Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις On 4/5/2019 at 8:20 ΠΜ, ο/η Μάιρα_76 είπε:

Γεια σας, να σας ρωτήσω κάτι; Επειδή έχω αρχίσει να το σκέφτομαι για εξωσωματική, τα φάρμακα πώς είναι; Είχε καμιά σας νεύρα όταν τα παίρνατε; Κάποτε μου έδωσε ο γιατρός μου κάτι χάπια (μάλλον οιστρογόνα ήταν, αν θυμάμαι καλά) και είχα τόσο απάλευτα νεύρα που τα πέταξα και δεν το ξανασυζήτησα, ήμουν χάλια. Και ήταν, λέει, ελαφριά δόση. :unsure: Φοβάμαι να μπω σε αυτή τη διαδικασία, και θα ήθελα λίγες γνώμες.

Γεια σου κορίτσι μου!!εγώ η αλήθεια είναι ότι είχα λιιιιιιγη νευρικότητα παραπάνω αλλά τπτ το τραγικό!!Σαν διαδικασία δεν είναι τπτ περνάει πολύ γρήγορα!οι μέρες μέχρι την χοριακη δεν παλεύονται από ανυπομονησία αχαχαχα!!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι ότι και αν αποφασίσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα! Πρώτη φορά εδώ για μένα! Να ευχηθώ αρχικά καλή επιτυχία σε όλες με πολλά μωρά στις αγκαλιές! 

Έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά την Μ. Πέμπτη 25/4 και την Τρίτη που μας έρχεται είναι να κάνω τη χοριακή μου... Είμαι φοβερά ανυπομονη και τις περισσότερες φορές πολύ σίγουρη ότι τα έχουμε καταφέρει... Αλλά φυσικά υπάρχουν και οι γνωστές αμφιβολίες... 

Ελπίζω να έχω καλά νέα μεθαύριο!!! 

Ευχάριστα αποτελέσματα εύχομαι κορίτσι μου!!! Να είναι η πρώτη κ τυχερή σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ευχάριστα αποτελέσματα εύχομαι κορίτσι μου!!! Να είναι η πρώτη κ τυχερή σου!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κούκλα μου! Από το στόμα σας κορίτσια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα! Πρώτη φορά εδώ για μένα! Να ευχηθώ αρχικά καλή επιτυχία σε όλες με πολλά μωρά στις αγκαλιές! 

Έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά την Μ. Πέμπτη 25/4 και την Τρίτη που μας έρχεται είναι να κάνω τη χοριακή μου... Είμαι φοβερά ανυπομονη και τις περισσότερες φορές πολύ σίγουρη ότι τα έχουμε καταφέρει... Αλλά φυσικά υπάρχουν και οι γνωστές αμφιβολίες... 

Ελπίζω να έχω καλά νέα μεθαύριο!!! 

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Σκέφτηκα μέχρι τέλος του μήνα που είναι η έμβρυομεταφορα να επισκεφτώ αιματολογο μπας κ ανακαλύψω κάτι... Θα του πω εγώ τι εξετάσεις χρειάζονται ή θα μου προτείνει εκείνος σαν ειδικός??Εσύ είχες κάνει τπτ ιδιαίτερο???

Εγώ έκανα θρομβοφιλια αφού έμεινα όμως στον τρίτο μήνα και προκειμένου να ρυθμίσω την αντιπικτικη αγωγή. Εφόσον λαμβάνεις αντιπηκτικά στην εξωσωματικη είσαι καλυμμενη από αποβολές που οφείλονται σε θρομβοφιλια. 

Προφανώς θα σε καθοδηγήσει ο αιματολογος. Υπάρχουν αρκετές εξετάσεις που μπορεί να γίνουν αν και μερικές είναι πολύ ειδικές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Τι κάνετε;

Να ρωτήσω κάτι...Αν γονιμοποιηθούν τα ωάρια, που θα πάρουμε αύριο, πότε θα θεωρούνται 3ης μέρας;Την Παρασκευή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Τι κάνετε;

Να ρωτήσω κάτι...Αν γονιμοποιηθούν τα ωάρια, που θα πάρουμε αύριο, πότε θα θεωρούνται 3ης μέρας;Την Παρασκευή;

Λογικά ναι. Εμένα τα πήραν Δευτέρα και τα βάλαμε Πέμπτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ έκανα θρομβοφιλια αφού έμεινα όμως στον τρίτο μήνα και προκειμένου να ρυθμίσω την αντιπικτικη αγωγή. Εφόσον λαμβάνεις αντιπηκτικά στην εξωσωματικη είσαι καλυμμενη από αποβολές που οφείλονται σε θρομβοφιλια. 

Προφανώς θα σε καθοδηγήσει ο αιματολογος. Υπάρχουν αρκετές εξετάσεις που μπορεί να γίνουν αν και μερικές είναι πολύ ειδικές. 

Πιο πολύ για να χαλαρώσω εγώ σκέφτηκα να τον επισκεφθώ αφού είπα ότι ου μη γεννητο αν κάτι δεν πάει καλά υστεροσκοπηση θα κάνω για την επόμενη προσπάθεια!!Αλλά ας μην το σκέφτομαι τώρα αυτό απλά θέλω να ελαχιστοποιησω τις πιθανότητες αρνητικού αποτελέσματος!ο γιατρός μου θα φριξει αν δει ότι ψάχνομαι αχαχαχαχαχα υποτίθεται ότι έπρεπε να ηρεμήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!Καλά αποτελέσματα ?

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Καλή επιτυχία και σ'εσενα για αύριο! Πολλά άριστα έμβρυα εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Τι κάνετε;

Να ρωτήσω κάτι...Αν γονιμοποιηθούν τα ωάρια, που θα πάρουμε αύριο, πότε θα θεωρούνται 3ης μέρας;Την Παρασκευή;

Ναι την Παρασκευή θα τα βάλετε εάν πάτε για 3ων ημερών. Καλή επιτυχία για αύριο και πάλι! Θα περιμένουμε νέα σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ναι την Παρασκευή θα τα βάλετε εάν πάτε για 3ων ημερών. Καλή επιτυχία για αύριο και πάλι! Θα περιμένουμε νέα σου ?

Σε ευχαριστώ πολύ!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Αρνητική η χοριακή μας σήμερα... Κόβουμε φάρμακα και αναμένουμε λοιπόν... 

Έχουμε άλλα 3 που περιμένουν... Ποιος ξέρει, μπορεί ένα από αυτά να είναι το τυχερό! 

Καλή επιτυχία σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Αρνητική η χοριακή μας σήμερα... Κόβουμε φάρμακα και αναμένουμε λοιπόν... 

Έχουμε άλλα 3 που περιμένουν... Ποιος ξέρει, μπορεί ένα από αυτά να είναι το τυχερό! 

Καλή επιτυχία σε όλες! 

Θα είναι τα τυχερά σου! Είναι απογοήτευση το ξέρω αλλά σκέψου θετικά. Θα έχεις θετικό αποτέλεσμα την επόμενη φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Θα είναι τα τυχερά σου! Είναι απογοήτευση το ξέρω αλλά σκέψου θετικά. Θα έχεις θετικό αποτέλεσμα την επόμενη φορά!!!

Δεν το περίμενα ότι θα με πονούσε τόσο... Αύριο όμως είναι μία καινούρια μέρα, θα το αφήσω πίσω μου και θα κοιτάξω μόνο μπροστά! Σ'ευχαριστώ για την εμψύχωση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν το περίμενα ότι θα με πονούσε τόσο... Αύριο όμως είναι μία καινούρια μέρα, θα το αφήσω πίσω μου και θα κοιτάξω μόνο μπροστά! Σ'ευχαριστώ για την εμψύχωση!!! 

Λυπάμαι κορίτσι μου... Απόλυτα φυσιολογικός ο πόνος σου. Μπράβο για την δύναμη κ την στάση σου. Συνέχισε την προσπάθεια κ θα αποζημιωθείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Αρνητική η χοριακή μας σήμερα... Κόβουμε φάρμακα και αναμένουμε λοιπόν... 

Έχουμε άλλα 3 που περιμένουν... Ποιος ξέρει, μπορεί ένα από αυτά να είναι το τυχερό! 

Καλή επιτυχία σε όλες! 

Κουράγιο! Είναι πολύ δύσκολη η πίκρα αυτή της αρνητικής χοριακης. Να το αφήσεις όμως πίσω και από αύριο να σκεφτεσαι ότι τα δυσάρεστα πέρασαν. Πάμε για τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν το περίμενα ότι θα με πονούσε τόσο... Αύριο όμως είναι μία καινούρια μέρα, θα το αφήσω πίσω μου και θα κοιτάξω μόνο μπροστά! Σ'ευχαριστώ για την εμψύχωση!!! 

Καλή σου μέρα κορίτσι μου...εύχομαι όντως η σημερινή μέρα να είναι καλύτερη για σένα και οι επόμενες ακόμη καλύτερες!! Μόνο όσες το έχουνε περάσει μπορούν να καταλάβουν το πόσο πολύ πονάει!!! Εγώ το έχω νιώσει 3 φορές και φοβάμαι πολύ μήπως ξανά νιώσω το ίδιο...Πρέπει να προχωράμε όμως μπροστά και να ελπίζουμε...Μόνο έτσι θα τα καταφέρουμε!!! Καλή δύναμη σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Αρνητική η χοριακή μας σήμερα... Κόβουμε φάρμακα και αναμένουμε λοιπόν... 

Έχουμε άλλα 3 που περιμένουν... Ποιος ξέρει, μπορεί ένα από αυτά να είναι το τυχερό! 

Καλή επιτυχία σε όλες! 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου.

Σκέψου ότι κάπου εκεί είναι τα τυχερά σου εμβρυάκια και σε περιμένουν! Καλή δύναμη και την επόμενη θα πάνε όλα υπέροχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλή σου μέρα κορίτσι μου...εύχομαι όντως η σημερινή μέρα να είναι καλύτερη για σένα και οι επόμενες ακόμη καλύτερες!! Μόνο όσες το έχουνε περάσει μπορούν να καταλάβουν το πόσο πολύ πονάει!!! Εγώ το έχω νιώσει 3 φορές και φοβάμαι πολύ μήπως ξανά νιώσω το ίδιο...Πρέπει να προχωράμε όμως μπροστά και να ελπίζουμε...Μόνο έτσι θα τα καταφέρουμε!!! Καλή δύναμη σε όλες!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Είμαι καλύτερα σήμερα εντάξει, δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να πέσει κάτω, έκλαψα, ξέσπασα, πάμε για τα επόμενα τώρα! Περιμένω την άτιμη... Ο γιατρός μου είπε αν δεν έρθει σε 3-4 μέρες να επαναλάβω τη χοριακή, αν και την ξέρω τι άτιμη είναι! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Καλημέρα σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Είμαι καλύτερα σήμερα εντάξει, δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να πέσει κάτω, έκλαψα, ξέσπασα, πάμε για τα επόμενα τώρα! Περιμένω την άτιμη... Ο γιατρός μου είπε αν δεν έρθει σε 3-4 μέρες να επαναλάβω τη χοριακή, αν και την ξέρω τι άτιμη είναι! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Καλημέρα σε όλες! 

Πάμε όλες δυναμικά για την επόμενη φορά και εύχομαι να είναι και η τυχερή μας!!! Που την έκανες αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...