Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

Πως είστε κορτσούλια?Κ γω έχω μπει σε mood άνοιξης!!Μακάρι να κρατήσει!!Απ την Δευτέρα με χει σταγονιτσα σταγονίτσα τα καφέ!!Αντε να μου έρθει να ξεκινήσω τις ενεσούλες!!

@Bloublou85Γλυκιά μου καλά το σκεφτήκατε με τον γιατρό!!Μπορεί να σας ήρθαν έτσι τα πράγματα αλλά θα βγεί σε καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 το καθίκι!!!! Θα του προέκυψε καλό φακελάκι κ θα το έβαλε στο ραντεβού σου...  Έχεις που έχεις την αγωνία σου, όχι κ να ψάχνεις στην Νικολούλη τον γυναικολόγο σου... ουφφφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και αιματολογικές,βασικά θα κάνουμε κάτι καινούργιο αυτή τη φορά ένα μίνι κύκλο.Θα σας εξηγήσω τί εννοώ.Τη 2η μέρα που είχα πάει για υπέρηχο είχα ένα κυστικό στα 15χιλ,μου είπαν να πάρω αντισυλληπτικά για 15 μέρες και να πάω για υπέρηχο.Σήμερα είδαμε ότι το κυστικό υποχώρησε,είμαι στη 16η μέρα του κύκλου,έκανα αιματολογικές,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα 5,ένα 7 και ένα 9χιλ.Σταματάω τα αντισυλληπτικά και από αύριο ξεκινάω τα φεμάρα και από μεθαύριο 150 μονάδες μεριονάλ.Πρώτη φορά το κάνω αυτό,είναι ένας μικρός κύκλος μου είπε ο γυναικολόγος μου που το εφαρμόζουν στην Αμερική.Εγώ νόμιζα ότι θα σταματούσα τα αντισυλληπτικά,θα αδιαθετούσα και μετά θα ξεκινούσαμε,αλλά το πλάνο είναι άλλο.Μακάρι να πάει καλά και να πάρουμε έστω και ένα εμβρυάκι.Τη Δευτέρα το πρωί έχουμε υπέρηχο,αν και καθαρά Δευτέρα αλλά δε πειράζει.Συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι εφιαλτικός,μέχρι να δούμε ότι προχωράνε τα ωοθυλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και αιματολογικές,βασικά θα κάνουμε κάτι καινούργιο αυτή τη φορά ένα μίνι κύκλο.Θα σας εξηγήσω τί εννοώ.Τη 2η μέρα που είχα πάει για υπέρηχο είχα ένα κυστικό στα 15χιλ,μου είπαν να πάρω αντισυλληπτικά για 15 μέρες και να πάω για υπέρηχο.Σήμερα είδαμε ότι το κυστικό υποχώρησε,είμαι στη 16η μέρα του κύκλου,έκανα αιματολογικές,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα 5,ένα 7 και ένα 9χιλ.Σταματάω τα αντισυλληπτικά και από αύριο ξεκινάω τα φεμάρα και από μεθαύριο 150 μονάδες μεριονάλ.Πρώτη φορά το κάνω αυτό,είναι ένας μικρός κύκλος μου είπε ο γυναικολόγος μου που το εφαρμόζουν στην Αμερική.Εγώ νόμιζα ότι θα σταματούσα τα αντισυλληπτικά,θα αδιαθετούσα και μετά θα ξεκινούσαμε,αλλά το πλάνο είναι άλλο.Μακάρι να πάει καλά και να πάρουμε έστω και ένα εμβρυάκι.Τη Δευτέρα το πρωί έχουμε υπέρηχο,αν και καθαρά Δευτέρα αλλά δε πειράζει.Συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι εφιαλτικός,μέχρι να δούμε ότι προχωράνε τα ωοθυλάκια.

Σάνσα μου δεν το έχω ξανακουσει. Όμως για να το προτείνουν σίγουρα λειτουργεί. Σου εύχομαι πολλή καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και αιματολογικές,βασικά θα κάνουμε κάτι καινούργιο αυτή τη φορά ένα μίνι κύκλο.Θα σας εξηγήσω τί εννοώ.Τη 2η μέρα που είχα πάει για υπέρηχο είχα ένα κυστικό στα 15χιλ,μου είπαν να πάρω αντισυλληπτικά για 15 μέρες και να πάω για υπέρηχο.Σήμερα είδαμε ότι το κυστικό υποχώρησε,είμαι στη 16η μέρα του κύκλου,έκανα αιματολογικές,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα 5,ένα 7 και ένα 9χιλ.Σταματάω τα αντισυλληπτικά και από αύριο ξεκινάω τα φεμάρα και από μεθαύριο 150 μονάδες μεριονάλ.Πρώτη φορά το κάνω αυτό,είναι ένας μικρός κύκλος μου είπε ο γυναικολόγος μου που το εφαρμόζουν στην Αμερική.Εγώ νόμιζα ότι θα σταματούσα τα αντισυλληπτικά,θα αδιαθετούσα και μετά θα ξεκινούσαμε,αλλά το πλάνο είναι άλλο.Μακάρι να πάει καλά και να πάρουμε έστω και ένα εμβρυάκι.Τη Δευτέρα το πρωί έχουμε υπέρηχο,αν και καθαρά Δευτέρα αλλά δε πειράζει.Συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι εφιαλτικός,μέχρι να δούμε ότι προχωράνε τα ωοθυλάκια.

Καλη επιτυχια!!!ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και αιματολογικές,βασικά θα κάνουμε κάτι καινούργιο αυτή τη φορά ένα μίνι κύκλο.Θα σας εξηγήσω τί εννοώ.Τη 2η μέρα που είχα πάει για υπέρηχο είχα ένα κυστικό στα 15χιλ,μου είπαν να πάρω αντισυλληπτικά για 15 μέρες και να πάω για υπέρηχο.Σήμερα είδαμε ότι το κυστικό υποχώρησε,είμαι στη 16η μέρα του κύκλου,έκανα αιματολογικές,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα 5,ένα 7 και ένα 9χιλ.Σταματάω τα αντισυλληπτικά και από αύριο ξεκινάω τα φεμάρα και από μεθαύριο 150 μονάδες μεριονάλ.Πρώτη φορά το κάνω αυτό,είναι ένας μικρός κύκλος μου είπε ο γυναικολόγος μου που το εφαρμόζουν στην Αμερική.Εγώ νόμιζα ότι θα σταματούσα τα αντισυλληπτικά,θα αδιαθετούσα και μετά θα ξεκινούσαμε,αλλά το πλάνο είναι άλλο.Μακάρι να πάει καλά και να πάρουμε έστω και ένα εμβρυάκι.Τη Δευτέρα το πρωί έχουμε υπέρηχο,αν και καθαρά Δευτέρα αλλά δε πειράζει.Συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι εφιαλτικός,μέχρι να δούμε ότι προχωράνε τα ωοθυλάκια.

Τα φεμάρα θα βοηθήσουν τα ωοθηλάκια σου να μεγαλώσουν. Είναι κάπως σαν φυσικός κύκλος. Τα χρησιμοποίησα και εγώ και να σου πω μου φάνηκε η διαδικασία πολύ πιο εύκολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου καπου το εχω ξαναδιαβασει αυτο. Δεν θυμαμαι ομως πού. Σαν κυκλο β φασης, κατι τετοιο.

Όπως κ να χει καλη επιτυχια! Ολα να πανε καλα! Δευτερα λοιπον!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και αιματολογικές,βασικά θα κάνουμε κάτι καινούργιο αυτή τη φορά ένα μίνι κύκλο.Θα σας εξηγήσω τί εννοώ.Τη 2η μέρα που είχα πάει για υπέρηχο είχα ένα κυστικό στα 15χιλ,μου είπαν να πάρω αντισυλληπτικά για 15 μέρες και να πάω για υπέρηχο.Σήμερα είδαμε ότι το κυστικό υποχώρησε,είμαι στη 16η μέρα του κύκλου,έκανα αιματολογικές,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα 5,ένα 7 και ένα 9χιλ.Σταματάω τα αντισυλληπτικά και από αύριο ξεκινάω τα φεμάρα και από μεθαύριο 150 μονάδες μεριονάλ.Πρώτη φορά το κάνω αυτό,είναι ένας μικρός κύκλος μου είπε ο γυναικολόγος μου που το εφαρμόζουν στην Αμερική.Εγώ νόμιζα ότι θα σταματούσα τα αντισυλληπτικά,θα αδιαθετούσα και μετά θα ξεκινούσαμε,αλλά το πλάνο είναι άλλο.Μακάρι να πάει καλά και να πάρουμε έστω και ένα εμβρυάκι.Τη Δευτέρα το πρωί έχουμε υπέρηχο,αν και καθαρά Δευτέρα αλλά δε πειράζει.Συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι εφιαλτικός,μέχρι να δούμε ότι προχωράνε τα ωοθυλάκια.

Με το καλό κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου καπου το εχω ξαναδιαβασει αυτο. Δεν θυμαμαι ομως πού. Σαν κυκλο β φασης, κατι τετοιο.

Όπως κ να χει καλη επιτυχια! Ολα να πανε καλα! Δευτερα λοιπον!!! 

Ναι ναι νικονα μου σωστά! Τώρα το θυμήθηκα. Ήταν μια κοπέλα που το έλεγε που ήταν μαζί μας για λίγο διάστημα. Θυμάμαι όμως καλά ότι πήρε θετική χοριακη και έλεγε μάλιστα ότι τα εμβρυακια της ήταν από ωαρια β φάσης. Το θυμάσαι; 

Εχει κάνει και η @satya.  

@sansa μου εύχομαι να πάει καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Δυο τρεις μερες....αλλά εγω εχω παρει αδεια μεχρι την χοριακη

Α μάλιστα κατάλαβα!!μακάρι να μπορέσω όταν φτάσουμε εκεί ν πάρω κ εγώ κάποιες μέρες γιατί δεν θέλω μόνο 3 που λέει ο γιατρός!εχω μια ανασφάλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι ναι νικονα μου σωστά! Τώρα το θυμήθηκα. Ήταν μια κοπέλα που το έλεγε που ήταν μαζί μας για λίγο διάστημα. Θυμάμαι όμως καλά ότι πήρε θετική χοριακη και έλεγε μάλιστα ότι τα εμβρυακια της ήταν από ωαρια β φάσης. Το θυμάσαι; 

Εχει κάνει και η @satya.  

@sansa μου εύχομαι να πάει καλά. 

Οχι, δεν θυμαμαι κατι αλλο σχετικο πιου πιου μου...μακαρι να παει καλα και η σανσα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Εμένα η αμη μου είναι 1.76 από 19 και κάτι που είχα στα 25 μου. Έπεσε πολύ μέσα σε τέσσερα χρόνια.

Τι μονάδα μέτρησης ;;;;;pmol η ng????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

ng/ml

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

ng/ml

Έγω ξεκίνησα από 1,1 στα 29 μου και έχω ένα παιδάκι τώρα ... θυμάμαι μου είχε πει ο γιατρός ότι όσο είναι πάνω από 1 δεν αγχώνομαι ... έκανα έξι αυγά γονιμοποιήθηκαν τα 4 , μου έβαλε 2 και γέννησα ένα παιδάκι :)) το Μάρτιο του 2017 που την επανέλαβα μετά την γεννά ήταν 0,8!!! Επίσης η αμη δείχνει το απόθεμα και όχι την ποιότητα . Η fsh και ε2 δείχνουν την ποιότητα !! Εσυ τι τιμές έχεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

 

Έγω ξεκίνησα από 1,1 στα 29 μου και έχω ένα παιδάκι τώρα ... θυμάμαι μου είχε πει ο γιατρός ότι όσο είναι πάνω από 1 δεν αγχώνομαι ... έκανα έξι αυγά γονιμοποιήθηκαν τα 4 , μου έβαλε 2 και γέννησα ένα παιδάκι :)) το Μάρτιο του 2017 που την επανέλαβα μετά την γεννά ήταν 0,8!!! Επίσης η αμη δείχνει το απόθεμα και όχι την ποιότητα . Η fsh και ε2 δείχνουν την ποιότητα !! Εσυ τι τιμές έχεις ;;;;

Fsh 5.87 και ε2 42.00 Με τα νούμερα δεν τα πάω καλά. Πάντος με αυτά που μας λένε μας απογοητεύουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Fsh 5.87 και ε2 42.00 Με τα νούμερα δεν τα πάω καλά. Πάντος με αυτά που μας λένε μας απογοητεύουν.

Τι λες ρε κορίτσι ;;;; μια χαρά είναι οι τιμές σου !!! Σούπερ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Fsh 5.87 και ε2 42.00 Με τα νούμερα δεν τα πάω καλά. Πάντος με αυτά που μας λένε μας απογοητεύουν.

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου. Εκτός από Ε2 που είναι ανάλογα τη φάση που βρίσκεται το ωάριο (αν μιλάς για 2η μέρα κιόλας είναι μια χαρά τιμή) η fsh σου είναι πολύ καλή. Οκ η άμη σου είναι χαμηλή για την ηλικία σου, από μόνη της βέβαια δεν είναι τόσο κακή. Εγώ σε περνάω 10 χρόνια η άμη μου είναι 1,3 , η fsh μου ψηλότερα φυσικά αλλά μέχρι 9.  Και είχα καλή ανταπόκριση. Γιατί σε απογοητεύουν; Δεν ανταποκρίθηκες στα φάρμακα; Και πάλι με φυσικό θα κάνεις καλά ωαριακια. Ποιοτικά. Και συνεπώς καλά έμβρυα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τί κάνετε;Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και αιματολογικές,βασικά θα κάνουμε κάτι καινούργιο αυτή τη φορά ένα μίνι κύκλο.Θα σας εξηγήσω τί εννοώ.Τη 2η μέρα που είχα πάει για υπέρηχο είχα ένα κυστικό στα 15χιλ,μου είπαν να πάρω αντισυλληπτικά για 15 μέρες και να πάω για υπέρηχο.Σήμερα είδαμε ότι το κυστικό υποχώρησε,είμαι στη 16η μέρα του κύκλου,έκανα αιματολογικές,είδαμε 3 ωοθυλάκια,ένα 5,ένα 7 και ένα 9χιλ.Σταματάω τα αντισυλληπτικά και από αύριο ξεκινάω τα φεμάρα και από μεθαύριο 150 μονάδες μεριονάλ.Πρώτη φορά το κάνω αυτό,είναι ένας μικρός κύκλος μου είπε ο γυναικολόγος μου που το εφαρμόζουν στην Αμερική.Εγώ νόμιζα ότι θα σταματούσα τα αντισυλληπτικά,θα αδιαθετούσα και μετά θα ξεκινούσαμε,αλλά το πλάνο είναι άλλο.Μακάρι να πάει καλά και να πάρουμε έστω και ένα εμβρυάκι.Τη Δευτέρα το πρωί έχουμε υπέρηχο,αν και καθαρά Δευτέρα αλλά δε πειράζει.Συνήθως ο πρώτος υπέρηχος είναι εφιαλτικός,μέχρι να δούμε ότι προχωράνε τα ωοθυλάκια.

Καλή επιτυχία sansa μου! Πολλές κοπέλες έχουνε βγάλει πολύ καλά ωάρια στην 2η φάση του κύκλου! Loopo λέγεται! Περιμένουμε τα ευχάριστα κοριτσάκι μου αντε γιατί πολύ έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !να μπω και εγώ στ η παρεούλα ,?Ανυπομονώ περιμένω να αδιάθετησωγια να ξεκινήσω ενεσεις από τη τρέλα ξέχασα πως κάνουν την ένεση Επίσης θέλω να επιβεβαιώσουμε όλες μαζί τη 2η μερα του κύκλου κάνω fsh προγεστερόνη και οιστρογόνα ,?κάτι άλλο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !να μπω και εγώ στ η παρεούλα ,?Ανυπομονώ περιμένω να αδιάθετησωγια να ξεκινήσω ενεσεις από τη τρέλα ξέχασα πως κάνουν την ένεση Επίσης θέλω να επιβεβαιώσουμε όλες μαζί τη 2η μερα του κύκλου κάνω fsh προγεστερόνη και οιστρογόνα ,?κάτι άλλο ??

Γεια σου μπεμπελουκα! Καλωσήρθες και καλη επιτυχια! 

Ποιο πρωτοκολλο ακολουθεις; τι φαρμακα θα παρεις; 

Εγω οταν εκανα την διεγερση, δυο φορες, ξεκινησα μονο με fsh. Οχι προγεστερονη, οχι οιστρογονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γύρισα!! Μας είπε ότι είναι πολύ καλό το γεγονός ότι αυξήθηκαν οι τιμές στο σπερματοδιαγραμμα κ ότι τώρα το σπέρμα του μπορεί να γονιμοποιήσει οπότε σίγουρα θα πάμε σε μικρογονιμοποιηση. Το θέμα είναι ότι πρέπει να επιλέξουμε αν θα γίνει τον Μάρτιο ή τον Μάιο καθώς τον Απρίλιο είναι το Πάσχα. Αν έχουμε τα χρήματα θα το κάνω τώρα το Μάρτιο!!μου είπε ότι θα προλάβω να περάσω επιτροπή αν θέλω για αυτό το μήνα!!δεν ξέρω αγχώθηκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Συγγνώμη βρε κορίτσι μου. Εκτός από Ε2 που είναι ανάλογα τη φάση που βρίσκεται το ωάριο (αν μιλάς για 2η μέρα κιόλας είναι μια χαρά τιμή) η fsh σου είναι πολύ καλή. Οκ η άμη σου είναι χαμηλή για την ηλικία σου, από μόνη της βέβαια δεν είναι τόσο κακή. Εγώ σε περνάω 10 χρόνια η άμη μου είναι 1,3 , η fsh μου ψηλότερα φυσικά αλλά μέχρι 9.  Και είχα καλή ανταπόκριση. Γιατί σε απογοητεύουν; Δεν ανταποκρίθηκες στα φάρμακα; Και πάλι με φυσικό θα κάνεις καλά ωαριακια. Ποιοτικά. Και συνεπώς καλά έμβρυα. 

Ναι είναι οι τελευταίες εξετάσεις της 2ης μέρας. Γενικά δέν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου σωστά στα φάρμακα γι'αυτό και την τελευταία φορά κάναμε τροποποιημένο φυσικό κύκλο αλλά και πάλι τα ωάριο μου δεν είχε μεγάλες διαφορές αλλά και ο άντρας μου έχει χαμηλή κινητικότητα με 3.000.000. Μας απογοητεύουν συνέχεια και όταν τους ζητάω περισσότερες εξετάσεις η απάντηση είναι ότι δεν χρειάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...