Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ίσως γι αυτό να μην τα δίνει κ αυτός γιατί το σαββατο ήταν 1300 κ σου λέει μη γίνει καμία διαταραχή.θα ρωτησω το πρωί κ τη γιατρό εδώ αλλά πρέπει να ακολουθήσω τις οδηγίες.ε συ ειπες δεν πήρες μετά την ωοληψία?

Δεν πηρα καθολου μπλουμπλου

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Είναι σίγουρο αυτό; Εμάς μας είπαν ότι υπήρξε γονιμοποίηση μετά από κάποιες ώρες, πολύ λίγη ώρα.

Φρανς εγω τόσο καιρό εδω δεν εχω διαβασει διαφορετικη περιπτωση. Ολες οι κοπελες την επόμενη μερα ενημερώνονται.

Μπορει ομως να φαινεται η αρχη της γονιμοποιησης σε λιγες ωρες αλλα την επομενη ημερα να φαινεται αν ολοκληρωθηκε. 

Πχ την επομενη ημερα τα δυο κυτταρα, ωαριο και σπερματοζωαριο, εχουν γινει ενα κυτταρο με δυο πυρηνες. Φανταζομαι αυτο για να γινει χρειαζεται χρονος, δεν γινεται στο αψε σβησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας, τα δικα μου νεα δεν ειναι κ τοσο ενθαρρυντικα... Το ενδομητριο αμεταβλητο.... παλι στο 6,1.... θα μιλησω αυριο με το γιατρο αλλα φανταζομαι συνεχιζω cyclacur και tarontal... Σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου.... Ευτυχως η prg μου ειναι καλη στο 0,6. Αχ @Magaiver μου και να γινοταν να μου δινες λιγα mm απ το δικο σου ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας, τα δικα μου νεα δεν ειναι κ τοσο ενθαρρυντικα... Το ενδομητριο αμεταβλητο.... παλι στο 6,1.... θα μιλησω αυριο με το γιατρο αλλα φανταζομαι συνεχιζω cyclacur και tarontal... Σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου.... Ευτυχως η prg μου ειναι καλη στο 0,6. Αχ @Magaiver μου και να γινοταν να μου δινες λιγα mm απ το δικο σου ? 

Υπομονή κοριτσάκι μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η France είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Η γονιμοποίηση δεν γίνεται αμέσως; Περιμένεις την επόμενη μέρα;

Ναι γίνεται την ιδια μέρα απ όσο ξέρω σε ενημερώνουν όμως την επόμενη αφού δουν τις διαιρέσεις και εκτιμήσουν την δυναμικότητα του εμβρύου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας, τα δικα μου νεα δεν ειναι κ τοσο ενθαρρυντικα... Το ενδομητριο αμεταβλητο.... παλι στο 6,1.... θα μιλησω αυριο με το γιατρο αλλα φανταζομαι συνεχιζω cyclacur και tarontal... Σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου.... Ευτυχως η prg μου ειναι καλη στο 0,6. Αχ @Magaiver μου και να γινοταν να μου δινες λιγα mm απ το δικο σου ? 

❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Δεν πηρα καθολου μπλουμπλου

Φρανς εγω τόσο καιρό εδω δεν εχω διαβασει διαφορετικη περιπτωση. Ολες οι κοπελες την επόμενη μερα ενημερώνονται.

Μπορει ομως να φαινεται η αρχη της γονιμοποιησης σε λιγες ωρες αλλα την επομενη ημερα να φαινεται αν ολοκληρωθηκε. 

Πχ την επομενη ημερα τα δυο κυτταρα, ωαριο και σπερματοζωαριο, εχουν γινει ενα κυτταρο με δυο πυρηνες. Φανταζομαι αυτο για να γινει χρειαζεται χρονος, δεν γινεται στο αψε σβησε.

Έκανα λάθος. Έχετε δίκιο την άλλη μέρα με πήραν τηλέφωνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμενα κοριτσια!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου ευχομαι να παρει μπρος αυτες τις ημερες κ να παχυνει. Τα tarontal τα παιρνεις απο την αρχη του κυκλου?

Επισης, εμμανουηλ μου επειδη δεν θυμαμαι, ειχατε παρακολουθησει το ενδομητριο σε φυσικο κυκλο νομιζω? Αν ναι, πώς ειχε συμπεριφερθεί τότε? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 εμένα το πάχος μου φαίνεται καλό. Δηλαδή εγώ θα τα έβαζα εάν και ο γιατρός θεωρεί ότι είναι οκ. Περιμένουμε να μας πεις για την γονιμοποίηση! Καλή ξεκούραση και εύχομαι να περάσει σήμερα ο πόνος. Εγώ έπαιρνα υπόθετα παυσίπονα και περνούσε αμέσως ο πόνος. Εσύ παίρνεις ντεπον?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ο γιατρός τι είπε για το πάχος? Θελει να αναβληθεί για τον άλλο μήνα ή δίνει περιθώριο και για αυτόν? Αλήθεια ποίο είναι το πρόβλημα και δεν παχαίνει το ενδομητριο? Γιατί συμβαίνει? 

Καλημέρα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας, τα δικα μου νεα δεν ειναι κ τοσο ενθαρρυντικα... Το ενδομητριο αμεταβλητο.... παλι στο 6,1.... θα μιλησω αυριο με το γιατρο αλλα φανταζομαι συνεχιζω cyclacur και tarontal... Σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου.... Ευτυχως η prg μου ειναι καλη στο 0,6. Αχ @Magaiver μου και να γινοταν να μου δινες λιγα mm απ το δικο σου ? 

όλα καλά θα πάνε! πόσες μέρες έχεις ακόμα για την ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ αύριο θα πάω για scratching και εξέταση Νίκα πινοπόδια! Έχω λίγο άγχος να μην πονέσει, δεν τράβηξα και λίγα με την αιμορραγια λίγες μέρες πριν και είμαι λίγο μαγκωμένη :-(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια εγώ αύριο θα πάω για scratching και εξέταση Νίκα πινοπόδια! Έχω λίγο άγχος να μην πονέσει, δεν τράβηξα και λίγα με την αιμορραγια λίγες μέρες πριν και είμαι λίγο μαγκωμένη :-(

 

Τι είναι; Κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια εγώ αύριο θα πάω για scratching και εξέταση Νίκα πινοπόδια! Έχω λίγο άγχος να μην πονέσει, δεν τράβηξα και λίγα με την αιμορραγια λίγες μέρες πριν και είμαι λίγο μαγκωμένη :-(

 

Με το καλο satya!! Καλα αποτελεσματα να εχεις. Ευχομαι να μην πονεσεις καθολου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η France είπε:

Τι είναι; Κουράγιο!!!

Είναι μια εξέταση για να δουν το ενδομήτριο εαν υπάρχει κάποια φλεγμονή και scratching σου "ψαλιδίζουν" το ενδομήτριο για να αναπλαστεί, κάτι τέτοιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Με το καλο satya!! Καλα αποτελεσματα να εχεις. Ευχομαι να μην πονεσεις καθολου. 

nikona μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια εγώ αύριο θα πάω για scratching και εξέταση Νίκα πινοπόδια! Έχω λίγο άγχος να μην πονέσει, δεν τράβηξα και λίγα με την αιμορραγια λίγες μέρες πριν και είμαι λίγο μαγκωμένη :-(

 

Έχεις δίκιο, πριν λίγες μέρες έγινε η ωοληψια χωρίς μέθη. Έχεις ταλαιπωρηθεί και εσύ... Γιατί κανείς τώρα το scratching? Ποτέ θα γίνει η εμβρυομεταφορα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @Bloublou85 πού είσαι σήμερα; Μόνη μου με άφησες; 

Καλημερααα,ειναι δυνατόν να σε αφησω? Έκανα έναν ύπνο τι να σου λέω!σε λίγο θα πάρω τηλ για τα εμβρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver ναι ντεπον μου ειπε,ποναει κ σήμερα αλλά σε πιο ήπιο βαθμο.τωρα για το πάχος θα δούμε παραμονή πως θα είναι κ αναλόγως θα πραξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας, τα δικα μου νεα δεν ειναι κ τοσο ενθαρρυντικα... Το ενδομητριο αμεταβλητο.... παλι στο 6,1.... θα μιλησω αυριο με το γιατρο αλλα φανταζομαι συνεχιζω cyclacur και tarontal... Σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου.... Ευτυχως η prg μου ειναι καλη στο 0,6. Αχ @Magaiver μου και να γινοταν να μου δινες λιγα mm απ το δικο σου ? 

Κοριτσάκι, αυτό που λέει η @nikona.. μήπως γενικά το ενδομήτριο σου δεν ανεβαίνει πολύ; Οταν έκανες διέγερση και μετρούσε ωοθηλακια αλλά και ενδομήτριο πόσο έφτανε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver ναι ντεπον μου ειπε,ποναει κ σήμερα αλλά σε πιο ήπιο βαθμο.τωρα για το πάχος θα δούμε παραμονή πως θα είναι κ αναλόγως θα πραξω.

Καλέ σχεδόν 8 καλό δεν είναι;;;; Με το καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ανοίγω νέο θέμα, ρωτάω εδώ μια που έχει σχέση με την εμβρυομεταφορα. Έχει πάρει κάποια μαγνήσιο ή buscopan plus μετά την ετ;; Έχω ακούσει ότι βοηθάει γιατί προστατευει την μήτρα από συσπάσεις..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημερααα,ειναι δυνατόν να σε αφησω? Έκανα έναν ύπνο τι να σου λέω!σε λίγο θα πάρω τηλ για τα εμβρυα.

Πάρε και είμαι στους δρόμους. Και όλο μπαίνω ισα ίσα να δω τί έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...