Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

Πέρασε ο καιρός όντως!!! Όλα με το καλό!!  Στις αιμορροΐδες ρίξε  κρύο νεράκι και γιαούρτι.. όχι να το φας , να το βάλεις επάνω.. αυτό με την πέτσα.. αν βρεις με προβιοτικα ακόμα καλυτερα

Γιαούρτι στις αιμορροΐδες? ?Πωπω τι μου θυμίσες! θυμάμαι μια φορά που είχα μυκητες και έβαζα σκόρδο.. Τώρα πάλι κάτι σε μύκητες μυρίζομαι από μπροστά (μάλλον από τις αντιβίωσεις που έπαιρνα για μετά την ωοληψια). Αν βάλω και γιαούρτι από πίσω θα φτιάξω τζατζίκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Από την άλλη την έκανα αλλά αυτή ή σύριγγα είναι δύσκολη ρε γαμωτο δε πιέζεται γρηγορα.πρεπει οπωσδήποτε δίπλα από τον αφαλο ή μπορώ και πιο πέρα όπως κάνουμε της διέγερσης;

3-4 δάχτυλα πιο πέρα , όπως και της διέγερσης. Μπορεί να τσούζει λίγο το υγρό. Εγω δεν καταλαβαίνω τίποτα, αφού σκέφτομαι μήπως δεν τις κάνω καλά! Γιατί δεν δοκιμάζεις με σύριγγα ινσουλίνης όπως σου είπα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η France είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν αυτή την εβδομάδα. Εγώ δυστυχώς σε αυτό τον κύκλο δεν έκανα τίποτα. Εχασα την ωοληψια λογω ίωσης κ ένα μικρό ωοθυλάκιο που υπήρχε μετά τελικά δεν προχώρησε. Σήμερα είδα και τα πρώτα δείγματα της περιόδου που έρχεται.

Απογοητεύτηκα κ νιώθω φόβο για αυτό το μήνα που θα έρθει.

Μην απογοητεύεσαι! Ξέρεις σε πόσους κύκλους πήγα για ωοληψία και μια δεν είχε αυγό, την άλλη γονιμοποιούταν ανώμαλα, την άλλη δεν γονιμοποιούταν καθόλου! Οπότε μην πέφτεις σκέψου ότι η υπομονή είναι πολύ σημαντικό πράγμα για τον αγώνα που δίνουμε όλες εδώ μέσα! Γι΄αυτό οπλίσου και όρμα με πείσμα και πες ότι θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα τα αποτελέσματα ή οιστραδιολη οκ 170 αλλά η προγεστερόνη ποτέ πρόλαβε κ πήγε 12; Μόνο δύο ενεσεις είχα προλάβει να κάνω;συνηθως 15 μου είναι την 21η σε φυσιολογικό κύκλο.δε ξέρω αγχωθηκα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! επισκέφτηκα τον γιατρό μου κ μας είπε να κάνει και ο σύζυγος τις απαραίτητες ορμόνες για να δούμε τις τιμές και αν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης του σπέρματος ή να πάμε απευθείας σε εξωσωματική. Ήθελα να ρωτήσω αν καταλήξουμε στην εξωσωματική, μου μίλησε για ένα mini πακέτο με ενέσεις για 10 μέρες επειδή δεν υπάρχει ουσιαστικά πρόβλημα από εμένα και ότι τα φάρμακα δεμ είναι όπως ήταν παλιά. Ισχύει κάτι τέτοιο? Εσείς τι νομίζετε? αν γνωρίζει κάποια τι παίζει σχετικά με τις τιμές θα με βοηθούσε πολύ!! Σας ευχαριστώ ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες !!!! Τι κάνετε ?  Όλα καλά με την δική μου ωοληψία !!! Πωπω διανύουμε πράγματι εβδομάδα φωτιά ! @sansa @satya το Σάββατο πάω και γω για το δείγμα του Νίκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ναι κάπως έτσι,απλά το ένα μόνο είναι δύσκολο γιατί μπορεί να μη γονιμοποιηθεί όπως την προτελευταία φορά και τζάμπα και η ωοληψία.Να δούμε στον υπέρηχο την Τετάρτη.Τον Νίκα θα τον πάρω σε 10 μέρες να δούμε πώς πάει,γιατί του είπα αν είναι καθαρό το δείγμα μόλις αδιαθετήσω θα πάω για ετ,οπότε μέχρι τις 15-2 θα πρέπει να το βγάλει γιατί αλλιώς θα χάσω τον κύκλο.Τώρα αν δεν είναι καθαρό θα δούμε πώς θα κινηθούμε και τί θεραπεία θα μου πει να κάνω.Είπε θα το έχει έτοιμο να πάρω να του το υπενθυμίσω.

Σανσούλι εύχομαι να είναι καθαρό το δείγμα και να προχωρήσεις σε ετ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες !!!! Τι κάνετε ?  Όλα καλά με την δική μου ωοληψία !!! Πωπω διανύουμε πράγματι εβδομάδα φωτιά ! @sansa @satya το Σάββατο πάω και γω για το δείγμα του Νίκα.

Souper νεάκια! τι έγινε πόσα πήρες? 1ώρα πριν σου πάρουν το δείγμα πάρε ένα παυσιπονάκι, έτσι για καλό και για κακό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Souper νεάκια! τι έγινε πόσα πήρες? 1ώρα πριν σου πάρουν το δείγμα πάρε ένα παυσιπονάκι, έτσι για καλό και για κακό!

Πήραμε 15 απ τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 ? !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Πήραμε 15 απ τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 ? !

Τι είπες τώρα???? Πιο τέλεια δεν γίνεται!!! Μπράβο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Τι είπες τώρα???? Πιο τέλεια δεν γίνεται!!! Μπράβο σου

Δόξα το Θεό πήγαν όλα πολύ καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ συγχαρητήρια είναι τέλεια τα νέα σου!

Ευχαριστώ μπλουμπλού μου ! Άντε κι εσύ να προχωρήσεις αύριο ! Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα τα αποτελέσματα ή οιστραδιολη οκ 170 αλλά η προγεστερόνη ποτέ πρόλαβε κ πήγε 12; Μόνο δύο ενεσεις είχα προλάβει να κάνω;συνηθως 15 μου είναι την 21η σε φυσιολογικό κύκλο.δε ξέρω αγχωθηκα πολύ.

Αύριο θα γίνει! Μην αγχώνεσαι μπλουμπλουκα! Να υποδεχτείς με γαληνη τα εμβρυακια σου ώστε να τους αρέσει το περιβάλλον για να μείνουν εκεί!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Πήραμε 15 απ τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 ? !

Wow! Έκανες πολύ καλή ωάριοπαραγωγή? Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Δόξα το Θεό πήγαν όλα πολύ καλά !!!

Μπράβο βρε κορίτσι. ΤΕΛΕΙΑ.

Να είδατε η χρονιά μόνο super καλά νέα έχει;

Ξεκινήσαμε με τα super καλά νέα της Ζέτας, συνεχίζουμε με τα surer Καλά νέα της Εμ.

Καλά για τις εμβρυομεταφορές των κοριτσιών μας δεν έχω άγχος, σίγουρα θα πάνε όλα καλά.

@Magaiver, Mag μας πειμένει και μια σούπερ χοριακή τώρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα τα αποτελέσματα ή οιστραδιολη οκ 170 αλλά η προγεστερόνη ποτέ πρόλαβε κ πήγε 12; Μόνο δύο ενεσεις είχα προλάβει να κάνω;συνηθως 15 μου είναι την 21η σε φυσιολογικό κύκλο.δε ξέρω αγχωθηκα πολύ.

Μπλουμπλουκα εγώ πιστεύω καλές είναι οι τιμές. Πάρε αυτό το γιατρό να σου πει να σου φύγει το άγχος. Νομίζω πάντως ότι σε αυτή τη φάση τη θέλουμε την προγεστερόνη ψηλά για να υποστηρίξει την εμφύτευση και την εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπλουμπλουκα εγώ πιστεύω καλές είναι οι τιμές. Πάρε αυτό το γιατρό να σου πει να σου φύγει το άγχος. Νομίζω πάντως ότι σε αυτή τη φάση τη θέλουμε την προγεστερόνη ψηλά για να υποστηρίξει την εμφύτευση και την εγκυμοσύνη. 

Όλα καλά! Τον πήρα κ τι μου λέει;;κάποιο λάθος εκανα δε μετραμε λεει ποτέ όταν ξεκινάμε προγεστερόνη,πριν μετράμε κ μετά την εμβρυομεταφορά.οτι να ναι τσαμπα το τριανταευρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι νέα εδώ! Σας διαβάζω πολλές μέρες για να πάρω κουράγιο μήπως έρθει κ σε εμένα το καλό αλλά ξέρω ήδη πως είναι μάταιο. 17/1 έκανα την εξωσωματική, δυστυχώς μόνο ένα τριών ημερών κ αύριο έχω τη χοριακη. Από εχθές όμως τα πράγματα άλλαξαν. Αίμα κ μάλιστα κανονική ροη. Όχι τόσο όσο στη περίοδο αλλά κανονική! Τι να κάνω? Να πάω για χοριακη η δεν έχει νόημα? Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι νέα εδώ! Σας διαβάζω πολλές μέρες για να πάρω κουράγιο μήπως έρθει κ σε εμένα το καλό αλλά ξέρω ήδη πως είναι μάταιο. 17/1 έκανα την εξωσωματική, δυστυχώς μόνο ένα τριών ημερών κ αύριο έχω τη χοριακη. Από εχθές όμως τα πράγματα άλλαξαν. Αίμα κ μάλιστα κανονική ροη. Όχι τόσο όσο στη περίοδο αλλά κανονική! Τι να κάνω? Να πάω για χοριακη η δεν έχει νόημα? Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Κατερίνα μου καλώς ήρθες! ο γιατρός σου τι σου είπε?

συγγνώμη που ρωτάω, αλλά γιατί έβαλες ένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου συγχαρητηρια!!! Με το καλο να προχωρησουν τα εμβρυακια σας!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινα❤️ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι νέα εδώ! Σας διαβάζω πολλές μέρες για να πάρω κουράγιο μήπως έρθει κ σε εμένα το καλό αλλά ξέρω ήδη πως είναι μάταιο. 17/1 έκανα την εξωσωματική, δυστυχώς μόνο ένα τριών ημερών κ αύριο έχω τη χοριακη. Από εχθές όμως τα πράγματα άλλαξαν. Αίμα κ μάλιστα κανονική ροη. Όχι τόσο όσο στη περίοδο αλλά κανονική! Τι να κάνω? Να πάω για χοριακη η δεν έχει νόημα? Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!

Καλωσήρθες Κατερινα!! Το καλυτρρο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου. Πιστευω πως για σιγουρια θα σε στειλει για χοριακη. Γιατι ποτέ δεν ξερεις. Το αιμα καμια φορα μπορει να προερχεται απο κατι αλλο. Ευχομαι καλη επιτυχια.

@France μου κουραγιο. Δυστυχως ο φυσικος κυκλος τα εχει αυτα. Ομως κανε υπομονη και ολα θα γινουν. Μην απογοητευεσαι. 

@Magaiver πλησιαζει η μερα! Με το καλο!!

@Bloublou85 αυριο τελικα ή την Τεταρτη η ετ?? Με το καλο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Πήραμε 15 απ τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 ? !

Μπράβο κοριτσι αυτός είναι αριθμός,εύχομαι να είναι και τα τυχερά σου.Καλή επιτυχία και με την εξέταση του Νίκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου συγχαρητηρια!!! Με το καλο να προχωρησουν τα εμβρυακια σας!!

Καλωσήρθες Κατερινα!! Το καλυτρρο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου. Πιστευω πως για σιγουρια θα σε στειλει για χοριακη. Γιατι ποτέ δεν ξερεις. Το αιμα καμια φορα μπορει να προερχεται απο κατι αλλο. Ευχομαι καλη επιτυχια.

@France μου κουραγιο. Δυστυχως ο φυσικος κυκλος τα εχει αυτα. Ομως κανε υπομονη και ολα θα γινουν. Μην απογοητευεσαι. 

@Magaiver πλησιαζει η μερα! Με το καλο!!

@Bloublou85 αυριο τελικα ή την Τεταρτη η ετ?? Με το καλο. 

 

Νικονα αύριο έχω τέταρτη δεν είναι αύριο??? Κοίταξα το ημερολόγιο μόλις το είδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...