Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις Just now, ο/η egw είπε:

Για να δούμε κοριτσάκι μου τι θα προκύψει

Ευτυχώς θα έχω και τους γονείς μου εδώ οπότε λογικά δεν θα το σκέφτομαι 

Και εμείς εκείνες τις ημέρες θα είμαστε στους γονείς μας...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Πόσο κοστίζει η σπερματεγχυση και ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσεις...ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι...

Θεωρώ ότι το κόστος διαφέρει από γιατρό σε γιατρό η κέντρο από κέντρο!στη δική μας περίπτωση είναι 200€ η σπερματεγχυση +50€ κάποιοι υπέρηχοι που χρειάζονται +100€ η ενεργοποίηση σπέρματος + οι ενέσεις γιατί η επιτροπή δεν εγκρίνε τα φάρμακα (άλλη ιστορία και αυτή)!

Η διαδικασία έχει ως εξής:

Ξεκινάς ενέσεις(εγώ μια την ημέρα αλλά κατάλαβα ότι έχει να κάνει με το βάρος η δοσολογια) από 2η η 3η μέρα του κύκλου την 8η πας για υπέρηχο να δει ο γιατρός τα ωοθηλακια κνσου δίνει οδηγίες!εγώ συνέχισα για ακόμα δύο μέρες ενέσεις κ πάλι υπέρηχο! Και σήμερα που κάναμε υπέρηχο μου έκοψε τη δόση στη μισή για τέσσερις μέρες τη Πέμπτη θα κάνω ένεση για πρόκληση ωορηξιας και τη παρασκευή θα πάω με τον άνδρα Μ σε κέντρο σπέρματος να δοσει σπέρμα να το επεξεργαστούν και να επιλέξουν τα καλύτερα σπερματοζωάρια θα μ.δοσουν το μπουκαλάκι κ κατευθείαν στο ιατρείο για να Μ το τοποθετήσει στη μήτρα! Η μόνη οδηγία που έχω είναι από σήμερα να μην έχω επαφές για να μη σπάσουν τα ωοθηλακια! Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Θεωρώ ότι το κόστος διαφέρει από γιατρό σε γιατρό η κέντρο από κέντρο!στη δική μας περίπτωση είναι 200€ η σπερματεγχυση +50€ κάποιοι υπέρηχοι που χρειάζονται +100€ η ενεργοποίηση σπέρματος + οι ενέσεις γιατί η επιτροπή δεν εγκρίνε τα φάρμακα (άλλη ιστορία και αυτή)!

Η διαδικασία έχει ως εξής:

Ξεκινάς ενέσεις(εγώ μια την ημέρα αλλά κατάλαβα ότι έχει να κάνει με το βάρος η δοσολογια) από 2η η 3η μέρα του κύκλου την 8η πας για υπέρηχο να δει ο γιατρός τα ωοθηλακια κνσου δίνει οδηγίες!εγώ συνέχισα για ακόμα δύο μέρες ενέσεις κ πάλι υπέρηχο! Και σήμερα που κάναμε υπέρηχο μου έκοψε τη δόση στη μισή για τέσσερις μέρες τη Πέμπτη θα κάνω ένεση για πρόκληση ωορηξιας και τη παρασκευή θα πάω με τον άνδρα Μ σε κέντρο σπέρματος να δοσει σπέρμα να το επεξεργαστούν και να επιλέξουν τα καλύτερα σπερματοζωάρια θα μ.δοσουν το μπουκαλάκι κ κατευθείαν στο ιατρείο για να Μ το τοποθετήσει στη μήτρα! Η μόνη οδηγία που έχω είναι από σήμερα να μην έχω επαφές για να μη σπάσουν τα ωοθηλακια! Αυτά!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Θεωρώ ότι το κόστος διαφέρει από γιατρό σε γιατρό η κέντρο από κέντρο!στη δική μας περίπτωση είναι 200€ η σπερματεγχυση +50€ κάποιοι υπέρηχοι που χρειάζονται +100€ η ενεργοποίηση σπέρματος + οι ενέσεις γιατί η επιτροπή δεν εγκρίνε τα φάρμακα (άλλη ιστορία και αυτή)!

Η διαδικασία έχει ως εξής:

Ξεκινάς ενέσεις(εγώ μια την ημέρα αλλά κατάλαβα ότι έχει να κάνει με το βάρος η δοσολογια) από 2η η 3η μέρα του κύκλου την 8η πας για υπέρηχο να δει ο γιατρός τα ωοθηλακια κνσου δίνει οδηγίες!εγώ συνέχισα για ακόμα δύο μέρες ενέσεις κ πάλι υπέρηχο! Και σήμερα που κάναμε υπέρηχο μου έκοψε τη δόση στη μισή για τέσσερις μέρες τη Πέμπτη θα κάνω ένεση για πρόκληση ωορηξιας και τη παρασκευή θα πάω με τον άνδρα Μ σε κέντρο σπέρματος να δοσει σπέρμα να το επεξεργαστούν και να επιλέξουν τα καλύτερα σπερματοζωάρια θα μ.δοσουν το μπουκαλάκι κ κατευθείαν στο ιατρείο για να Μ το τοποθετήσει στη μήτρα! Η μόνη οδηγία που έχω είναι από σήμερα να μην έχω επαφές για να μη σπάσουν τα ωοθηλακια! Αυτά!

καλή επιτυχία κορίτσι μου! να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη.. να σκέφτεσαι ότι είναι ένα βήμα κ μια προσπάθεια πιο κοντά στο στόχο σου! ολα θα πάνε καλά.. κ εύχομαι από την Παρασκευή να είσαι εγκυουλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου το μόνο μαμγχος είναι να μη σπάσουν τα ωοθηλακια από εξωτερικούς παράγοντες! Δε ξέρω καν αν γίνεται! Αλλά Μ μπήκε στο.μυαλο λόγω ότι Μ είπε όχι επαφές για αυτόματο.λογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Θεωρώ ότι το κόστος διαφέρει από γιατρό σε γιατρό η κέντρο από κέντρο!στη δική μας περίπτωση είναι 200€ η σπερματεγχυση +50€ κάποιοι υπέρηχοι που χρειάζονται +100€ η ενεργοποίηση σπέρματος + οι ενέσεις γιατί η επιτροπή δεν εγκρίνε τα φάρμακα (άλλη ιστορία και αυτή)!

Η διαδικασία έχει ως εξής:

Ξεκινάς ενέσεις(εγώ μια την ημέρα αλλά κατάλαβα ότι έχει να κάνει με το βάρος η δοσολογια) από 2η η 3η μέρα του κύκλου την 8η πας για υπέρηχο να δει ο γιατρός τα ωοθηλακια κνσου δίνει οδηγίες!εγώ συνέχισα για ακόμα δύο μέρες ενέσεις κ πάλι υπέρηχο! Και σήμερα που κάναμε υπέρηχο μου έκοψε τη δόση στη μισή για τέσσερις μέρες τη Πέμπτη θα κάνω ένεση για πρόκληση ωορηξιας και τη παρασκευή θα πάω με τον άνδρα Μ σε κέντρο σπέρματος να δοσει σπέρμα να το επεξεργαστούν και να επιλέξουν τα καλύτερα σπερματοζωάρια θα μ.δοσουν το μπουκαλάκι κ κατευθείαν στο ιατρείο για να Μ το τοποθετήσει στη μήτρα! Η μόνη οδηγία που έχω είναι από σήμερα να μην έχω επαφές για να μη σπάσουν τα ωοθηλακια! Αυτά!

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου, ήσουν πολύ κατατοπιστική. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να είσαι σύντομα εγκυουλα. Αν μου επιτρέπεις, πόσο καιρό προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου, ήσουν πολύ κατατοπιστική. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να είσαι σύντομα εγκυουλα. Αν μου επιτρέπεις, πόσο καιρό προσπαθείτε?

2μιση χρόνια με ένα ελάχιστο θέμα στη ταχεία πρόσθεια κινητικότητα αλλά όχι στο συνολικό Α+Β παίρνει βιταμίνες τωραν/! Κατά τα άλλα ανεξήγητη υπογονιμότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

2μιση χρόνια με ένα ελάχιστο θέμα στη ταχεία πρόσθεια κινητικότητα αλλά όχι στο συνολικό Α+Β παίρνει βιταμίνες τωραν/! Κατά τα άλλα ανεξήγητη υπογονιμότητα!

Καλή επιτυχία σας εύχομαι!!! Περιμένουμε νέα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω κοριτσάκι περιμένουμε νέα σου το πρωί.. όλα καλά θα είναι θα δεις..μπράβο σου που τα κατάφερες. 

Εμενα άρχισαν τα τσιμπηματακια.. κάθε μήνα παρατηρώ πως από αριστερά έχω τα τσιμπηματα.. να ανησυχώ για την δεξιά που δεν....??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2018 at 11:08 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

@Χρυσάφω κοριτσάκι περιμένουμε νέα σου το πρωί.. όλα καλά θα είναι θα δεις..μπράβο σου που τα κατάφερες. 

Εμενα άρχισαν τα τσιμπηματακια.. κάθε μήνα παρατηρώ πως από αριστερά έχω τα τσιμπηματα.. να ανησυχώ για την δεξιά που δεν....??? 

Καλημερα κοπελα μου!Μακαρι να τα εχουμε καταφερει!Ηταν η πιο δυσκολη χοριακη που εκανα...Μακαρι να γινει το θαυμα!

Οσο για τα τσιμπηματακια ,τι βαζεις στο μυαλο σου;; Το εχεις πει στον γιατρο;;Με ενα -δυο υπερηχους  πιστευω οτι θα το ξεκαθαρισεις!Καλη επιτυχία ευχομαι και να εχουμε ευχαριστα νέα απο οσο το δυνατόν περισσότερα κορίτσια αυτον το μηνα!!Τα φιλια μου και την καλημερα μου!

Επισυνάπτω το τεστακι μου..Την βλέπετε την γραμμη η μονο εγω την βλέπω;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοπελα μου!Μακαρι να τα εχουμε καταφερει!Ηταν η πιο δυσκολη χοριακη που εκανα...Μακαρι να γινει το θαυμα!

Οσο για τα τσιμπηματακια ,τι βαζεις στο μυαλο σου;; Το εχεις πει στον γιατρο;;Με ενα -δυο υπερηχους  πιστευω οτι θα το ξεκαθαρισεις!Καλη επιτυχία ευχομαι και να εχουμε ευχαριστα νέα απο οσο το δυνατόν περισσότερα κορίτσια αυτον το μηνα!!Τα φιλια μου και την καλημερα μου!

Επισυνάπτω το τεστακι μου..Την βλέπετε την γραμμη η μονο εγω την βλέπω;;;

47475682_266384050740434_7400463040258244608_n.jpg

Καλημέρα καλά αποτελέσματα να έχεις. Ναι την βλέπω την γραμμουλα... Μπράβο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα καλά αποτελέσματα να έχεις. Ναι την βλέπω την γραμμουλα... Μπράβο..

Καλημερα κοπελα μου!Ξυπνησα ξημερωματα και πηγα ηδη για χοριακη.Σε 2 ωρες θα λυθει η απορρία...

Εσυ;;Σε ποια φαση εισαι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα @Χρυσάφω, με το καλό η χοριακή σου!

Ναι, υπάρχει μια πολύ πολύ αχνή γραμμή!

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εμείς ήρθαμε σε επαφή και χθες, δηλ 7η-9η-11η-13η-14η με θετικό τεστ χθες και ίσως και προχθές. Πρώτος μήνας με τόσες επαφές, αλλά δεν ξέρω, με έχει πιάσει μια απαισιοδοξία...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλή σου μέρα @Χρυσάφω, με το καλό η χοριακή σου!

Ναι, υπάρχει μια πολύ πολύ αχνή γραμμή!

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε!

Εμείς ήρθαμε σε επαφή και χθες, δηλ 7η-9η-11η-13η-14η με θετικό τεστ χθες και ίσως και προχθές. Πρώτος μήνας με τόσες επαφές, αλλά δεν ξέρω, με έχει πιάσει μια απαισιοδοξία...

 

Καλημερα κοπελα μου!Μια χαρα οι επαφες σου!Αισιοδοξία και πίστη !Είπαμε το θέμα ειναι το Χριστουγεννιατικο θαυματάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω τι ευαισθησία έχει το τεστ που έκανες; Γιατί δεν παίρνεις ένα ψηφιακό Clearblue που είναι ξεκάθαρο, για να μη βασανίζεσαι μέχρι να βγει η χοριακή;

Έχεις δίκιο κορίτσι μου, αισιοδοξία! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κούκλα μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Χρυσάφω τι ευαισθησία έχει το τεστ που έκανες; Γιατί δεν παίρνεις ένα ψηφιακό Clearblue που είναι ξεκάθαρο, για να μη βασανίζεσαι μέχρι να βγει η χοριακή;

Το τεστ ειναι self clear και δειχνει απο την 5η μερα μετα την σύλληψη.Θα περιμενω 2 ωρίτσες...Τοσο καιρό περίμενα...2 ωριτσες ακομα ...

Δεν πιστευεις οτι ειναι θετικο ε;; Κι εγω ετσι αισθανομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω φυσικά και πιστεύω ότι είναι θετικό, αν δεν ανίχνευε τη χοριακή, θα ήταν τελείως άσπρο. Εκεί υπάρχει μία δεύτερη πολύ αχνή γραμμή! Υπομονή λοιπόν σε δυο ωρίτσες! Αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου να ξέρεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Χρυσάφω φυσικά και πιστεύω ότι είναι θετικό, αν δεν ανίχνευε τη χοριακή, θα ήταν τελείως άσπρο. Εκεί υπάρχει μία δεύτερη πολύ αχνή γραμμή! Υπομονή λοιπόν σε δυο ωρίτσες! Αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου να ξέρεις ?

Σ ευχαριστω απο καρδιας!!!Τα καλυτερα σου ευχομαι!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοπελα μου!Μακαρι να τα εχουμε καταφερει!Ηταν η πιο δυσκολη χοριακη που εκανα...Μακαρι να γινει το θαυμα!

Οσο για τα τσιμπηματακια ,τι βαζεις στο μυαλο σου;; Το εχεις πει στον γιατρο;;Με ενα -δυο υπερηχους  πιστευω οτι θα το ξεκαθαρισεις!Καλη επιτυχία ευχομαι και να εχουμε ευχαριστα νέα απο οσο το δυνατόν περισσότερα κορίτσια αυτον το μηνα!!Τα φιλια μου και την καλημερα μου!

Επισυνάπτω το τεστακι μου..Την βλέπετε την γραμμη η μονο εγω την βλέπω;;;

47475682_266384050740434_7400463040258244608_n.jpg

Καλημερα κοριτσι φαίνεται η γραμμη! Εύχομαι να το επιβεβαιώσεις με την χοριακη αγωνιουμε μαζι σου!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Καλημερα κοριτσι φαίνεται η γραμμη! Εύχομαι να το επιβεβαιώσεις με την χοριακη αγωνιουμε μαζι σου!!!!!?

Ευχαριστω παρα πολυ!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα καλά αποτελέσματα να έχεις. Ναι την βλέπω την γραμμουλα... Μπράβο..

Εγώ έχω ξεκινήσει ελεύθερες επαφές από το καλοκαίρι..χθες είχα θετικό τεστακι κ έχω επαφές 7η- 10-12-14. Κ σημερα ελπίζω είναι η πιο σημαντική μέρα νομίζω μετά το θετικό.. ο Αντρουλης Μ είναι άρρωστος τι τραβάει χαχα.. περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ έχω ξεκινήσει ελεύθερες επαφές από το καλοκαίρι..χθες είχα θετικό τεστακι κ έχω επαφές 7η- 10-12-14. Κ σημερα ελπίζω είναι η πιο σημαντική μέρα νομίζω μετά το θετικό.. ο Αντρουλης Μ είναι άρρωστος τι τραβάει χαχα.. περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία..

Ευχομαι απο καρδιας ,να πανε ΟΛΑ καλα για οσο δυνατον κοριτσια γινεται!Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για την θετικη ενεργεια και για τις ευχες!Το αποτελσμα βγηκε μολις τωρα και ηταν ΑΡΝΗΤΙΚΟ.Για μια ακομα φορα!Νιωθω λιγο ηλίθια και πολυ στενοχωρια ,περισσότερη απο αλλες φορες...Ξεσηκωσα κ εσας μεσα στον ενθουσιασμο μου!Τι κανω λάθος δεν μπορω να καταλαβω...Δυο τεστ αχνα θετικα ,γελάνε μαζι μου!Δεν υπάρχω πραγματικά!! Αλήθεια ,δεν μπορω να καταλάβω τι παίζει με τον οργανισμο μου και μου κανει τέτοια παιχνιδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2018 at 12:30 ΜΜ, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερααα!!!! Ελπιζω να ειναι γουρλιδικος ο δεκεμβρης... Εχω καλο προαισθημα... :) Εχω ξεκινησα μια αντιβισωση τωρα στην αρχη του κυκλου.. vibramisyn... Ποσο κακο μπορεξ να ειναι αυτο ??? Λετε να επηρεασει αρνητικα πολυ? Τελειωνει πριν την ωορηξια στανταρ η αντιβιωση... 

Καλημέρα κορίτσια! 

Εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 1 μήνα άρρωστη, είχα πάρει ότι υπάρχει κ δεν υπάρχει από φάρμακο, ταυτόχρονα είχα ταξιδέψει 11 ώρες πτήση, έπινα και κάπνιζα. Και εβηχα και σα φυματικια. Αλλά...Το μπεμπακι ήρθε χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Και τώρα είναι 5 μηνών και υγιέστατη! Συμπέρασμα...όταν είναι θα έρθει και τίποτα δεν το σταματάει!!! Σου εύχομαι πριν φύγει το 2018 να έχεις τα πιο όμορφα νέα της ζωής σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tatouska είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 1 μήνα άρρωστη, είχα πάρει ότι υπάρχει κ δεν υπάρχει από φάρμακο, ταυτόχρονα είχα ταξιδέψει 11 ώρες πτήση, έπινα και κάπνιζα. Και εβηχα και σα φυματικια. Αλλά...Το μπεμπακι ήρθε χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Και τώρα είναι 5 μηνών και υγιέστατη! Συμπέρασμα...όταν είναι θα έρθει και τίποτα δεν το σταματάει!!! Σου εύχομαι πριν φύγει το 2018 να έχεις τα πιο όμορφα νέα της ζωής σου!!!

Ατο ακριβως!ΟΤΑΝ θέλει να ερθει ,θα ερθει ,με οποιαδήποτε συνθηκη.Οταν ειναι η ωρα του!Να την χαιρεσαι!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφωμου με το καλό τα αποτελέσματα της χοριακης σου και να μας έχεις ευχάριστα!!! Να ξεκινήσει καλά ο μήνας! Γενικά υπάρχει κινητικότητα και μ αρέσει!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...