Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια....!

Χθες βάλαμε 2 εμβρυακια 3 ημερών. 

Δυστυχώς το τρίτο δεν τα κατάφερε...χθες το πρωί κατέληξε. ☹

Εμείς συνεχίζουμε με αισιοδοξία....ταβλα όλη μέρα.. με ένα συρτάρι δίπλα γεμάτο σοκολάτες και μπισκότα....σε κάθε εμβρυομεταφορα παίρνω 3 κιλά!!!

Μου έφερε και η κουμπαρα μου την ζώνη της Παναγίας....

Λοιπον...Έκανα γκάλοπ χθες στο Ιασώ...   Το 90% των γιατρών λένε τα 2 πρώτα 24ωρα ταβλα και μετά τις υπόλοιπες ημέρες  αρκετή ώρα ταβλα. 

@Πιου-πιου κάθε μέρα για 2 λεπτά τα πόδια ψηλά....να αιματώνεται καλύτερα η μήτρα!!!!

@Magaiver νομίζω ότι ο Γιατρός σου...χανει λάδια....(συγγνώμη για το θάρρος,Αλλά έχω νευριασει)            Εάν του είναι τόσο εύκολα τα ταξίδια....ας πεταχτεί ? για ένα καφεδάκι στο σπίτι σου....!

Κορίτσια 25 κάνω χοριακη.26 έχω τα γενέθλια μου....λέτε να είναι το δώρο μου....θετικό τεστ???

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου!!!! Την ζώνη της Παναγίας την φοράω κ εγώ από την πρώτη μέρα που έμαθα πως είμαι εγκυος!!! Φορεσέ την!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια....!

Χθες βάλαμε 2 εμβρυακια 3 ημερών. 

Δυστυχώς το τρίτο δεν τα κατάφερε...χθες το πρωί κατέληξε. ☹

Εμείς συνεχίζουμε με αισιοδοξία....ταβλα όλη μέρα.. με ένα συρτάρι δίπλα γεμάτο σοκολάτες και μπισκότα....σε κάθε εμβρυομεταφορα παίρνω 3 κιλά!!!

Μου έφερε και η κουμπαρα μου την ζώνη της Παναγίας....

Λοιπον...Έκανα γκάλοπ χθες στο Ιασώ...   Το 90% των γιατρών λένε τα 2 πρώτα 24ωρα ταβλα και μετά τις υπόλοιπες ημέρες  αρκετή ώρα ταβλα. 

@Πιου-πιου κάθε μέρα για 2 λεπτά τα πόδια ψηλά....να αιματώνεται καλύτερα η μήτρα!!!!

@Magaiver νομίζω ότι ο Γιατρός σου...χανει λάδια....(συγγνώμη για το θάρρος,Αλλά έχω νευριασει)            Εάν του είναι τόσο εύκολα τα ταξίδια....ας πεταχτεί ? για ένα καφεδάκι στο σπίτι σου....!

Κορίτσια 25 κάνω χοριακη.26 έχω τα γενέθλια μου....λέτε να είναι το δώρο μου....θετικό τεστ???

 

καλη επιτυχία κορίτσι μου,να έχεις το μεγαλύτερο δώρο σου εύχομαι!!!

Τελικά έπεσα μέσα στη πρόβλεψη @Πιου-πιου όχι συμπεθέρα να τα λέμε κι αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Ν_S πράγματικα εύχομαι να είναι το καλύτερο δώρο γενεθλίων που έχεις πάρει ποτέ!!!

@nikona μου λιποθυμία από το έντερο μάλλον. Πήραμε τηλέφωνο στο κέντρο το πρωί γιατί εννοείται φοβόμαστε για το εξωμητριο και είπαν ότι εάν ήταν γυναικολογικης φυσης δεν θα περνούσε. Έχω ακόμα και τις αιμορροΐδες και δεν πηγαίνω κανονικά τουαλέτα.. Εσύ είχες φουσκωματα στην κοιλιά και πόνο στο έντερο στην αρχή της εγκυμοσύνης? Από το κέντρο μας είπαν ότι συμβαίνει συχνά σε εγκύους..

Mag μου εγώ είχα... Ημουν πάντα δυσκοίλια, αλλά τώρα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα... Η γιατρός μου είναι κατά των χαπιών κ μου πρότεινε να δοκιμάσω με φυσικούς τρόπους... Με τα ακτινίδια είμαι μια χαρά τώρα, αλλά δεν πειάνουν σε όλες... ο πιο αποτελεσματικός τρόπος είναι όπως ειχα πει κ στην Μπλουμπλού είναι να βάζεις 2 αποξηραμένα δαμάσκηνα σε ένα ποτήρι νερό το βράδυ κ το πρωί να πίνεις το νερό κ να τρως κ τα δαμάσκηνα?.Ελπίζω να είσαι καλύτερα κ αυτά να είναι σημάδια μιας καλής εγκυμοσύνης!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η satya είπε:

Έχω ακούσει ότι το sideral δεν φέρνει καθόλου δυσκοιλιότητα

Κι εγω αυτο που παιρνω υποτιθεται δεν δημιουργει θεματα κ μαλιστα και οι δυο γυνσικολογοι οταν τους το ειπα το αμφισβητησαν. Ομως εγω απο την ωρα που σταματησα τo tardyfferon και μου εδωσαν το omalin (συμειωτεον ειναι κ πανακριβο 30€ η συμμετοχη τον μηνα) εχω δυσκοιλιοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S μου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια. Να έχεις το ωραιότερο δώρο για τα γενέθλια σου. Να ξεκουραστείς σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού σου και να κάνεις όπως νιώθεις καλύτερα και πιο ασφαλής. 

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Έχω ακούσει ότι ο Μαστρομηνας είναι πολύ καλός....βέβαια λίγο ποιο ακριβός από το Ιασώ...περίπου 500 παραπάνω. Πολλά χρόνια εμπειρίας....

Καλή επιτυχία στα εμβρυακια σας!!! Τα 500 παραπάνω πραγματικά θα τα βρω, αν αξίζει τον κόπο.αυτό που θέλω είναι να δω μια άλλη αντιμετώπιση, μια άλλη οπτική. 1350€ είναι η μικρογονιμοποιηση στο Παπαγεωργίου. Δεν τα λες και λίγα .....για δημόσιο. Βέβαια η απλή εξωσωματική είναι εντελώς δωρεάν...

Αυτό που με αγχωνει πολύ, είναι πως θα συγχονισω τα ραντεβού στην Αθήνα, και την δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Καλή επιτυχία στα εμβρυακια σας!!! Τα 500 παραπάνω πραγματικά θα τα βρω, αν αξίζει τον κόπο.αυτό που θέλω είναι να δω μια άλλη αντιμετώπιση, μια άλλη οπτική. 1350€ είναι η μικρογονιμοποιηση στο Παπαγεωργίου. Δεν τα λες και λίγα .....για δημόσιο. Βέβαια η απλή εξωσωματική είναι εντελώς δωρεάν...

Αυτό που με αγχωνει πολύ, είναι πως θα συγχονισω τα ραντεβού στην Αθήνα, και την δουλειά!

@jazz θα είναι δύσκολο. Δεν χάνεις κάτι να τους τηλ. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

@jazz θα είναι δύσκολο. Δεν χάνεις κάτι να τους τηλ. ...

Επίσης μια ερωτηση: Για ποιο λόγο κάνετε μικρογονοιμοποηση?Υπάρχει κάποιο θέμα με το σπέρμα?

Έχω ακούσει για μια ομάδα στο παν. Ιωαννίνων που κάνει θαύματα  με σπερματιδες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Επίσης μια ερωτηση: Για ποιο λόγο κάνετε μικρογονοιμοποηση?Υπάρχει κάποιο θέμα με το σπέρμα?

Έχω ακούσει για μια ομάδα στο παν. Ιωαννίνων που κάνει θαύματα  με σπερματιδες.

 

Εγώ είμαι σε αυτή την ομάδα χαχαχαχα ή αλήθεια είναι ότι έχουν πολύ καλό εργαστήριο κ εμβρυολόγους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ είμαι σε αυτή την ομάδα χαχαχαχα ή αλήθεια είναι ότι έχουν πολύ καλό εργαστήριο κ εμβρυολόγους.

Καλησπέρα! 

Να κάνω μια ερώτηση; κάνουν μικρογονιμοποίηση στα Ιωάννινα με σπερματίδες;γιατί εμάς μας έστειλαν στην Αθήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα! 

Να κάνω μια ερώτηση; κάνουν μικρογονιμοποίηση στα Ιωάννινα με σπερματίδες;γιατί εμάς μας έστειλαν στην Αθήνα...

Κοίτα μικρογονιμοποίηση κάνουν σιγουρα σε όλες τώρα αυτή τη μέθοδο χρησιμοποιούν.κι εμάς με μικρογονιμοποίηση έγινε.τωρα για βιοψία δεν ξέρω όμως μπορείς να ρωτήσεις με ένα τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ν_S είπε:

@Πιου-πιου πως πας? Κλωσσας?

Εσένα ο Γιατρός τι σου είπε? Να είσαι ξαπλωμένη?

@Πιου-πιου συμπεθέρα? Αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Αυτή η ομάδα....ασκεί κοινωνικό έργο!!! Μου αρέσει που είμαστε όλες ενωμένες!?

Ns μη μου πεις κι εσύ στα γιαννενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου συμπεθέρα? Αχαχαχαχαχα

?? εμένα μου είχε πει εάν θέλω να πάω μέχρι και για ήπια γυμναστική!!! Και οι επαφές επιτρέπονται μετά από 3 μέρες... Όσο για το ταξίδι Ελλάδα Γερμανια μου είχε λεει ακομα και την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας να πάρω το αεροπλάνο.

@Πιου-πιου εσένα αλήθεια τι οδηγίες σου έδωσε? Πως θεωρεί το κατάλληλο κλωσσημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

?? εμένα μου είχε πει εάν θέλω να πάω μέχρι και για ήπια γυμναστική!!! Και οι επαφές επιτρέπονται μετά από 3 μέρες... Όσο για το ταξίδι Ελλάδα Γερμανια μου είχε λεει ακομα και την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας να πάρω το αεροπλάνο.

@Πιου-πιου εσένα αλήθεια τι οδηγίες σου έδωσε? Πως θεωρεί το κατάλληλο κλωσσημα?

Εμενα πάντως δε μου είπε τίποτα γιατί από μέσα του έλεγε δε τα έβαλα μέσα κ δε πρόκειται να μείνεις χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

?? εμένα μου είχε πει εάν θέλω να πάω μέχρι και για ήπια γυμναστική!!! Και οι επαφές επιτρέπονται μετά από 3 μέρες... Όσο για το ταξίδι Ελλάδα Γερμανια μου είχε λεει ακομα και την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας να πάρω το αεροπλάνο.

@Πιου-πιου εσένα αλήθεια τι οδηγίες σου έδωσε? Πως θεωρεί το κατάλληλο κλωσσημα?

Μαγκάιβερ απότι διαβαζω η καταλληλοτερη μερα για το ταξιδι της επιστροφης ειναι η ιδια η ημερα της ετ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μαγκάιβερ απότι διαβαζω η καταλληλοτερη μερα για το ταξιδι της επιστροφης ειναι η ιδια η ημερα της ετ. 

 

Ναι αλλά εγώ ταξίδεψα 2 μέρες μετά.. Εμένα μου είχε πει με τον τρόπο του ότι δεν μπορώ να αποτρέψω την εμφύτευση εάν είναι να γίνει. Απλά να  μην το παράκανεις από κούραση. Αλλά και στην δουλειά μπορείς να γυρίσεις απευθείας. Περπάτημα μου είχε πει ότι κάνει άφοβα και μου είχε τονισει ότι οι λακκούβες στο δρόμο όταν οδηγείς είναι ακίνδυνες! Κυρίως το είχε πει κοιτώντας τον άντρα μου για να μην του λέω να τις αποφεύγει γιατί πολλές γυναίκες το έχουν αυτό το άγχος με τις λακκούβες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι αλλά εγώ ταξίδεψα 2 μέρες μετά.. Εμένα μου είχε πει με τον τρόπο του ότι δεν μπορώ να αποτρέψω την εμφύτευση εάν είναι να γίνει. Απλά να  μην το παράκανεις από κούραση. Αλλά και στην δουλειά μπορείς να γυρίσεις απευθείας. Περπάτημα μου είχε πει ότι κάνει άφοβα και μου είχε τονισει ότι οι λακκούβες στο δρόμο όταν οδηγείς είναι ακίνδυνες! Κυρίως το είχε πει κοιτώντας τον άντρα μου για να μην του λέω να τις αποφεύγει γιατί πολλές γυναίκες το έχουν αυτό το άγχος με τις λακκούβες ?

@Magaiver γελάω μόνη μου....Στο κρεβάτι. Εχθές μόλις πέσαμε στην πρώτη λακκούβα  λέω στον άντρα  ΩΧ....Και τρελαθηκε!!!

Μετά πήγαινε σαν κότα στο δρόμο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι αλλά εγώ ταξίδεψα 2 μέρες μετά.. Εμένα μου είχε πει με τον τρόπο του ότι δεν μπορώ να αποτρέψω την εμφύτευση εάν είναι να γίνει. Απλά να  μην το παράκανεις από κούραση. Αλλά και στην δουλειά μπορείς να γυρίσεις απευθείας. Περπάτημα μου είχε πει ότι κάνει άφοβα και μου είχε τονισει ότι οι λακκούβες στο δρόμο όταν οδηγείς είναι ακίνδυνες! Κυρίως το είχε πει κοιτώντας τον άντρα μου για να μην του λέω να τις αποφεύγει γιατί πολλές γυναίκες το έχουν αυτό το άγχος με τις λακκούβες ?

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα! 

Να κάνω μια ερώτηση; κάνουν μικρογονιμοποίηση στα Ιωάννινα με σπερματίδες;γιατί εμάς μας έστειλαν στην Αθήνα...

Και μια φίλη που έκανε εκεί βιοψία ο άντρας της με αζωοσπερμια, Αθήνα τους έστειλε στο κέντρο που συνεργάζεται. Αλλά δεν άκουσα τα καλύτερα απ'αυτή την περίπτωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@jazz εγώ στο παν ιωαννινων 650 όλα!!!

Μια φίλη που έκανε εκεί την τρίτη και πετυχημένη μου είπε ότι ζητάει κι ξ γιατρός το κατιτις του. Και ότι πλήρωνε για τις εξετάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια χάθηκα λίγο αλλά σας παρακολουθούσα και αγωνιούσα μαζί σας! Λοιπόν για τα κορίτσια που απέτυχαν το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι υπομονή και επιμονή για την επόμενη φορά και όλα θα γίνουν. Οι αποτυχίες μας ρίχνουν αλλα μετα την βροχή πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο. @Magaiver μου κάθησε ηρέμησε και εμπιστέψου  λίγο και τους γιατρούς στην Γερμανία μην ταλαιπωρηθείς και έρθεις Ελλάδα. Εγώ είμαι πολυ αισιόδοξη για σένα όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ κορίτσια Δευτέρα μάλλον πάω για ωοληψία Παρασκευή θα μάθω. Εχω 4 οωθηλάκια ενα 10 ενα 15 και δυο 12 με φυσικό κύκλο με femara. Ελπίζω να γίνει η γονιμοποίηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Μια φίλη που έκανε εκεί την τρίτη και πετυχημένη μου είπε ότι ζητάει κι ξ γιατρός το κατιτις του. Και ότι πλήρωνε για τις εξετάσεις

Ναι στο γιατρό τα δίνεις αυτά μόνο αυτά ζητάει.δεν πληρωνεις κάτι άλλο.τι εννοεις πλήρωνε τις εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...