Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας .. βγήκε ανεβασμένος ο Tsh.. ενώ ο FT4 μια χαρά.. στο παρελθόν είχε ξανά βγει λίγο ανεβασμένο αλλά τα υπόλοιπα χρόνια ήταν οκ.. δε χρειάστηκε ούτε χάπια ούτε τίποτα να πάρω .. δεν είχα ενοχλήσεις.. θα ήθελα να σας ρωτήσω παίζει ρόλο η ψυχολογία κ το άγχος των ημερών?? Επίσης δεν αλληλοεπηρεαζονται TSh κ. Τ4? Γιατί το ένα είναι καλό κ τ άλλο όχι..

Δεν αντέχω άλλο όσο τα σκαλίζω βρίσκω.. πφφφφ

Καλημέρα. @lactaki θα σου πει ο ενδοκρινολόγος. Εμένα ανεβοκατεβαίνει η Tsh. Είχε φτάσει 5 και τώρα έχει κατέβει στο 1 και κάτι, με όλα τα άλλα φυσιολογικά. Η ενδοκρινολόγος έκρινε ότι δεν χρειάζεται να πάρω κάτι. Τώρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Κάνε κι έναν υπέρηχο θυροειδούς (μιας και έχεις ξεκινήσει φουλ εξετάσεις!). Εμένα μου βρήκαν ένα οζάκι 7 χιλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κοριτσι ορίστε αυτό φταίει. Με τέτοιο θυροειδη πως θα γίνει σύλληψη.... Δεν θα μπορούσε σίγουρα... Τέλεια. Κλείσε ραντεβού... Παρά φάρμακο.. Κ τσουπ ήρθε... ?

Εγώ πάντως με tsh 5 μια χαρά έγκυος είχα μείνει. Και τώρα με < 1,5 δεν μένω έγκυος με τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ πάντως με tsh 5 μια χαρά έγκυος είχα μείνει. Και τώρα με < 1,5 δεν μένω έγκυος με τίποτα...

Καλημερα!Εμενα παντως η γιατρος με 4.70 τιμη tsh μου εγραψε φαρμακα και παρολο που εχει κατεβει στα 1,5 μου τα συνεχιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Καλά τα λες... γιατί κι εμένα που μου λένε όλοι ότι είναι λόγω άγχους δεν ξέρω αν μπορώ να χαλαρώσω....! Δηλαδή όλες που μένουν έγκυες είναι επειδή είναι χαλαρές; Καμία δεν έπιασε παιδί με άγχος; yoga όλες; ???

?Yoga ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Εμενα παντως η γιατρος με 4.70 τιμη tsh μου εγραψε φαρμακα και παρολο που εχει κατεβει στα 1,5 μου τα συνεχιζει...

Καλημέρα Χρυσάφω! Κι εγώ έτσι νόμιζα, ότι θα μου δώσει χάπι, και δεν μου έδωσε τίποτα. Και υποτίθεται ότι είναι τοπ ενδοκρινολόγος, γνωστή, καθηγήτρια Πανεπιστημίου... τι να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα Χρυσάφω! Κι εγώ έτσι νόμιζα, ότι θα μου δώσει χάπι, και δεν μου έδωσε τίποτα. Και υποτίθεται ότι είναι τοπ ενδοκρινολόγος, γνωστή, καθηγήτρια Πανεπιστημίου... τι να πω. 

Μια χαρα ομως σου κατεβηκε!Καλυτερα και δεν χρειαστηκε φαρμακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι.. Κ εμενα αυτό μα ρεσει. ????? Εγώ θεωρώ μεγαλύτερο σου πρόβλημα είναι ο θυρεοειδής... Με ένδομητριωση έχουν μείνεις πολλές έγκυες... Με 6 θυροειδη καμία!!! Οπότε σκέψου... 

Εγώωωωω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια χαρα ομως σου κατεβηκε!Καλυτερα και δεν χρειαστηκε φαρμακο!

Ναι αλλά μπορεί να ξανανέβει. Γενικώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 3 tsh και η τότε γυναικολόγος μου δεν το αξιολόγησε καν. Το ίδιο και ο τελευταίος γιατρός και η ενδοκρινολόγος. Έχω πέσει σε χαλλλλαρούς γιατρούς ?

Τώρα που το σκέφτομαι, και τις δύο φορές έμεινα έγκυος με αυξημένη tsh, μήπως να την ανεβάσω για να ξαμαμείνω;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ναι αλλά μπορεί να ξανανέβει. Γενικώς και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 3 tsh και η τότε γυναικολόγος μου δεν το αξιολόγησε καν. Το ίδιο και ο τελευταίος γιατρός και η ενδοκρινολόγος. Έχω πέσει σε χαλλλλαρούς γιατρούς ?

Τώρα που το σκέφτομαι, και τις δύο φορές έμεινα έγκυος με αυξημένη tsh, μήπως να την ανεβάσω για να ξαμαμείνω;?

χαχχαχαχα!??Λες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα Χρυσάφω! Κι εγώ έτσι νόμιζα, ότι θα μου δώσει χάπι, και δεν μου έδωσε τίποτα. Και υποτίθεται ότι είναι τοπ ενδοκρινολόγος, γνωστή, καθηγήτρια Πανεπιστημίου... τι να πω. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εχω βγάλει σπυράκια στη μέση κ στα πόδια μοιάζουν με τσιμπήματα!!Αμάννν!!Θα πάω στον γιατρό!!Λουλουδάκι μου αν ήταν κοντά η tsh σου τότε στην παλίνδρομή μπορεί να φταίει κ αυτό!!Αυξημένη tsh προκαλεί αποβολή!!Σίγουρα μπορεί να έτυχε κ το 5!!Εγώ είχα στο 3 με έβαλαν να ξανακάνω στο 6μηνο κ είχε πέσει!!Το θέλουν κάτω απο 2,5 κ πριν την κύηση κ όταν ξεκινάει μια κύηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να ρωτησω;;Καπνιζει καμμια απο εσας;;Γιατι εγω...

Και κ γω κ θέλω να το κόψω κ πήρα καπνό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Και κ γω κ θέλω να το κόψω κ πήρα καπνό!!

Καλυτερα ειναι ο καπνος ,δεν μυρίζει κιολας..Το καλυτερο ειναι να το κοβαμε αλλα που...Εχω κανει πολλες προσπαθειες και ολο το ξανα αρχιζω..Λες να δυσκολευει την συλληψη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλυτερα ειναι ο καπνος ,δεν μυρίζει κιολας..Το καλυτερο ειναι να το κοβαμε αλλα που...Εχω κανει πολλες προσπαθειες και ολο το ξανα αρχιζω..Λες να δυσκολευει την συλληψη;;

Εγώ το έκοψα τώρα 2 μήνες κ το ξαναρχισα!!Λένε ότι βοηθά να μην καπνίζουμε για την ποιότητα των ωαρίων μας!!Αλλά όλες οι φίλες μου που έχουν παιδάκι κάπνιζαν κανονικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Εγώ το έκοψα τώρα 2 μήνες κ το ξαναρχισα!!Λένε ότι βοηθά να μην καπνίζουμε για την ποιότητα των ωαρίων μας!!Αλλά όλες οι φίλες μου που έχουν παιδάκι κάπνιζαν κανονικά!!

Καταλαβα...Καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα αλλωστε...Αν εχεις τυχη διάβαινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εμένα ο θυροιδης από 2.75 πήγε στο 0.30 Και ακόμη περνώ 2 χάπια είναι ανάλογος εγώ έχω έναν οζο που τον παρακεντισα αλλά ο θυροιδης κάνει τα δικά του οπότε μου το συνεχίζει δεν κοιτάνε μόνο την tsh κοιτάνε και άλλες τιμές και πάνε ανάλογος αν θα δώσουν χάπι η οχι η αλλάξουν τα χάπια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμένα ο θυροιδης από 2.75 πήγε στο 0.30 Και ακόμη περνώ 2 χάπια είναι ανάλογος εγώ έχω έναν οζο που τον παρακεντισα αλλά ο θυροιδης κάνει τα δικά του οπότε μου το συνεχίζει δεν κοιτάνε μόνο την tsh κοιτάνε και άλλες τιμές και πάνε ανάλογος αν θα δώσουν χάπι η οχι η αλλάξουν τα χάπια.. 

Φίλη μου κ αυτή με πολυκυστικές έχει μόνο την tsh στο 5,5 κ ενώ έπινε χάπι κ της το αύξησαν!!Λένε επηρεάζεται κ απο το άγχος!!Πως είσαι νίκη μου?Εδώ έχουμε πολύ αέρα μας τρέλανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Φίλη μου κ αυτή με πολυκυστικές έχει μόνο την tsh στο 5,5 κ ενώ έπινε χάπι κ της το αύξησαν!!Λένε επηρεάζεται κ απο το άγχος!!Πως είσαι νίκη μου?Εδώ έχουμε πολύ αέρα μας τρέλανε

Κι εγώ έχω πολιτιστικές. Και φυσικά επηρεάζεται και από το άγχος εγώ εδώ ο ποιος αγχώδης άνθρωπος πανό στο πλανήτη γη....!!!!! Μόνο για παιδί δεν έχω άγχος.. Καλά είμαι εσυ; εδώ βροχή και αέρα μ'αρέσει πολύ αυτός ο καιρός εμένα τρελαίνομαι... Μπορεί όλοι μέρα να είμαι έξω ενώ με ήλιο όλοι μέρα μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εχω βγάλει σπυράκια στη μέση κ στα πόδια μοιάζουν με τσιμπήματα!!Αμάννν!!Θα πάω στον γιατρό!!Λουλουδάκι μου αν ήταν κοντά η tsh σου τότε στην παλίνδρομή μπορεί να φταίει κ αυτό!!Αυξημένη tsh προκαλεί αποβολή!!Σίγουρα μπορεί να έτυχε κ το 5!!Εγώ είχα στο 3 με έβαλαν να ξανακάνω στο 6μηνο κ είχε πέσει!!Το θέλουν κάτω απο 2,5 κ πριν την κύηση κ όταν ξεκινάει μια κύηση!!

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, ότι μπορεί να έφταιξε η TSH, αλλά τόσο ο γυναικολόγος όσο και η ενδοκρινολόγος μου το απέκλεισαν κατηγορηματικά. Κακή σύλληψη, μου είπαν...

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να ρωτησω;;Καπνιζει καμμια απο εσας;;Γιατι εγω...

Κάνω κανένα τσιγάρο στη δουλειά. Δεν πιστεύω ότι με δυο τρία τσιγάρα τη μέρα, κάνω τόσο κακό στα ωάρια μου ? άλλες καπνίζουν πακέτα και μένουν με το καλημέρα σας. Είναι αυτό που λες, αν έχεις τύχη διάβαινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κι εγώ έχω πολιτιστικές. Και φυσικά επηρεάζεται και από το άγχος εγώ εδώ ο ποιος αγχώδης άνθρωπος πανό στο πλανήτη γη....!!!!! Μόνο για παιδί δεν έχω άγχος.. Καλά είμαι εσυ; εδώ βροχή και αέρα μ'αρέσει πολύ αυτός ο καιρός εμένα τρελαίνομαι... Μπορεί όλοι μέρα να είμαι έξω ενώ με ήλιο όλοι μέρα μέσα 

Αααα είσαι κορίτσι του χειμώνα!!!Εγώ θα πάω στον παθολόγο να γράψω κάτι εξετάσεις που θέλει το κέντρο εξωσωματικής να δείξω στον γιατρό τα σπυράκια μου!!Μήπως με πείραξαν οι βιταμινές?Τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Αααα είσαι κορίτσι του χειμώνα!!!Εγώ θα πάω στον παθολόγο να γράψω κάτι εξετάσεις που θέλει το κέντρο εξωσωματικής να δείξω στον γιατρό τα σπυράκια μου!!Μήπως με πείραξαν οι βιταμινές?Τι να πω

Άλλαξες τις βιταμίνες σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Αααα είσαι κορίτσι του χειμώνα!!!Εγώ θα πάω στον παθολόγο να γράψω κάτι εξετάσεις που θέλει το κέντρο εξωσωματικής να δείξω στον γιατρό τα σπυράκια μου!!Μήπως με πείραξαν οι βιταμινές?Τι να πω

Ναι ναι του χειμώνα παιδί ειμαι μπορεί να σε πείραξαν... ααα πας για εξωσωματική κοπέλα μοθ;;; Συγνωμη αλλά δεν προλαβενω να σας διαβάζω ολες σας Συγνωμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Άλλαξες τις βιταμίνες σου; 

Είχα πίει κ παλιά τις pregnacare για περίπου 3 βδομάδες!!Τώρα αυτές πίνω πάλι!!Λες να μην είναι απ αυτό?Τι με βρήκε χειμωνιάτικα απο ζουζουνια!!Είμαι κάπως ευαίσθητη σε τσιμπήματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Είχα πίει κ παλιά τις pregnacare για περίπου 3 βδομάδες!!Τώρα αυτές πίνω πάλι!!Λες να μην είναι απ αυτό?Τι με βρήκε χειμωνιάτικα απο ζουζουνια!!Είμαι κάπως ευαίσθητη σε τσιμπήματα

Μπορεί κάποιο ύφασμα κάτι να ακούμπησε εκεί που ακουμπάς και να έβγαλες δεν είναι απαραίτητα από βιταμινες. Κι εγώ βγάζω στο σώμα σπρακια αλλά δεν είναι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...