώς μπορώ μέχρι την εξέταση! Θα φάω και κανένα σοκολατακι κι όλα καλά! Τα υπόλοιπα μετά την εξέταση ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Άντε και στα δικά μας! Έκλεισα και σπερμοδιαγραμμα για την τρίτη για τον άντρα μου! Πολύς έρωτας και ρομαντισμός φέτος του Βαλεντίνου! ❤️❤️❤️

Κ γω λέω από βδομάδα να τον τσιμπήσω να πάει... το έχω και αυτό μια αγωνία... ας ελπίσουμε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω λέω από βδομάδα να τον τσιμπήσω να πάει... το έχω και αυτό μια αγωνία... ας ελπίσουμε όλα καλά!

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για το σπερμοδιαγραμμα πιο πολύ αγωνιώ, γιατί πιστεύω πως είναι το πιο σύνηθες σαν πρόβλημα.. Τσίμπα τον να πάει να τελειώνετε και με αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Οι γυναικολόγοι το κάνουν αυτό... μόλις δουν το 3 μπροστά στην ηλικία αρχίζουν τα πότε κ πότε! Φαντάσου έχω φίλες που δεν είναι καν παντρεμένες ή σε σχέση κ τους λένε τα ίδια. Σαφώς η γονιμότητα πέφτει αλλά τα παιδιά τα κάνεις όταν είσαι έτοιμος κ μπορείς να ανταποκριθείς και ψυχολογικά κ οικονομικά. Αν τα κάνεις κ μετά δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα θα έρθει ο γιατρός να βοηθήσει; δε νομίζω... Νευριάζω γιατί μας αντιμετωπίζουν λες και είμαστε μηχανές αναπαραγωγής και όχι άνθρωποι με ζωή δική μας... 

Κ άντε να την πει σε μένα που το αποφάσισα μετά τα 35, σε εσένα όμως;;; ΥΠΕΡΒΟΛΗ τίποτα άλλο...

Πόσο συμφωνώ μαζί σου!!! γι αυτό και γύρισα και του είπα δεν έρχονται με παραγγελία τα παιδιά..  τεσπα... θα το αφήσω  πίσω μου όλο αυτό γιατί μόνο άγχος μου προκαλεί και θέλω να μαι ήρεμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για το σπερμοδιαγραμμα πιο πολύ αγωνιώ, γιατί πιστεύω πως είναι το πιο σύνηθες σαν πρόβλημα.. Τσίμπα τον να πάει να τελειώνετε και με αυτό! 

Τελευταία όντως ακούω συνεχώς περιπτώσεις όπου το πρόβλημα είναι αυτό... δεν ξέρω τι γίνεται... Το μόνο που λίγο με ηρεμεί είναι η ιδέα ότι πολλά πράγματα στους άντρες φτιάχνουν αρκετά εύκολα. Τελοσπάντων την κάναμε κ σήμερα τη διάγνωση... 100 βήματα μακριά το πήγαμε. Ας βγουν τα αποτελέσματα και βλέποντας κ κάνοντας...

Α! για την εξέταση μια συμβουλή. Μείνε εντελώς χαλαρή, μην σφίγγεσαι και μην κουνιέσαι... ελαχιστοποιεί την αίσθηση. Θα νιώσεις μια δυνατή κράμπα, μην φοβηθείς στο δευτερόλεπτο θα υποχωρήσει αρκεί να μείνεις ακίνητη... Ελπίζω η εμπειρία κ η δική σου κ της Louloudaki να είναι εξίσου ανώδυνη με τη δική μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα...κ γω περιμένω περίοδο γύρω στις 22 κ η γιατρός μου έδωσε κ μένα χάπια για πρόκληση ωορρηξία ς..... χαίρομαι που δεν είμαι μόνη.εμενα μου είπε ότι έχω το σύνδρομο των πολιτιστικών ωοθηκών.

Αν δεν κάνω λάθος έχω κι εγώ πολυκυστικές αλλά η περίοδος μου είναι σταθερή, και η ωορρηξία μου το ίδιο. Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Αν δεν κάνω λάθος έχω κι εγώ πολυκυστικές αλλά η περίοδος μου είναι σταθερή, και η ωορρηξία μου το ίδιο. Εσένα;

Είσαι τυχερή.... Αφού σου έρχεται στη ώρα της η περίοδος. Την ωορρηξία την έχεις ελέγξει ότι γίνεται?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Είσαι τυχερή.... Αφού σου έρχεται στη ώρα της η περίοδος. Την ωορρηξία την έχεις ελέγξει ότι γίνεται?? 

@Starrr δυο φορές πέρυσι είχα πάρει τεστ ωορρηξιας και είχαν βγει θετικά... το δεύτερο μήνα με μπέρδεψε λίγο η μάρκα τεστ που πήρα και έτσι αφού είδα θεωρητικά ότι η ωορρηξία μου πέφτει όντως στις γονιμες μέρες όπως τις υπολογίζω σύμφωνα με τον κύκλο μου, δε συνέχισα να τα χρησιμοποιοώ. Πλέον επειδή έχω κουραστεί να βλέπω κάθε μήνα την περίοδο να έρχεται αποφάσισα να το πάω λίγο πιο επιθετικά κι έτσι παρακολουθώ μέσω υπερήχου την ωορρηξία. Έχω επισκεφθεί 3 φορές τον γυναικολόγο μου τους τελευταίους 3 μήνες και με καθοδηγεί ως προς το ποιες μέρες πρέπει να έχω επαφές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

@Starrr δυο φορές πέρυσι είχα πάρει τεστ ωορρηξιας και είχαν βγει θετικά... το δεύτερο μήνα με μπέρδεψε λίγο η μάρκα τεστ που πήρα και έτσι αφού είδα θεωρητικά ότι η ωορρηξία μου πέφτει όντως στις γονιμες μέρες όπως τις υπολογίζω σύμφωνα με τον κύκλο μου, δε συνέχισα να τα χρησιμοποιοώ. Πλέον επειδή έχω κουραστεί να βλέπω κάθε μήνα την περίοδο να έρχεται αποφάσισα να το πάω λίγο πιο επιθετικά κι έτσι παρακολουθώ μέσω υπερήχου την ωορρηξία. Έχω επισκεφθεί 3 φορές τον γυναικολόγο μου τους τελευταίους 3 μήνες και με καθοδηγεί ως προς το ποιες μέρες πρέπει να έχω επαφές! 

Τέλεια μια χαρα? κ εμείς πρώτη φορά είναι που το παρακολουθούμε υπέρηχο γραφικά... ? Και ούτε σήμερα δεν έχω δει περίοδο.... Ήδη πήρα τη μικρόβιο λόγο αύριο το μεσημεράκι να είναι έτοιμη να μου πάρει αιματακι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια μια χαρα? κ εμείς πρώτη φορά είναι που το παρακολουθούμε υπέρηχο γραφικά... ? Και ούτε σήμερα δεν έχω δει περίοδο.... Ήδη πήρα τη μικρόβιο λόγο αύριο το μεσημεράκι να είναι έτοιμη να μου πάρει αιματακι. ?

Μακάρι!!! Σου το εύχομαι να είσαι η πρώτη της παρέας και μακάρι μετά να πάρουμε όλες σειρά!!! Θα περιμένουμε τα νεα σας!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια μια χαρα? κ εμείς πρώτη φορά είναι που το παρακολουθούμε υπέρηχο γραφικά... ? Και ούτε σήμερα δεν έχω δει περίοδο.... Ήδη πήρα τη μικρόβιο λόγο αύριο το μεσημεράκι να είναι έτοιμη να μου πάρει αιματακι. ?

Μακάρι @Starrrνα μας χαρίσεις πολλά χαμόγελα!!!! Από συμπτώματα και ψυχολογία πώς είσαι; Θέλει δυο-τρεις ώρες το αποτέλεσμα για να βγει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Mια απο τα ιδια κοριτσι μου!Πονακια ,μεση...προετοιμασια μαλλον...

Κορίτσι μου αυτά δεν μπορεί να είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσι μου αυτά δεν μπορεί να είναι και συμπτώματα εγκυμοσύνης; 

Θα μπορούσε αλλα μαλλον οχι για μενα...Νιωθω απιστευτη κουραση σημερα κ εχω πολλα νευρα.Δεν θελω να πιστεψω σε κανενα συμπτωμα.Η απογοήτευση ειναι ολο κ μεγαλυτερη καθε φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα μπορούσε αλλα μαλλον οχι για μενα...Νιωθω απιστευτη κουραση σημερα κ εχω πολλα νευρα.Δεν θελω να πιστεψω σε κανενα συμπτωμα.Η απογοήτευση ειναι ολο κ μεγαλυτερη καθε φορα...

Κι εγώ κάθε φορά που περιμένω με αυτήν την ψυχολογία είμαι... αφού πολλές φορές όταν έρχεται πραγματικά είναι λες και λυτρώνομαι... ξεκολλάει το μυαλό μου από εκεί και ξεκινάω από την αρχή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Μακάρι @Starrrνα μας χαρίσεις πολλά χαμόγελα!!!! Από συμπτώματα και ψυχολογία πώς είσαι; Θέλει δυο-τρεις ώρες το αποτέλεσμα για να βγει;

Καλημέρα... Νομιζω πως σιγά σιγά το παίρνω κ απόφαση... 36,6 κ σήμερα. Κ νομίζω αρχίζω κ χαίρομαι... ? Ναι 1 2 ώρες θέλει να βγει.. Συμπτώματα δυνατοί πόνοι περιόδου ειδικά το πρωί, στήθος φουσκωμένο από τη ημέρα ωορρηξιας, θερμοκρασία που δε κατεβαίνει, λίγες σα αναγούλες η δυσπεψία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...