Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε φταις εσυ....σκεφτηκες οτι γιατρος ειναι και ξερει κατι παραπανω.... 

Τετοιοι γιατροι φυλακη θα επρεπε να μπαινουν! 

Άσε με τον μαλακα !!! Έχω σκεφτεί να κινηθώ νομικά και να διεκδικήσω τα χρήματα έστω που έχω δώσει για όλα στα που έχω κάνει !!!! Αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki με τοσα ωαρια, φτου φτου, δεν εχει λογο να ειναι απαισιοδοξος. Ολα θα πανε καλα!

Και φυσικα θα καταψυξεις αν εχετε αποθεμα... Τι να σκεφτεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis ναι τωρα θυμηθηκα την ιστορια σου. Την ειχες γραψει ξανα.

Οποτε δεν αποκλειεται και καποια φυσιολογικη συλληψη. 

Οσο για την αμη μακαρι και η δικη μου να πεφτει με αυτον τον ρυθμο και οχι γρηγοροτερα. Ειναι ενα θεμα που με αγχωνει για το μελλον. Τελευταια μετρηση ηταν τον Σεπτεμβρη του '18 1,36. Βεβαια 6 μηνες πριν ηταν 4κομμα κατι. Μεσολαβησε χειρουργειο και μου τις καυτηριασε ο γιατρος και τις δυο ωοθηκες ενω κατα τη γνωμη της γιατρου που πετυχαμε την εξωσωματικη δεν επρεπε να την καυτηριασει την δευτερη και μαλιστα δεν επρεπε να με βαλει καν για εγχειριση. Τελος παντων. Τωρα δεν αλλαζει κατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Με 18 ρε κορίτσι όλα καλά θα πάνε ;!!!! Όποτε θα πας με 3 μέρας μια χαρά !!!

ποσο χρόνων είσαι και κανείς τοσαααα πολλά !!! 

Μπραβο όλα θα πάνε καλά !!!

το θέλω πολύ και για έμενα αλλά και για το παιδί !!!! 

Μπραβο,χίλια μπράβο!!! Πολύ καλά το σκέφτεσαι για όλη την οικογένεια σου!!

Μακάρι ρε κορίτσι γιατί είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω δει λίγες περιπτώσεις να πετυχαίνει με την πρώτη!

Είμαι 29 και ο άντρας μου 36..έχουμε θέμα με το σπέρμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Katriniki με τοσα ωαρια, φτου φτου, δεν εχει λογο να ειναι απαισιοδοξος. Ολα θα πανε καλα!

Και φυσικα θα καταψυξεις αν εχετε αποθεμα... Τι να σκεφτεις;;; 

Δεν τα ξέρω βρε κορίτσι μου γι'αυτό κάνω δεύτερες σκέψεις... Στην αρχή μου είχε πει 300€ για κάθε ένα που θα καταψυξουμε τώρα δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι...

Βέβαια μπροστά σε τόσα που έχουμε δώσει ... Είμαι και εγώ πολύ αισιόδοξη αλλά φοβάμαι είναι κ ο παράγοντας τύχη ποτέ δε ξέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Papadakis ναι τωρα θυμηθηκα την ιστορια σου. Την ειχες γραψει ξανα.

Οποτε δεν αποκλειεται και καποια φυσιολογικη συλληψη. 

Οσο για την αμη μακαρι και η δικη μου να πεφτει με αυτον τον ρυθμο και οχι γρηγοροτερα. Ειναι ενα θεμα που με αγχωνει για το μελλον. Τελευταια μετρηση ηταν τον Σεπτεμβρη του '18 1,36. Βεβαια 6 μηνες πριν ηταν 4κομμα κατι. Μεσολαβησε χειρουργειο και μου τις καυτηριασε ο γιατρος και τις δυο ωοθηκες ενω κατα τη γνωμη της γιατρου που πετυχαμε την εξωσωματικη δεν επρεπε να την καυτηριασει την δευτερη και μαλιστα δεν επρεπε να με βαλει καν για εγχειριση. Τελος παντων. Τωρα δεν αλλαζει κατι. 

Όσο είναι πάνω από ένα δεν έχεις θέμα .... τώρα για τον Ρυθμό λένε Ότι στην εγκυμοσύνη παγώνει .... εμένα δεν συνέβη !!!

σε καλό κτηνίατρο έπεσες και εσυ λοιπόν !!!! 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Μπραβο,χίλια μπράβο!!! Πολύ καλά το σκέφτεσαι για όλη την οικογένεια σου!!

Μακάρι ρε κορίτσι γιατί είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω δει λίγες περιπτώσεις να πετυχαίνει με την πρώτη!

Είμαι 29 και ο άντρας μου 36..έχουμε θέμα με το σπέρμα...

Έχεις μια μπροστά σου εμένα !!! Με την πρώτη .... το πρόβλημα με το σπερμα είναι ευλογία πως λέω και εγώ γιατί λύνεται με οποίο τρόπο τέλος πάντων τις περισσότερες φορές τουλάχιστον .....

 

ενω εμείς οι γυναίκες Αστα ..... πιο δύσκολα πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Katriniki με τοσα ωαρια, φτου φτου, δεν εχει λογο να ειναι απαισιοδοξος. Ολα θα πανε καλα!

Και φυσικα θα καταψυξεις αν εχετε αποθεμα... Τι να σκεφτεις;;; 

Συμφωνώ !!!!! Γιατί θα θέλεις και άλλο μπεμπε δες εμένα πάλι...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Δεν τα ξέρω βρε κορίτσι μου γι'αυτό κάνω δεύτερες σκέψεις... Στην αρχή μου είχε πει 300€ για κάθε ένα που θα καταψυξουμε τώρα δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι...

Βέβαια μπροστά σε τόσα που έχουμε δώσει ... Είμαι και εγώ πολύ αισιόδοξη αλλά φοβάμαι είναι κ ο παράγοντας τύχη ποτέ δε ξέρεις

Ποσά σου είπε ;;;;; αίσχος !!!! 300 ευρώ για κάθε ένα ;;;;;;

και εάν έπιτρεπεται ποσά δίνεις σύνολο ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όσο είναι πάνω από ένα δεν έχεις θέμα .... τώρα για τον Ρυθμό λένε Ότι στην εγκυμοσύνη παγώνει .... εμένα δεν συνέβη !!!

σε καλό κτηνίατρο έπεσες και εσυ λοιπόν !!!! 

Έχεις μια μπροστά σου εμένα !!! Με την πρώτη .... το πρόβλημα με το σπερμα είναι ευλογία πως λέω και εγώ γιατί λύνεται με οποίο τρόπο τέλος πάντων τις περισσότερες φορές τουλάχιστον .....

 

ενω εμείς οι γυναίκες Αστα ..... πιο δύσκολα πάντα 

Αυτά μου είπε και ο γιατρός όταν ανακαλύψαμε το πρόβλημα και καταλήξαμε σε εξωσωματική!!ότι είναι από τα καλύτερα προβλήματα αν μπορούμε να το πούμε έτσι!!

Μακάρι κορίτσι μου αυτά γίνονται παραδείγματα για όλες μας να μην το βάζουμε κάτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ποσά σου είπε ;;;;; αίσχος !!!! 300 ευρώ για κάθε ένα ;;;;;;

και εάν έπιτρεπεται ποσά δίνεις σύνολο ;;;;;

Όταν είχαμε πάει στην αρχή για να συζητήσουμε το ολο θέμα της εξωσωματικής αυτό είχε αναφέρει...

2700€ σύνολο..Χωρίς επισκέψεις,δεν ξέρω βέβαια αν οι υπόλοιποι παίρνουν!

Τις προάλλες που μου το ανέφερε μου είπε να τα πάμε σε ένα συγκεκριμένο το οποίο είναι πολύ πιο φτηνό...

Οι τιμές γενικά ποιες είναι??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Όταν είχαμε πάει στην αρχή για να συζητήσουμε το ολο θέμα της εξωσωματικής αυτό είχε αναφέρει...

2700€ σύνολο..Χωρίς επισκέψεις,δεν ξέρω βέβαια αν οι υπόλοιποι παίρνουν!

Τις προάλλες που μου το ανέφερε μου είπε να τα πάμε σε ένα συγκεκριμένο το οποίο είναι πολύ πιο φτηνό...

Οι τιμές γενικά ποιες είναι??

 

Κάτσε ρε κορίτσι και 2700 και 300 το κάθε έμβρυο ;;; θα μας τρελάνεις ;;

εσυ σε ποιο κέντρο είσαι ;;;;

περιπου στα τρία πάνω κάτω από όσο ξέρω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

@Kokotsalo πολύ σουσάμι αδερφή μου !!!!!!

 

δεν ξανά τρώω κουλούρι στην δουλειά από αύριο θα φτιάχνω τοστ τέλος !!!!

Μολις εφαγα και εγω ενα τοστακι....αστο να περασουν οι μερες και θα ηρεμησει σιγα σιγα η ψυχη σου...παμε γι'άλλα...❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki μου μηπως δεν καταλαβατε καλα; δεν ξερω ας πουν και τα κοριτσια την εμπειρια τους αλλα δεν εχω ξανακουσει καταψυξη με τιμη αναλογη των εμβρυων. 

Εμεις την πρωτη φορα 2800€ και η καταψυξη €350.

Την δευτερη φορα δεν ειχαμε για καταψυξη. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Katriniki μου μηπως δεν καταλαβατε καλα; δεν ξερω ας πουν και τα κοριτσια την εμπειρια τους αλλα δεν εχω ξανακουσει καταψυξη με τιμη αναλογη των εμβρυων. 

Εμεις την πρωτη φορα 2800€ και η καταψυξη €350.

Την δευτερη φορα δεν ειχαμε για καταψυξη. 

 

 

Συμφωνώ ....δεν υπάρχει περίπτωση μάλλον καταλάβατε λάθος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Μολις εφαγα και εγω ενα τοστακι....αστο να περασουν οι μερες και θα ηρεμησει σιγα σιγα η ψυχη σου...παμε γι'άλλα...❤❤❤

❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Katriniki μου μηπως δεν καταλαβατε καλα; δεν ξερω ας πουν και τα κοριτσια την εμπειρια τους αλλα δεν εχω ξανακουσει καταψυξη με τιμη αναλογη των εμβρυων. 

Εμεις την πρωτη φορα 2800€ και η καταψυξη €350.

Την δευτερη φορα δεν ειχαμε για καταψυξη. 

 

 

Αυτό είπα και εγώ μήπως όντως δεν κατάλαβα γιατί όταν μου το ανέφερε ήταν κάτι το οποίο δεν το είχα καν σκεφτεί. Προφανώς καταλήγω και από άλλα κορίτσια ότι εννοούσε 300€ για όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Αυτό είπα και εγώ μήπως όντως δεν κατάλαβα γιατί όταν μου το ανέφερε ήταν κάτι το οποίο δεν το είχα καν σκεφτεί. Προφανώς καταλήγω και από άλλα κορίτσια ότι εννοούσε 300€ για όλα...

Ε αμαρτια... Πολλα λεφτα αν σας τα παει με την ποσοτητα. Θα το διευκρινισετε με το καλο οταν ερθει η ωρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Επειδή εγώ έχω χαμηλή αμη ο σύζυγός χαμηλή κινητικότητα δεν κάνουμε πολλά έμβρυα και τα έμβρυα μας δεν είναι ποιοτηκά άρα με το ζόρι πάντα έχουμε 1-2 έμβρυα. Και εννοείται ποτέ δεν έχει μείνει τίποτα για την κατάψυξη. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει ποτέ θετικό τεστ. Μετά από τόσα αρνητικά τώρα απόφάσισαν μετά από δική μου πίεση να μου κάνουν μια εξέταση για φλεγμονές. Κατά τ'άλλα εκτός από ορμονικές και καριότυπο άλλες εξετάσεις αίματος δεν έχω κάνει.

Τι εξεταση ακριβως???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ε αμαρτια... Πολλα λεφτα αν σας τα παει με την ποσοτητα. Θα το διευκρινισετε με το καλο οταν ερθει η ωρα.. 

Ναι κορίτσι μου !!!θα το διευκρινίσω πάλι!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καταλαβα...ουφ...ψυχοφθορες καταστασεις...

Σας εχει μιλησει καθολου για προεμφυτευτικο; Τι σου προτεινε εκεινος περα απο την εξεταση φλεγμονων που του ειπες εσυ; 

Ευχομαι να βρεις τι φταει και να δεις θετικο συντομα! 

 

Δεν έχω κάνει προεμφυτευτικό έλεγχο ούτε ξέρω τι είναι.. Και αυτή η εξέταση για τις φλεγμονές μετά από πίεση δικιά μου,μου την πρότειναν.

@Kokotsalo μου είναι η εξέταση αυτή που έλεγα πριν λίγο καιρό ότι θα μου πάρουν δείγμα από την μήτρα για να δουν για φλεγμονές.Ακόμα δεν την έχω κάνει αλλά  μόλις την κάνω θα σου πω ακριβώς τι εξέταση είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;; 

Μπορώ να ρωτήσω κάτι αν φυσικά θέλετε υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει πάει με δότη σπέρματος

@Niki94 εγώ .. για ότι αφορά τράπεζες και δότες είμαι εδώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Papadakis ναι τωρα θυμηθηκα την ιστορια σου. Την ειχες γραψει ξανα.

Οποτε δεν αποκλειεται και καποια φυσιολογικη συλληψη. 

Οσο για την αμη μακαρι και η δικη μου να πεφτει με αυτον τον ρυθμο και οχι γρηγοροτερα. Ειναι ενα θεμα που με αγχωνει για το μελλον. Τελευταια μετρηση ηταν τον Σεπτεμβρη του '18 1,36. Βεβαια 6 μηνες πριν ηταν 4κομμα κατι. Μεσολαβησε χειρουργειο και μου τις καυτηριασε ο γιατρος και τις δυο ωοθηκες ενω κατα τη γνωμη της γιατρου που πετυχαμε την εξωσωματικη δεν επρεπε να την καυτηριασει την δευτερη και μαλιστα δεν επρεπε να με βαλει καν για εγχειριση. Τελος παντων. Τωρα δεν αλλαζει κατι. 

@nikona κι μου γλυκό, μπαίνω κάθε μέρα στα γρήγορα να δω αν γεννησες!!!! Η Κύρου σου είπε ότι δεν έπρεπε να σε βάλει για επέμβαση (λαπαροσκόπηση ?) Έκανα ένα ραντεβού με τον Κ. Πάντο και μου είπε αν ήμουν πιο νέα θα με έβαζε για λαπαροσκόπηση, τώρα όχι και μου πρότεινε να κάνω την εξέταση του Νίκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η jazz είπε:

@nikona κι μου γλυκό, μπαίνω κάθε μέρα στα γρήγορα να δω αν γεννησες!!!! Η Κύρου σου είπε ότι δεν έπρεπε να σε βάλει για επέμβαση (λαπαροσκόπηση ?) Έκανα ένα ραντεβού με τον Κ. Πάντο και μου είπε αν ήμουν πιο νέα θα με έβαζε για λαπαροσκόπηση, τώρα όχι και μου πρότεινε να κάνω την εξέταση του Νίκα..

Καλως την!!! Σας εχω στο νου εσενα και την Καρεν.. Εισαι καλα jazz μου; 

Ναι. Μου ειπε πως επειδη η κυστη δεν ηταν πολυ μεγαλη κ δεν μου δημιουργουσε συμπτωματα θα μπορουσε να μην αφαιρεθει. Γιατι με την αφαιρεση γινεται καυτηριασμος κ χανεται ωοθηκικος ιστος, δηλ ωαρια. Σε μενα αυτο εγινε ολοφανερο με την τεραστια μειωση της αμη. 

Εσυ γιατι να κανεις λαπαροσκοπηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Να σας κάνω μια ερώτηση ; Θα μπορούσε υποθετικά με την ωοληψια να υπάρχει κάτι στην ωοθηκη και να γίνει κύστη  ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...