Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου χαίρομαι πολύ για σένα!!! 

Δεν ξέρω αν χρειαστεί θεραπεία αλλά μου φαίνεται δε θα αργήσει η ώρα της ετ. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Papadakis καλη επιτυχια ! 

Ποσα πολλα καινουρια κοριτσια εδω στην παρεα μας ! Καλη επιτυχια σε ολες ❤❤❤❤

Κοριτσια μου πηρα αποτελεσματα απο Νικα. Σχετικα καλη εικονα, ελαχιστες εστιες φλεγμονης ηπιου χαρακτηρα. 

Σούπερ νέα! Μπράβο! Πόσο κανα μήνα αντιβιώσεις σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@sansa μου εσυ τελικα ? Μιλησες με Νικα ? 

Από τη Δευτέρα δε ξαναμίλησα,μου είχε πει ότι χάλασε το ηλεκτρονικό μικροσκόπιο και ο γιατρός μου που τον παίρνει τηλέφωνο το ίδιο μου είπε.Θα τον πάρω ξανά τη Δευτέρα να δούμε τί έγινε,γιατί άρχισα να εκνευρίζομαι και τα νεύρα μου δε πάνε καλά τον τελευταίο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια τί κάνετε; 

@Ν_S πώς είσαι; @sokola4 εσύ; 

@Πιου-πιου μου να πω την αλήθεια απο την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μέχρι και σήμερα που έχουν περάσει 3 μέρες είμαι αρκετά καλά σχετικά με τις άλλες φορές.. Το μόνο πρόβλημα είναι η τουαλέτα αλλά προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με φρούτα. Εσύ έκανες επανεξέταση χοριακής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Από τη Δευτέρα δε ξαναμίλησα,μου είχε πει ότι χάλασε το ηλεκτρονικό μικροσκόπιο και ο γιατρός μου που τον παίρνει τηλέφωνο το ίδιο μου είπε.Θα τον πάρω ξανά τη Δευτέρα να δούμε τί έγινε,γιατί άρχισα να εκνευρίζομαι και τα νεύρα μου δε πάνε καλά τον τελευταίο καιρό.

Mονιμως κάτι χαλαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

@Πιου-πιου μου να πω την αλήθεια απο την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μέχρι και σήμερα που έχουν περάσει 3 μέρες είμαι αρκετά καλά σχετικά με τις άλλες φορές.. Το μόνο πρόβλημα είναι η τουαλέτα αλλά προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με φρούτα. Εσύ έκανες επανεξέταση χοριακής; 

Ναι, ναι όλα καλά το έγραψα προχτες. Σ' ευχαριστώ. 

Καλή επιτυχία και υπομονή. Είδα έχεις μέρες για χοριακη. Εύχομαι να είναι η τυχερή σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηδέν εις την Πέμπτη κορίτσια !!!!!

αποφασισα να αλλάξω κέντρο και να προσπαθήσω και άλλου ..... θα ξεκινήσω άμεσα πάλι γιατί όπως σας έχω πει δεν μπορώ να αφήσω το καιρό λόγω χαμηλής αμη......

καλη επιτυχία σε όλες .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis λυπάμαι πολύ. 

Αν θεωρείς ότι δεν είσαι ευχαριστημένη να αλλάξεις. 

Θα τα καταφέρεις σίγουρα. Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μηδέν εις την Πέμπτη κορίτσια !!!!!

αποφασισα να αλλάξω κέντρο και να προσπαθήσω και άλλου ..... θα ξεκινήσω άμεσα πάλι γιατί όπως σας έχω πει δεν μπορώ να αφήσω το καιρό λόγω χαμηλής αμη......

καλη επιτυχία σε όλες .... 

Λυπάμαι πραγματικά κ σε νιώθω,μονο δύναμη κ κουράγιο για μία νέα αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis λυπάμαι κορίτσι... Εύχομαι να τα καταφέρεις την επόμενη φορά... σε βλέπω δυνατή όμως κ θα τα καταφέρεις σύντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μηδέν εις την Πέμπτη κορίτσια !!!!!

αποφασισα να αλλάξω κέντρο και να προσπαθήσω και άλλου ..... θα ξεκινήσω άμεσα πάλι γιατί όπως σας έχω πει δεν μπορώ να αφήσω το καιρό λόγω χαμηλής αμη......

καλη επιτυχία σε όλες .... 

Μην στεναχωριεσαι...ολα καλα θα πανε....και εγω σημερα επαθα ενα σοκ...ψαχνοντας να βρω ενα φαρμακο...αλλά ευτυχως ολα καλα...πραγματικα τραβαμε πολυ αγχος με αυτη την ιστορια...και σκεφτομαι μερικες φορες οτι εγω πολλα ...εξετασεις,υπερηχους κτλ...τα εχω στα ποδια μου λογω ...δουλειας...απορω τι γινεται με τα υπολοιπα κοριτσια...ειμαστε τελικα ηρωιδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Μηδέν εις την Πέμπτη κορίτσια !!!!!

αποφασισα να αλλάξω κέντρο και να προσπαθήσω και άλλου ..... θα ξεκινήσω άμεσα πάλι γιατί όπως σας έχω πει δεν μπορώ να αφήσω το καιρό λόγω χαμηλής αμη......

καλη επιτυχία σε όλες .... 

λυπαμαι πολυ.... μακαρι η επομενη φορα σ να ειναι η τυχερη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα ...οσες εχετε περασει τη φαση της διεγερσης ποσες φορες χρειαστηκε να πατε στο κεντρο για παρακολουθηση με υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια καλησπερα ...οσες εχετε περασει τη φαση της διεγερσης ποσες φορες χρειαστηκε να πατε στο κεντρο για παρακολουθηση με υπερηχο?

Μία πας τη δεύτερη μέρα περιόδου για να αποκλείσεις την ύπαρξη κύστης ώστε να ξεκινήσεις,μετα αναλόγως την ανάπτυξη των ωοθυλακιων εγώ συνήθως πηγαίνω την 5η κ μετά ανά δύο μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μία πας τη δεύτερη μέρα περιόδου για να αποκλείσεις την ύπαρξη κύστης ώστε να ξεκινήσεις,μετα αναλόγως την ανάπτυξη των ωοθυλακιων εγώ συνήθως πηγαίνω την 5η κ μετά ανά δύο μέρες.

ααα οκ σ ευχαριστω κ ποσες μερες περιπου διαρκει η φαση της διεγερσης κοριτσι μ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

ααα οκ σ ευχαριστω κ ποσες μερες περιπου διαρκει η φαση της διεγερσης κοριτσι μ??

 

Αυτό δεν μπορείς να το γνωρίζεις γιατί κάθε οργανισμός ανταποκρίνεται διαφορετικά.πρεπει τα ωοθυλακια να φτάσουν σε μέγεθος περίπου 18 χιλ και άνω για να πεις ότι είσαι οκ.αυτο μπορεί να γίνει γρήγορα αλλά μπορεί να χρειαστεί να αυξήσεις τη δοση ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι, ναι όλα καλά το έγραψα προχτες. Σ' ευχαριστώ. 

Καλή επιτυχία και υπομονή. Είδα έχεις μέρες για χοριακη. Εύχομαι να είναι η τυχερή σου. 

Α ναι καλέ το είδα που το είπες άσε κενά μνήμης ??? Ευχαριστώ και σε εσένα να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτό δεν μπορείς να το γνωρίζεις γιατί κάθε οργανισμός ανταποκρίνεται διαφορετικά.πρεπει τα ωοθυλακια να φτάσουν σε μέγεθος περίπου 18 χιλ και άνω για να πεις ότι είσαι οκ.αυτο μπορεί να γίνει γρήγορα αλλά μπορεί να χρειαστεί να αυξήσεις τη δοση ακόμα.

ααα μαλιστα ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασχετη κ δεν ξερω ποσο συχνα θα πρεπι ν λειπω απ την δουλεια μιας κ δεν μενω αθηνα για να πεταγοαμι στο κεντρο εξωσωματικης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

ααα μαλιστα ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασχετη κ δεν ξερω ποσο συχνα θα πρεπι ν λειπω απ την δουλεια μιας κ δεν μενω αθηνα για να πεταγοαμι στο κεντρο εξωσωματικης!!!

Τους υπερήχους μπορείς να τους κάνεις σε δικό σου γυναικολόγο που θα είναι σε συνεννόηση με το κέντρο κ να πας όταν θα είσαι έτοιμη.γιατι δεν το ρωτάς ώστε να διευκολυνθεις;αν μένεις μακρια θα πηγαίνεις ανά δύο μέρες στην αθηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τους υπερήχους μπορείς να τους κάνεις σε δικό σου γυναικολόγο που θα είναι σε συνεννόηση με το κέντρο κ να πας όταν θα είσαι έτοιμη.γιατι δεν το ρωτάς ώστε να διευκολυνθεις;αν μένεις μακρια θα πηγαίνεις ανά δύο μέρες στην αθηνα;

δεν ξερω δεν το εχω συζητησει μ τν γιατρο....ειναι μια λυση αυτο π λες ν βρω εναν γυναικολογο εδω.... γιατι κ ο γυναικλογος π εχω ειναι στην αθηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏
    • Όπως αισθάνεσαι πιο ασφαλής, πχ σε φιλικά σπίτια πάρε το σεντονακι μαζί σου και στρώσε το αν είναι να φάτε εκεί. Σε καφετέρια κόψε τα μικρά κομμάτια, ζητα καρεκλάκι για μωρά και άσε τα στα χεράκια της. Τα μισά θα πάνε κάτω,δεν πειράζει. Στο τέλος προσφέρομαι να σκουπίσω πριν φύγουμε, πάντα μου λένε όχι δεν πειράζει. Εσύ με τη μικρή σου θα βάλετε τις βάσεις ανά περίοδο πως θα τρώει. Ακολουθείς το μωρό. Αν τρώει καλά στην πορεία θα μεταβειτε εύκολα και σε φρέσκο γάλα. Εμάς επειδή τρώει λίγα πράγματα της δίνω γάλα σκόνη διότι έχει βιταμίνες, αν την αφήσω μόνο γλυκά και τηγανιτές πατάτες θα τρώει. Κάθε παιδί έχει το tempo του. Ακολουθείς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. 
    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
    • Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂 Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά;  Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂  Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.  
    • Ναι σωστά κ εγώ ξέχασα να σου πω για το σεντονι κ εγώ του απλώνω κ γενικά δεν πετάει πολλά στο πάτωμα τα πιο πολλά είναι στο κάθισμα. Αν δεν θέλω να λερώσει τα ρούχα του, αγόρασα από σειν αυτες τις σαλιαρες π είναι σαν ρούχο του τη φοράω @Elli13
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...