Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εγώ θα πάρω μια δυο γνώμες και θα αποφασίσω.  Ίσως πιέσω και για λαπαροσκόπηση. Γίνεται άραγε ταυτόχρονα διάνοιξη τραχήλου;

Γίνεται υστεροσκοπηση φυσικά αν έχεις τέτοιο θέμα,μπορει να μην δυσκολεύτηκε από αυτό σε σένα μπορεί απλά να ήταν θέμα του γιατρού.τις προηγούμενες φορές δυσκολεύτηκε πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλησπερα!

Εχει καθημερινα εμβρυολογο το νοσοκομειο εκει? Ή ερχεται συγκεκριμενες ημερες?

Με την Κουτλάκη εισαι?

@nikona Η εμβρυολόγος έρχεται απο Αθήνα κάθε μήνα την εβδομάδα της εξωσωματικής. Ναι με την Κουτλάκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια σας παρακολουθώ και παίρνω δύναμη από εσάς έχω ξεκινήσει και εγώ τη διέγερση με gonal Παρασκευή θα κάνω το 2ο υπερηχο μας δω πως πάμε! Είμαι αρκετά αγχωμένη καθώς είναι η πρώτη φορά!έχω κάποια κιλα παραπάνω και ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι εμπόδιο στην όλη προσπαθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

@nikona Η εμβρυολόγος έρχεται απο Αθήνα κάθε μήνα την εβδομάδα της εξωσωματικής. Ναι με την Κουτλάκη.

Ολα να σας πάνε καλα.

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mmaria87 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια σας παρακολουθώ και παίρνω δύναμη από εσάς έχω ξεκινήσει και εγώ τη διέγερση με gonal Παρασκευή θα κάνω το 2ο υπερηχο μας δω πως πάμε! Είμαι αρκετά αγχωμένη καθώς είναι η πρώτη φορά!έχω κάποια κιλα παραπάνω και ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι εμπόδιο στην όλη προσπαθεια 

Καλημερα! Καλη επιτυχια ευχομαι! Μακαρι να ειναι η πρωτη κ τυχερη σας προσπαθεια! 

Δεν γνωριζω κατι για τα κιλα. 

Ολα θα πανε καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mmaria87 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια σας παρακολουθώ και παίρνω δύναμη από εσάς έχω ξεκινήσει και εγώ τη διέγερση με gonal Παρασκευή θα κάνω το 2ο υπερηχο μας δω πως πάμε! Είμαι αρκετά αγχωμένη καθώς είναι η πρώτη φορά!έχω κάποια κιλα παραπάνω και ήθελα να ρωτήσω αν αυτό είναι εμπόδιο στην όλη προσπαθεια 

Καλημέρα και καλή αρχή στην προσπάθεια σας!!!

Και εγώ δεν γνωρίζω κάτι εμπεριστατωμένα. Όμως η λογική μου λέει πως εάν δεν έχεις πρόβλημα με το ζάχαρο το θυρωειδη κλπ και έχεις απλά λίγο λίπος παραπάνω δεν εμποδίζει την επιτυχία. Φυσικά εάν δεν είναι παθολογικο το πάχος ίσως να προσπαθήσεις να τρέφεσαι όσο πιο υγιεινά μπορείς όχι για να χάσεις βάρος αλλά γιατί σε καθε περίπτωση από την στιγμή που προσπαθείτε για μωράκι πρέπει η εγκυμοσύνη να σε βρει στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. Το να υιοθετήσεις έναν υγιεινό τρόπο ζωής θα στο συστήσει κάθε γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Αμα σας λεω εγω δασκαλες.....που μου ανοίγετε  τα μάτια...

Είναι κάποιοι γιατροί που Σου λένε....συνεχίζεις την ζωή σου κανονικά..Άλλοι Σου λένε ταβλα....

Βτε κοριτσια -Αλήθεια 7-8η μέρα γίνεται η εμφύτευση? Και γιατί στα έμβρυα 3 ημερών λένε ξεκούραση 3 μέρες?

Και μια φίλη που έκανε τα ίδια της είπαν...Προσοχή τις πρωτες μερες!

Άρα εγώ που έβαλα 12/2 έμβρυα τριών ημερών....θα γίνει η εμφύτευση 16-17?

Στην βιβλιογραφία εάν ψάξεις λίγο λέει ότι το παράθυρο εμφύτευσης μπορεί να φτάσει έως την 12 μερα μετά την ωορρηξία!

Most of the time, implantation occurs about nine days after ovulation, but it can occur as early as seven days or as late as 12 days after ovulation

Άρα καλύτερα ακολούθησε το ίδιο πλάνο όλες τις μέρες μέχρι την χοριακη γιατί δεν μπορείς να είσαι σίγουρη ποτέ ακριβώς θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Στην βιβλιογραφία εάν ψάξεις λίγο λέει ότι το παράθυρο εμφύτευσης μπορεί να φτάσει έως την 12 μερα μετά την ωορρηξία!

Most of the time, implantation occurs about nine days after ovulation, but it can occur as early as seven days or as late as 12 days after ovulation

Άρα καλύτερα ακολούθησε το ίδιο πλάνο όλες τις μέρες μέχρι την χοριακη γιατί δεν μπορείς να είσαι σίγουρη ποτέ ακριβώς θα γίνει.

@Magaiver σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια που είστε χαμένες όλες Σήμερα???? Ετοιμάζεστε για τους Valentinous????

Αχαχαχα. Εδώ εγώ που σίγουρα δεν ετοιμάζομαι για Βαλεντίνο!!! 

ΒΑΡΙΕΜΑΙ στο σπίτι. Δεν την παλεύω. Περιμένω να πάω στη δουλίτσα μου αύριο. Αθήνα είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχαχαχα. Εδώ εγώ που σίγουρα δεν ετοιμάζομαι για Βαλεντίνο!!! 

ΒΑΡΙΕΜΑΙ στο σπίτι. Δεν την παλεύω. Περιμένω να πάω στη δουλίτσα μου αύριο. Αθήνα είμαι. 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχαχαχα. Εδώ εγώ που σίγουρα δεν ετοιμάζομαι για Βαλεντίνο!!! 

ΒΑΡΙΕΜΑΙ στο σπίτι. Δεν την παλεύω. Περιμένω να πάω στη δουλίτσα μου αύριο. Αθήνα είμαι. 

Και εγώ εδω κλωσσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 έγινε η ωοληψια? Περιμένουμε νέα!

Αχ ναι έχουμε και τα αγαπησιαρικα ωαριακια της Ελένης σήμερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εσύ Mag έκανες χοριακή;

Έκανα αλλά δυστυχώς λόγω βαλεντινου (άκουσον άκουσον!) δεν δουλεύουν σήμερα ολόκληρο ωράριο και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα! Δεν μας έφταναν τα προβλήματα των μειωμένων ωραριων της Παρασκευής τώρα είναι και σε άσχετες μέρες λόγω γιορτών! Είναι πραγματικά για να εξασκεις την υπομονή σου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Έκανα αλλά δυστυχώς λόγω βαλεντινου (άκουσον άκουσον!) δεν δουλεύουν σήμερα ολόκληρο ωράριο και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα! Δεν μας έφταναν τα προβλήματα των μειωμένων ωραριων της Παρασκευής τώρα είναι και σε άσχετες μέρες λόγω γιορτών! Είναι πραγματικά για να αξασκεις την υπομονή σου...?

Μειωμένο ωράριο για τον Βαλεντίνο???? Κ μετά λένε οτι οι Έλληνες δεν δουλεύουν?  Τον υπέρηχο τι ώρα θα τον κάνεις; Σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου!! Πρέπει να μάθουμε αν το μπεμπάκι είναι καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μειωμένο ωράριο για τον Βαλεντίνο???? Κ μετά λένε οτι οι Έλληνες δεν δουλεύουν?  Τον υπέρηχο τι ώρα θα τον κάνεις; Σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου!! Πρέπει να μάθουμε αν το μπεμπάκι είναι καλά!!!!

Ναι ευκαιρία για να μην δουλέψουν ψάχνουν.. Και εμένα αυτό μου είπαν.. Πήγαινε λέει βόλτα με τον άντρα σου έξω στην φύση να χαλαρώσετε σήμερα που ειναι των ερωτευμένων... Μόνο να χαλαρώσουμε δεν μπορούμε αλλα τι να τους πεις!!!

Αύριο το πρωί ο υπερηχος. Σε ευχαριστώ πολύ Ζετουλα!♥ Θα σας στείλω αμέσως εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Έκανα αλλά δυστυχώς λόγω βαλεντινου (άκουσον άκουσον!) δεν δουλεύουν σήμερα ολόκληρο ωράριο και θα πάρω αύριο τα αποτελέσματα! Δεν μας έφταναν τα προβλήματα των μειωμένων ωραριων της Παρασκευής τώρα είναι και σε άσχετες μέρες λόγω γιορτών! Είναι πραγματικά για να εξασκεις την υπομονή σου...?

Αααα δεν πάμε καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Magaiver θα περιμενουμε με μεγαλη αγωνια τα νεα απο τον υπέρηχο και την χοριακή..!! 

Η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!! Στελνουμε πολλη θετικη ενεργεια στο εμβρυακι σας!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αχ @Magaiver θα περιμενουμε με μεγαλη αγωνια τα νεα απο τον υπέρηχο και την χοριακή..!! 

Η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!! Στελνουμε πολλη θετικη ενεργεια στο εμβρυακι σας!!! 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ nikona μου! Το αισθάνομαι ότι έχω την συμπαράσταση όλων σας και αυτό με έχει βοηθήσει πάρα πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ευκαιρία για να μην δουλέψουν ψάχνουν.. Και εμένα αυτό μου είπαν.. Πήγαινε λέει βόλτα με τον άντρα σου έξω στην φύση να χαλαρώσετε σήμερα που ειναι των ερωτευμένων... Μόνο να χαλαρώσουμε δεν μπορούμε αλλα τι να τους πεις!!!

Αύριο το πρωί ο υπερηχος. Σε ευχαριστώ πολύ Ζετουλα!♥ Θα σας στείλω αμέσως εννοείται!

Κορίτσι καλή επιτυχία για αύριο,όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπορεί να μη συμμετέχω γτ δ έχω κ πολλά να πω αλλά σας παρακολουθώ ανελλιπώς. Τις προσπάθειες Σας, τις εξετάσεις σας κτλ. Αγωνιώ οπότε περίμενετε χοριακες κ σας στέλνω τις καλύτερες ευχές μου.

@Magaiverεύχομαι αύριο όλα να Πάνε καλά κ το σπορακι σου να ρους διαψεύσει όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 έγινε η ωοληψια? Περιμένουμε νέα!

Ζουζούνα υπομονή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σύντομα!!!

Έγινε σήμερα ναι πήραμε και τα 2 ευτυχώς τα οποία ήταν μου είπαν σκληρά!!! Η εμβρυολόγος αισιόδοξη . Νιώθω νυσταγμένη  πολύ και ψιλοπονάω αυτή τη φορά! Για να δούμε αύριο πως θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Ζουζούνα υπομονή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σύντομα!!!

Έγινε σήμερα ναι πήραμε και τα 2 ευτυχώς τα οποία ήταν μου είπαν σκληρά!!! Η εμβρυολόγος αισιόδοξη . Νιώθω νυσταγμένη  πολύ και ψιλοπονάω αυτή τη φορά! Για να δούμε αύριο πως θα πάνε!!! 

Ελενίτσα να εχουν καλη γονιμοποιηση ευχομαι!!

@Magaiver καλη επιτυχια!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

@Πιου-πιου, @Ν_S ολα καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...