Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι και μεις το λεμε καθως και η κολλητη μου. Γενικα ασχετο, επειδη ειμαι λατρης ελληνικων ταινιων (ο αντρας μου με λεει βλαχοπουλου μερικες φορες), χρησιμοποιω διαφορες ατακες. Αχαχαχ.

και εγω τις λατρευω!!!!!!!!! ειδηκα καρεζη πεθαινω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!

@Scooby! αρα τη 14η μέρα ειχε1 ήδη κάνει ωορηξια γι'αυτό κ δ κοκκινησε τ τεστ. 

@zoi.ko άντε να την κάνεις να τελειώνεις να πας παρακάτω.

@Kat-Cat έχω ένα φίλο π τρελαίνεται για ελληνικές ταινίες. Εγώ πάλι καθόλου δ έχω δει ποτέ ολόκληρη. Κάθε φορά που θα πετύχω κπ λέω άντε να κάτσω να τη δω αλλά στο δεκάλεπτο βαριέμαι. Οπότε στα καλά καθούμενα μ πετάει ατάκες Εγώ τον κοιτάω σαν ουφο κ με βρίζει. Κάθε μα κάθε φορά. Καλά μ λέει είσαι χαζη; δ βλέπεις ελληνικές ταινιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

@Scooby! αρα τη 14η μέρα ειχε1 ήδη κάνει ωορηξια γι'αυτό κ δ κοκκινησε τ τεστ. 

@zoi.ko άντε να την κάνεις να τελειώνεις να πας παρακάτω.

@Kat-Cat έχω ένα φίλο π τρελαίνεται για ελληνικές ταινίες. Εγώ πάλι καθόλου δ έχω δει ποτέ ολόκληρη. Κάθε φορά που θα πετύχω κπ λέω άντε να κάτσω να τη δω αλλά στο δεκάλεπτο βαριέμαι. Οπότε στα καλά καθούμενα μ πετάει ατάκες Εγώ τον κοιτάω σαν ουφο κ με βρίζει. Κάθε μα κάθε φορά. Καλά μ λέει είσαι χαζη; δ βλέπεις ελληνικές ταινιες;

η αληθεια ειναι οτι αν δεν εχει δει ο αλλος δεν καταλαβαινει το αστειο. Εγω πλην των ελληνικων ταινιων, πεταω και ατακες απο απαραδεκτους που επισης αν δεν εχεις δει, δε θα καταλαβεις. (Πεταω κατι " Με λενε Βανα και θα μεινω, και μενα με λενε Βλασση και θα φυγω", που η αληθεια ειναι πρεπει να σου εξηγησω τη σκηνη για να καταλαβεις ποσο ωραιο αστειο ειναι αυτο! αχαχαχ)

@Scooby! τι κυκλο εχεις κανονικα δε θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ αδιαθετησα κ αυτόν τον μήνα! Στις 27 μέρες αυτή τη φορά.! Ότι να ναι κάνει ο κύκλος! 

μεταξυ 25 κ 35 μερες παντως ο κυκλος ειναι οκ.αν ειναι μικροτερος ή μεγαλυτερος λενε οι γιατροι οτι ειναι ενδεικτικο οτι ισως δεν γινεται ωορηξια. 

επειδη ο κυκλος ρυθμιζεται απο την ωορηξια κ οχι το αναποδο, μην ανησυχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ναι? Πάντα είχα 30 μέρες ακριβώς τώρα από 27 μέχρι 32! 

Ακόμη κ να έγινε είχα τ ίδιο αποτέλεσμα πάλι! 

ναι. δλδ κανεις οωρηξια την ταδε μερα κ σε 14-16 μερες ερχεται περιοδος.οποτε αν κανεις τη 12 περιοδος θα ερθει περιπου 26-28. αν κανεις ωορηξια τη 18 η περιοδος θα ερθει περιπου στις 32. η ωορηξια ρυθμιζει το ποτε θα ερθει η περιοδος. εσυ αυτο το μηνα με περιοδο στις 27, εκανες ωορηξια γυρω στη 12-13 μερα. γιαυτο την εχασες. 

σε καποιες γυναικες η ωροηξια γινεται σχεδον παντα σε συγκεκριμενη μερα γιαυτο κ εχουν σταθερο κυκλο.αλλα δεν ειναι το συνηθες τελικα.λιγες μερες διακυμανση ειναι απολυτως φυσιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσια!!! 

Όντως οι μέρες είναι υπέροχες..Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα μου φτιαχνει τη διάθεση ο καλος καιρός..???

@skooby!,κι εμένα ο κύκλος μου ήταν σταθερός πριν ξεκινήσω τις προσπαθείες αλλά μετά που ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές,τα έχει παίξει..Απο τις 28 ημέρες πηγές στις 30 μετά στις 31..Οτι να 'ναι κάνει!!Μην ανησυχείς πάντως..Ειναι φυσιολογικό να διαταράσσεται ο κύκλος σου όταν ξεκινάς τις προσπαθείες για μωράκι!!Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια!!!

Θα συμφωνήσω παρα μα παρα πολυ οτι δεν είναι καλη ιδεα να παιρνουμε ετσι συμπληρώματα και βοτανα. 

Κατι που πολλοι αγνοουν ειναι οτι τα βοτανα μπορει να σου κανουν χοντρη ζημιά αν δεν ξερεις τι παίρνεις και γενικά αναλογα τον οργανισμό του ο καθένας. Ακομα και το χαμομήλι απαγορεύεται σε καποιες περιπτώσεις ανθρώπων και αν το ψάξετε θα δείτε οτι εχει σκοτωσει κιολας κοσμο. Ειδικα καποιους ηλικιωμένους που το καταναλώνουν ενω δεν κάνει με κάποιες απ'τις παθήσεις που έχουν. Θελει προσοχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

ναι. δλδ κανεις οωρηξια την ταδε μερα κ σε 14-16 μερες ερχεται περιοδος.οποτε αν κανεις τη 12 περιοδος θα ερθει περιπου 26-28. αν κανεις ωορηξια τη 18 η περιοδος θα ερθει περιπου στις 32. η ωορηξια ρυθμιζει το ποτε θα ερθει η περιοδος. εσυ αυτο το μηνα με περιοδο στις 27, εκανες ωορηξια γυρω στη 12-13 μερα. γιαυτο την εχασες. 

σε καποιες γυναικες η ωροηξια γινεται σχεδον παντα σε συγκεκριμενη μερα γιαυτο κ εχουν σταθερο κυκλο.αλλα δεν ειναι το συνηθες τελικα.λιγες μερες διακυμανση ειναι απολυτως φυσιολογικο.

Να ρωτησω ομως μια και τα ξερεις. Υπαρχει περιπτωση να ΜΗΝ κανεις ωορρηξια και να χεις περιοδο ε? Το ρωτω διοτι εγω πχ αυτο το μηνα δεν εκανα (ουτε προκειται να κανω ή να συνεχισω τα τεστακια). Κανονικα θα περιμενα στις 11 Μαιου. Υπαρχει περιπτωση να μη μου ρθει περιοδος καθολου αν δεν κανω ωορρηξια? Γιατι οκ αν κανεις ωορρηξια μετα αυτη οντως ρυθμιζει το ποτε ερχεται η περιοδος. Αλλα αν δεν κανεις? εξαρταται καθαρα απο την ωριμανση του ενδομητριου που θα ειναι ετοιμο να "πεσει"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Να ρωτησω ομως μια και τα ξερεις. Υπαρχει περιπτωση να ΜΗΝ κανεις ωορρηξια και να χεις περιοδο ε? Το ρωτω διοτι εγω πχ αυτο το μηνα δεν εκανα (ουτε προκειται να κανω ή να συνεχισω τα τεστακια). Κανονικα θα περιμενα στις 11 Μαιου. Υπαρχει περιπτωση να μη μου ρθει περιοδος καθολου αν δεν κανω ωορρηξια? Γιατι οκ αν κανεις ωορρηξια μετα αυτη οντως ρυθμιζει το ποτε ερχεται η περιοδος. Αλλα αν δεν κανεις? εξαρταται καθαρα απο την ωριμανση του ενδομητριου που θα ειναι ετοιμο να "πεσει"?

αυτο που ρωτας το εχω σκεφτει και εγω !!!! ειχα απορια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ακριβώς όπως το λες. Περίοδο θα έχεις γιατί ο οργανισμός αποβάλλει τ παλιο ενδομήτριο ώστε να προετοιμαστεί ο οργανισμός για τ νεο κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Να ρωτησω ομως μια και τα ξερεις. Υπαρχει περιπτωση να ΜΗΝ κανεις ωορρηξια και να χεις περιοδο ε? Το ρωτω διοτι εγω πχ αυτο το μηνα δεν εκανα (ουτε προκειται να κανω ή να συνεχισω τα τεστακια). Κανονικα θα περιμενα στις 11 Μαιου. Υπαρχει περιπτωση να μη μου ρθει περιοδος καθολου αν δεν κανω ωορρηξια? Γιατι οκ αν κανεις ωορρηξια μετα αυτη οντως ρυθμιζει το ποτε ερχεται η περιοδος. Αλλα αν δεν κανεις? εξαρταται καθαρα απο την ωριμανση του ενδομητριου που θα ειναι ετοιμο να "πεσει"?

αν κ οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες.... θα σου πω οτι περιοδος ερχεται και για ορμονικους λογους ακομη κ αν δεν εσκασε το ωοθηλακιο (γιαυτο κ μετα απο τετοιες διαταραχες ορμονων βγαζουμε κυστες).

επιπλεον, μπορει να σου ερθει περιοδος αυριο μεθαυριο πχ (που σημαινει οτι εκανες ωορηξια πολυ νωρις).

η συμβουλη μου ειναι να αφησεις τα τεστακια.εχε τις επαφες σου αν θες (εγω κ τις 2 φορες αφησα το τριμηνο για να ηρεμησει ο οργανισμος) αλλα μην πιεζεσαι.το κορμι θελει το χρονο του.με την αποξεση σταματας βιαια αυτο που ξεκινησε.ο οργανισμος αντιδρα μετα. φυσικα κ υπαρχουν γυναικες που εμειναν εγκυες τον επομενο μηνα,οπως επισης υπαρχουν κ αλλες που μενουν αμεσως μετα απο καισαρικη. δεν ενδεικνυται ωστοσο.ας μην κανουμε του κεφαλιου μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Ναι, το φανταζομουν, απλα με την ωορρηξια υπολογιζεις ακριβως ποτε θα ερθει η επομενη

@Dim83 οχι δεν εχω καν ελευθερες επαφες ακομα. Δε θα ειχα ουτως η αλλως και θα αφηνα 2 κυκλους να ολοκληρωθουν όπως μου ειχε πει ο γιατρος μου. Απλα τα κανω καθαρα απο το αγχος μου να δω αν εχω προβλημα με τις κυστες κλπ. Βεβαια ακριβως επειδη δε βγηκαν θετικα αρα δεν εκανα ωορρηξια αγχωθηκα περισσοτερο. (Φαυλος κυκλος δηλαδη). Τελοσπαντων. Επειδη πιστευω ως ενα βαθμο οτι η περιοδος λειτουργει λυτρωτικα σε τετοιες καταστασεις, ειδικα μετα απο αποξεση, ελπιζω να βοηθησουν οι επομενοι κυκλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Diwni Ναι, το φανταζομουν, απλα με την ωορρηξια υπολογιζεις ακριβως ποτε θα ερθει η επομενη

@Dim83 οχι δεν εχω καν ελευθερες επαφες ακομα. Δε θα ειχα ουτως η αλλως και θα αφηνα 2 κυκλους να ολοκληρωθουν όπως μου ειχε πει ο γιατρος μου. Απλα τα κανω καθαρα απο το αγχος μου να δω αν εχω προβλημα με τις κυστες κλπ. Βεβαια ακριβως επειδη δε βγηκαν θετικα αρα δεν εκανα ωορρηξια αγχωθηκα περισσοτερο. (Φαυλος κυκλος δηλαδη). Τελοσπαντων. Επειδη πιστευω ως ενα βαθμο οτι η περιοδος λειτουργει λυτρωτικα σε τετοιες καταστασεις, ειδικα μετα απο αποξεση, ελπιζω να βοηθησουν οι επομενοι κυκλοι.

εγω πιστευω απο τον επομενο κυκλο θα στρωσεις. μια περιοδος σου εχει ερθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εγω πιστευω απο τον επομενο κυκλο θα στρωσεις. μια περιοδος σου εχει ερθει?

Ναι μια. Η επομενη θεωρητικα ειναι 11 μαιου απλα δεν ξερω αν θα ερθει τοτε ή αργοτερα μια και δεν εχω ωορρηξια. Μακαρι να στρωσει λιγο. Αλλιως δε θα με ενοιαζε αν εκανα. Ας εμενα σε 6 μηνες και ας πηγαινε καλα ας εμενα και του χρονου. Αλλα τωρα ανησυχω μηπως δεν ξανακανω ωορρηξια. Παει στειρωθηκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι μια. Η επομενη θεωρητικα ειναι 11 μαιου απλα δεν ξερω αν θα ερθει τοτε ή αργοτερα μια και δεν εχω ωορρηξια. Μακαρι να στρωσει λιγο. Αλλιως δε θα με ενοιαζε αν εκανα. Ας εμενα σε 6 μηνες και ας πηγαινε καλα ας εμενα και του χρονου. Αλλα τωρα ανησυχω μηπως δεν ξανακανω ωορρηξια. Παει στειρωθηκα?

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Σας διαβάζω μωρέ αλλά τρέχω ..πφφφφ
Kat-Cat μου τον άλλο μήνα είμαι σίγουρη οτι θα έχεις επανέλθει στα φυσιολογικά .. λίγο υπομονή θέλει..και μόνο που η περίοδος σου ήρθε στις 27 μέρες αυτό κάτι λέει.. εμένα μου είχε έρθει στις 40 φαντάσου και ήμουν ευχαριστημένη.. Αφού μετά απ' όλα αυτά η περίοδος σου είναι ακόμα σταθερή πάει να πει πως πολύ σύντομα όλα θα μπουν όλα στη σειρά τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια , τη Δευτέρα πάω για γενικές αίματος, ούρων κλπ.. κάπου στις εξετάσεις διάβασα φυλλικό οξύ 
και αναρωτιόμουν μήπως να σταματήσω τελείως το felicine εως τότε?
Πήρα και το γιατρό μου και μου τα μάσαγε.. μου είπε δηλαδή στην αρχή μήπως μπερδεύεσαι με τη φεριτίνη?
Είμαι σίγουρη όμως οτι αναφέρει την τιμή ως εξής "προσδιορισμός φυλλικού οξέως"
Μετά μου είπε δεν πειράζει να τα παίρνω, μετά με ρώτησε κάθε πότε τα παίρνω και καταλήξαμε να παίρνω μέρα παρά μέρα..
Έχετε ιδέα εσείς για το συγκεκριμένο? Έχετε κάνει αυτή την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_Dκαταρχας ευχαριστω για το σαπορτ. Θα δειξει και η επομενη περιοδος και γενικα. Εχω αγχωθει (οχι οτι δεν το χατε καταλαβει αλλα λεμε τωρα). Εξεταση φυλλικου δεν εχω κανει. Αν και αφου παιρνεις συμπληρωμα δεν υπαρχει και φοβερος λογος να κανεις, αλλα οκ. Παιρνε τα οπως σου λεει, και κανε την εξεταση. Εγω πχ εκανα εξεταση βιταμινης d ενω παιρνω συμπληρωμα. Απλα δεν τα παιρνεις πριν την αιμοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι μια. Η επομενη θεωρητικα ειναι 11 μαιου απλα δεν ξερω αν θα ερθει τοτε ή αργοτερα μια και δεν εχω ωορρηξια. Μακαρι να στρωσει λιγο. Αλλιως δε θα με ενοιαζε αν εκανα. Ας εμενα σε 6 μηνες και ας πηγαινε καλα ας εμενα και του χρονου. Αλλα τωρα ανησυχω μηπως δεν ξανακανω ωορρηξια. Παει στειρωθηκα?

Η λογική σου με σκοτώνει!!Άκου στειρωθηκες...Πες το αυτό στο γιατρό σου και στείλε μας βίντεο με την αντίδραση του..???

Μην αγχώνεσαι τοσο πολυ,βρε κορίτσι μου..Μια χαρά θα είσαι..Αφου και τα κορίτσια που το έχουν περάσει σου λένε ότι χρειάζεται να δώσεις χρόνο στον οργανισμό σου να επανέλθει στα φυσιολογικά του,ετσι θα είναι..Ειμαι σίγουρη ότι τον επόμενο μήνα θα μας πεις ότι όλα είναι τέλεια!!

@Irene_D, χωρίς να ειμαι γιατρος θεωρω οτι ούτως ή άλλως αφού λαμβάνεις συστηματικά φυλλικο οξυ,η εξέταση του φυλλικου θα βγει μέσα στα επιτρεπόμενα όρια..Περιεργο που ο γιατρός σου στα μασουσε..Απλη λογική είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Κοριτσάκια , τη Δευτέρα πάω για γενικές αίματος, ούρων κλπ.. κάπου στις εξετάσεις διάβασα φυλλικό οξύ 
και αναρωτιόμουν μήπως να σταματήσω τελείως το felicine εως τότε?
Πήρα και το γιατρό μου και μου τα μάσαγε.. μου είπε δηλαδή στην αρχή μήπως μπερδεύεσαι με τη φεριτίνη?
Είμαι σίγουρη όμως οτι αναφέρει την τιμή ως εξής "προσδιορισμός φυλλικού οξέως"
Μετά μου είπε δεν πειράζει να τα παίρνω, μετά με ρώτησε κάθε πότε τα παίρνω και καταλήξαμε να παίρνω μέρα παρά μέρα..
Έχετε ιδέα εσείς για το συγκεκριμένο? Έχετε κάνει αυτή την εξέταση?

εγω εκανα φυλλικο εξεταση επειδη στα πλαισια ελεγχου του θυροειδους μου το ζητησε η ενδοκρινολογος.επειδη τον τελευταιο 1.5 χρονο παιρνω συνεχεια....ηταν στο θεο!κ απλα μου ειπε να παιρνω μερα παρα μερα. 

μην σε ανησυχει.καντο ομως να δεις ποσο εχεις.λογικα θα εχεις ψηλα επειδη παιρνεις συμπληρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Η λογική σου με σκοτώνει!!Άκου στειρωθηκες...Πες το αυτό στο γιατρό σου και στείλε μας βίντεο με την αντίδραση του..???

Μην αγχώνεσαι τοσο πολυ,βρε κορίτσι μου..Μια χαρά θα είσαι..Αφου και τα κορίτσια που το έχουν περάσει σου λένε ότι χρειάζεται να δώσεις χρόνο στον οργανισμό σου να επανέλθει στα φυσιολογικά του,ετσι θα είναι..Ειμαι σίγουρη ότι τον επόμενο μήνα θα μας πεις ότι όλα είναι τέλεια!!

@Irene_D, χωρίς να ειμαι γιατρος θεωρω οτι ούτως ή άλλως αφού λαμβάνεις συστηματικά φυλλικο οξυ,η εξέταση του φυλλικου θα βγει μέσα στα επιτρεπόμενα όρια..Περιεργο που ο γιατρός σου στα μασουσε..Απλη λογική είναι..

ασε με εκδικουνται τα γατια μου νομιζω. αχαχχαχα. Με εχει πιασει μαυριλα. Κατα τα λοιπα συμφωνω μαζι σου. Στο μεταξυ ασχετο ειμαι τοσο πτωμα που εβαλα πλυντηριο επλυνε και δεν αντεχω καν να απλωσω......Αυριο θα την κανω νωρις απο το γραφειο. Ευτυχως θα φυγουμε και σουκουδου εκτος οποτε θα ναι 4ημερο για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; συγγνώμη που δεν σας γράφω συχνότερα μου έχουν τύχει διαφορά.. 

Γεια σου Νικη μου! Ελπιζω οχι πολυ σοβαρα. Καλα ειμαστε σχετικως παντα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γεια σου Νικη μου! Ελπιζω οχι πολυ σοβαρα. Καλα ειμαστε σχετικως παντα!

 

Όχι ένταξη δεν είναι κάτι σοβαρό.. Αύριο έχω την παρακεντιση στον θυροειη και με έχει φάει το άγχος άλλο πράγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...