Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Επειδή έχω κάνει και εγώ προσπαθείες στην Γερμανία εάν χρειάζεσαι κάποια βοήθεια ευχαρίστως να σε βοηθήσω. Πάντως αυτό που λες ότι η χοριακη παίρνει μια μέρα δεν συνέβαινε σε μένα. Έβγαινε το μεσημέρι της ίδιας μέρας. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν δίνουν φάρμακα μετά την εμβρυομεταφορα μονο προγεστερονη υπόθετα έπαιρνα.

Έχετε άλλο έμβρυο διαθέσιμο στην κατάψυξη? Πόσα ωάρια σου πήραν? Το ένα έμβρυο (ειδικά στην πρώτη προσπάθεια) κατά την εμβρυομεταφορα είναι συνήθης τακτική στην Γερμανία σε ηλικίες κάτω των 35. Βέβαια εάν δεν υπήρχε άλλο έμβρυο λογικό είναι να σου έβαλαν μόνο 1 αφού δεν υπήρχε καν η επιλογή των 2.

Μου πήραν 5 και γονιμοποιηθηκε μόνο το 1. Αυτό μου είπαν! Κ εγώ έτσι ήξερα αλλά μου είπαν θα με πάρουν σήμερα να μου πουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Που είσαι στην Γερμανία? Και εγώ το ίδιο.. Δεν σας εξήγησε η γιατρός? Περίεργο... Εμάς πάντα μας εξηγούσε τι συνέβη. Αλλά από κοντά όχι στο τηλέφωνο.

Στο Ravensburg. Νότια Γερμανία. Φαντάζομαι μόλις πάρουν τα αποτελέσματα κ πάω στο γιατρό θα μου πει τι έγινε. Αλλά ακόμα περιμενω να μάθω. Εσυ που είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Zefi87 Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται! Θα τα καταφέρετε! Ειδικά εάν το 87 αναφέρετε στην χρονολογία γέννησης σου να νιώθεις σίγουρη ότι ο χρόνος είναι με το μέρος σας. Μην φοβάσαι! Θα σε βοηθήσουμε και εμείς κατά την διάρκεια των διαδικασιών ? 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τα εμβρυακια σας πως πάνε? Αύριο τα περιμένετε για βλαστοκυστες?

@nikona εντάξει είμαι. Κάθε μέρα και πιο δύσκολο βέβαια γίνεται.. Αγωνιούμε πολύ. Δεν έχω κάτι σε πρήξιμο ούτε καν από τα φάρμακα αυτή την φορά. Δηλαδή δεν αισθανόμαι απολύτως τίποτα να έχει αλλάξει στο σώμα μου..

 

Καλημέρα κορίτσια !!!! Mag μου είμαστε σε αναμονή για τις βλαστοκύστες μας.

@Bloublou85 μην αγχώνεσαι είπαμε ! Ξέρεις ότι η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική. Ότι σκέψεις κάνεις άφησε τις για λίγο αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω γι αυτή την εβδομάδα μας έμεινε η εμβρυομεταφορά της @jazz και φυσικά η χοριακή της @Magaiver !!!

Ήταν μια πολύ γεμάτη εβδομάδα !

@sansa μου περιμένουμε και εσένα τώρα !!! Μη σκέφτεσαι τίποτα άλλο, προχώρα σε εμβρυομεταφορά να αλλάξει λίγο η ψυχολογία σου ! Τα είχες παγώσει όλα λόγω του Νίκα και αυτό είναι αγχωτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zefi87 είπε:

Ηδη μ εχετε βοηθησει παρα πολυ...μπορει να μη γραφω καθημερινα αλλα σας παρακολουθω και εχω βαλει τα πραγματα σε μια σειρα και ζηταω απο μονη μου καποιες εξετασεις η καποιες εξηγησεις απο τον γιατρο.Διοτι στο κεντρο ,στο οποιο πηγα εξαιτιας του γιατρου ,επικρατει μια αναστατωση.Καθε φορα γινεται χαμος απο κοσμο και υπαρχει μονο μια συντονιστρια μαζι με τις μαιες-νοσηλευτριες που εξυπηρετουν τα περιστατικα ολων των γιατρων  του κεντρου.Αν προσθεσουμε οτι δεν βρισκομαι και στην ιδια πολη...ολο αυτο με αγχωνει για τις εξετασεις και τις διαδικασιες.Ειλικρινα μ εχετε βοηθησει και μ εχετε ενθαρρυνει παρα πολυ βλεποντας τη δυναμη ψυχης που εχετε καταβαλει και συνεχιζετε να το κανετε....μεχρι να βγουμε νικητριες!!!

Με το καλό όλα.

Αν επιτρέπεται, το κέντρο με το οποίο συνεργάζεστε βρίσκεται στην Θεσσαλονική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Τι εννοείς 3 ωάρια? Οι καταβολές σου ήταν 3? Είσαι 2 μέρα κύκλου? Περίπου 9 - 10 μέρες παίρνουν οι ενέσεις..

Πήγα το πρωί της 3ης μέρες και μου είπε ότι βλέπει από την μια πλευρά 3 ωάρια.

@Magaiver  τι εννοείς καταβολές? Πω πω νιώθω τελείως άσχετη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλό όλα.

Αν επιτρέπεται, το κέντρο με το οποίο συνεργάζεστε βρίσκεται στην Θεσσαλονική;

Keep walking @nikona ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S μου οι καταβολές είναι ακριβώς αυτό που λές το πόσα ωάρια φαίνονται να υπάρχουν. 

Εύχομαι καλή επιτυχία στην καινούργια σου προσπάθεια. 

@jazz πού είσαι κορίτσι μου; Αύριο πας για ετ; 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου περιμένουμε τα νέα. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι καλά. 

@Bloublou85 ανέβα συμπεθεράκι. Εγώ είμαι αισιόδοξη. Τα εμβρυάκια μπήκαν αυτό είναι σίγουρο και θα τα καταφέρουν.

Κορίτσια μου επειδή έχουμε πολλά γεγονότα και ίσως ξεχνάω κάποια αυτή τη στιγμή εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλό όλα.

Αν επιτρέπεται, το κέντρο με το οποίο συνεργάζεστε βρίσκεται στην Θεσσαλονική;

Ευχαριστω πολυ.Nαι,ναι Θεσσαλονικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver, είμαστε μαζί σου. Αύριο όλες θα περιμένουμε μαζί σου με αγωνία τα καλά νέα. 

Ξέρεις ότι έχεις άπειρες ευχές από όλες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Στο Ravensburg. Νότια Γερμανία. Φαντάζομαι μόλις πάρουν τα αποτελέσματα κ πάω στο γιατρό θα μου πει τι έγινε. Αλλά ακόμα περιμενω να μάθω. Εσυ που είσαι;

Σχετικά κοντά είμαστε ?  Εγώ μένω στο Μόναχο. Μάλλον αργούν επειδή είναι μικρή πόλη το Ravensburg..; Εάν θέλεις μπορούμε να μιλήσουμε με προσωπικά μηνύματα για να μην ενοχλούμε τα κορίτσια με λεπτομέρειες γερμανικές.. Πάντως το 1 στα 5 ωάρια να γονιμοποιηθει στην ηλικία την δικη σου μου ακούγεται αρκετά κακό.. Ίσως να μην εγινε σωστά η διέγερση.. Τι φάρμακα πήρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Πήγα το πρωί της 3ης μέρες και μου είπε ότι βλέπει από την μια πλευρά 3 ωάρια.

@Magaiver  τι εννοείς καταβολές? Πω πω νιώθω τελείως άσχετη....

Μην νιώθεις ασχημα... Η @satya μου το έλεγε καταβολές και το παίζω και εγώ τώρα γνώστης των όρων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Magaiver, είμαστε μαζί σου. Αύριο όλες θα περιμένουμε μαζί σου με αγωνία τα καλά νέα. 

Ξέρεις ότι έχεις άπειρες ευχές από όλες μας!!!!!

Πόσο θέλω να σας φέρω καλά νέα ρε κορίτσια! Μακάρι! Έχω λάβει πολύ αγάπη και θετική ενέργεια από εσάς και αυτό μου έχει κάνει πολύ καλό κατά την διάρκεια όλης της διαδικασίας! Σας ευχαριστώ πραγματικά μέσα από την καρδιά μου ♥

Η κατάντια μου μια μέρα πριν την χοριακη: Κάθομαι στο γραφείο... Προσπαθώ να συγκεντρωθώ στην δουλειά .... και κάθε 5 λεπτά αυτοχουφτώνομαι? για να δω εάν πρήστηκε το στήθος μου! Θεέ μου! Θα με δει και κανένας συνάδελφος θα με περάσει για ανώμαλη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Πόσο θέλω να σας φέρω καλά νέα ρε κορίτσια! Μακάρι! Έχω λάβει πολύ αγάπη και θετική ενέργεια από εσάς και αυτό μου έχει κάνει πολύ καλό κατά την διάρκεια όλης της διαδικασίας! Σας ευχαριστώ πραγματικά μέσα από την καρδιά μου ♥

Η κατάντια μου μια μέρα πριν την χοριακη: Κάθομαι στο γραφείο... Προσπαθώ να συγκεντρωθώ στην δουλειά .... και κάθε 5 λεπτά αυτοχουφτώνομαι? για να δω εάν πρήστηκε το στήθος μου! Θεέ μου! Θα με δει και κανένας συνάδελφος θα με περάσει για ανώμαλη... 

Αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα το τί αυτοχούφτωμα έχω κάνει δε λέγεται.  Στο γραφείο και αν ήμουν εκτός στα ασανσερ πολλών δημόσιων υπηρεσιών και άλλων κτιρίων ?. Και μεσα στο αυτοκίνητο εννοείται. Και όποιος ήθελε ας έβλεπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μην νιώθεις ασχημα... Η @satya μου το έλεγε καταβολές και το παίζω και εγώ τώρα γνώστης των όρων ?

Γελάω ..... @Magaiver μαθητουδι....

@satya δακαλα! Πάντως κάτι εμαθες....!

Τελικά οι καταβολές είναι τα αρχικά ωάρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Γελάω ..... @Magaiver μαθητουδι....

@satya δακαλα! Πάντως κάτι εμαθες....!

Τελικά οι καταβολές είναι τα αρχικά ωάρια?

ναι είναι ας πούμε τα ωοθηλακια που φαίνονται πολύ πολύ μικρά σαν κουκιδες μέσα στις ωοθηκες στον πρώτο υπέρηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver @N_S

Ουυυυυ χρόνια στο κουρμπέτι! χαχαχαχα

Ναι έτσι λέγονται πριν γίνουν ωάρια.... Μετά από 2μιση χρόνια και "πειραματόζωο" για τις ανταποκρίσεις κάτι έχω μάθει κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Ευχαριστω πολυ.Nαι,ναι Θεσσαλονικη!!

Μμμμ...σε ρωταω γιατι κι εμεις εκει καναμε τις δυο πρωτες προσπαθειες μας. 

Επειδη μιλησες για πολυκοσμια μου θυμισες αυτο που συνεβαινε οταν πηγαιναμε κ εμεις καθε φορα στο κεντρο

Στην Καλαμαρια ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @Magaiver κι εμένα χτες μου λέει ή μαια που είναι τα βυζια σου?? Τα πιάνω κ της λέω εδώ! Εκεί θα τα έχεις τα χέρια μου λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Πόσο θέλω να σας φέρω καλά νέα ρε κορίτσια! Μακάρι! Έχω λάβει πολύ αγάπη και θετική ενέργεια από εσάς και αυτό μου έχει κάνει πολύ καλό κατά την διάρκεια όλης της διαδικασίας! Σας ευχαριστώ πραγματικά μέσα από την καρδιά μου ♥

Η κατάντια μου μια μέρα πριν την χοριακη: Κάθομαι στο γραφείο... Προσπαθώ να συγκεντρωθώ στην δουλειά .... και κάθε 5 λεπτά αυτοχουφτώνομαι? για να δω εάν πρήστηκε το στήθος μου! Θεέ μου! Θα με δει και κανένας συνάδελφος θα με περάσει για ανώμαλη... 

Χαχαχαχα να σαι καλά!!!!! Fingers crossed για αύριο! Να μπει ο μήνας με το καλό!!! Κι εγώ αύριο κορίτσια για ετ... Περιμένω τηλέφωνο από την εμβρυολογο το πρωί και αναλόγως...  @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με το καλό να προχωρήσουν παραπάνω τα εμβρυακια σου!! @Bloublou85 μαζί θα κάνουμε χοριακή... @nikona  @Πιου-πιου,ευχαριστώ που με σκέφτεστε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz αύριο επομένως η μεγαλη μέρα! Αχ να πάνε όλα καλά! Δυο θα βάλετε?

Αύριο κορίτσια υπάρχει πολύ υλικό για να παρακολουθήσουμε! Έχουμε συντονιστεί καλά όλες και γίνονται διάφορα κάθε μέρα! Σήμερα με πήραν από το κέντρο να μου υπενθυμίσουν (λες και υπήρχε περίπτωση να το ξεχάσω...!) ότι είναι να κάνω χοριακη αύριο και να μου ευχηθούν καλή επιτυχία! Μου φάνηκε πολύ ευγενικό από μέρους τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@jazz αύριο επομένως η μεγαλη μέρα! Αχ να πάνε όλα καλά! Δυο θα βάλετε?

Αύριο κορίτσια υπάρχει πολύ υλικό για να παρακολουθήσουμε! Έχουμε συντονιστεί καλά όλες και γίνονται διάφορα κάθε μέρα! Σήμερα με πήραν από το κέντρο να μου υπενθυμίσουν (λες και υπήρχε περίπτωση να το ξεχάσω...!) ότι είναι να κάνω χοριακη αύριο και να μου ευχηθούν καλή επιτυχία! Μου φάνηκε πολύ ευγενικό από μέρους τους?

Εγώ με τόσα χιλιαρικα θα σου έστελναν κ ανθοδεσμη με καρτουλα σπίτι χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Magaiver μου θα πας πρωι πρωι για αιμα? Ή αλλη στιγμη??? Εχω πολυ καλο προαισθημα...!!

@jazz μου με το καλο να τα βαλετε και να φωλιάσουν γερα εκει μεσα!! Θα περιμενουμε τα νεα σου!!!.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ με τόσα χιλιαρικα θα σου έστελναν κ ανθοδεσμη με καρτουλα σπίτι χαχααχα

Να σου πω κάτι... Τα λεφτά τα δώσαμε ήδη όμως. Δεν τους χρωστάμε κάτι. Σαν κίνηση ήταν ευγενικη. Και μου είπαν να πάρω τον γιατρό μόλις έχω τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω.. Εγώ προσωπικά το εκτίμησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...