Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

Τέλεια!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

μπραβο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

Σου στέλνω τη θετική μου ενεργεια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

Έχεις και τις δικές μας ευλογίες, και είμαι σίγουρη ότι τον επόμενο μήνα θα είσαι εγκυούλα!!! Όλα τέλεια λοιπόν. Άρα, θυμίσου την ημέρα! Νομίζω ότι δεν είχες επαφές τόσο αργά, γι' αυτό δεν πετύχαινες την ωορρηξία. 

Για κάνε ένα τεστάκι τώρα να δεις, θα κοκκινήσει; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειδα στον ύπνο μου πως ήμουν έγκυος!!!! ? Ουφ!!!!!  Μακάρι ο επόμενος μήνας να είναι τυχερός κ για πολλές άλλες!! 

@Starrr Οι σκέψεις μας μαζί σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

καλημερα κ εμενα το ίδιο μου έχει πει ο γιατρός μου, οτι οταν η κυστη ειναι με αιμαι προκειται για ενδομητριωση.

Έκανες λαπαροσκόπηση κ εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Έκανες λαπαροσκόπηση κ εσυ;

εμενα δεν ειχε αιμα μεσα, ειχε απλα υγρο, εκανα κανονικα χειρουργειο με καισαρικη τομη γιατι ηταν 12εκ κ ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να αφαιρεθει αμεσα γιατι αν κανει περιστροφη η κυστη η σπασει δημιουργει προβλημα κ στα υπολοιπα οργανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

εμενα δεν ειχε αιμα μεσα, ειχε απλα υγρο, εκανα κανονικα χειρουργειο με καισαρικη τομη γιατι ηταν 12εκ κ ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να αφαιρεθει αμεσα γιατι αν κανει περιστροφη η κυστη η σπασει δημιουργει προβλημα κ στα υπολοιπα οργανα.

Μάλιστα...όλα καλά τότε...με προσπάθειες για μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Μάλιστα...όλα καλά τότε...με προσπάθειες για μωράκι;

Το χειρουργειο αυτο το ειχα κανει στα 19 μου, πανε πολλα χρονια αλλα ευτυχως δεν μου εχει αφησει καποιο θεμα, οι ωοθηκες μου ειναι οκ. Η ξαδερφη μου ιδια περιπτωση με εμενα κυστη σε πιο μικρο μεγεθος αλλα ειχε μεσα αιμα "σοκολατοειδη" την ειχε πει ο γιατρος , ακουμπουσε πανω στην ωοθηκη της κ την ειχε σαπισει, της αφαιρεσαν κ οωθηκη. Προσπαθειες για μωρακι κανουμε εδω κ 3 μηνες περιπου αλλα δεν εχω πετυχει ακριβως της μερες οωρρηξιας ελπιζω απο αυτο το μηνα κ μετα να ειναι πιο στοχευμενες οι προσπαθειες μας, εσυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι μη διαβάζεις τιποτα απλά άμα μπορείς πάρε και δεύτερη γνώμη..  εμένα προσωπικά εδώ με τρελαναν μόνο αθηνα βρηκα ακρη.

Μας απάντησε ένας γιατρός από Αθήνα που είδε τις εξετάσεις μου. Είπε να μην αγχωνομαι κ πως αυτό για να φύγει γίνεται μόνο λαμπαροσκοπικα.. ίσως σε χρειαστώ θα σε πάρω τηλ.. ας βγει κ η Μαγνητική την άλλη βδομάδα να δω τι θα Μ πει κ ο Μαχαιρας κ θα σε πάρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μας απάντησε ένας γιατρός από Αθήνα που είδε τις εξετάσεις μου. Είπε να μην αγχωνομαι κ πως αυτό για να φύγει γίνεται μόνο λαμπαροσκοπικα.. ίσως σε χρειαστώ θα σε πάρω τηλ.. ας βγει κ η Μαγνητική την άλλη βδομάδα να δω τι θα Μ πει κ ο Μαχαιρας κ θα σε πάρω..

Μήπως θυμάσαι πως τον λένε?? Εμένα λέγετε Αλεξόπουλος πολύ καλός γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

τι λέτε για το όνομα αγαπησιαρικα μωρακια φεβρουαριου ??

Καλό ακούγεται. Ας πέσουν και άλλες προτάσεις και αποφασίζετε εσείς! Εγώ διακριτικά παρούσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Μήπως θυμάσαι πως τον λένε?? Εμένα λέγετε Αλεξόπουλος πολύ καλός γιατρος

Όχι αυτός που στείλαμε τις εξετάσεις χειρουργεί στο Ιασώ. Εσύ που το έκανες στο Αλεξάνδρα?? Είναι καλά η θα με ταλαιπωρησουν επειδή δε πληρώνεις?? Καλά όλο κ κάτι θα πάρουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μαζί σας, όποιο όνομα και να διαλέξετε! Όποιο κοριτσάκι θεωρεί εαυτόν τυχερό, ας ανοίξει το νέο θεματάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

Το χειρουργειο αυτο το ειχα κανει στα 19 μου, πανε πολλα χρονια αλλα ευτυχως δεν μου εχει αφησει καποιο θεμα, οι ωοθηκες μου ειναι οκ. Η ξαδερφη μου ιδια περιπτωση με εμενα κυστη σε πιο μικρο μεγεθος αλλα ειχε μεσα αιμα "σοκολατοειδη" την ειχε πει ο γιατρος , ακουμπουσε πανω στην ωοθηκη της κ την ειχε σαπισει, της αφαιρεσαν κ οωθηκη. Προσπαθειες για μωρακι κανουμε εδω κ 3 μηνες περιπου αλλα δεν εχω πετυχει ακριβως της μερες οωρρηξιας ελπιζω απο αυτο το μηνα κ μετα να ειναι πιο στοχευμενες οι προσπαθειες μας, εσυ ?

Εμένα ο αντρουλης μου είναι και ναυτικός όλα μαζί είναι 2 χρονιά που πεδευομαστε...έκανα λαπαροσκόπηση είχα ενδομητριοση τωρα δεν έχω περίοδο...προσπαθώ να είμαι χαλαρή...ελπίζω για όλες μας να πάνε όλα καλαα...για εσένα είναι νωρίς μια χαρααα μπορεί κ αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου...όλοι οι γιατροί λένε να μην υπολογίζεις γόνιμες αν μπορείς να έρχεστε μέρα παρά μέρα σε επαφή είναι το καλυτεροοο♡♡♡αν πάλι θες να βρεις την γόνιμη σου κόψε στην μέση τις ημέρες του κύκλου σου...εκείνη η ημέρα είναι η γόνιμη.. (συνήθως)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Παραμένουν βιταμίνες... Εγώ πχ που έχω το στίγμα κι έχω κι έλλειψη d με βολεύουν. Καλά μην φανταστείς ούτε το πρώτο κουτί τελείωσα ακόμα. Αλλά μην φοβόμαστε και τις βιταμίνες! 

Γιάννα μου, πόσες μέρες τις παίρνεις; Και έχεις δει κιόλας κάποια αλλαγή σε κάτι; Πόσο καιρό λες να τις πάρεις; Εγώ λέω για κανένα δίμηνο, να δω και πως θα πάει. Δεν τις φοβάμαι τις βιταμίνες, αλλά δεν ξέρω για πόσο διάστημα μπορεί κανείς να παίρνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ λέω να πάρω δυο κουτιά για δυο μήνες δηλαδή. Δεν θέλω να το παρακάνω με τις βιταμίνες. Φοβάμαι. Έχω και τον άντρα μου που είναι αντίθετος με όλα τα παραφαρμακευτικά σκευάσματα. Μακάρι να μη με πειράξουν και επαληθευτεί στο τέλος. Αχχχχ. Ο Θεός βοηθός!

Κοπέλα μου θα σου πρότεινα τρία κουτιά για δεις κάτι να αλλάζει θέλει τουλάχιστον τρεις μήνες να τις παίρνεις αλλιώς είναι σαν να μην τις πήρες!!δεν πρόκειται να σου δημιουργήσουν προβλημα εμένα μου έφτιαξαν το κύκλο ο οποίος είχε χαλάσει από το στρες μετά από τρεις μήνες έφτιαξε εγώ τις παίρνω εδώ και 7 μήνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και ναι κορίτσια 29η ημέρα.. Και αισίως 20,9 ωοθυλακιο και 10,3 ενδομήτριο, με τέλεια τραχηλικη βλεννα... Ο γιατρός μας έδωσε την ευχή του για 3ημερες επαφές και θα πάω ξανά Σάββατο πρωί να δούμε αν όντως έσπασε...που μόνο αν είμαι γκανυεμο δεν θα χει σπάσει. Αλλά να το επιβεβαιώσουμε κ αυτό.. ❤️

Τέλειααα!!Καλές τυχερούλες επαφές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Προτείνω να το ανοίξει το λουλούδι της παρέας, @LOULOUdaki!?

Για τίτλο κάτι σχετικό με τον Βαλεντίνο!! 

 

Τώρα είδα το μήνυμα! Σε ευχαριστώ για την προτίμηση! Μωρέ δεν είμαι πολύ γουρλού εγώ... Καλύτερα ένα τυχερό κοριτσάκι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Όχι αυτός που στείλαμε τις εξετάσεις χειρουργεί στο Ιασώ. Εσύ που το έκανες στο Αλεξάνδρα?? Είναι καλά η θα με ταλαιπωρησουν επειδή δε πληρώνεις?? Καλά όλο κ κάτι θα πάρουν αλλά έχω ακούσει ένα σωρό..

 Ναι στο αλεξανδρας Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη παντως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Γιάννα μου, πόσες μέρες τις παίρνεις; Και έχεις δει κιόλας κάποια αλλαγή σε κάτι; Πόσο καιρό λες να τις πάρεις; Εγώ λέω για κανένα δίμηνο, να δω και πως θα πάει. Δεν τις φοβάμαι τις βιταμίνες, αλλά δεν ξέρω για πόσο διάστημα μπορεί κανείς να παίρνει.

1 την ημέρα! Για 3 μήνες θα πάρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βγήκαν κ λίγες από τις πρωινές εξετάσεις. Η προλακτίνη πήγε στα φυσιολογικά 15...και μετά από 30 λεπτά 8..??? Είμαι πολύ χαρούμενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...