Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

/οιες περιμενουν Πρωτοχρονιατικα μωρακια; ειναι λιγο νωρις το ξερω, αλλα ειμαι 6+4 και θελω να δω αν εχουμε κι αλλες νεες εγκυουλες!! και πρωτιστως ευχομαι να εχουμε μια ομορφα τελειομηνη εγκυμοσυνη και γερα παιδακια!

εγω εχω ΠΗΤ 13/1/19, λογω προηγηθείσας καισαρικης θα γινει γυρω στων Φωτων ειπαμε, αλλα εγω σκεφτομαι να ψαχτω για vbac!

Edit: (15/09)

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Hope25 11/01- αγόρι ?

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01- αγόρι ?

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 2 αγόρια ??

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02- κορίτσι ❤️

PanB 28/02- κορίτσι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από 'μένα!!! 5w + 4d εγώ.. η ΠΗΤ μου είναι 20/01/19
Είναι το πρώτο μου παιδάκι.. Εύχομαι να μας πάνε όλα τέλεια!!
Έκανες πολύ καλά που έφτιαξες αυτό το τοπικ.. το περίμενα.. είναι λίγο βιαστικό 
αλλά με τόση χαρά που νοιώθουμε δεν κρατιόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα και @Irene_D εύχομαι ό,τι καλύτερο για σας και τα πρωτοχρονιατικα μωρακια σας! Πόσο πιό όμορφα θα μπορούσε να μπει ο επόμενος χρόνος;[smilie=binkybaby.g:[smilie=binkybaby.g:

Αντε, να αρχισουμε να πληθαινουμε σιγα σιγα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκια!! Εύχομαι σε όσες θέλουν να το ζήσουν να γίνει σύντομα..
Και φυσικά όσες έχετε ήδη νινάκια να τα χαίρεστε και να τα καμαρώνετε.. 
@Μελούλα έχεις ζαλάδες κορίτσι μου?  Εμένα δυνάμωσαν λίγο απο όταν μπήκα στην 5η βδομάδα..
Σαν να γυρίζουν όλα μέσα στο κεφάλι μου.. δεν ξέρω.. δεν μου έχει ξανά συμβεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D δεν εχω καθολου ζαλαδες.. Ενα μικρο ανακάτεμα στο στομαχι εχω καθε βράδυ γυρω στις 11, εχω καταπιει ρολόι δεν εξηγείται αλλιώς, αλλα τιποτα αλλο.. Κανε υπομονή, είναι οι ορμόνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσουπ! Πετάγομαι κι εγώ εδώ μιας κι επισήμως ανήκω στη δική σας παρέα. Πέρασα μια βόλτα κι από τις μανούλες του Δεκεμβρίου 2018 γιατί ξεκίνησα με δίδυμη κύηση. Δυστυχώς το ένα μωράκι έφτασε μέχρι την 6η και δεν άντεξε :( Το άλλο φαίνεται να συνεχίζει δυναμικά με ΠΗΤ 05/01.

Καλή αρχή στο υπέροχο ταξίδι σας κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσι, ποιος να μου έλεγε πως θα είχαμε ίδιο μήνα ΠΗΤ όταν σου ευχόμουν για την εγκυμοσύνη σου! 

Δεν πειραζει που έγινε έτσι.. ένα γερό μωράκι στην αγκαλίτσα σου , σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

@Irene_D δεν εχω καθολου ζαλαδες.. Ενα μικρο ανακάτεμα στο στομαχι εχω καθε βράδυ γυρω στις 11, εχω καταπιει ρολόι δεν εξηγείται αλλιώς, αλλα τιποτα αλλο.. Κανε υπομονή, είναι οι ορμόνες.. 

Ευχαριστώ για την απάντηση.. για να δούμε την άλλη εβδομάδα τι αλλαγές μας περιμένουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Αχ κορίτσι, ποιος να μου έλεγε πως θα είχαμε ίδιο μήνα ΠΗΤ όταν σου ευχόμουν για την εγκυμοσύνη σου! 

Δεν πειραζει που έγινε έτσι.. ένα γερό μωράκι στην αγκαλίτσα σου , σου εύχομαι 

Χαχα είδες; όταν μου ευχόσουν είχε ήδη δημιουργηθεί κι ο δικος σου σπορος!

Μιας και πιάσατε τα συμπτώματα εμενα με το που μπήκε η 6η εβδομάδα άρχισαν οι ναυτιες, κόπωση, συχνουρια. Πιο πολυ το πρωτο με ενοχλεί. Εμετούς ευτυχώς δεν κάνω αλλά είναι πολύ δυσφορικο αίσθημα και είναι καθημερινό. Έχω δει ότι βοηθάει να μη μένω με άδειο στομάχι, κι έτσι τσιμπολογω ολημερίς από κάτι αν και στο σύνολο νομίζω τρώω λιγότερο από πριν. Επίσης για κάποιο λόγο με βοηθάει η πολύ ήπια άσκηση. πχ περπάτημα. Εσείς τι έχετε παρατηρησει να βοηθαει στα συμπτωματα;

Τον πρώτο καιρό πάντως αποφάσισα να είμαι τελείως ζεν και μέχρι εκεί που δεν κουράζομαι. Ας μείνουν και λίγο πίσω οι δουλειές, ας μην έχω και το σούπερ απαστράπτον σπίτι, ας μην ικανοποιήσω όλες τις απαιτήσεις συγγενών και φίλων. Και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω αρκετά καλά μέχρι στιγμής! Είναι μια τακτική που σας συστήνω ανεπιφύλακτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Τον πρώτο καιρό πάντως αποφάσισα να είμαι τελείως ζεν και μέχρι εκεί που δεν κουράζομαι. Ας μείνουν και λίγο πίσω οι δουλειές, ας μην έχω και το σούπερ απαστράπτον σπίτι, ας μην ικανοποιήσω όλες τις απαιτήσεις συγγενών και φίλων. Και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνω αρκετά καλά μέχρι στιγμής! Είναι μια τακτική που σας συστήνω ανεπιφύλακτα!

πολυ σωστη!! κι εγω το ιδιο κανω, ειχα και μια αποκολληση, ευτυχως μικρη, χωρις αιμα, στις 5 εβδομαδες και ειπα τελος, ας μεινουν ολα πισω!

πριν εστιασα στις ναυτιες οταν σου απαντησα @Irene_D και δεν ειπα το πιο σημαντικο μου συμπτωμα..θελω να τρωω μονο κρεας..αντε και κανα τυρι..μονο..προχθες ειχαμε μουσακα που εφτιαξε ο αντρας μου και περιμενα πώς και πώς να φαω..και τελικα μονο στην ιδεα οτι θα ετρωγα λαχανικα μου ηρθε εμετος..εφαγα μονο μπεσαμελ και κιμα..ακριβως το αντιθετο απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη, που το κρεας μου εφερνε αναγουλες και ηθελα να τρωω μονο λαχανικα..?

εχει και καμια αλλη τετοιες ακραιες ορεξεις ξαφνικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τσουπ! Πετάγομαι κι εγώ εδώ μιας κι επισήμως ανήκω στη δική σας παρέα. Πέρασα μια βόλτα κι από τις μανούλες του Δεκεμβρίου 2018 γιατί ξεκίνησα με δίδυμη κύηση. Δυστυχώς το ένα μωράκι έφτασε μέχρι την 6η και δεν άντεξε :( Το άλλο φαίνεται να συνεχίζει δυναμικά με ΠΗΤ 05/01.

Καλή αρχή στο υπέροχο ταξίδι σας κορίτσια!

να ειναι γερο το παιδακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

μουσακα που εφτιαξε ο αντρας μου

Εμένα μου άρεσε αυτό! Είσαι πολύ τυχερή που είναι καλός στην κουζίνα... κι ας σου έρχεται εμετός! 

Ίσως να έχει ανάγκη από πρωτεΐνες ο οργανισμός αυτή τη φορά. Κι εμενα μου φέρνουν αναγούλα κάποια λαχανικά όταν είναι μαγειρεμένα όμως ή με πολλά λάδια, όπως οι μελιτζάνες, μανιτάρια, κρεμμύδια σε σάλτσα... Δεν συνεχίζω...καταλαβαίνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, δεν εχω παραπονο, ισα ισα που ανταγωνιζομαστε ποιος μαγειρευει καλυτερα χαχα..αλλα προχθες ειχε πλακα που ελεγα μονη μου "ελα μωρο σταματα, δεν θα κανουμε εμετο, τρωμε μονο τον κιμα, τελειωνε!" ?

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Δεν συνεχίζω...καταλαβαίνετε?

καταλαβαινουμε ναι..εχουμε μια ιδεα τι εννοεις..εν τω μεταξυ την αλλη μερα που ηταν παγωμενος απο το ψυγειο, δεν ηθελα να τον ζεστανω τον εφαγα ολο αμασητο..απαξ και ξεπαγωσε ομως και μυρισα τα λαχανικα παλι τα ιδια..γιατι παγωμενα ειναι αορατα και αοσμα βρε..α δεν παω καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 6+5 καναμε υπερηχο, το μωρακι μας εχει μεγαλώσει ακουσαμε και καρδούλα.. Μονο που υπήρχε μια μικρή αποκόλληση παλι..αυτες τις μερες δεν εκατσα σε ησυχια ειναι η αλήθεια και το περίμενα.. Ολο εξω με τη μικρή ετρεχα.. Απο σήμερα κάθομαι παλι στα αυγα μου!!

Εσείς τι κάνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Καλημέρα! 6+5 καναμε υπερηχο, το μωρακι μας εχει μεγαλώσει ακουσαμε και καρδούλα.. Μονο που υπήρχε μια μικρή αποκόλληση παλι..αυτες τις μερες δεν εκατσα σε ησυχια ειναι η αλήθεια και το περίμενα.. Ολο εξω με τη μικρή ετρεχα.. Απο σήμερα κάθομαι παλι στα αυγα μου!!

Εσείς τι κάνετε; 

Μπράβο κορίτσι μου! Υπέροχος ήχος ε; Για την αποκόλληση σου έδωσε και προγεστερόνη ή μόνο ξεκουραση; Είναι μικρή η κορούλα σου; Ελπίζω να το πάρει εύκολα γιατί ο,τι και να λέμε είναι μεγάλο πλήγμα για τα πρώτα παιδιά όταν έρχεται αδερφάκι.

Εγώ σε 10 μέρες πάλι υπέρηχο και μου φαίνεται αιώνας. Άσε που με έχει πιάσει φόβος και για το γερό μωρό τώρα... Αλλά είπαμε, αισιοδοξία και θετικές σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω.. Αυτη η αναμονη είναι αλλο πράγμα! Και εγω τωρα την παραπανω βδομάδα εχω παλι υπέρηχο και τρελαίνομαι.. Εκτος αν το δουμε την Πέμπτη που θα της παω τις εξετασεις του πρωτου τριμηνου και του ριξουμε μια ματια για την αποκόλληση.. 

Η μικρή μου είναι 3ων χρόνων.. Εντάξει είπαμε με τον άντρα μου και τη μανα μου θα τα βολέψουμε, μια ο ενας μια ο αλλος θα την πηγαινουν βόλτα, γιατι ο άντρας μου δουλεύει κιόλας. Εντάξει καταλαβαίνει οτι εχω μωρακι στην κοιλιτσα μου και το φιλάει, το χαϊδεύει δεν εχω πρόβλημα. 

Ευτυχώς η αποκόλληση είναι μικρη και χωρίς αιμορραγια και δε φοβάμαι τόσο.. 

Εσυ πώς τα πας; γερό θα είναι, θετικη σκέψη και ολα θα πάνε καλα.. Ολες μας έχουμε αυτό το άγχος βέβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Υπέροχος ήχος ε; Για την αποκόλληση σου έδωσε και προγεστερόνη ή μόνο ξεκουραση;

(απαντάω σε δόσεις εγω) 

Τέλειος ηχος, εννοείται δακρυσα.. ?

Προγεστερονη ναι, utrogestan και όχι δουλειές και βάρη μου είπε. Όμως όχι και ξαπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Καλημέρα! 6+5 καναμε υπερηχο, το μωρακι μας εχει μεγαλώσει ακουσαμε και καρδούλα.. Μονο που υπήρχε μια μικρή αποκόλληση παλι..αυτες τις μερες δεν εκατσα σε ησυχια ειναι η αλήθεια και το περίμενα.. Ολο εξω με τη μικρή ετρεχα.. Απο σήμερα κάθομαι παλι στα αυγα μου!!

Εσείς τι κάνετε; 

Μπράβο κορίτσι! Υπέροχο πρέπει να είναι το συναίσθημα την ώρα που το ακούς και το βλέπεις..
Όλα καλά λοιπόν, να προσέχεις λίγο και όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Μπράβο κορίτσι! Υπέροχο πρέπει να είναι το συναίσθημα την ώρα που το ακούς και το βλέπεις..
Όλα καλά λοιπόν, να προσέχεις λίγο και όλα καλά θα πάνε!

Ναι είναι φοβερό.. Στιγμή ορόσημο.. 

Τώρα ναι προσοχή, θα περάσει κι αυτό ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...