Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Δεν ανοίγω νέο θέμα, ρωτάω εδώ μια που έχει σχέση με την εμβρυομεταφορα. Έχει πάρει κάποια μαγνήσιο ή buscopan plus μετά την ετ;; Έχω ακούσει ότι βοηθάει γιατί προστατευει την μήτρα από συσπάσεις..  

Εγώ έπαιρνα buscopan plus μετά την ωοληψια. Αλλά μόνο για τον πόνοου το είχαν δώσει. Αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver ναι ντεπον μου ειπε,ποναει κ σήμερα αλλά σε πιο ήπιο βαθμο.τωρα για το πάχος θα δούμε παραμονή πως θα είναι κ αναλόγως θα πραξω.

Μέχρι την εμβρυομεταφορα υπάρχει χρόνος! Περιμένουμε νεα για τα έμβρυα! Να είναι όλα καλά εύχομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσαρες έχουμε 5 καλά εμβρυα!!!!μου λένε για εμβρυομεταφορα τρίτη μέρα αλλά εγώ επέκεινα για βλαστοκύστες κ μου λέει επειδή δεν εί αι πολλά μη το ρισκαρουμε.τι να κάνω τώρα δε ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κοριτσαρες έχουμε 5 καλά εμβρυα!!!!μου λένε για εμβρυομεταφορα τρίτη μέρα αλλά εγώ επέκεινα για βλαστοκύστες κ μου λέει επειδή δεν εί αι πολλά μη το ρισκαρουμε.τι να κάνω τώρα δε ξέρω.

Μπράβο μπλουμπλου μου. Τέλεια. Τέλεια. Κάνε ότι σου πούνε. Όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου ειναι δυσκολη η αποφαση. Γιατι κακά τα ψεματα η αναμονη για βλαστοκυστες εχουν ενα ρισκο. Εγω,αν και παντα βλαστοκυστες βαζαμε, οχι ομως λογω δικης μου θελησης αλλα ετσι μου προτειναν καθε φορα, παρολο που παντα ειχαμε λιγα εμβρυα, εγω λοιπον εχω εμπιστοσυνη στα εμβρυα. Πιστευω πως μεσα στην μητρα ειναι μονο οι ιδανικοτερες συνθηκες. Δηλαδη θα προχωρουσα εγω προσωπικα χωρις δισταγμο σε ετ με εμβρυα τρίτης ημέρας. 

@jazz μου, προσωπικα δεν χρειαστηκε ποτε να παρω μετα απο ωοληψια ή ετ παυσιπονο. Ομως εχω διαβασει περιπτωσεις κοριτσιων που οι γιατροι τους συστηνουν μπουσκοπαν. Για μαγνήσιο δεν εχω διαβασει ποτε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Έχεις δίκιο, πριν λίγες μέρες έγινε η ωοληψια χωρίς μέθη. Έχεις ταλαιπωρηθεί και εσύ... Γιατί κανείς τώρα το scratching? Ποτέ θα γίνει η εμβρυομεταφορα? 

Εαν όλα πάνε καλά στον επόμενο κύκλο μου. Περιμένω περίοδο περίπου 15/11 μετά ωοληψία διότι θέλουμε άλλο ένα γονιμοποιημένο και εαν το έχουμε προχωράμε μαζί με τα υπόλοιπα εαν και εφόσον φτάσουν βλαστοκύστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @nikona θα κάνω ότι μου πούνε τώρα γιατί κακα τα ψεματα είναι κ δημόσιο κ δε ξέρω εργαστηριακά πόσο καλές είναι οι συνθήκες εκεί.αυριο λοιπόν θα ξέρουμε οπότε μάλλον πεμπτη εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου @nikona θα κάνω ότι μου πούνε τώρα γιατί κακα τα ψεματα είναι κ δημόσιο κ δε ξέρω εργαστηριακά πόσο καλές είναι οι συνθήκες εκεί.αυριο λοιπόν θα ξέρουμε οπότε μάλλον πεμπτη εμβρυομεταφορα.

Κι εγω αυτο θα εκανα μπλουμπλουκα. Αντε με το καλο ολα! 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η satya είπε:

Εαν όλα πάνε καλά στον επόμενο κύκλο μου. Περιμένω περίοδο περίπου 15/11 μετά ωοληψία διότι θέλουμε άλλο ένα γονιμοποιημένο και εαν το έχουμε προχωράμε μαζί με τα υπόλοιπα εαν και εφόσον φτάσουν βλαστοκύστες!

Με το καλο satya κι εσυ ολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπράβο για τα 5 έμβρυα. Εγώ θα σου πρότεινα να ακούσεις το γιατρό. Θα κουβέντιαζα και εγώ σαν εσένα τη σκέψη μου για τη βλαστοκύστη ωστόσο η τελική απόφαση θα ήταν του γιατρού. Δε θα επέμενα παραπάνω. Δε θα ήθελα να αναλάβω και οποιαδήποτε ευθύνη δηλαδη. Καλή επιτυχία ευχομαι. Το ενδομήτριο καθε μερα παχαίνει οπότε μέχρι την ε μβρυομεταφορά θα ειναι σίγουρα ενα καλο 8 μην ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 μπράβο για τα 5 έμβρυα. Εγώ θα σου πρότεινα να ακούσεις το γιατρό. Θα κουβέντιαζα και εγώ σαν εσένα τη σκέψη μου για τη βλαστοκύστη ωστόσο η τελική απόφαση θα ήταν του γιατρού. Δε θα επέμενα παραπάνω. Δε θα ήθελα να αναλάβω και οποιαδήποτε ευθύνη δηλαδη. Καλή επιτυχία ευχομαι. Το ενδομήτριο καθε μερα παχαίνει οπότε μέχρι την ε μβρυομεταφορά θα ειναι σίγουρα ενα καλο 8 μην ανησυχείς.

Ευχαριστώ kat cat μου!το δικό μου είναι βλαμμενο εκεί που παχαινει έπεσε τώρα ξαβανεβηκε λίγο ότι να ναι κάνει χαζεψε απ τις ορμονες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου @nikona θα κάνω ότι μου πούνε τώρα γιατί κακα τα ψεματα είναι κ δημόσιο κ δε ξέρω εργαστηριακά πόσο καλές είναι οι συνθήκες εκεί.αυριο λοιπόν θα ξέρουμε οπότε μάλλον πεμπτη εμβρυομεταφορα.

Μπορείς να μιλήσεις με τους εμβρυολογους για τα υπόλοιπα εμβρυακια; Αν βάλετε 2 μηπως αφήσετε τα άλλα 3 για βλαστοκυστες και μετά κατάψυξη.. συμφωνώ βέβαια και με την αγαπημένη @nikona και το πιστεύουν και πολλοί γιατροί  Το περιβάλλον της μήτρας είναι το ιδανικό. Πρόσφατα φίλη έκανε έτσι με 2ης μέρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85

@jazz μου, προσωπικα δεν χρειαστηκε ποτε να παρω μετα απο ωοληψια ή ετ παυσιπονο. Ομως εχω διαβασει περιπτωσεις κοριτσιων που οι γιατροι τους συστηνουν μπουσκοπαν. Για μαγνήσιο δεν εχω διαβασει ποτε. 

 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, @nikona  Δεν λέω σαν παυσίπονο, αλλά σαν σπασμολυτικό.. για να μην χοροπηδάνε τα εμβρυακια και να κάθονται ήσυχα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η jazz είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, @nikona  Δεν λέω σαν παυσίπονο, αλλά σαν σπασμολυτικό.. για να μην χοροπηδάνε τα εμβρυακια και να κάθονται ήσυχα ???

Ναι, το καταλαβα jazz μου οτι εννοουσες για τις συσπασεις απλα χρησιμοποιησα λαθος λεξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπλουμπλουκι τι καλα νέα είναι αυτά!!! Και εμείς είχαμε αυτό το δίλημμα την προηγούμενη φορά.. Και ενώ πήγαμε να κάνω μεταφορά την τρίτη μέρα (είχαμε 3 έμβρυα) τελικά τα αφήσαμε για βλαστοκυστες. Σε εμάς ήταν σωστή απόφαση γιατί το ένα δεν άντεξε και έτσι από τα 3 επιλέξαμε τα 2 καλύτερα. Όμως και εγώ είμαι της άποψης ό,τι πει ο γιατρός. Εμείς ό,τι και να λέμε είναι θεωρίες από το μυαλό μας αλλά ποτέ δεν ξέρουμε τι πραγματικά πρέπει να γίνει καλύτερα από τους γιατρούς. Συγχαρητήρια και σε σένα και στον Κ.bloublou♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν κοριτσαρες έχουμε 5 καλά εμβρυα!!!!μου λένε για εμβρυομεταφορα τρίτη μέρα αλλά εγώ επέκεινα για βλαστοκύστες κ μου λέει επειδή δεν εί αι πολλά μη το ρισκαρουμε.τι να κάνω τώρα δε ξέρω.

@Bloublou85 Εμένα ο γιατρός μου είπε να πάνε βλαστοκύστες, νομίζω ο καθένας έχει την δική του γνώμη! Να ακούσεις τον γιατρό σου διότι νομίζω ο καθένας βάση της εμπειρίας του πράττει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Μπορείς να μιλήσεις με τους εμβρυολογους για τα υπόλοιπα εμβρυακια; Αν βάλετε 2 μηπως αφήσετε τα άλλα 3 για βλαστοκυστες και μετά κατάψυξη.. συμφωνώ βέβαια και με την αγαπημένη @nikona και το πιστεύουν και πολλοί γιατροί  Το περιβάλλον της μήτρας είναι το ιδανικό. Πρόσφατα φίλη έκανε έτσι με 2ης μέρας. 

Εγώ συμφωνώ και με τις δύο σας. Να βάλει όπως της λένε τα 2, αλλά να συζητήσουν τι θα γίνουν και τα άλλα 3 .Θα τα καταψυξουν ή θα τα πάνε για βλαστ. Πότε θα  τα ξαναδουνε τώρα αύριο ή μεθαύριο ; Δε θυμάμαι βρε κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ kat cat μου!το δικό μου είναι βλαμμενο εκεί που παχαινει έπεσε τώρα ξαβανεβηκε λίγο ότι να ναι κάνει χαζεψε απ τις ορμονες.

σιγουρα επηρεάζεται από ορμόνες, γιατί ενα ενδομήτριο φυσικού κυκλου εχει μια τάση ανόδου μέχρι να έρθει η περίοδος όπου γίνεται η απόπτωση λόγω πτώσης ορμονών. Αλλά τώρα μετά την ωοληψία φαντάζομαι ο οργανισμός και με τα φάρμακα που έχεις πάρει και από μονος του θα λειτουργεί σα να είναι έτοιμος να υποδεχτεί έμβρυο οπότε να λεπταίνει πλεον μου φαίνεται τελείως κουλό. Σιγουρα θα ανέβει. Εξαλλου ήταν ηδη οκ τωρα που το μέτρησες και θα γίνει και καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ συμφωνώ και με τις δύο σας. Να βάλει όπως της λένε τα 2, αλλά να συζητήσουν τι θα γίνουν και τα άλλα 3 .Θα τα καταψυξουν ή θα τα πάνε για βλαστ. Πότε θα  τα ξαναδουνε τώρα αύριο ή μεθαύριο ; Δε θυμάμαι βρε κορίτσια. 

Σωστό και αυτό... Τα άλλα που δεν θα τα βάλετε θα μπουν κατάψυξη ή θα πάνε για βλαστοκυστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μας είπε ότι οι βλαστοκύστες αποτελούν μύθο πλέον κ με τα καινούρια δεδομένα λένε τρίτης μερας,κανανε λέει πρόσφατα σεμινάρια γι αυτό.τα ίδια μας είπε κ ο εμβρυολογος ένα έμβρυο τρίτης μέρα άριστο φαίνεται οτι θα συνεχίσει τη πορεία του.τωρα δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ο γιατρός μας είπε ότι οι βλαστοκύστες αποτελούν μύθο πλέον κ με τα καινούρια δεδομένα λένε τρίτης μερας,κανανε λέει πρόσφατα σεμινάρια γι αυτό.τα ίδια μας είπε κ ο εμβρυολογος ένα έμβρυο τρίτης μέρα άριστο φαίνεται οτι θα συνεχίσει τη πορεία του.τωρα δεν ξέρω...

Σου το είπα και ο δικός μου που ήταν φουλ των βλαστ. Άλλαξε τώρα και τα γύρισε. Τα είπανε λέει αυτά οι Αμερικάνοι για τα εμβρυαω 3 ημερων σε ένα συνέδριο το καλοκαίρι. Να είναι καλά ρε κορίτσια αυτές οι καημένες οι Αμερικανες. Πειραματόζωα τις έχουν κάνει και μετά ο,τι βρίσκουνε το φέρνουν και προς τα δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Σου το είπα και ο δικός μου που ήταν φουλ των βλαστ. Άλλαξε τώρα και τα γύρισε. Τα είπανε λέει αυτά οι Αμερικάνοι για τα εμβρυαω 3 ημερων σε ένα συνέδριο το καλοκαίρι. Να είναι καλά ρε κορίτσια αυτές οι καημένες οι Αμερικανες. Πειραματόζωα τις έχουν κάνει και μετά ο,τι βρίσκουνε το φέρνουν και προς τα δω.

Χαχαχα να δεις στο ίδιο συνέδριο θα είχανε πάει γιατί τα ίδια έλεγε.γιατι εγώ που έβαλα κ τριών ημερών κ βλαστοκυστη πάλι κανένα δε πέτυχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχα να δεις στο ίδιο συνέδριο θα είχανε πάει γιατί τα ίδια έλεγε.γιατι εγώ που έβαλα κ τριών ημερών κ βλαστοκυστη πάλι κανένα δε πέτυχε.

Δεν ξέρω αν πήγαν στο συνέδριο, αλλά μια φορά είναι φυτουλια. Το μάθανε το καινούργιο μάθημα απ' έξω 

 

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου επίσης μου έλεγε ότι πήγε και για πέρδικες προχτες.

Μήπως τον κουτσουλησανε; Αυτό μας νοιάζει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν ξέρω αν πήγαν στο συνέδριο, αλλά μια φορά είναι φυτουλια. Το μάθανε το καινούργιο μάθημα απ' έξω 

 

Μήπως τον κουτσουλησανε; Αυτό μας νοιάζει. ?

Του λεμε έχουμε ξεκινήσει από τα ξημερώματα από τις 4 κ μας απαντάει κι εγώ χτες τέτοια ώρα ξυπνησα να πάω για πέρδικες! Θα συγκρίνουμε τώρα τη βούρτσα με τη ...μη πω.εγω όταν πήγαινε για τις περδικουλες είχα το άγχος μη σπασαν τα δικά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...