Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Σούπερ! !!!!!!με το καλό! !!!!!!!!!☺☺☺☺☺

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Συγχαρητήρια @vayaki. Όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις. 

Αγχωμένα μου κορίτσια εύχομαι τυχερός ο Σεπτέμβρης για όλες σας! 

@Πιου-πιου  και @Ε.Γ.Α.  σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Τι κάνετε?? Εγώ είμαι στην 21η ημέρα, χωρίς πολλές ελπίδες.. (όπως έχω ξανά γράψει) 

Γιατί τέτοια απογοήτευση star μου??? Ακόμα περιμένεις... Τι νιώθεις κ το λες ?? Εγώ πάλι ετοιμάζομαι για νέο μήνα.. διανύω την τρίτη μέρα περιόδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Γιατί τέτοια απογοήτευση star μου??? Ακόμα περιμένεις... Τι νιώθεις κ το λες ?? Εγώ πάλι ετοιμάζομαι για νέο μήνα.. διανύω την τρίτη μέρα περιόδου..

Η θερμοκρασία με προβληματίζει... Οπότε το θεωρώ δεδομένο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Η θερμοκρασία με προβληματίζει... Οπότε το θεωρώ δεδομένο. 

Δλδ μετράς καθημερινά τη θερμοκρασία σου κ όταν κοντεύεις στις ημέρες περίοδου κ δεν ανεβαίνει το καταλαβαίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δλδ μετράς καθημερινά τη θερμοκρασία σου κ όταν κοντεύεις στις ημέρες περίοδου κ δεν ανεβαίνει το καταλαβαίνεις?

Ναι σύμφωνα και με τις θερμοκρασίες του προηγούμενου μήνα τώρα έπρεπε να είναι 36,6 και όχι 36,2.οποτε κάτι λάθος έχει γίνει... Τι να πω. Μετά την σωστή ωορρηξια η θερμοκρασία αυξάνεται. Και εμένα δεν έχει ανέβει. Επίσης δεν βρήκα ούτε θετικό τεστ ωορρηξίας. Οπότε ίσως αυτός ο μήνας να ήταν ανωοορρηκτικος.. Βασικά το χω δεδομένο. Οπότε δεν έχω και πολύ άγχος. Και έχω ήδη ηρεμήσει με την ιδεα ότι πάω για τον επόμενο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!  @Starrr μου ποτέ δεν ξέρεις!! Πολλές κοπέλες ήταν τον μήνα που δεν το περίμεναν.  @lactakiμου δυναμικά μόλις τελειώσεις!  Θα ξανακάνεις τεστακια? Εγώ ναι αν αδιαθετησω θα παραγγείλω! 

Επεξεργάστηκε από marakineos
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!  @Starrr μου ποτέ δεν ξέρεις!! Πολλές κοπέλες ήταν τον μήνα που δεν το περίμεναν.  @lactakiμου δυναμικά μόλις τελειώσεις!  Θα ξανακάνεις τσατάλια? Εγώ ναι αν αδιαθετησω θα παραγγείλω! 

Εγώ ήδη έχω αποφασίσει τον επόμενο μήνα να πάρω πολυβιταμινες στο σύζυγο, όπως wellman. Ίσως βοηθήσουν κι αυτές λίγο την κατάσταση. Γιατί δεν γίνεται με μέρα παρά μέρα επαφές και να μην γίνεται τίποτα πια... Επίσης ξέρω ότι έχω ωορρηξια από 15 έως 18 κάθε μήνα, οπότε και με το μέρα παρά μέρα θεωρώ ίσως να μην χρειαστώ τα τεστ ωορρηξιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εγώ ήδη έχω αποφασίσει τον επόμενο μήνα να πάρω πολυβιταμινες στο σύζυγο, όπως wellman. Ίσως βοηθήσουν κι αυτές λίγο την κατάσταση. Γιατί δεν γίνεται με μέρα παρά μέρα επαφές και να μην γίνεται τίποτα πια... Επίσης ξέρω ότι έχω ωορρηξια από 15 έως 18 κάθε μήνα, οπότε και με το μέρα παρά μέρα θεωρώ ίσως να μην χρειαστώ τα τεστ ωορρηξιας. 

Βιταμινες πήρε κ ο δικός μου αυτόν το μήνα!  Για τόνωση περισσότερο!  Ναι αφού ξέρεις και την ωορρηξία σου μπορείς κι έτσι.  Εγώ θα πάρω τεστ για να δω αν την υπολογίζω κ σωστά,  αν πέφτω μέσα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Βιταμινες πήρε κ ο δικός μου αυτόν το μήνα!  Για τόνωση περισσότερο!  Ναι αφού ξέρεις και την ωορρηξία σου μπορείς κι έτσι.  Εγώ θα πάρω τεστ για να δω αν την υπολογίζω κ σωστά,  αν πέφτω μέσα!  

Ναι εσύ δεν έχεις πάρει ποτέ απ όσο θυμάμαι Ε?? Πάντως να ξέρεις εγώ μετά το θετικό τεστ, ωορρηξια είχα μετά από 2 ημέρες. Έτσι την πάτησα τον περασμένο μήνα. Γιατί είχα επαφή και μέχρι 1 μέρα μετά... Ενώ έπρεπε κ την επόμενη.. Τώρα θεωρητικά βέβαια θα ζούσε κ το σπέρμα μετά από 48 ώρες. Γι αυτό είπα να πάρουμε κάτι τονωτικό... Εσεισ ποιες παίρνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Βιταμινες πήρε κ ο δικός μου αυτόν το μήνα!  Για τόνωση περισσότερο!  Ναι αφού ξέρεις και την ωορρηξία σου μπορείς κι έτσι.  Εγώ θα πάρω τεστ για να δω αν την υπολογίζω κ σωστά,  αν πέφτω μέσα!  

@lactaki μαζι ημαστε κ. Εγω στι. 2μερα ιμε.. Κ τυτο. Το. Μινα. Σινεχιζο. Διναμικα.. @Starrr  μου πως ξρς οτι ι ωοριηεια. Σου ινε 15 με 18..εμενα τυτο. Το. Μινα ιδα παλε 28 κικλος μου κ ι ωριξρια μ ιταν 15μερα..αρα ποτεε χο.. Εξιγα μου το λιο να. Χερω πως να κινιθο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

@lactaki μαζι ημαστε κ. Εγω στι. 2μερα ιμε.. Κ τυτο. Το. Μινα. Σινεχιζο. Διναμικα.. @Starrr  μου πως ξρς οτι ι ωοριηεια. Σου ινε 15 με 18..εμενα τυτο. Το. Μινα ιδα παλε 28 κικλος μου κ ι ωριξρια μ ιταν 15μερα..αρα ποτεε χο.. Εξιγα μου το λιο να. Χερω πως να κινιθο

Η κάθε γυναίκα έχει άλλη ημέρα ωορρηξιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Η κάθε γυναίκα έχει άλλη ημέρα ωορρηξιας 

Νε ξρ εγω. Με. Βαση το. Ιμερολογιο πυ εχο παντα διχνει.μ 15..αρα ι. Γονιμες μου ινε 2μερες πριν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λενι είπε:

Νε ξρ εγω. Με. Βαση το. Ιμερολογιο πυ εχο παντα διχνει.μ 15..αρα ι. Γονιμες μου ινε 2μερες πριν? 

Αφού ξέρεις ότι τότε είναι. Τότε γίνονται επαφές 2 ημέρες πριν 1 ημέρα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νε ετσι γινετε.. @Starrrμου.. Αλα ενε παντα να ιδια. Μερα.. Εκι πυ ινς ψιλη. Η θερμοκρασια. Μας τι επομενι μερα αρχιζι ι. Ωοριξεια μας? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Τι κάνετε?? Εγώ είμαι στην 21η ημέρα, χωρίς πολλές ελπίδες.. (όπως έχω ξανά γράψει) 

Καλημέρα! Εγώ πάλι έχοντας δει όσα έχεις γράψει για τις επαφές σου και έχοντας δει τα τεστ σου, είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα. Κάνε υπομονή και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Και αυτό είναι συμβουλή για όλες. Εγώ τον Ιανουάριο που χρησιμοποίησα πρώτη φορά τα τεστακια της hometest μαζί με το λιπαντικό γονιμότητας είχα ένα έντονο τεστ την 16η μέρα του κύκλου και επαφή την ίδια μέρα. Ποτέ η γραμμή δεν έγινε πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου και παρακολουθουσα από την δέκατη μέρα. Το τεστ της επόμενης μέρας 17ης δλδ ήταν πάλι πιο αχνό. Επίσης δεν έκανα άλλες επαφές. Και το τεστ το έκανα πάντα λόγω έλλειψης χρόνου στις 8 το βράδυ. Και έμεινα έγκυος! Συμπτώματα δεν υπήρχαν, και το προηγούμενο βράδυ πριν το τεστ εγκυμοσύνης πόναγε η κοιλιά μου πολύ λες και κατέβαιναν 

Σε αυτό τον κύκλο που αδιαθετησα πάλι ύστερα από την άτυχη έκβαση της εγκυμοσύνης μου (αυτό είναι άλλη ιστορία) και χωρίς να προσπαθώ να μείνω έγκυος (πρέπει να απέχω για τουλάχιστον τρεις κύκλους) έκανα ένα τεστ ωορηξιας για να δω αν όλα πάνε καλά μετά τον τοκετό και τη λοχεια μου. Το έκανα στις Δέκα και μισή το βράδυ ενώ είχα πιει νερά και ήταν κατακόκκινο! Από την μία χάρηκα που όλα λειτουργούν, από την άλλη έχουν περάσει οχτώ εβδομάδες από τότε που έχασα το παιδάκι μου και τα ψυχολογικά μου παίζουν παιχνίδια. 

Που θέλω να καταλήξω; προσπαθήστε να είστε αισιόδοξες και μην τρελςνεστε. Κάντε τεστ μετά την μεγαλύτερη καθυστέρηση του κύκλου σας, μην ψάχνετε για συμπτώματα. Ένα θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή, και αν η αρχή δεν γίνει αυτό τον μήνα θα γίνει τον επόμενο, εσείς και ο άντρας σας να είναι καλά! Και φυσικά το πιο σημαντικό είναι να κρατήσετε ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σας και τότε θα ξεχάσετε και το άγχος του τεστ και τα πάντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι σύμφωνα και με τις θερμοκρασίες του προηγούμενου μήνα τώρα έπρεπε να είναι 36,6 και όχι 36,2.οποτε κάτι λάθος έχει γίνει... Τι να πω. Μετά την σωστή ωορρηξια η θερμοκρασία αυξάνεται. Και εμένα δεν έχει ανέβει. Επίσης δεν βρήκα ούτε θετικό τεστ ωορρηξίας. Οπότε ίσως αυτός ο μήνας να ήταν ανωοορρηκτικος.. Βασικά το χω δεδομένο. Οπότε δεν έχω και πολύ άγχος. Και έχω ήδη ηρεμήσει με την ιδεα ότι πάω για τον επόμενο μήνα. 

Νομιζω οι θερμοκρασιες γενικα μας μπερδευουν ... οτι να ναι δειχνουν... μην τις πολυδινεις σημασια. Θα ελεγα να αφησεις το θερμομετρο στην ακρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Εγώ πάλι έχοντας δει όσα έχεις γράψει για τις επαφές σου και έχοντας δει τα τεστ σου, είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα. Κάνε υπομονή και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Και αυτό είναι συμβουλή για όλες. Εγώ τον Ιανουάριο που χρησιμοποίησα πρώτη φορά τα τεστακια της hometest μαζί με το λιπαντικό γονιμότητας είχα ένα έντονο τεστ την 16η μέρα του κύκλου και επαφή την ίδια μέρα. Ποτέ η γραμμή δεν έγινε πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου και παρακολουθουσα από την δέκατη μέρα. Το τεστ της επόμενης μέρας 17ης δλδ ήταν πάλι πιο αχνό. Επίσης δεν έκανα άλλες επαφές. Και το τεστ το έκανα πάντα λόγω έλλειψης χρόνου στις 8 το βράδυ. Και έμεινα έγκυος! Συμπτώματα δεν υπήρχαν, και το προηγούμενο βράδυ πριν το τεστ εγκυμοσύνης πόναγε η κοιλιά μου πολύ λες και κατέβαιναν 

Σε αυτό τον κύκλο που αδιαθετησα πάλι ύστερα από την άτυχη έκβαση της εγκυμοσύνης μου (αυτό είναι άλλη ιστορία) και χωρίς να προσπαθώ να μείνω έγκυος (πρέπει να απέχω για τουλάχιστον τρεις κύκλους) έκανα ένα τεστ ωορηξιας για να δω αν όλα πάνε καλά μετά τον τοκετό και τη λοχεια μου. Το έκανα στις Δέκα και μισή το βράδυ ενώ είχα πιει νερά και ήταν κατακόκκινο! Από την μία χάρηκα που όλα λειτουργούν, από την άλλη έχουν περάσει οχτώ εβδομάδες από τότε που έχασα το παιδάκι μου και τα ψυχολογικά μου παίζουν παιχνίδια. 

Που θέλω να καταλήξω; προσπαθήστε να είστε αισιόδοξες και μην τρελςνεστε. Κάντε τεστ μετά την μεγαλύτερη καθυστέρηση του κύκλου σας, μην ψάχνετε για συμπτώματα. Ένα θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή, και αν η αρχή δεν γίνει αυτό τον μήνα θα γίνει τον επόμενο, εσείς και ο άντρας σας να είναι καλά! Και φυσικά το πιο σημαντικό είναι να κρατήσετε ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σας και τότε θα ξεχάσετε και το άγχος του τεστ και τα πάντα. 

Μα γι αυτό ακριβώς το λόγο επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου. Δεν έχω άγχος. Κ ισωσ το σκέφτομαι κ το λέω έτσι ως άμυνα για να μην ψάχνομαι..... Εννοείται οπότε θέλει ας έρθει. Κ αυτό που λες ένα γερό μωρό.... Και καταλαβαίνω αυτό που λες... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι εσύ δεν έχεις πάρει ποτέ απ όσο θυμάμαι Ε?? Πάντως να ξέρεις εγώ μετά το θετικό τεστ, ωορρηξια είχα μετά από 2 ημέρες. Έτσι την πάτησα τον περασμένο μήνα. Γιατί είχα επαφή και μέχρι 1 μέρα μετά... Ενώ έπρεπε κ την επόμενη.. Τώρα θεωρητικά βέβαια θα ζούσε κ το σπέρμα μετά από 48 ώρες. Γι αυτό είπα να πάρουμε κάτι τονωτικό... Εσεισ ποιες παίρνετε? 

ποτέ, αν αδιαθετήσω θα είναι η πρώτη φορά που θα τα δοκιμασω! πήραμε τις βιταμίνες SUSTENIUM PLUS , δεν γράφει κάτι για σπέρμα αλλά για τόνωση κλπ. Δουλευει αρκετές ώρες οπότε νομίζω τις χρειαζόταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! Εγώ πάλι έχοντας δει όσα έχεις γράψει για τις επαφές σου και έχοντας δει τα τεστ σου, είμαι πολύ αισιόδοξη για εσένα. Κάνε υπομονή και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Και αυτό είναι συμβουλή για όλες. Εγώ τον Ιανουάριο που χρησιμοποίησα πρώτη φορά τα τεστακια της hometest μαζί με το λιπαντικό γονιμότητας είχα ένα έντονο τεστ την 16η μέρα του κύκλου και επαφή την ίδια μέρα. Ποτέ η γραμμή δεν έγινε πιο έντονη από την γραμμή ελέγχου και παρακολουθουσα από την δέκατη μέρα. Το τεστ της επόμενης μέρας 17ης δλδ ήταν πάλι πιο αχνό. Επίσης δεν έκανα άλλες επαφές. Και το τεστ το έκανα πάντα λόγω έλλειψης χρόνου στις 8 το βράδυ. Και έμεινα έγκυος! Συμπτώματα δεν υπήρχαν, και το προηγούμενο βράδυ πριν το τεστ εγκυμοσύνης πόναγε η κοιλιά μου πολύ λες και κατέβαιναν 

Σε αυτό τον κύκλο που αδιαθετησα πάλι ύστερα από την άτυχη έκβαση της εγκυμοσύνης μου (αυτό είναι άλλη ιστορία) και χωρίς να προσπαθώ να μείνω έγκυος (πρέπει να απέχω για τουλάχιστον τρεις κύκλους) έκανα ένα τεστ ωορηξιας για να δω αν όλα πάνε καλά μετά τον τοκετό και τη λοχεια μου. Το έκανα στις Δέκα και μισή το βράδυ ενώ είχα πιει νερά και ήταν κατακόκκινο! Από την μία χάρηκα που όλα λειτουργούν, από την άλλη έχουν περάσει οχτώ εβδομάδες από τότε που έχασα το παιδάκι μου και τα ψυχολογικά μου παίζουν παιχνίδια. 

Που θέλω να καταλήξω; προσπαθήστε να είστε αισιόδοξες και μην τρελςνεστε. Κάντε τεστ μετά την μεγαλύτερη καθυστέρηση του κύκλου σας, μην ψάχνετε για συμπτώματα. Ένα θετικό τεστ είναι μόνο η αρχή, και αν η αρχή δεν γίνει αυτό τον μήνα θα γίνει τον επόμενο, εσείς και ο άντρας σας να είναι καλά! Και φυσικά το πιο σημαντικό είναι να κρατήσετε ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σας και τότε θα ξεχάσετε και το άγχος του τεστ και τα πάντα. 

Πολύ ωραίο το μήνυμα σου γεμάτο αισιοδοξία, σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι, πέρασες δύσκολα αλλά είμαι σίγουρη όλα θα φτιάξουν και σύντομα θα έχεις μια νέα εγκυμοσύνη με πολύ καλή έκβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ποτέ, αν αδιαθετήσω θα είναι η πρώτη φορά που θα τα δοκιμασω! πήραμε τις βιταμίνες SUSTENIUM PLUS , δεν γράφει κάτι για σπέρμα αλλά για τόνωση κλπ. Δουλευει αρκετές ώρες οπότε νομίζω τις χρειαζόταν!

Και μένα το ίδιο. Βρήκα τις wellman και έχει πολλές βιταμίνες μέσα. Και δεν έχει πάρει φαντάσου καλοκαίρι άδεια, κ τώρα προσπαθούμε μήπως χάσει κ κάποια κιλά. Γι αυτό κ γω λίγο ψαχτηκα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ χτες το απόγευμα αδιαθετησα. οπότε αυτός ο κύκλος μου ήταν 30 ημερών με σωστή την ημερομηνία περιόδου λόγω ωορρηξίας. 

Πάμε για Οκτώβρη! 

@misofeggaro Πολύ αισιόδοξο το μήνυμα σου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω @Starrr μου πως οι βιταμίνες κάνουν καλό όπως και να χει! οι wellman είναι και για ενίσχυση σπέρματος? μήπως του πάρω κι εγώ τέτοιες χαχα! @Λενι κι εγώ παίρνω φολικό, τις προηγούμενες μέρες έπαιρνα ιπποφαές που παίρνω κάθε Σεπτέμβρη για ενίσχυση ανοσοποιητικού αλλά λίγες μέρες μετά τις γόνιμες το σταμάτησα γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται σε περίπτωση εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...