Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια δεν μας εκανε τη χαρη! απο δω το παλευε ο γιατρος απο κει το παλευε το μπεμπεκι εριχνε κατι υπνους, χεσμενους μας ειχε ?? δεν πειραζει τουλάχιστον ειναι μια χαρα το αγαπακι! 

Κορίτσι θ ειναι το σκατουλι χιχι. Μπράβο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Το άτιμο!!!! Στη β επιπέδου βλέπω να μαθαίνεται!! Αχαχαχ ποτέ έχεις τωρα την επόμενη εξέταση;; 

θα ξανα κανουμε υπερηχο τελος αυγουστου ειπαμε με αρχές Σεπτέμβρη και β επιπεδου κλεισαμε 24 Σεπτέμβρη. εντωμεταξύ ποτε θα περασουν οι εμετοι δεν ξερω. μεσα στο αμαξι στον γυρισμο ξερναγα παλι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

θα ξανα κανουμε υπερηχο τελος αυγουστου ειπαμε με αρχές Σεπτέμβρη και β επιπεδου κλεισαμε 24 Σεπτέμβρη. εντωμεταξύ ποτε θα περασουν οι εμετοι δεν ξερω. μεσα στο αμαξι στον γυρισμο ξερναγα παλι ?

Ακομα σε ταλαιπωρούν ε; Σε ποια βδομάδα είσαι τωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Ακομα σε ταλαιπωρούν ε; Σε ποια βδομάδα είσαι τωρα;;;

τωρα ειμαι 15w1d ? αγορι ειναι παιδι μου για να με παιδευει ετσι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

τωρα ειμαι 15w1d ? αγορι ειναι παιδι μου για να με παιδευει ετσι χαχαχα

Εγω λεω πτι ειναι κυρία γι αυτό εχει κλειστά πόδια!! Αχαχαχαχα η μαντάμ ζαιρα τι εχει πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εγω λεω πτι ειναι κυρία γι αυτό εχει κλειστά πόδια!! Αχαχαχαχα η μαντάμ ζαιρα τι εχει πει; 

χαχαχα η μανταμ ζαιρα εχει πει μαλλον αγόρι. δεν ειναι σιγουρη γιατι ειναι πανω στην αλλαγη! τωρα εγω πρεπει να κανω υπομονη ενα μηνα δηλαδη για να μαθω. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Έχει καμία θυρεοειδή?? Είμαι λίγο φοβισμένη με αυτό. Έχω χασιμοτο ήταν 11.58 πριν 20 μέρες και σήμερα ειναι 6.75. Σε λίγο θα πάρω το γιατρό μου........ Ενδοκρινολογο. 

Στεναχωριέμαι φοβάμαι γ τ εμβρυακι μου 

Εγώ έχω κ χασιμοτο επίσης σεψ2 εγκυμοσύνες η τιμή πρέπει να είναι στο 1..θέλεις σίγουρα αύξηση...γιατί όμως δεν σε ανέβασε αφότου έμεινες έγκυος?κ πάλι το 6.75 πολύ είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα η μανταμ ζαιρα εχει πει μαλλον αγόρι. δεν ειναι σιγουρη γιατι ειναι πανω στην αλλαγη! τωρα εγω πρεπει να κανω υπομονη ενα μηνα δηλαδη για να μαθω. ??

Αααα θα πήγαινα προς το κορίτσι, αλλά αν δε συγκινείται με τη σοκολάτα δύσκολο χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Αααα θα πήγαινα προς το κορίτσι, αλλά αν δε συγκινείται με τη σοκολάτα δύσκολο χαχα 

χαχαχα επρεπε να του πω, ασε γιατρε μεχρι να το δεις εσυ φεξε μου και γλίστρησα. αγορι ειναι. ζαΐρα σπικινγκ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα επρεπε να του πω, ασε γιατρε μεχρι να το δεις εσυ φεξε μου και γλίστρησα. αγορι ειναι. ζαΐρα σπικινγκ ??

Σε φοβάμαι εσένα γιατί ήσουν σε δύσκολη ημερομηνία, το θυμάμαι αυτό..για πες μου πάλι ημερομηνία να δω κάτι.. και ελπίζω να μην εκτεθω!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Αχ βρε κορίτσια ποτέ θα νιώσουμε τα μπεμπακια μας;; Ανυπομονώ τόσο πολυ που συνέχεια αυτό σκέφτομαι!!! Αχχαχααχ

Αν κάτσεις ξαπλωμένη πίσω τελείως, σίγουρα μπορείς να νιώσεις τη μήτρα σου..αν βάλεις και τα χέρια σου επάνω και είσαι απόλυτα ήρεμη και χαλαρή, ίσως νιώσεις απαλά σκυρτιματα..το είπα στο γιατρό γελώντας και ότι θα είναι το έντερο μου, αλλά ήμουν 15+ εβδ τοτε οπότε μου είπε ότι το πιο πιθανό να είναι το μωρό.. τωρα για πρώτη εγκυμοσύνη κυμαίνεται από 18-20 εβδομάδες που το νιώθεις, για δεύτερη λιιγο νωρίτερα.. υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Αν κάτσεις ξαπλωμένη πίσω τελείως, σίγουρα μπορείς να νιώσεις τη μήτρα σου..αν βάλεις και τα χέρια σου επάνω και είσαι απόλυτα ήρεμη και χαλαρή, ίσως νιώσεις απαλά σκυρτιματα..το είπα στο γιατρό γελώντας και ότι θα είναι το έντερο μου, αλλά ήμουν 15+ εβδ τοτε οπότε μου είπε ότι το πιο πιθανό να είναι το μωρό.. τωρα για πρώτη εγκυμοσύνη κυμαίνεται από 18-20 εβδομάδες που το νιώθεις, για δεύτερη λιιγο νωρίτερα.. υπομονή..

Τωρα είμαι 16+3 ... χθες οταν ξύπνησα και ήμουν ανάσκελα ένιωσα χαμηλά έναν περιεργο σκίρτημα διαφορετικό απο άλλες φορές αλλα δεν είμαι σίγουρη !! Άντε άντε ανυπομονώ!!! Χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Τωρα είμαι 16+3 ... χθες οταν ξύπνησα και ήμουν ανάσκελα ένιωσα χαμηλά έναν περιεργο σκίρτημα διαφορετικό απο άλλες φορές αλλα δεν είμαι σίγουρη !! Άντε άντε ανυπομονώ!!! Χιχιχι 

Τέλεια!!!

Βρε κορίτσια να πω κάτι άλλο.. μπήκα σε μια ομάδα στο φεις αλλά βγήκα αμέσως. Ήταν υποτίθεται για εγκύους και μαμάδες και είπα να χαζέψω..αλλά χωρια ότι ρωτούσαν τα ανήκουστα, ακόμα και όταν επιβάλλεται η επίσκεψη στο γιατρό, γινόταν ένας χαμός, εξεφραζαν άποψη επί πάντως επιστητού, ειδικώς στην εμβρυολογία, ε δεν τα μπορώ αυτά και βγήκα.. πρόσεξα όμως ένα ποστ..μια μαμά ρωτούσε αν στην αυχενική που της είπαν κορίτσι είναι έγκυρο, και οι άλλες τις έλεγαν ότι καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης άλλο φύλο τους είχε πει ο γιατρός και άλλο ήταν τελικά..ή στη β επιπέδου έστω μάθαιναν ότι ήταν λάθος..μιλάω για την πλειοψηφία. Οι 9/10 δήλωναν ότι σήμερα με τόσο σύγχρονους υπερήχους ήξεραν λάθος φύλο μέχρι τη γέννα. Λέτε να πάθουμε κι εμείς κανά τέτοιο; Δηλαδή ένα πουλάκι στη 16η εβδομάδα και έχοντας αποκλείσει το ενδεχόμενο να είναι λώρος, πώς είναι δυνατόν να εξαφανιστεί μετά; Ή το αντίστροφο, να φυτρώσει από το πουθενά; Γιατί άλλο λάθος, η πρόβλεψη ουσιαστικά, στην αυχενική, άλλο στις 15, 16 εβδομάδες.. κι εμένα την κόρη μου για αγόρι την έλεγαν ήταν μόλις 12+2 και ήταν η κλειτορίδα αυτό που έβλεπε η τοτε γιατρος μου..

Δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Σε φοβάμαι εσένα γιατί ήσουν σε δύσκολη ημερομηνία, το θυμάμαι αυτό..για πες μου πάλι ημερομηνία να δω κάτι.. και ελπίζω να μην εκτεθω!! ?

χαχαχα λοιπον @Μελούλα δωσε βαση!!! 18 απριλιου ηταν η τελευταια περιοδος.η σύλληψη εγινε ή 30 Απριλίου ή Πρωτομαγιά! πες μου εσυ τι ειναι να μαθω επιτελους ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nala_89 είπε:

Αχ βρε κορίτσια ποτέ θα νιώσουμε τα μπεμπακια μας;; Ανυπομονώ τόσο πολυ που συνέχεια αυτό σκέφτομαι!!! Αχχαχααχ

αχ και εγω ανυπομονώ παρα πολυ! εχθες παντως που ημουν 15w1dμου ειπε ο γιατρος οτι σε 3 βδομαδουλες περιπου θα το ακουσω οποτε αφου με περνας μια βδομαδα αν δεν κανω λαθος, σε 2 βδομαδουλες θα το ακουσεις εσυ!! λενε παντως οτι στο δευτερο παιδακι το ακους πολυ πιο γρηγορα γιατι ξερεις πως ειναι η κλωτσιτσα. εγω παντως θα νομιζω οτι γουργουρίζει η κοιλια μου και θα το ακουσω στον εκτο ? @Μελούλα εσυ που εισαι μαμακα πες μας πως μοιάζει η κλωτσιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Τέλεια!!!

Βρε κορίτσια να πω κάτι άλλο.. μπήκα σε μια ομάδα στο φεις αλλά βγήκα αμέσως. Ήταν υποτίθεται για εγκύους και μαμάδες και είπα να χαζέψω..αλλά χωρια ότι ρωτούσαν τα ανήκουστα, ακόμα και όταν επιβάλλεται η επίσκεψη στο γιατρό, γινόταν ένας χαμός, εξεφραζαν άποψη επί πάντως επιστητού, ειδικώς στην εμβρυολογία, ε δεν τα μπορώ αυτά και βγήκα.. πρόσεξα όμως ένα ποστ..μια μαμά ρωτούσε αν στην αυχενική που της είπαν κορίτσι είναι έγκυρο, και οι άλλες τις έλεγαν ότι καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης άλλο φύλο τους είχε πει ο γιατρός και άλλο ήταν τελικά..ή στη β επιπέδου έστω μάθαιναν ότι ήταν λάθος..μιλάω για την πλειοψηφία. Οι 9/10 δήλωναν ότι σήμερα με τόσο σύγχρονους υπερήχους ήξεραν λάθος φύλο μέχρι τη γέννα. Λέτε να πάθουμε κι εμείς κανά τέτοιο; Δηλαδή ένα πουλάκι στη 16η εβδομάδα και έχοντας αποκλείσει το ενδεχόμενο να είναι λώρος, πώς είναι δυνατόν να εξαφανιστεί μετά; Ή το αντίστροφο, να φυτρώσει από το πουθενά; Γιατί άλλο λάθος, η πρόβλεψη ουσιαστικά, στην αυχενική, άλλο στις 15, 16 εβδομάδες.. κι εμένα την κόρη μου για αγόρι την έλεγαν ήταν μόλις 12+2 και ήταν η κλειτορίδα αυτό που έβλεπε η τοτε γιατρος μου..

Δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε; 

εγω λεω να παιξουν ενα τζοκερακι ? ακου εκει 9 στις 10 να τους ειπαν λαθος φυλο. δεν λεω... φυσικα και τυχαινει αλλα οχι τοσο συχνα! εκτος και αν ολες πανε στον ιδιο γιατρο και ειναι ολίγον... ας μην πω ? στην Αυχενική  αντε να μην φανει αλλα τις μετέπειτα εβδομαδες νομιζω ειδικα το πουλακι φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες κορίτσια ❣️

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση-απορια...πέρα από ασβέστιο,μαγνήσιο,σιδηρο και φυλλικό σας έχει πει ο γιατρός να παίρνετε και ακόμη ένα χαπακι, το iofolen ??? (Έχει ω-3, βιταμίνη D και γενικά κάποια απαραίτητα συστατικά που χρειάζονται για εμάς και το μωράκι) 

Η δική μου η γιατρός μου το δίνει από τον 2ο μήνα και μου είπε να το παίρνω μέχρι και να ρθει το μωρό. Σας το έχει δώσει κι εσάς ο δικός σας γιατρός ;

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πήγα πρώτη φορά στο γιατρό στην 4η βδομάδα... μου έδωσε μόνο iofolen και τίποτα άλλο! Μόλις μπήκα στο 2 μήνα μου έδωσε και ασβέστιο μαγνήσιο κ σίδηρο.. αυτά μαζί με το iofolen τα παίρνω ακομα κ ε σήμερα! Βιταμίνες ειναι όποτε καλό θα κάνουν κ σε μας κ στο μωράκι μας λογικα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nala_89 είπε:

Εγω πήγα πρώτη φορά στο γιατρό στην 4η βδομάδα... μου έδωσε μόνο iofolen και τίποτα άλλο! Μόλις μπήκα στο 2 μήνα μου έδωσε και ασβέστιο μαγνήσιο κ σίδηρο.. αυτά μαζί με το iofolen τα παίρνω ακομα κ ε σήμερα! Βιταμίνες ειναι όποτε καλό θα κάνουν κ σε μας κ στο μωράκι μας λογικα! ?

Τέλεια..γιατί γενικά το iofolen δεν το έχω δει να το αναφέρουν αλλες  κοπέλες μαζί με τις υπόλοιπες βιταμίνες αλλά αφού το ακούω κι απο άλλη κοπέλα ότι το παίρνει τέλεια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 λοιπόν έτσι όπως το περιγράφεις νομίζω το νιώθω τις τελευταίες μερες. Ανάσκελα και σαν μπουρμπουλήθρες. Νομίζω τα μωρά μας είναι! Εγώ αύριο μπαίνω στη 18 εβδ και περιμένω να γίνεται μέρα με τη μερα πιο ξεκαθαρο. Θα σας δινω πλήρη αναφορα εννοείται!

@Μελούλα πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται ρε παιδί μου να τους αλλάζουν έτσι τα φύλα. Οκ το χω ακούσει κι εγώ σε μια-δυο περιπτώσεις να τους το αλλαζει στη Β επιπεδου αλλά εδώ οι δικοι μας γιατροι δεν μας λένε τιποτα αν δεν είναι σίγουροι. Είμαστε όλες 15+ εβδομάδες και ακόμα το πινακακι είναι μισό! Τι να πω, μπορεί να τα γράφουν και λίγο τραβηγμένα στη βάση του "me too"! Ακόμα κ η δική μου περίπτωση θα κολλούσε, τραβηγμένη από τα μαλλιά όμως! Δηλ στην 12η εβδ ο γιατρός μου είπε αυτολεξι "δεν φαίνεται ακομα, μπορεί να είναι κορίτσι". Ε κι εγω το έδεσα ότι έχω μπέμπα, ισως αυτο κρυφο-ήθελα, μου το είχες βγάλει κι εσύ?? και τελικά προέκυψε μπέμπης αλλά καμία σχέση με το "μου είπαν λάθος φυλο".

@zwoulini τώρα που το λες στις αρχές τον είχα ρωτήσει αν πρέπει να παίρνω κανένα συμπλήρωμα και μου είπε δεν χρειάζεται αλλά αν θέλω να πάρω το iofolen. Ε μετά μπήκαν τα μαγνήσια, τα ασβέστια και οι σίδηροι και το ξέχασα κι εγώ κι αυτός. Ίσως το πάρω όμως. Έχει και ενδιαφέρον site με χρήσιμες πληροφορίες για την κύηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εγω πήγα πρώτη φορά στο γιατρό στην 4η βδομάδα... μου έδωσε μόνο iofolen και τίποτα άλλο! Μόλις μπήκα στο 2 μήνα μου έδωσε και ασβέστιο μαγνήσιο κ σίδηρο.. αυτά μαζί με το iofolen τα παίρνω ακομα κ ε σήμερα! Βιταμίνες ειναι όποτε καλό θα κάνουν κ σε μας κ στο μωράκι μας λογικα! ?

εγω ειχα κανει εξετασεις και δεν χρειαζοταν να παρω ασβεστιο και σίδηρο στην αρχη. εχθες ομως που πηγα μου ειπε να τα αρχισω και τα ξεκινησα σημερα. τωρα τα παιρνω ολα. σίδηρος ασβεστιο μαγνησιο πρεπει να εχουν αποσταση μεταξύ τους ε? νομιζω καλο ειναι να παιρνω το φυλλικο με τον σίδηρο μαζι για καλυτερη απορρόφηση? για δωστε τα φωτα σας βρε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@xara1 λοιπόν έτσι όπως το περιγράφεις νομίζω το νιώθω τις τελευταίες μερες. Ανάσκελα και σαν μπουρμπουλήθρες. Νομίζω τα μωρά μας είναι! Εγώ αύριο μπαίνω στη 18 εβδ και περιμένω να γίνεται μέρα με τη μερα πιο ξεκαθαρο. Θα σας δινω πλήρη αναφορα εννοείται!

@Μελούλα πολύ τραβηγμένο μου φαίνεται ρε παιδί μου να τους αλλάζουν έτσι τα φύλα. Οκ το χω ακούσει κι εγώ σε μια-δυο περιπτώσεις να τους το αλλαζει στη Β επιπεδου αλλά εδώ οι δικοι μας γιατροι δεν μας λένε τιποτα αν δεν είναι σίγουροι. Είμαστε όλες 15+ εβδομάδες και ακόμα το πινακακι είναι μισό! Τι να πω, μπορεί να τα γράφουν και λίγο τραβηγμένα στη βάση του "me too"! Ακόμα κ η δική μου περίπτωση θα κολλούσε, τραβηγμένη από τα μαλλιά όμως! Δηλ στην 12η εβδ ο γιατρός μου είπε αυτολεξι "δεν φαίνεται ακομα, μπορεί να είναι κορίτσι". Ε κι εγω το έδεσα ότι έχω μπέμπα, ισως αυτο κρυφο-ήθελα, μου το είχες βγάλει κι εσύ?? και τελικά προέκυψε μπέμπης αλλά καμία σχέση με το "μου είπαν λάθος φυλο".

@zwoulini τώρα που το λες στις αρχές τον είχα ρωτήσει αν πρέπει να παίρνω κανένα συμπλήρωμα και μου είπε δεν χρειάζεται αλλά αν θέλω να πάρω το iofolen. Ε μετά μπήκαν τα μαγνήσια, τα ασβέστια και οι σίδηροι και το ξέχασα κι εγώ κι αυτός. Ίσως το πάρω όμως. Έχει και ενδιαφέρον site με χρήσιμες πληροφορίες για την κύηση.

αχ antelopitsa αντε να το νιωσεις να μας πεις και εμας πως ειναι!!!! εγω εχω την εντυπωση οτι θα  νομιζω πως ειναι το εντερακι και δεν το καταλαβω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ λάθος σας τάγκαρα! Η @Nala_89 το ένιωσε ξαπλωμένη όπως κι εγώ! Ή @xara1 είναι ακόμα στη φάση που το μπερδεύει με έντερο! Χεχε! Ελπίζω να νιωσουμε όλες σύντομα αυτή την πρώτη μαγική επικοινωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...