Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εγω  παντως ευχομαι συντομα να βρεις μια δουλειτσα που θα σου αρεσει !!!!!! κατα αλλα αδιαθετησα το σαββατο και τωρα ειμαι στα ψηλο τελειωματα !!!!!

Το Σάββατο και τελειώνεις τώρα..; τι καλά λίγες μέρες.. σε ευχαριστώ για την ευχή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Το Σάββατο και τελειώνεις τώρα..; τι καλά λίγες μέρες.. σε ευχαριστώ για την ευχή σου 

ναι εκει τεσσερις μερες μου κραταει δλδ αυριο θα εχω μονο καφε ξερεις!!! η αληθεια ειναι οτι στην περιοδο δε ποναω πολυ και κραταει λιγες μερες εχω ακουσει αλλα κοριτσια που υποφερουν αλλα την ημερα που ειναι να ερθει νιωθω απιστευτα κουρασμενη !!! τπτ κοριτση μου να σαι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ναι εκει τεσσερις μερες μου κραταει δλδ αυριο θα εχω μονο καφε ξερεις!!! η αληθεια ειναι οτι στην περιοδο δε ποναω πολυ και κραταει λιγες μερες εχω ακουσει αλλα κοριτσια που υποφερουν αλλα την ημερα που ειναι να ερθει νιωθω απιστευτα κουρασμενη !!! τπτ κοριτση μου να σαι καλα!!!

Είσαι από της τυχερές ποτέ στην ζωή μου δεν κράταγε 4 ημέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anni7 είπε:

ναι εκει τεσσερις μερες μου κραταει δλδ αυριο θα εχω μονο καφε ξερεις!!! η αληθεια ειναι οτι στην περιοδο δε ποναω πολυ και κραταει λιγες μερες εχω ακουσει αλλα κοριτσια που υποφερουν αλλα την ημερα που ειναι να ερθει νιωθω απιστευτα κουρασμενη !!! τπτ κοριτση μου να σαι καλα!!!

και μενα τοσο κραταει και την 5η ειναι τα καφε οπως λες και επισης δεν ποναω σχεδον καθολου. Ισως την πρωτη μερα που ομως ειμαι οκ με ενα παυσιπονο. Περισσοτερο μουδιασμα νιωθω. Εσυ @NikhNikh εχεις πολλες? Ετσι ειναι η κολλητη μου. Επισης ποναει παρα παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν πονάω καθόλου στην περίοδο μου αλλά κρατάει πολλές μέρες 9 μέρες με ροι στης 8 ημέρες λιγοστεύει 9 τελευταία 10 καθαρίζω @Kat-Cat 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εγω δεν πονάω καθόλου στην περίοδο μου αλλά κρατάει πολλές μέρες 9 μέρες με ροι στης 8 ημέρες λιγοστεύει 9 τελευταία 10 καθαρίζω @Kat-Cat 

ωωωω ναι ειναι αρκετες αλλα δε βαριεσαι. Το λιγοτερο ειναι αυτο. Η βλακεια ειναι που εχεις ροη 8 μερες αλλιως οκ! Τουλαχιστον δεν εχεις θεμα με αιματοκριτη ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μέχρι στιγμής όχι την Πέμπτη είναι να ξανά κάνω εξετάσεις για τον αιματοκρίτη γιατί της 2 τελευταίες φορές που έχω περίοδο μόλις σταματισει έχω ζαλάδες πολλές και κρατάνε πολύ καιρό μετά. Και δεν την παλ2υω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια........ λιώμα και σήμερα δεν το συζητώ.....και συν της άλλης έκανε την εμφάνισή της η κοκκινομάλλα......καλό από τη μία γιατί το είχα ένα άγχος μετά την αποξεση από την άλλη.....σε συνδυασμό με τόση κούραση.....νιώθω σα φυτό πραγματικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια........ λιώμα και σήμερα δεν το συζητώ.....και συν της άλλης έκανε την εμφάνισή της η κοκκινομάλλα......καλό από τη μία γιατί το είχα ένα άγχος μετά την αποξεση από την άλλη.....σε συνδυασμό με τόση κούραση.....νιώθω σα φυτό πραγματικά!!!!

καλησπερα κ σε σενα ταλαιπωρημενο νιατο!συμπασχω στην κουραση.

καλε ποτε περασε κιολας ο καιρος κ σου ηρθε η κιουρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλησπερα κ σε σενα ταλαιπωρημενο νιατο!συμπασχω στην κουραση.

καλε ποτε περασε κιολας ο καιρος κ σου ηρθε η κιουρια?

Άστα δεν υπάρχουν λέμε οι μέρες αυτές.......!!!Η αποξεση έγινε 05/05..... 18 μου είχε έρθει τον προηγούμενο μήνα οπότε σήμερα 15.....μια χαρά κατέβηκε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Άστα δεν υπάρχουν λέμε οι μέρες αυτές.......!!!Η αποξεση έγινε 05/05..... 18 μου είχε έρθει τον προηγούμενο μήνα οπότε σήμερα 15.....μια χαρά κατέβηκε!?

καλα θυμαμαι οτι ηταν προσφατο.σου ειχε πει οτι ο κυκλος θα ειναι ο παλιος?γιατι εσυ εκανες την επεμβαση στη μεση του κυκλου.

νομιζα θα ηταν σαν την αποξεση που μετραει σαν περιοδος.μαλλον ειναι αλλο πραγμα.

ολα οκ απο αυτο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh κανε μια εξετασουλα να δεις για τις ζαλαδες

@zoi.ko σε νιωθω, αν και γω ειμαι τοσο χαρουμενη που ηρθε που ουτε παυσιπονο δεν πηρα. αχαχχαχα. ειχα 4 μερες καθυστερηση ειχα κατααγχωθει και ειναι λυτρωση τωρα. Στο μεταξυ ειναι σαν περιοδος η κανονικη παλια ροη επιτελους. Εσενα σου ρθε κανονικα δεν ειχες αιμα μετα την αποξεση ε? Ηταν αλλου ειδους μαλλον η αποξεση σου σε σχεση με τη δικη μας. Ειναι καλο που ηρθε, σημαινει οτι παει καλα το συστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Mου ρθε κανονικοτατα τελικα. Μου βγαλε την πιστη 4 μερες αλλα ηρθε. Ισως να μην ειχα κανει τελικα την προγεστερονη στο πικ της οπως ειχε πει η dim. Μου φυγε ενα βαρος. Θα δουμε για κυστη. Μακαρι να ναι θετικα τα πραγματα θεε μου. Κατα τα λοιπα με δουλεια κλπ νευρα. Και συ χαμος ε??

1) οι κυστες θα φυγουν με την περιοδο!

2) ημουν σιγουρη οτι δεν θα σου ερχοταν παρασκευη!!! κ δεν εχω μαντικες ικανοτητες! απο την προγεστερονη το καταλαβα γιαυτο κ σε ειχα ρωτησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

1) οι κυστες θα φυγουν με την περιοδο!

2) ημουν σιγουρη οτι δεν θα σου ερχοταν παρασκευη!!! κ δεν εχω μαντικες ικανοτητες! απο την προγεστερονη το καταλαβα γιαυτο κ σε ειχα ρωτησει!

αχαχαχα, ναι τελικα δεν ηταν στο πικ της παροτι και ο γυναικολο και η ενδοκρινολο μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα! Ωστοσο επρεπε να την κανω 4-5 μερες μετα (αν το ηξερα φυσικα) και φανταζομαι θα ηταν πανω απο 15 αν ηταν στο 14 τοτε. Τελικα ειχα 4 μερες καθυστερηση, αλλα τουλαχιστον αυτο που με χαροποιει πλην του οτι ηρθε, ειναι οτι τελικα ειναι μια κανονικη περιοδος μου αν εξαιρεσεις την καθυστερηση. Δηλαδη ο πονος η ροη κλπ ειναι οπως καθε φορα. Η καθεμια μας ξερει το σωμα της και αναγνωριζει τις αλλαγες. Η προηγουμενη περιοδος λοιπον που ηταν η πρωτη μου και ηρθε στις 4 εβδομαδες μεν, ηταν πρωτογνωρη. Κρατησε 7-8 μερες, ειχα ειδικα για δυο μερες σχεδον ακατασχετη αιμορραγια ( ο αντρας μου τη μια μερα ηθελε να με παει νοσοκομειο), και επισης δεν πονουσα καθολου εστω αυτο το λιγο μουδιασμα που ειχα. Απλα εβγαζα αιμα. Τωρα ειναι οπως παντα. Μακαρι ρε συ να φυγουν με την περιοδο. Ηθελα να τελειωνω με δαυτες, να επανελθει λιγο ο κυκλος μου η ωορρηξια μου κλπ σε πρωτη φάση και μετα βλεπουμε....Στο γιατρο μαλλον στην επομενη θα παω τον ιουνιο να δουμε τι και πως εκτος αν μου πει κατι εκεινος για πιο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, επισης να σας πω και να το πω και στη @NikhNikh που χει ζαλαδες, το εξης: Μετά την παλινδρομη εκανα εξετασεις αιματος διαφορα που μου γραψανε και βγηκαν ολες καλες, πλην του θυρεοειδους που λιγο αποδιοργανωθηκε και εκανα μια tsh 3. Τοτε αυξησαμε το χαπι και ενα μηνα μετα επανελαβα την εξεταση και ζητησα και αιματοκριτη επειδη ζαλιζομουν. Οι αιματολογικες αψογες και η tsh ειχε πεσει μεσα σε 4 βδομαδες στο 0,77. Ενω η ενδοκρινολογος το θεωρει τελειο, εμενα μου προκαλει υπερδιεγερση η τιμη κατω του 1 για καποιο λογο, ζαλαδες, ταχυκαρδια και με κανει να χανω καιβαρος που δεν το θελει η γιατρος, οποτε ξαναμειωσαμε λιγο το χαπι και θα επαναλαβω σε 4 εβδομαδες παλι. Οποτε νικη δες λιγο και το θεμα θυρεοειδους αν και φανταζομαι θα τοχεις δει. αν παιρνεις χαπι ξανακανε μια tsh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat την έχω δει τελευταία ήταν στο 1.75 λες να έπεσε και άλλο; θα του πω να μου κάνει επαναλήψει μπορεί να αλαξε μετά από την παρακεντιση που έκανα. Καλά που το είπες.. θα κοιτάξω και βιταμίνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλα θυμαμαι οτι ηταν προσφατο.σου ειχε πει οτι ο κυκλος θα ειναι ο παλιος?γιατι εσυ εκανες την επεμβαση στη μεση του κυκλου.

νομιζα θα ηταν σαν την αποξεση που μετραει σαν περιοδος.μαλλον ειναι αλλο πραγμα.

ολα οκ απο αυτο ε?

Δεν τον ρώτησα καν αν θα αλλάξει ο κύκλος μου.....φαντάζομαι θα μου το έλεγε αν υπήρχε τέτοια περίπτωση.... βέβαια κάθε γυναίκα έχει άλλα, ευτυχώς όμως εμένα μου ήρθε στις 28 μέρες ακριβώς!

@Kat-Cat λίγο αίμα είχα στο ταμπόν που μου έβγαλαν πρίν φύγω από το ΡΕΑ και την Κυριακή ελάχιστο ροζ (μιλάμε για λίγες σταγονες).Εχθές το βράδυ λίγο καφέ και σήμερα το απόγευμα κατέβηκε κανονικότατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Α, επισης να σας πω και να το πω και στη @NikhNikh που χει ζαλαδες, το εξης: Μετά την παλινδρομη εκανα εξετασεις αιματος διαφορα που μου γραψανε και βγηκαν ολες καλες, πλην του θυρεοειδους που λιγο αποδιοργανωθηκε και εκανα μια tsh 3. Τοτε αυξησαμε το χαπι και ενα μηνα μετα επανελαβα την εξεταση και ζητησα και αιματοκριτη επειδη ζαλιζομουν. Οι αιματολογικες αψογες και η tsh ειχε πεσει μεσα σε 4 βδομαδες στο 0,77. Ενω η ενδοκρινολογος το θεωρει τελειο, εμενα μου προκαλει υπερδιεγερση η τιμη κατω του 1 για καποιο λογο, ζαλαδες, ταχυκαρδια και με κανει να χανω καιβαρος που δεν το θελει η γιατρος, οποτε ξαναμειωσαμε λιγο το χαπι και θα επαναλαβω σε 4 εβδομαδες παλι. Οποτε νικη δες λιγο και το θεμα θυρεοειδους αν και φανταζομαι θα τοχεις δει. αν παιρνεις χαπι ξανακανε μια tsh

και εμενα οταν ειχαμε αυξησει τη δοση μου εκανε ταχυκαρδια.νομιζα θα βγει η καρδια εξω.

εγω γυρω στο 2 την εχω την  tsh

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Δεν τον ρώτησα καν αν θα αλλάξει ο κύκλος μου.....φαντάζομαι θα μου το έλεγε αν υπήρχε τέτοια περίπτωση.... βέβαια κάθε γυναίκα έχει άλλα, ευτυχώς όμως εμένα μου ήρθε στις 28 μέρες ακριβώς!

@Kat-Cat λίγο αίμα είχα στο ταμπόν που μου έβγαλαν πρίν φύγω από το ΡΕΑ και την Κυριακή ελάχιστο ροζ (μιλάμε για λίγες σταγονες).Εχθές το βράδυ λίγο καφέ και σήμερα το απόγευμα κατέβηκε κανονικότατα!

ισως επειδη εσυ αφαιρεσες κατι κ δεν εκανες αποξεση.γιατι στην αποξεση θεωρεις 1η μερα τη μερα της επεμβασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ισως επειδη εσυ αφαιρεσες κατι κ δεν εκανες αποξεση.γιατι στην αποξεση θεωρεις 1η μερα τη μερα της επεμβασης.

Αποξεση έκανα καλέ.... μάλιστα την προηγούμενη Τετάρτη που πήγα γιατί είχα κάτι πονακια και υγρά μου είπε ότι έβγαλε πολύ πράγμα.......τον ρώτησα τι εννοούσε και μου είπε επί λέξη ότι το ενδομήτριο μου ήταν σαν ένα χωράφι που ήθελε θερισμα! Μου είπε επίσης ότι κάποιες γυναίκες μετά την αποξεση έχουν αίμα μέχρι και την πρώτη τους περίοδο.Ευτυχώς εγώ δεν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια για θυμάστε μου η tsh για εγκυμοσύνη πρέπει να είναι Κάτω από 1 ή από 2; δεν θυμάμαι καθόλου τι μου είχε πει.

ιδανικα μεχρι 2.

εγω εμεινα εγκυος με 2+. και με περισσοτερο μενεις.

το ιδανικο ειναι το 2 γιατι στην εγκυμοσυνη ανεβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Αποξεση έκανα καλέ.... μάλιστα την προηγούμενη Τετάρτη που πήγα γιατί είχα κάτι πονακια και υγρά μου είπε ότι έβγαλε πολύ πράγμα.......τον ρώτησα τι εννοούσε και μου είπε επί λέξη ότι το ενδομήτριο μου ήταν σαν ένα χωράφι που ήθελε θερισμα! Μου είπε επίσης ότι κάποιες γυναίκες μετά την αποξεση έχουν αίμα μέχρι και την πρώτη τους περίοδο.Ευτυχώς εγώ δεν.....

α οκ.νομιζα στην αποξεση θεωρεις 1η μερα τη μερα της αποξεσης.λαθος θα κανω.δεν παιρνω κ ορκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

και εμενα οταν ειχαμε αυξησει τη δοση μου εκανε ταχυκαρδια.νομιζα θα βγει η καρδια εξω.

εγω γυρω στο 2 την εχω την  tsh

 

ναι αφου ειναι κατω απο 2,5 ειναι τελεια. Απλα εμενα ηθελε να την κρατησω ακομα πιο χαμηλα σε περιπτωση που πχ εμενα εγκυος και δεν καταλαβαινα την εγκυμοσυνη ωστε να χει ενα περιθωριο να ανεβει. Αλλα με τρελαινει το 0,77 με εχει στειλει αδιαβαστη οποτε απο αυριο μειωνω χαπι και επαναλαμβανω εξεταση σε 4 εβδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...