Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου....Σας στελνω όλη την θετική μου ενέργεια Καλή τύχη σε Όλες!  

Και εμένα ο Γιατρός μου μου πρότεινε διαγνωστική λαπαροσκόπηση.....Αλλά θα καθυστερήσω λίγο....Γιατί no money....no honey!

Έχω μια απορία....Όλα τα κέντρα εξωσωματικής πάνω κάτω ζητάνε τα ίδια....! Ο γυναικολογος και ο αναισθησιολογος  για ωοοληψια και για και εμβρυομεταφορα πόσα ζητάει συνολικά σε εσας ? 

Εγώ την πρώτη φορά που εκανα σε ιδιωτικό πληρωσα 2.500 με πολύ χαμηλή απόδειξη.και 80 αναισθησιολογος χωρίς απόδειξη.τωρα κάνω στο δημόσιο κ τη λαπαροσκόπηση εκεί θα την κάνω που δεν κοστίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!

@Πιου-πιου μας καλη επιτυχια σημερα στον υπερηχο και αν κανεις και χοριακη!!! Θα περιμενουμε τα νεα σου. Ολα να ειναι καλα!

@Ν_S εμεις πληρωναμε καθε φορα ενα ποσό συνολικα. Δεν μας ελεγαν ξεχωριστα πόσα παίρνει ο καθένας. 

1η ολοκληρωμενη εξωσωματικη €2800

Εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων €1300

2η ολοκληρωμενη εξωσωματικη €2900

Οι τιμες αφορουν μονο την διαδικασια, οχι ό,τι αλλο χρειαστηκε απο εξετασεις, υπερηχους κλπ. Αυτα ολα πηγαν εξτρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ πάντως προχωρησα κανονικά.εκανα βέβαια τη θεραπεία μου πρώτα αλλά δεν εκανα επανέλεγχο.εμενα ο γιατρός μου είπε καλό θα ήταν να έχει φύγει αλλά δεν μας πειράζει κ σε κάτι.ομως εμενα ή σαλπιγγιτιδα από μικρόβιο μου συνέβη οπότε καλό είναι να τα θεραπευουμε γιατί με όλα αυτά που μας βάζουν μπορεί να εισχωρήσει μέσα όπως συνέβη σε μένα που εκανα σαλπιγγογραφια ενώ είχα μικρόβιο κ όπως καταλαβαίνεις ανέβηκε πάνω στις σάλπιγγες.

οχι δε διαφωνω να τα θεραπευουμε εφοσον τα βρισκουμε φυσικα, γιατι πχ εγω δεν εχω κανει ποτε εξεταση για ουρεοπλασμα, απλα δεν ειχα καταλαβει οτι μπορει να ακυρωθει ολοκληρη προσπαθεια εξαιτιας αυτου, υπο την εννοια οτι γνωριζω ηδη ποσες κοπελες που το ανακαλυψαν απλα στην εγκυμοσυνη και κανουν θεραπεια, γιατι δεν ειχαν μπει στη διαδικασια να το ψαξουν ποτε. Εδω ερχω δλδ και αναρωτιεμαι, θα υπαρξει ποτε ο τελειος οργανισμος ό,τι και να κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι δε διαφωνω να τα θεραπευουμε εφοσον τα βρισκουμε φυσικα, γιατι πχ εγω δεν εχω κανει ποτε εξεταση για ουρεοπλασμα, απλα δεν ειχα καταλαβει οτι μπορει να ακυρωθει ολοκληρη προσπαθεια εξαιτιας αυτου, υπο την εννοια οτι γνωριζω ηδη ποσες κοπελες που το ανακαλυψαν απλα στην εγκυμοσυνη και κανουν θεραπεια, γιατι δεν ειχαν μπει στη διαδικασια να το ψαξουν ποτε. Εδω ερχω δλδ και αναρωτιεμαι, θα υπαρξει ποτε ο τελειος οργανισμος ό,τι και να κανεις;

Α ναι σ αυτό συμφωνω δεν υπήρχε περίπτωση να ακυρωσω τη προσπάθειά γι αυτό αλλά ούτε μου είπαν κιόλας να την ακυρωσω.τωρα οι άλλοι γιατροί δεν ξέρω τι λένε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat μου προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει ο τελειος οργανισμος. 

Μα δεν υπάρχει αυτό λεω. Καταλαβαίνω χιλια τα εκατο το σκεπτικο των γιατρων όταν μπαινεις σε μια τετοια προσπαθεια φυσικα, αλλα απο την αλλη, πως μπορει να γινει το τελειο προφιλ. Δε γινεται. Ασε που κανεις δε θα κανε παιδι ποτε ετσι. 100 εξετάσεις να κανεις θα βρεις και 5 μαυρισμενες τιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μα δεν υπάρχει αυτό λεω. Καταλαβαίνω χιλια τα εκατο το σκεπτικο των γιατρων όταν μπαινεις σε μια τετοια προσπαθεια φυσικα, αλλα απο την αλλη, πως μπορει να γινει το τελειο προφιλ. Δε γινεται. Ασε που κανεις δε θα κανε παιδι ποτε ετσι. 100 εξετάσεις να κανεις θα βρεις και 5 μαυρισμενες τιμες.

Εγώ πιστεύω επειδή παιρνουμε τόσα φάρμακα κ μπαίνουν τόσα εργαλεία είναι λογικό να αναπτύσσονται καποια μικρόβια που ούτως ή άλλως τα έχουμε,και αν δεν έχει επηρεαστεί κάποιο εσωτερικό όργανο δε βρίσκω λογο στο να μη γίνει ή προσπαθεια.π ου λες λέω στο γιατρό έχω διογκωμένες σάλπιγγες αλλά είναι βατες,κ μου απαντάει εντάξει κ τι πειράζει να είναι διογκωμένες;άντε βγάλε άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ πιστεύω επειδή παιρνουμε τόσα φάρμακα κ μπαίνουν τόσα εργαλεία είναι λογικό να αναπτύσσονται καποια μικρόβια που ούτως ή άλλως τα έχουμε,και αν δεν έχει επηρεαστεί κάποιο εσωτερικό όργανο δε βρίσκω λογο στο να μη γίνει ή προσπαθεια.π ου λες λέω στο γιατρό έχω διογκωμένες σάλπιγγες αλλά είναι βατες,κ μου απαντάει εντάξει κ τι πειράζει να είναι διογκωμένες;άντε βγάλε άκρη.

Τι να πεις μπλουμπλουκα μου. Ου μπλεξεις ειναι μερικες φορες, αλλα οκ, κανεις ο,τι σου λεει ο γιατρος για να μη νιωθεις οτι εσυ φταις σε κατι. Δε θυμαμαι εσεις γιατι πηγατε εξαρχης σε εξω. Για τις σαλπιγγες που λες? αν και ειναι διαβατες οπως ειπες, οποτε δε νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τι να πεις μπλουμπλουκα μου. Ου μπλεξεις ειναι μερικες φορες, αλλα οκ, κανεις ο,τι σου λεει ο γιατρος για να μη νιωθεις οτι εσυ φταις σε κατι. Δε θυμαμαι εσεις γιατι πηγατε εξαρχης σε εξω. Για τις σαλπιγγες που λες? αν και ειναι διαβατες οπως ειπες, οποτε δε νομιζω

Για το σπέρμα,το οποίο τώρα μας είπε ο εμβρυολογος ότι ήταν πολύ καλό,οι σάλπιγγες είναι διογκωμένες στη λήκυθο μου είπαν αλλά είναι βατες,τα εμβρυα είναι άριστα αλλά εγώ έγκυος δε μένω.ακρη δεν μπορώ να βγάλω σε κανέναν έχω πάει σε 5 γιατρους ο καθένας και άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Για το σπέρμα,το οποίο τώρα μας είπε ο εμβρυολογος ότι ήταν πολύ καλό,οι σάλπιγγες είναι διογκωμένες στη λήκυθο μου είπαν αλλά είναι βατες,τα εμβρυα είναι άριστα αλλά εγώ έγκυος δε μένω.ακρη δεν μπορώ να βγάλω σε κανέναν έχω πάει σε 5 γιατρους ο καθένας και άλλα.

αχαχαχα, στο επομενο μπλουμπλου μου προσπαθησε φυσιολογικα! Εχεις νομιζω ολες τις προυποθεσεις να μεινεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

να κάνω πάλι μια ερώτηση. φυσικα μιλάω από τη σκοπιά της φυσιολογικής σύλληψης, αλλά μια και έθιξες το ουρεόπλασμα. 

Εγώ τον ρώτησα εχθές και μου είπε δεν μ αφήνει να προχωρήσω αν δεν βγει καθαρή η καλλιέργεια... Τι να σου πω... Ειδικά στο δημόσιο είναι πολύ τυπικοί με ότι ζητάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ κορίτσια νιώθω τη περίοδο να κατεβαίνει,οχι πόνο αυτό που αισθανόμαστε όταν έρχεται.

Δεν θέλω να σε αναστατωσω..Αυτό μαλλον είναι καλοοοο!!! Εγώ όταν είχα μείνει τσεκαρα συνεχώς γιατί νόμιζα ότι κάτι τρέχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz θα ειναι τα πρωτοκολλλα τους ετσι, λογω της διαδικασιας που υποβαλλεσαι και σαφως θα κανεις ο,τι λενε. Αυτο που λεω απλα ειναι οτι δεν πιστευω οτι οσοι μενουν εχουν αυτο το προφιλ. Ολες κατι κουτσοεχουν ανεξαιρετως. @Bloublou85 περιμενε, μην κοιτας τετοια τωρα, καταρχας δεν ειναι νωρις ακομα και για περιοδο; Λιγη υπομονη ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Μα δεν υπάρχει αυτό λεω. Καταλαβαίνω χιλια τα εκατο το σκεπτικο των γιατρων όταν μπαινεις σε μια τετοια προσπαθεια φυσικα, αλλα απο την αλλη, πως μπορει να γινει το τελειο προφιλ. Δε γινεται. Ασε που κανεις δε θα κανε παιδι ποτε ετσι. 100 εξετάσεις να κανεις θα βρεις και 5 μαυρισμενες τιμες.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@jazz θα ειναι τα πρωτοκολλλα τους ετσι, λογω της διαδικασιας που υποβαλλεσαι και σαφως θα κανεις ο,τι λενε. Αυτο που λεω απλα ειναι οτι δεν πιστευω οτι οσοι μενουν εχουν αυτο το προφιλ. Ολες κατι κουτσοεχουν ανεξαιρετως. @Bloublou85 περιμενε, μην κοιτας τετοια τωρα, καταρχας δεν ειναι νωρις ακομα και για περιοδο; Λιγη υπομονη ακομα...

Καλά σίγουρα! Του είπα μήπως να ξανακάνουμε και κολπικό και λέει γιατί να προκαλέσουμε την τύχη μας αφού είναι καθαρές πριν 20 μέρες!..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μιας που λέτε για εξετάσεις έκανα κάποιες εξετάσεις που μου ζήτησαν από Ελλάδα και θέλω την γνώμη σας. Γενετικές και ανοσολογικες οι περισσότερες. Βγήκε μια τιμή πολύ ψηλά. Ειναι το αντισώμα Καριολιπινης IgM. Με όριο 12.5 βγήκε  31.7. Και τα ΝΚ κύτταρα βγήκαν 4%. Τα όρια που δίνει το εργαστήριο είναι 7-31%. Έχει καμία ιδέα τι μπορεί να υποδεικνύουν αυτα? Κάποιο αυτοανοσο? Ακόμα δεν έχω μιλήσει με τον γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μιας που λέτε για εξετάσεις έκανα κάποιες εξετάσεις που μου ζήτησαν από Ελλάδα και θέλω την γνώμη σας. Γενετικές και ανοσολογικες οι περισσότερες. Βγήκε μια τιμή πολύ ψηλά. Ειναι το αντισώμα Καριολιπινης IgM. Με όριο 12.5 βγήκε  31.7. Και τα ΝΚ κύτταρα βγήκαν 4%. Τα όρια που δίνει το εργαστήριο είναι 7-31%. Έχει καμία ιδέα τι μπορεί να υποδεικνύουν αυτα? Κάποιο αυτοανοσο? Ακόμα δεν έχω μιλήσει με τον γιατρό..

Καρδιολιπινη? αυτή σχετίζεται με τη θρομβοφιλια νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καρδιολιπινη? αυτή σχετίζεται με τη θρομβοφιλια νομίζω 

Ξέρεις μήπως εάν μπορεί να εμποδίζει την εμφύτευση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου κι εγω ξερω οτι η καρδιολιπινη σχετιζεται με την επίκτητη θρομβοφιλια αλλα δεν ξερω περισσοτερα. Μπορει κιολας να μην σημαινει κ κατι απο μονο του.

Για τα νκ δεν γνωριζω αν δειχνει κατι που ειναι λιγοτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver αυτά τα αντισώματα έχουν να κάνουν με το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο,θυμαμαι ότι στη πρώτη αποτυχια μου το είχε πει ο γιατρός ότι μόνο αυτό θα δεχόταν για την αποτυχία,τα νκ δεν τα αποδεχόταν.για το λόγο αυτό κάνουμε κάποιες φορές τις αντιπηκτικες ενεσεις προληπτικα γιατί σε αυτή τη περίπτωση δημιουργούνται θρομβοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Magaiver μου οχι. Δεν νομιζω. Σχετιζεται με αποβολες ή ενδομητριο θανατο. Οχι με αδυναμια εμφυτευσης. 

Nikona με τον προηγούμενο γιατρό το είχαμε συζητήσει πολύ αυτό κ μου είπε ότι επηρεάζει στην εμφύτευση κ έτσι ειχα ξεκινήσει τις αντιπηκτικες από τη δεύτερη προσπάθεια.τωρα τι ισχυει δε ξέρω θα μας πει κ ή magaiver τι θα της πει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γεια σας.

Με εμένα ευτυχώς όλα καλά. Ανέβηκε όπως έπρεπε η χοριακη. Υπέρηχο την Τετάρτη.

@Magaiver και εγώ μόνο ότι κάτι έχει να κάνει με θρομβοφιλια ξέρω. 

@Bloublou85 μπλουμπλουκι ή δε σημαίνει τίποτα ή είναι καλό αυτό. Μη δίνεις τόση βάση και αγχώνεσαι. 

@bebe2 πώς είσαι σήμερα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κοριτσάκια γεια σας.

Με εμένα ευτυχώς όλα καλά. Ανέβηκε όπως έπρεπε η χοριακη. Υπέρηχο την Τετάρτη.

@Magaiver και εγώ μόνο ότι κάτι έχει να κάνει με θρομβοφιλια ξέρω. 

@Bloublou85 μπλουμπλουκι ή δε σημαίνει τίποτα ή είναι καλό αυτό. Μη δίνεις τόση βάση και αγχώνεσαι. 

@bebe2 πώς είσαι σήμερα; 

 

Μπραβο πιου πιου μου!!! Με το καλο λοιπον την τεταρτη να δειτε σακο!! Ολα ετσι καλα να συνεχισουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...